Frank Robinson

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Frank Mason Robinson (*1845 v Corinth, Maine ve státě Maine – † 1923 v Atlantě, ve státě Georgia), je autorem názvu pro produkt Coca-Cola.

Ve svém mládí žil v Iowě, kde se oženil s Laurou Clapp. V roce 1886 se usadil v Atlantě, kde pracoval jako sekretář a účetní pro Pemberton Chemical Company.

Dr. John Pemberton experimentoval s produkty obsahujícími zbytky koky a oříšky koly. Frank Mason Robinson pojmenoval tuto směs jako Coca-Cola, přičemž logo bylo psáno typem písma Spencerian script, které bylo svého času populární mezi účetními v této oblasti. Jeho zápis Coca-Coly se stal jednou z nejvíce známých obchodních značek světa. Výrobek byl představen v květnu 1886 v Jacobs Pharmacy v Atlantě. V prvním roce se prodalo 25 gallonů nápoje, další rok prodej stoupl již na 1049 galonů. V roce 1888 prodal Dr. Pemberton složení výrobku Asa G. Candlerovi.

Frank Mason Robinson bydlel v domě in Druid Hills, na okraji Atlanty. V politických názorech se vyznačoval jako republikán při celonárodních zájmech, naopak zastával Demokratické postoje v místní a státní politice.


Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Frank Mason Robinson na anglické Wikipedii.