Francis J. Parater

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Služebník Boží
Francis J. Parater
Frank Parater.jpg
Seminarista
Datum narození 10. října 1897
Místo narození Richmond
Datum úmrtí 7. února 1920 (ve věku 22 let)
Místo úmrtí Řím
Svátek Připomínka 7. února
Místo pohřbení Campo Verano
Uctíván církvemi Římskokatolická církev a církve v jejím společenství

Francis Joseph Parater (10. října 1897, Richmond7. února 1920, Řím) byl římskokatolický seminarista diecéze Richmond. Dnes u něj probíhá proces svatořečení, tím mu náleží titul Služebník Boží.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 10. října 1897 v Richmondu jako syn kapitána Francise J. Paratera, Sr. a jeho druhé manželky Mary Richmond. Při dospívání sloužil jako ministrant a navštěvoval Xaverian Brothers' School (poté známá jako Saint Patrick's School) a poté Benedictine High School (později známá jako Benedictine College Preparatory). Roku 1917 získal titul valedictorian. Byl aktivní ve skautingu a to ve skupině Eagle Scout.

Po střední škole se rozhodl stát se knězem, a roku 1917 vstoupil do Belmont Abbey Seminary. Roku 1919 ho biskup Denis J. O'Connell poslal na studium teologie na Severoamerickou papežskou kolej v Římě.

V lednu 1920 onemocněl revmatickými horečkami. Zemřel 7. února 1920 na následky nemoci. Pohřben byl v mauzoleu Severoamerické papežské koleje na římském hřbitově Campo Verano.

Proces svatořečení[editovat | editovat zdroj]

Dne 8. května 2001 byl vydán nihil obstat (povolení zahájení procesu). Dne 24. března 2002 ustanovil biskup Walter Francis Sullivan komisi. Postulátorem kauzy byl zvolen otec J. Scott Duarte.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Francis J. Parater na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]