Francis Davis Millet

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Francis Davis Millet
Narození 3. listopadu 1848
Mattapoisett
Úmrtí 15. dubna 1912 (ve věku 63 let)
Severní Atlantik
Alma mater Harvardova univerzita
Povolání vojenský lékař, malíř, spisovatel a novinář
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Francis Davis Millet (3. listopadu 184615. dubna 1912) byl americký malíř a spisovatel, který zemřel na potápějícím se Titanicu.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Podzimní idyla

Francis Davis Millet se narodil 3. listopadu 1846 v Mattapoisett, Massachusetts. V 16. letech, vstoupil do Massachusettského pluku, nejdříve byl jako bubenický hoch a také jako chirurgický asistent (pomáhal jeho otci, chirurgovi) v Americké občanské válce. Je absolventem Harvardu s titulem Master of Arts degree. Pracoval jako redaktor a editor pro Boston Courier a také jako korespondent pro "Inzerent" ve Philadelphia Centennial Exposition. Millet měl studio v Římě na počátku roku 1870, kde žil s Charlesem Warrenem Stoddardem, dobrým známým, americkým cestovním novinářem. Panují zprávy, že měli romantický a intimní vztah, když spolu žili bohémským životem. Jejich romantické dopisy mohli číst v Americké knize okolo 19. století Američtí gayové.

V roce 1876 se Millet vrátil do Bostonu malovat nástěnné malby v kostele nejsvětější Trojice v Bostonu s John LaFarge. Vstoupil do Královské akademie dobrého umění v Antverpách, Belgie a v prvním roce vyhrál stříbrnou medaili (nikdy před tím nebyla dána), následována zlatou medailí v roce druhém. V rusko-turecké válce (18771878), účastnil se jako válečný dopisovatel newyorského Herald, londýnského Daily News a Graphic. Byl vyznamenán řádným Rusem a Římanem za jeho udatnost a pomoc raněným.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]