Frýdek-Místek (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Frýdek-Místek
Novější staniční budova KFNB
Novější staniční budova KFNB
StátČeskoČesko Česko
KrajMoravskoslezský kraj
MěstoFrýdek-Místek
Souřadnice
Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
Provozovatel dráhySpráva železnic
Kód stanice333443[1]
Tratě322, 323
Nadmořská výška281 m n. m.
V provozu od1. ledna 1871
Zabezpečovací zařízeníelektronické stavědlo ESA 11[1]
Dopravní koleje7[1]
Nástupiště (nástupní hrany)2 (3)[1]
Prodej jízdenekAno
Návazná dopravaMěstská hromadná doprava (autobusy)
Služby ve staniciVnitrostátní a mezinárodní pokladní přepážkaPlatba v EurechČD centrumSměnárnaÚschovna zavazadelBezbariérové WCRestauraceTAXIVnitrostátní pokladní přepážkaBufet nebo rychlé občerstveníObchody a další službySchodištěVýtahy
Kód památky103845 (PkMISSezObrWD)
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Frýdek-Místek je železniční stanice v centrální části okresního města Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji v blízkosti řeky Ostravice. Leží na jednokolejných neelektrizovaných tratích Český Těšín – Frýdek-Místek a Ostrava – Valašské Meziříčí. V těsné blízkosti stanice se nachází městské autobusové nádraží.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla vybudována jakožto součást trati společnosti Císařsko-královská privilegovaná Ostravsko-frýdlantská železnice (K. k. priv. Ostrau-Friedlander Eisenbahn, OFE) spojující nádraží Ostrava střed a Frýdlant nad Ostravicí. Výpravní budova byla otevřena spolu s celou dráhou 1. ledna 1871, vznikla dle typizovaného stavebního plánu železničních stanic. Průběh trasy železnice procházel zemskou hranicí Moravy na západním a Slezska na východním břehu Ostravice, byly tedy pro její plánování ustanoveny moravská a slezská komise, které měly o dráze kolejí rozhodnout. Po náročných jednáních a následných protestech neúspěšné moravské strany byly nakonec koleje položeny na slezském břehu řeky. Vzhledem k tomu, že se do sporu promítala i vzájemná rivalita měst Frýdek a Místek, bylo nádraží pojmenováno spojeným názvem Frýdek-Místek, ačkoliv se z geografického hlediska nachází na frýdecké straně řeky.

1. června 1888 byl zahájen provoz na trati postavené společností Severní dráha císaře Ferdinanda (KFNB) propojující koncovou trať v Bystřici pod Hostýnem a dráhu z Ostravy ve Frýdlantu nad Ostravicí, a dále přes Frýdek do Těšína jakožto alternativní spojení Vídně a Krakova, které tolik neohrožovala blízká hranice s Pruskem. KFNB přistavěla při jižní straně existující staniční budovy vlastní výpravní objekt režného zdiva z neomítnutých cihel navržený architektem Antonem Dachlerem. KFNB byla zestátněna již roku 1906 a její trať převzaly Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak Československé státní dráhy (ČSD), Ostravsko-frýdlantská železnice byla zestátněna až k 1. lednu 1936.[2]

Popis[editovat | editovat zdroj]

Nachází se zde jedno hranové nástupiště u staniční budovy s přístřeškem a jedno kryté ostrovní nástupiště s podchody a elektronickým informačním systémem. Podchod umožňuje podejít kolejiště na západní stranu od nádraží. Opravy budovy nádraží započaly roku 2018. U severního zhlaví se nachází budova lokomotivní točna. Budova nádraží KFNB je památkově chráněna.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d Plánek stanice Frýdek-Místek. Portál Provozování dráhy. SŽDC, září 2018. 
  2. Historie železničních tratí, elektronická databáze; Sekera, Pavel

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]