Fornifilie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Fornifilie je jednou z praktik BDSM. Jde o jiný název pro anglický výraz "human furniture," což znamená "lidský nábytek," přesněji řečeno "nábytek z lidí." Tato praktika BDSM získala svoje označení odvozením z latinského slova "fornire" (vzniklo ze starofrancouzského výrazu furnir, nábytek, a je též základem pro anglické slovo "furniture," neboli nábytek) a řeckého slova "philos" (fílie, láska k něčemu) a řadí se mezi bondage praktiky, neboť se neobejde bez pevného úvazu, spoutání či zavěšení submisivní osoby, ale na své si přijdou i příznivci balení (mumifikace), gumy (rubber), latexu, gypsu (sádry) či lycry.

Fornifilie

Jak napovídají předchozí řádky, ve fornifilii jde o snahu využít uměleckého efektu pro přetvoření člověka v nábytek či příslušenství k nábytku. Záleží přesně o jaký typ nábytku či příslušenství jde, když se např. jedná o "lidské" křeslo, je submisivní osoba oblečena např. do latexu či kůže, nejen že to lahodí oku takto zaměřených lidí, ale zároveň to přináší pohodlí dominantovi, který nemá přímý kontakt s kůží podřízené osoby a umocňuje pocit skutečného nábytku. Někteří dominanti však upřednostňují neoblečené submisivy, např. pro vůni lidského potu.

Nejznámějšími rolemi v těchto praktikách jsou různá křesla, židle, stolky, ale občas se objevují i houpací koně nebo lustry, a to doslova, submisiv opravdu visí u stropu a jeho tělo slouží k upevnění elektrického vedení a žárovek. K fornifilii můžeme zařadit i některé další extrémnější praktiky, např. když submisivova ústa slouží jako popelník nebo toaleta.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]