Fler.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Logo Fler.cz

Fler.cz je první a největší internetové handmade tržiště v České republice, které navázalo na celosvětové handmade hnutí ve snaze obnovit maloobchodní aktivity s českými rukodělnými výrobky. Na českém internetu začal působit v počátcích hospodářské krize (v roce 2008) a po čtyřech letech jeho existence již Fler navštěvovalo půl milionu unikátních návštěvníků měsíčně. V roce 2014 bylo přes Fler prodáno zboží za více jak 250 miliónů Kč. Fler pomáhá rozvíjet podnikání tisíců drobných živnostníků a umělců.

Inovace[editovat | editovat zdroj]

Fler je odbornou veřejností vnímán jako inovativní projekt, především pro své zaměření a propojení obchodního modelu se sociální sítí. Fler, mimo klasické zprostředkování prodeje, neočekávaně nabízí také sociální funkce a aktivity (jako jsou diskuse, kluby, vnitřní pošta apod.), vnitřní reklamní systém (reklamní pozice v rámci vnitřního reklamního mixu, Facebook obchod apod.) ale zasahuje také do mediální oblasti (rozsáhlý oborový on-line časopis, internetová televize s profesionálními výstupy apod.).

Ocenění, média[editovat | editovat zdroj]

Zakladatel Fler.cz, Jiří Kubeš, získal za tento projekt titul Vodafone Byznys Rebel 2010[1] v prestižní soutěži Hospodářských novin s názvem Firma roku, živnostník roku. Projekt byl v roce 2010 použit pro případovou studii úspěšného internetového projektu v rámci kampaně „Země internetová“[2], kterou organizoval Google ČR společně s The Boston Consulting Group. V roce 2009 se Fler.cz umístil v soutěži Křišťálová Lupa na pátém místě[3] v kategorii Internetové obchodování, v roce 2015 již dosáhl ve stejné kategorii třetího místa[4]. Rukodělné zboží tvůrců Fleru je vyhledávaným artiklem pro pravidelné reference v módních a „home-decore“ rubrikách celostátních časopisů.[5]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Firma roku, živnostník roku 2010
  2. Případová studie Google a BCG v projektu Země internetová. www.zemeinternetova.cz [online]. [cit. 2011-07-17]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-07-14. 
  3. Křišťálová Lupa 2009
  4. Křišťálová Lupa 2015
  5. Média o Fler.cz

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]