Filatov Lug (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Filatov Lug
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik20. června 2019[1]
LinkySokolničeskaja
Technické informace
Typ stanicepovrchová, krytá
Počet nástupišť1
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Filatov Lug (rusky Филатов Луг) je stanice moskevského metra na Sokolničeské lince. Byla zprovozněna v rámci úseku Salarjevo - Kommunarka. Je pojmenována blízké zahrádkářské osady a stejnojmenné ulice.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Filatov Lug na hranici venkovského osídlení Sosenskoje (Сосенское) a městského osídlení Moskovskij (Московский) v rámci Novomoskevského administrativního okruhu mezi stejnojmennou zahrádkářskou osadou, stejnojmennou ulicí, mikrorajonem Salarjevo park a Chovanským hřbitovem v ose silnice Solncevo - Butovo - Varšavskoje šosse.

Stanice disponuje jedním vestibulem, který se nachází přímo nad nástupištěm a je spojen s nástupištěm prostřednictvím schodišť a výtahů. Východy z vestibulu směřují přes nadchody na obě strany silnice. Design stanice je inspirován starými železničními stanicemi, jako je například stanice Waterloo v Londýně, Pensylvánské nádraží v New Yorku či Kyjevské nádraží v Moskvě. Je zde zastoupena především bílá (nástupiště) a žlutá (pokladny a východy) barva.

U stanice se nachází záchytné parkoviště pro automobily s 2000 místy a parkoviště pro jízdní kola s 56 místy. V roce 2021 byla ke stanici přivedena silnice z města Moskovskij. Co se týče veřejné dopravy, je zde možno přestoupit na několik autobusových linek a do budoucna je naplánováno vybudování tramvajové rychlodráhy pro cestující z blízkých sídlišť.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Филатов Луг (станция метро) na ruské Wikipedii.

  1. От «Саларьева» до «Коммунарки»: запущен новый участок Сокольнической линии метро [online]. [cit. 2021-11-02]. Dostupné online. (Russian) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Bulvar Rokossovskogo Metro v MoskvěSokolničeskaja směr Kommunarka
Salarjevo Filatov Lug Prokšino
Bulvar Rokossovskogo Čerkizovskaja Preobraženskaja ploščaďSokolniki KrasnoselskajaKomsomolskaja Krasnyje vorotaČistyje prudy Lubjanka Ochotnyj rjad Biblioteka imeni Lenina KropotkinskajaPark Kultury FrunzenskajaSportivnaja Vorobjovy goryUniversitetProspekt Vernadskogo Jugo-ZapadnajaTroparjovoRumjancevoSalarjevoFilatov LugProkšino OlchovajaKommunarka