Fifo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Fifo
Datum založení1990
Datum zánikuduben 1993
Jazykčeština
Žánrherní časopis
Země původuSlovenskoSlovensko Slovensko
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Fifo byl slovenský časopis zpočátku zaměřený na výhradně uživatele počítačů Sinclair ZX Spectrum a kompatibilní, později se přeorientoval i na další značky počítačů. Dá se říct, že to byl první herní časopis v Československu, první číslo časopisu vyšlo začátkem roku 1990 a celá polovina prvního čísla byla věnována hrám.[1][2] Poslední číslo časopisu vyšlo v dubnu 1993. Celkem bylo vydáno 26 čísel časopisu. Časopis vycházel šestkrát ročně.[3]

Herním šéfredaktorem časopisu byl Petr Lukáč, zástupce firmy Luxus Software Ostrava.[4]

Časopis se od počátku věnoval i jiným tématům než herním, objevovaly se v něm kurzy programování a popisy hardware a užitkových programů. Postupně ale začal herní obsah převládat, poslední čísla časopisu byla zaměřena na hry téměř výhradně.

V průběhu času časopis v souladu s postupnou změnou zaměření vystřídal několik podtitulů. Od prvního čísla byl uveden jako Fifo - Sinclair magazín, od čísla tři se podtitul změnil na Didaktik Gama + Sinclair Magazín, od čísla sedm byl podtitul Specializovaný časopis pro uživatele mikropočítačů ZX Spectrum, Delta, SAM coupé, Didaktik Gama a Didaktik M, od čísla 17 Časopis hlavně pro uživatele mikropočítačů Didaktik M, Gama a ZX Spectrum, číslo 22 vyšlo s podtitulem Časopis pro uživatele domácích mikropočítačů a od čísla 23 podtitul zněl Časopis pro uživatele domácích mikropočítačů všech značek.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Historie herní žurnalistiky, str. 3 na cuni.cz
  2. Historie herní žurnalistiky na modrak.cz (publikováno v pátek 16.09.2005, 14:18)
  3. -JOPA-. Ahojte sinclairisti,. Fifo. Čís. 1, s. 1. 
  4. Luxus Software Ostrava - Info pro majitele ZX Spectrum na ZX Spectrum Games

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]