Farming Simulator

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Farming Simulator
Farming Simulator Logo.png
Základní informace
Žánrsimulační videohra
VývojářGiants Software
VydavatelFocus Home Interactive
PlatformyAndroid
Xbox 360
PlayStation Vita
PlayStation 3
Microsoft Windows
Playstation 4
Xbox One
iOS
macOS
Windows Phone
Nintendo 3DS
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Farming Simulator je série zemědělských simulátorů vyvíjených firmou GIANTS Software a vydaných firmou Astragon pro PC, Nintendo 3DS, Mobilní telefony, Xbox 360. Xbox One, PS3, PS4 a Nintendo Switch. V sérii Farming Simulator vyšlo už 12 dílů. V České republice hru vydává společnost Comgad.

Historie série[editovat | editovat zdroj]

Farming Simulator 2008[editovat | editovat zdroj]

První díl, hráč má k dispozici pouze dva traktory a dva kombajny značky Fendt a několik příslušenství. K osetí zde je jediná plodina – pšenice. Později vyšel volný balíček, který přidával možnost sekat trávu a další traktor.

Farming Simulator 2009[editovat | editovat zdroj]

Druhý díl přidává několik vylepšení. Hráč může nakupovat modernější stroje a najímat pracovníky. Hlavní značka zůstala Fendt a přibyla také značka Pöttinger. Přibyly další plodiny – kromě pšenice a trávy zde hráč nově může osít ječmen, řepku olejku a kukuřici. Později do hry vychází přídavek, který hru rozšiřuje na zlatou edici a přidával stroje Horsch.V České republice tento díl vychází pod jménem Traktor Zetor Simulátor 2009. Do této české verze bylo přidáno ještě několik traktorů značky Zetor.

Farming Simulator 2011[editovat | editovat zdroj]

Třetí díl přidává mnoho vylepšení. Hráč může chovat krávy a prodávat mléko, přibyla také hra pro více hráčů. Změnila se hlavní značka strojů – Deutz-Fahr, dále zde jsou Krone, Horsch, Pöttinger a Vogel & Noot. Všechny stroje jsou lépe detailně zpracované. Později vyšly tři DLC, které hru rozšiřovaly na platinovou edici. Dále vyšel přídavek Farming Classics, který přidává staré stroje. Ročník 2011 naposledy vyšel v České republice pod oblíbenou značkou Traktor, jako Traktor 2: Zetor. V současné době existuje i titul Traktor 3, ale ten už na této populární sérii od Giants Software nestaví. Farming Simulátor 2011 je považován zatím za nejlepší díl série.

Farming Simulator 2012[editovat | editovat zdroj]

Tato verze vyšla pouze na Nintendo 3DS a mobilní telefony s operačním systémem iOS, Android a Windows 8 Metro. Obsahuje značky Deutz-Fahr, Krone, Horsch, Amazone, Lemken, Arcusin, Krampe a Vogel & Noot. Hráč zde může nakupovat další pole.

Farming Simulator 2013[editovat | editovat zdroj]

Tento, pátý, díl Farming Simulatoru vychází na PC a se zpožděním i na Mac. Nový díl chce zaujmout řadou novinek, z nichž nejvýraznější je rozšíření nabídky plodin, zemědělských strojů i zvířat. K dispozici je i celá řada misí a šikovní zemědělci si mohou přikoupit více pozemků v honbě za vyššími zisky. Své premiéry se dočkají i skleníky a větrné elektrárny.[1] V české verzi se hráči mohou těšit na profesionální české titulky.

Farming Simulator 14[editovat | editovat zdroj]

Šestý díl série je velice podobný Farming Simulatoru 2012. Jedná se o jeho vylepšenou verzi na přenosná zařízení jako jsou mobilní telefony se systémem android a iOS. Vývojáři tento díl chtěli vytvořit s předlohou Farming Simulatoru 2013. Hra přináší nová vylepšení – multiplayer přes bluetooth a wifi, 3 plodiny (pšenice, řepka, tráva), chov zvířat a celkově vylepšená grafika a herní prostředí. Ve hře je dále rozšířen sortiment licencovaných strojů jako jsou Deutz-Fahr, Case, Lamborghini, Pottinger, Krone a další...

Farming Simulator 15[editovat | editovat zdroj]

Sedmý díl farmářského simulátoru vnáší do hry realističtější grafiku, vyšší kvalitu textur a hlavně vítané oživení a to možnost starat se o les. Možnost lesnictví jistě ocení hlavně hráči, které po delší sobě setí, sklízení, orání, atd. hra omrzí. Mohou se tak odreagovat kácením stromů nakládáním a převozem dřeva a hlavně využít nové stroje, které toto vylepšení s sebou do hry vnáší. V dřívějších verzích to bylo možné jenom díky módům.

Farming Simulator 16[editovat | editovat zdroj]

Osmý díl série vycházející 2015 na mobilní telefony s operačním systémem iOS, Android a kapesní konzole PS Vita a Nintendo 3DS. Nově se ve hře objevuje lesní technika.

Farming Simulator 17[editovat | editovat zdroj]

Nový díl na počítače Windows, Mac a herní konzole PS4, Xbox One. Přináší hezčí grafiku, novou mapu. Je zde spousty nových traktorů. Nyní zde můžete chovat i nová zvířata. S DLC lze pěstovat nové plodiny a vlastnit nové traktory.

Farming Simulator 18[editovat | editovat zdroj]

Nejnovější díl na mobilní telefony iOS, Android a kapesní konzole PS Vita a Nintendo 3DS. Nová severoamerická mapa. Nové traktory a příslušenství.

Farming Simulator : Nintendo Switch Edition[editovat | editovat zdroj]

Jediný díl vydaný na novou konzoli Nintendo Switch. Je to prakticky stejný díl jako FS 17, s menšími úpravami.

Farming Simulator 19[editovat | editovat zdroj]

Nejnovější díl na PC, Mac, PS4 a Xbox One. Vychází 20. listopadu 2018. Přinese nové značky strojů a úplně nové mapy. Také zde bude vylepšená grafika. Je to nejnovější díl ze série. nově zde mají být i koně, k ježdění a chování. Jedna mapa se bude odehrávat v severní Americe druhá v Německu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Demo hry Farming Simulator 2013 představeno a volně ke stažení [online]. Dostupné online. (Czech) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]