Far Cry 6

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Far Cry 6
Logo videohry
Logo videohry
Základní informace
VývojářUbisoft Toronto
VydavatelUbisoft
RežisérOmar Bouali
Designér
  • Ted Timmins
  • David Grivel
ScenáristaNavid Khavari
SkladatelPedro Bromfman
Herní sérieFar Cry
Platforma
Datum vydání7. října 2021
Žánrfirst-person shooter
Herní módysingleplayer
multiplayer
KlasifikacePEGI 18 a více
ESRB 17 a více
CERO 18 a více
Posloupnost
Far Cry 5
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Far Cry 6 je akční střílečka z pohledu první osoby vyvíjená společností Ubisoft Toronto a distribuovaná Ubisoftem. Jde o šesté pokračování herní série Far Cry, které vyšlo 7. října 2021 pro platformy Amazon Luna, Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Stadia.[1]

Hra se odehrává na fiktivním karibském ostrově Yara, kde vládne diktátor „El Presidente“ Antón Castillo (Giancarlo Esposito[2]). V hlavní rolích se ocitne také Antónův syn Diego (Anthony Gonzalez), ve kterém vidí jeho otec velkého nástupce. Hráč převezme roli partyzánského bojovníka Daniho Rojase, s nímž se pokusí svrhnout Castilla a jeho režim.[3][4]

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Příběh hry začíná v hlavním městě státu Yara jménem Esperanza, v den, kdy začaly nepokoje. Hlavní hrdina (či hrdinka) Dani Rojas se s přáteli vydává na loď, pomocí které uprchnou ze země. Loď je avšak přepadena samotným El Presidentem, který ji nechá rozstřílet svými vojáky. Přežije to pouze Dani. Dani se probouzí na ostrově, na kterém sídlí partyzánská skupina Libertad. Najde jejich vůdkyní Claru a přidává se k nim. Společně postupně přeberou celý ostrov z moci diktátora a svrhnou jeho vládu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. MCKEAND, Kirk. Far Cry 6 lets you recruit a sausage dog called Chorizo – here's the trailer and some screens [online]. July 12, 2020 [cit. 2020-07-12]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne July 17, 2020. (anglicky) 
  2. Breaking Bad's Giancarlo Esposito Is Working On A Big Video Game That He Can't Tell You About [online]. [cit. 2020-07-10]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne November 1, 2020. (anglicky) 
  3. ZWIEZEN, Zack. Far Cry 6 Is Set On An Island Nation Inspired By Cuba [online]. July 12, 2020 [cit. 2020-07-12]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne January 16, 2021. (anglicky) 
  4. VALENTA, Václav. Příběhový trailer Far Cry 6 je venku! [online]. farcry.gamefan.cz, 26. srpna 2021. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]