Fallout 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fallout 2
VývojářBlack Isle Studios (e)
VydavatelInterplay Entertainment (e)
ŘeditelFeargus Urquhart (e)
SkladatelMark Morgan (e)
ProgramátorChris Jones (game developer) (e)
SérieFallout (e)
PlatformyMicrosoft Windows
macOS (e)
Datum vydání30. září 1998 (e)
ŽánrRPG počítačová hra a hra s otevřeným světem (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
Hodnocení86/100 (Metacritic; osobní počítač)
87% (GameRankings; osobní počítač) (e)
MédiaCD-ROM
Steam (e)
Mature 17+, Mature 17+ a Mature 17+ PEGI 16 USK 16
Webové stránkyweb.archive.org/web/19980710153639/http://interplay.com/fallout2/ (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Fallout 2 je počítačová hra z roku 1998.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Další díl navazuje na Fallout 1. Začínáte jako člen primitivní a uvadající vesnice Arroyo asi 80 let po skončení prvního dílu. Vše napovídá tomu, že vaši vesnici založil hrdina z prvního dílu, známý jako Zakladatel, který se stal pro vesnici legendou. Arroyo má ovšem velké problémy s neúrodou a suchem a začíná umírat. Jedinou nadějí je získat Garden of Eden Creation Kit (G.E.C.K.), značně legendarizovaný kus předválečné technologie, který dokáže vrátit do pustiny život.

Můžete si vybrat z téměř dvou desítek spolubojovníků, vylepšen je systém boje a komunikace se spolubojovníky. Ve hře je i auto, retro-futuristická helikoptéra vertibird, ropná plošina a tanker, jaderný reaktor, mnohem víc zbraní a brnění. Hra končí dalším jaderným výbuchem, tentokrát zničíte Enklávu v čele s prezidentem a jeho monstrózním bodyguardem Frankem Horriganem, původní vládní organizaci, která chce upraveným virem z prvního dílu zničit všechny "podlidi" na pevnině, zasažené mutací a dalšími post-nukleárními fenomény. Plnohodnotně lze hrát také za zápornou postavu, k čemuž máte určené některé speciální mise a postupy ve hře. Kontroverzním rozhodnutím se nicméně nevyhnete při hře za žádnou postavu a obyvatelé jednotlivých lokací na tyto vaše činy dynamicky reagují (zvláště ve městech jako New Reno s propracovanými skripty).

Oproti prvnímu dílu Fallout 2 značně rozšiřuje svět a mytologii univerza a je celkově mnohem propracovanější než první díl. Na druhou stranu je mu vyčítán jistý úpadek drsné a satirické atmosféry a příliš velké množství vtípků a pop-kulturních odkazů (což zpětně uznali i někteří autoři). Rozporuplná je rovněž přítomnost fantasy elementů, jako jsou "pod vlivem mutace" mluvící zvířata nebo dokonce rostliny. Některé opravdu propracované lokality Fallout 2 (Vault City, New Reno) se nicméně postupně staly jakousi výkladní skříní RPG. Druhý díl je také považován za mnohem více znovuhratelný.

Fallout 2 je přibližně 4× rozsáhlejší než první díl, graficky kromě mnoha přibyvších objektů úplně stejný a používá také stejný engine.

Související články[editovat | editovat zdroj]