Fallout 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fallout 2
VývojářBlack Isle Studios (e)
VydavatelInterplay Entertainment (e)
ŘeditelFeargus Urquhart (e)
SkladatelMark Morgan (e)
ProgramátorChris Jones (e)
SérieFallout (e)
PlatformyMicrosoft Windows
macOS (e)
Datum vydání30. září 1998 (e)
ŽánrRPG počítačová hra a hra s otevřeným světem (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
Hodnocení86/100 (Metacritic; osobní počítač)
87% (GameRankings; osobní počítač) (e)
MédiaCD-ROM
Steam
GOG.com
Humble Store (e)
Mature 17+ PEGI 16 USK 16
Webové stránkyinterplay.com/fallout2/ (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Fallout 2 je počítačová hra z roku 1998.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Další díl navazuje na Fallout 1. Začínáte jako člen primitivní a uvadající vesnice Arroyo asi 80 let po skončení prvního dílu. Vše napovídá tomu, že vaši vesnici založil hrdina z prvního dílu, známý jako Zakladatel, který se stal pro vesnici legendou. Arroyo má ovšem velké problémy s neúrodou a suchem a začíná umírat. Jedinou nadějí je získat Garden of Eden Creation Kit (G.E.C.K.), značně legendarizovaný kus předválečné technologie, který dokáže vrátit do pustiny život.

Můžete si vybrat z téměř dvou desítek spolubojovníků, vylepšen je systém boje a komunikace se spolubojovníky. Ve hře je i auto, retro-futuristická helikoptéra vertibird, ropná plošina a tanker, jaderný reaktor, mnohem víc zbraní a brnění. Hra končí dalším jaderným výbuchem, tentokrát zničíte Enklávu v čele s prezidentem a jeho monstrózním bodyguardem Frankem Horriganem, původní vládní organizaci, která chce upraveným virem z prvního dílu zničit všechny "podlidi" na pevnině, zasažené mutací a dalšími post-nukleárními fenomény. Plnohodnotně lze hrát také za zápornou postavu, k čemuž máte určené některé speciální mise a postupy ve hře. Kontroverzním rozhodnutím se nicméně nevyhnete při hře za žádnou postavu a obyvatelé jednotlivých lokací na tyto vaše činy dynamicky reagují (zvláště ve městech jako New Reno s propracovanými skripty).

Oproti prvnímu dílu Fallout 2 značně rozšiřuje svět a mytologii univerza a je celkově mnohem propracovanější než první díl. Na druhou stranu je mu vyčítán jistý úpadek drsné a satirické atmosféry a příliš velké množství vtípků a pop-kulturních odkazů (což zpětně uznali i někteří autoři). Rozporuplná je rovněž přítomnost fantasy elementů, jako jsou "pod vlivem mutace" mluvící zvířata nebo dokonce rostliny. Některé opravdu propracované lokality Fallout 2 (Vault City, New Reno) se nicméně postupně staly jakousi výkladní skříní RPG. Druhý díl je také považován za mnohem více znovuhratelný.

Fallout 2 je přibližně 4× rozsáhlejší než první díl, graficky kromě mnoha přibyvších objektů úplně stejný a používá také stejný engine.

Související články[editovat | editovat zdroj]