Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů
Česká zemědělská univerzita v Praze
Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources
Budova Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů
Vedení fakulty
Děkanka prof. Ing. Iva Langrová, CSc
Proděkan prof. Ing. Pavel Tlustoš, CSc.
Proděkan prof. Ing. Roman Stupka, CSc.
Proděkan RNDr. Milan Skalický, Ph.D.
Proděkan prof. Ing. Lukáš Kalous, Ph.D.
Proděkanka prof. Mgr. Ing. Markéta Sedmíková, Ph.D.
Statistické údaje
Katedry 18
Základní informace
Původní název Agronomická fakulta
Barva
     
Kontaktní údaje
Adresa Kamýcká 129, ČZU v Praze v Suchdole.
Telefon 224381111
DIČ CZ60460709
E-mail agro@af.czu.cz
Souřadnice
https://www.af.czu.cz/cs/

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ) je jednou z šesti fakult České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Děkankou je Iva Langrová. Fakulta sídlí v areálu ČZU v Praze v Suchdole.

Historie fakulty počala zřízením zemědělského odboru při České vysoké škole technické (ČVŠT) v roce 1906 dekretem císaře Františka Josefa I. ze dne 26. října. Děkanem se tehdy stal zemědělský odborník profesor Julius Stoklasa.

V roce 1952 byla ustanovena Agronomická fakulta Vysoké školy zemědělské v Praze jako jedna z fakult nově založené samostatné Vysoké školy zemědělské v novém areálu na okraji Prahy. Od té doby plnila funkci hlavního pracoviště pro vzdělávání a přípravu zemědělských odborníků nejen do zemědělských podniků, ale do výzkumných ústavů, státních orgánů a dalších institucí. V souvislosti s rozšiřováním odborného zaměření a aktivit došlo v roce 2005 k přejmenování na Fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Fakulta tím chtěla vyjádřit svůj posun od převážně zemědělsky orientované vzdělávací instituce k šířeji koncipovanému studijnímu i vědecko-výzkumnému zaměření.

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů je vzdělávací a vědeckovýzkumnou institucí s více než 4 000 studenty a 300 zaměstnanci.[1]

Akreditované studijní programy[editovat | editovat zdroj]

Na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU lze studovat obory bakalářského, magisterského a doktorského stupně studia. Některé obory jsou vyučovány také v angličtině. Studium je možno absolvovat prezenční nebo kombinovanou formou.

Pracoviště fakulty[editovat | editovat zdroj]

Fakulta má 18 odborných kateder a několik dalších pracovišť (Demonstrační a experimentální pracoviště, Výzkumnou stanici v Červeném Újezdě a Uhříněvsi, Centrum propagace a informačních systémů, Centrum pro výuku chovu koní Humpolec, Centrum pro výzkum chování psů, Demonstrační a výzkumnou stanici v Troji, Testační stanici Ploskov).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. www.af.czu.cz [online]. [cit. 2018-03-18]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]