FK Mladá Boleslav

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
FK Mladá Boleslav
Název FK Mladá Boleslav
Přezdívka "Bolka"
Země Česko Česká republika
Město Mladá Boleslav CoA CZ.svg Mladá Boleslav
Založen 1902
Asociace Česko FAČR
Domácí dres
Venkovní dres
Soutěž 1. česká fotbalová liga
2015/16 4. místo
Stadion Městský stadion
Mladá Boleslav
Souřadnice 50°25′37″ s. š., 14°54′53″ v. d.
Kapacita 5 000
Vedení
Předseda Česko Josef Dufek
Trenér Česko Martin Svědík
Oficiální webová stránka
Největší úspěchy
Domácí trofeje 2x Český fotbalový pohár
Přehled medailí
Český fotbalový pohár
Zlatá medaile 2010/2011 FK Mladá Boleslav
Zlatá medaile 2015/2016 FK Mladá Boleslav

FK Mladá Boleslav je český fotbalový klub z Mladé Boleslavi, který hraje 1. českou fotbalovou ligu. Založen byl v roce 1902. Klubové barvy jsou modrá a bílá. Největšími úspěchy jsou dva triumfy v národním poháru ze sezón 2010/11 a 2015/16, což jsou doposud jediné „velké trofeje“ ve sbírce tohoto klubu.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Zakladateli kopané v Mladé Boleslavi byli podobně jako v řadě jiných měst středoškoláci (jmenovitě student místní reálky Zdeněk Ponec), kteří v roce 1901 založili kroužek nazvaný Studentská XI. Ten se v roce 1907 sloučením s druhým boleslavským klubem - Čechií - přetvořil na SK Mladá Boleslav, jenž sice zanedlouho pro dluhy zanikl, ale o 3 roky později se jeho hráči stali základem nově vzniklého Mladoboleslavského SK. 19. dubna 1919 vznikl konkurenční klub Aston Villa Mladá Boleslav, jehož pokračovatelem je dnešní FK. Název byl inspirován slavným anglickým klubem a odvozením místa, kde stálo původní hřiště, "Na vile". Za první republiky se tak fanoušci dělili na příznivce "Astonky" a "Mlada" a mezi oběma mužstvy se odehrávala prestižní derby. Mlado se roku 1931 stalo "mistrem českého venkova" (obdoba 2.ligy se tehdy hrála ve 4 skupinách - další byla pražská, moravsko-slezská a slovensko-podkarpatoruská) a v kvalifikaci o ligu podlehlo moravskému mistrovi Židenicím 1:7 a 3:5. Rivalita vyvrcholila za protektorátu, kdy se oba kluby (Mlado 1942, Aston Villa nuceně přejmenovaná na Národní SK 1944) probojovaly do kvalifikace o ligu; ani jeden v ní však neuspěl (oba vypadly s SK Rakovník). Kromě těchto dvou oddílů existoval ve městě ještě Slavoj Mladá Boleslav, založený taktéž v roce 1919, po kterém ale zbyl jen název části města, kde měl své hřiště, a Meteor Čejetičky, jenž funguje dodnes jako Akuma Mladá Boleslav.

Původní fotbalový stadión Aston Villy stál od roku 1922 v "Klingerově kolonii" za později vzniklou dětskou nemocnicí. Již za první republiky se přesunul dál do Habeše, kde stojí coby "Astonka" dodnes a slouží mládeži, občas na něm mistrovské zápasy hraje rezerva FK MB. Hřiště Mladoboleslavského SK se nacházelo v těsném sousedství u dnešní Havlíčkovy ulice a v 50.letech ustoupilo zástavbě. Modernější Ústřední stadión (dnes Městský) byl postaven na velkoryse pojaté ploše v roce 1965 na tehdejším severním okraji města, později ho obklopilo panelové sídliště. Svou rozlohou je to jeden z největších sportovních areálů v ČR. Kapacita samotného fotbalového stadiónu uvnitř areálu naopak patří k menším, je zde místo pro 4.688 sedících diváků včetně VIP a novinářských míst (oficiální kapacita je udávána 5.000).

V roce 1948, v době reforem tělovýchovy, začalo slučování místních klubů. V roce 1948 vstoupila Aston Villa do Závodní sokolské jednoty Automobilové závody národní podnik Mladá Boleslav, o rok později se připojil Slavoj a Mlado hrající už pod názvem Sokol Mladoboleslavský. V roce 1950 byl klub přejmenován na Spartak Mladá Boleslav. V té době se soutěže velmi často chaoticky reorganizovaly a měnily názvy. Boleslav hrála střídavě 2. a 3. nejvyšší soutěž (druhou 1955-58, 1961-64, 1967-68). Znovu se do druhé ligy (tehdy zvané 1.ČNFL) vrátila v roce 1977 a vydržela tam celých patnáct let. Největším úspěchem té doby je vedle čtyř "bronzových" umístění ze sezón 1982/83, 1983/84, 1985/86 a 1988/89 účast ve finále Českého poháru v roce 1978, které se ke smůle Autoškody hrálo coby dvojzápas a po úvodní výhře 1:0 nad Baníkem Ostrava brankou Schuberta podlehla v odvetě 0:2.

Novější dějiny a současnost klubu[editovat | editovat zdroj]

V roce 1990 se klub přejmenoval na FK Mladá Boleslav, o dva roky později, kdy se stal farmou Slavie, na FK Slavia Mladá Boleslav, v roce 1994 byl krátce pro změnu farmou Bohemians jako FK Bohemians Mladá Boleslav, o další rok později se vrátil k názvu FK Mladá Boleslav.

Po Sametové revoluci se klub nevyrovnal s novými podmínkami a prožil několikaletou krizi. Po sestupu do ČFL v roce 1992 následoval roku 1995 sestup až do divize. V sezóně 1995/96 dopadl na úplné dno, jímž bylo 9. místo v divizi C. S příchodem nového manažera Michala Doležala a trenéra Karla Stannera se hned následující rok podařilo postoupit zpátky do ČFL a za rok rovnou do 2. ligy. V dalších letech vzrostla podpora města a firmy Škoda Auto. Tři roky hrála Mladá Boleslav v dolní polovině tabulky, již roku 2002 měla ale nakročeno k postupu. Po podzimu soutěž vedla, leč o náskok přišla a skončila třetí. Postupové ambice se naplnily až v roce 2004, kdy se město i klub dočkaly historického postupu do nejvyšší soutěže. V nováčkovském roce Mladá Boleslav na 14. místě jen o šest bodů unikla sestupu.

V další sezóně, 2005/06, dosáhl klub díky lepším vzájemným zápasům se Slavií Praha překvapivého druhého místa, a vybojoval si tím účast v 2. předkole Ligy mistrů v sezóně 2006/07, po vypadnutí v 3. předkole došla Mladá Boleslav přes Olympique Marseille, který senzačně porazila dvěma brankami až v posledních 5 minutách, do základní skupiny Poháru UEFA. I další rok dosáhla Mladá Boleslav na medaili, tentokrát bronzovou, a zopakovala si účast v Poháru UEFA. Vyřadila v předkole favorizované Palermo (opět gólem Sedláčka v nastavení a vítězným rozstřelem na hřišti soupeře) a opět se dostala do základní skupiny Poháru UEFA. V lize se ale Boleslavi v sezóně 2007/08 nedařilo a skončila až 7. Vypadla i ve čtvrtém kole Poháru ČMFS, a tak se po dvou letech nedostala do evropských pohárů.

Před sezónou 2008/09 Boleslav výrazně posílila kádr a po polovině sezóny byla na druhém místě ligové tabulky. Předpokládalo se, že bude stíhat Slavii v boji o titul. Jenomže na jaře přišlo rapidní zhoršení, místo trenéra Hapala přišel osvědčený Dušan Uhrin ml., ale ani ten nedokázal, i přes několik slušných výsledků, Mladé Boleslavi zajistit pohárové příčky. Na těch se držela ještě po 29. kole, až porážka se Spartou 0:3 v závěrečném kole znamenala pád na 6. místo.

V následující sezóně 2009/10, přišel obdobný nezdar jako v sezóně předešlé. Uhrin dostal důvěru od vedení, aby mužstvo vedl i v nadcházející sezóně, nakonec ale po střídavých úspěších v zimě na vlastní žádost odešel. Sezónu dotrénoval asistent Karel Stanner, ale protože se opět vždy po 4-5 kolech periodicky opakovaly série výborných a mizerných výsledků, na lepší než 8. místo to nestačilo. Jako již tradičně přišlo i brzké vypadnutí v domácím poháru, a tak byla pohárová Evropa znovu v nedohlednu.

První velkou trofej přinesla klubu až sezóna 2010/11, kdy Mladá Boleslav po vítězstvích v Trutnově 2:1, Kunicích 2:1 na penalty, dvojzápasech se Sokolovem 0:3 a 4:0 na penalty, Plzní 2:1 a 2:1 a Kroměříží 1:1 a 3:1 postoupila do finále Českého poháru, v němž porazila Sigmu Olomouc po výsledku 1:1 v dramatickém penaltovém rozstřelu, pokračujícím až do sedmé série, 4:3. S pohárem získala i vstupenku do Evropské ligy, na kterou v lize opět nedosáhla, když po vydařeném podzimu a slabším jaru skončila na 5. místě. Jarní část už nedotrénoval Karel Stanner, jehož po pěti ligových porážkách v řadě na poslední tři zápasy vystřídal Ladislav Minář. Mladoboleslavští dokázali v jediné sezóně třikrát (v lize 4:3 a dvakrát v pohárovém čtvrtfinále) porazit mistrovskou Viktorii Plzeň. Do klubu přicházela řada cizinců, v A-mužstvu se jich objevilo v soutěžních zápasech hned deset.

Ročník 2011/12 začal nevydařeným vystoupením proti kyperskému AEK Larnaca (0:3 venku a 2:2 doma), v lize Mladá Boleslav skončila pod vedením trenéra Miroslava Koubka na 4. místě, ze kterého znovu postoupila do pohárové Evropy, byť až dodatečně po vyloučení Sigmy Olomouc z evropských soutěží kvůli korupční aféře. Hvězdou se stal autor 16 gólů Jan Chramosta, který byl v létě dokonce povolán do reprezentačního A mužstva, ale těžké zranění den po zveřejnění nominace přerušilo jeho fotbalovou kariéru téměř na rok.

Další sezónu 2012/13 však postihla klub neuvěřitelná série těžkých zranění (Smejkal, Rolko, Janíček, Zahustel, Chramosta, Magera, Dosoudil, Brunclík, Šírl a další byli vyřazeni na mnoho měsíců) a prakticky celý rok Boleslav stěží lepila sestavu. V Evropské lize přešla přes slabý islandský klub Thór Akureyri 3:0 a 1:0, ale v dalším kole nestačila na Twente Enschede (dvakrát 0:2). V lize se jí především vinou zdravotní kalamity nedařilo a s nejhorším bodovým ziskem od roku 2005 skončila až osmá. Na podzim vystřídal trenéra Koubka na lavičce znovu sportovní ředitel klubu Ladislav Minář. Zato v poháru se po dvou letech probojovala přes Čáslav, Třinec, Slovácko a Spartu znovu do finále, v němž po remíze 2:2 podlehla v šesté sérii penaltového rozstřelu Jablonci 4:5.

Získané trofeje[editovat | editovat zdroj]

Historické názvy[editovat | editovat zdroj]

 • 1901Studentská XI.
 • 1905SK Mladá Boleslav (Sportovní klub Mladá Boleslav)
 • 1910Mladoboleslavský SK (Mladoboleslavský Sportovní klub)
 • 1919Aston Villa Mladá Boleslav
 • 1941NSK Mladá Boleslav (Národní sportovní klub Mladá Boleslav)
 • 1945Aston Villa Mladá Boleslav
 • 1948Sokol Aston Villa Mladá Boleslav
 • 1949ZSJ AZNP Mladá Boleslav (Základní sportovní jednota Automobilové závody národní podnik Mladá Boleslav; sloučení se Slavojem Mladá Boleslav a Sokolem Mladoboleslavským)
 • 1959TJ Spartak Mladá Boleslav AZNP (Tělovýchovná jednota Spartak Mladá Boleslav Automobilové závody národní podnik)
 • 1965TJ Škoda Mladá Boleslav (Tělovýchovná jednota Škoda Mladá Boleslav)
 • 1971TJ AŠ Mladá Boleslav (Tělovýchovná jednota Auto Škoda Mladá Boleslav)
 • 1990FK Mladá Boleslav (Fotbalový klub Mladá Boleslav)
 • 1992FK Slavia Mladá Boleslav (Fotbalový klub Slavia Mladá Boleslav)
 • 1994FK Bohemians Mladá Boleslav (Fotbalový klub Bohemians Mladá Boleslav)
 • 1995FK Mladá Boleslav (Fotbalový klub Mladá Boleslav)

Soupiska[editovat | editovat zdroj]

Aktuální k datu: 19. srpen 2016
# Pozice Hráč
1 B Česko Luděk Vejmola
2 O Česko Roman Polom
3 O Česko Jiří Fleišman
4 O Brazílie Douglas da Silva
5 O Česko Tomáš Fabián
6 Z Česko Adam Jánoš
7 Z Česko Jiří Valenta
9 Z Česko Jan Kalabiška
11 O Česko Ondřej Kúdela
12 B Česko Jan Šeda
14 Z Česko Tomáš Přikryl
18 Ú Česko Lukáš Magera Kapitán
19 Ú Česko Jan Chramosta
# Pozice Hráč
20 O Česko Jan Kysela
21 O Slovensko Lukáš Pauschek
22 Z Česko Ladislav Takács
23 B Česko Jakub Diviš
24 O Česko Pavel Čmovš
25 Z Česko Jakub Rada
26 Ú Austrálie Golgol Tedros Mebrahtu
28 O Česko Lukáš Hůlka
29 O Slovensko Miroslav Keresteš
30 Z Srbsko Miljan Vukadinović
31 Ú Česko Stanislav Klobása
33 Z Česko Jan Vodháněl

Léto 2016 - změny v kádru[editovat | editovat zdroj]

 • Odešli:
Národnost Jméno Kam Poznámka
Česko Antonín Křapka → Česko Bohemians Praha 1905 Hostování
Česko Martin Toml → Česko MFK OKD Karviná Hostování
Česko Lukáš Vraštil → Česko FC Zbrojovka Brno Přestup
Česko Aleš Čermák → Česko AC Sparta Praha Předčasný konec hostování
Česko David Houska → Česko SK Sigma Olomouc Předčasný konec hostování
Francie Kevin Edwing Malpon → neznámo Konec smlouvy
Bosna a Hercegovina Jasmin Ščuk → Česko SK Slavia Praha Konec smlouvy
Česko Jan Štohanzl → Česko FC Zbrojovka Brno Konec smlouvy
Česko Milan Baroš → Česko FC Slovan Liberec Předčasný konec smlouvy
 • Přišli
Národnost Jméno Odkud Poznámka
Česko Luděk Vejmola ← Česko FC Vysočina Jihlava Po skončení smlouvy
Slovensko Miroslav Keresteš ← Česko FC Zbrojovka Brno Po skončení smlouvy
Česko Antonín Křapka ← Česko FK Ústí nad Labem Návrat z hostování
Brazílie Douglas da Silva ← Brazílie Clube Atlético Bragantino Po skončení smlouvy
Česko Lukáš Vraštil ← Česko FC Baník Ostrava Návrat z hostování
Česko David Houska ← Česko SK Sigma Olomouc Hostování
Česko Jan Štohanzl ← Česko SK Slavia Praha Návrat z hostování
Česko Jiří Valenta ← Česko 1. FC Slovácko Po skončení smlouvy
Srbsko Miljan Vukadinović ← Česko SK Slavia Praha Návrat z hostování
Súdán Golgol Tedros Mebrahtu ← Austrálie Western Sydney Wanderers FC Po skončení smlouvy

Juniorka[editovat | editovat zdroj]

Původní juniorský tým zanikl v roce 1991. Od svého obnovení v létě 2006, kdy klub koupil třetiligovou licenci od zaniklého FC Dragoun Břevnov, hrála ČFL jako záložní tým určený převážně pro mladé odchovance a pro hráče na rozehrání po zranění pod názvem FK Mladá Boleslav B. Jejími trenéry byli postupně Luděk Kokoška, Karel Stanner, Josef Hloušek a od léta 2010 Milan Pechanec. V roce 2012 bylo B-mužstvo přetransformováno na juniorský klub hrající nově vzniklou Juniorskou ligu. Od podzimu 2012 do ledna 2014 ji vedl Petr Vrabec, kterého nyní vystřídal opět Milan Pechanec.

Aktuální k datu: 2. srpna 2013
# Pozice Hráč
27 B Česko Martin Výda
1 B Rakousko Hidajet Hankić
 ? O Česko Lukáš Hůlka
 ? O Česko Geissler
4 O Česko Antonín Křapka
16 O Česko Břetislav Tvrzník
8 O Česko David Fridrich
# Pozice Hráč
21 O Česko Jiří Šimek
17 O Česko Tomáš Živnůstka
9 Z Česko Lukáš Vraštil
10 Z Bosna a Hercegovina Mirzad Mehanović
5 Z Česko Patrik Šulc
6 Z Česko Stanislav Skořepa
2 Ú Česko Jan Prieložný
14 Z Česko Stanislav Klobása

Známí hráči[editovat | editovat zdroj]

Významní trenéři[editovat | editovat zdroj]

Zde jsou uvedeni trenéři Mladé Boleslavi, kteří během svého působení zaznamenali významnější úspěch.

Jméno Roky působení Úspěchy
Milan Bokša 2004 Vítěz 2. ligy (2003/04) a postup do 1. ligy
Dušan Uhrin mladší 2004–7, 2009 2. místo v lize 2005/06 (nejlepší umístění v historii), 3. místo v lize 2006/07,

postup do základní skupiny Poháru UEFA 2006/07

Zdeněk Ščasný 2007–8 postup do základní skupiny Poháru UEFA 2007/08
Ladislav Minář 2011, 2012–4 Vítěz českého poháru (2010/11)
Karel Jarolím 2014–2016 3. místo v lize 2013/14, vítěz českého poháru (2015/16)

Rekordy[editovat | editovat zdroj]

Nejdéle působící hráči v A-mužstvu (od roku 1955):

Nejlepší střelci v mistrovských soutěžích (od roku 1955):

Nejlepší střelci v 1.lize (2004 - 2013):

Diváci

 • Nejvyšší návštěva: 8 650 diváků (jaro 2006, 1.liga, Mladá Boleslav - Sparta Praha 3:0)
 • Nejnižší návštěva: 90 diváků (jaro 1996, divize, Mladá Boleslav - Holice 2:0)
 • Nejnižší návštěva v 1.lize: 1 165 diváků (jaro 2011, Mladá Boleslav - Jablonec 1:2)
 • Nejvyšší průměr: 4 622 diváků (sezóna 2005/2006)
 • Nejnižší průměr: 224 diváků (sezóna 1995/1996)

Výsledky

 • Nejvyšší vítězství: Spartak Mladá Boleslav - Spartak Vamberk 10:0 (podzim 1959, Oblastní soutěž)
 • Nejtěžší porážka: Zbrojovka Brno - AŠ Mladá Boleslav 9:0 (jaro 1987, 1.ČNFL)

Přehled výsledků v domácích soutěžích[editovat | editovat zdroj]

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, R - remízy, P - porážky, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, červené podbarvení - sestup, zelené podbarvení - postup, světle fialové podbarvení - přesun do jiné soutěže

Československo Československo (1955 – 1993)
Sezóna Liga Úroveň Z V R P VG OG +/- B Pozice
1955 Celostátní československá soutěž - sk. A 2 22 5 3 10 25 38 -13 19 8.
1956 2. liga - sk. A 2 22 9 3 10 36 49 -13 21 8.
1957/58 2. liga - sk. A 2 33 6 3 24 49 124 -75 15 12.
...
1961/62 2. liga - sk. A 2 22 7 6 9 30 39 -9 20 9.
1962/63 2. liga - sk. A 2 26 10 5 11 44 49 -5 25 10.
1963/64 2. liga - sk. A 2 26 3 4 19 21 63 -42 10 14.
...
1965/66 Divize C 3 26 14 8 4 44 20 +24 36 2.
...
1967/68 2. liga - sk. A 2 26 5 3 18 23 62 -39 13 13.
1968/69[1] Divize C 3 26 13 5 8 36 29 +7 31 3.
1969/70 3. liga - sk. B 3 30 8 11 11 35 35 0 27 10.
1970/71 3. liga - sk. B 3 30 13 9 8 48 38 +10 35 5.
1971/72 3. liga - sk. A 3 30 14 9 7 43 34 +9 37 4.
1972/73 3. liga - sk. B 3 30 14 6 10 38 32 +6 34 5.
1973/74 3. liga - sk. B 3 30 12 5 13 35 37 -2 29 11.
1974/75 3. liga - sk. B 3 30 11 3 16 31 34 -3 25 14.
1975/76 3. liga - sk. B 3 30 10 6 14 26 31 -5 26 13.
1976/77 3. liga - sk. A 3 30 14 8 8 40 28 +12 36 5.
1977/78 1. ČNFL - sk. A 2 30 11 11 8 43 35 +8 33 5.
1978/79 1. ČNFL - sk. A 2 30 9 7 14 43 47 -4 25 14.
1979/80 1. ČNFL - sk. A 2 30 10 7 13 36 39 -3 27 12.
1980/81 1. ČNFL - sk. A 2 30 14 5 11 40 38 +2 33 6.
1981/82 1. ČNFL 2 30 8 6 16 38 53 -15 22 14.
1982/83 1. ČNFL 2 30 13 8 9 36 29 +7 34 3.
1983/84 1. ČNFL 2 30 13 7 10 36 37 -1 33 3.
1984/85 1. ČNFL 2 30 11 6 13 33 39 -6 28 10.
1985/86 1. ČNFL 2 30 16 5 9 52 42 +10 37 3.
1986/87 1. ČNFL 2 30 11 7 12 35 39 -4 29 5.
1987/88 1. ČNFL 2 28 8 7 12 23 33 -10 23 11.
1988/89 1. ČNFL 2 30 14 8 8 51 38 +13 36 3.
1989/90 1. ČNFL 2 30 13 7 10 51 47 +4 33 6.
1990/91 1. ČNFL 2 30 12 6 12 41 34 +7 30 8.
1991/92 Českomoravská fotbalová liga 2 30 4 11 15 23 48 -25 19 16.
1992/93 Česká fotbalová liga 3 34 12 9 13 42 49 -7 33 10.
Česko Česká republika (1993 – )
Sezóna Liga Úroveň Z V R P VG OG +/- B Pozice
1993/94 Česká fotbalová liga 3 34 7 17 10 38 46 -8 38 9.
1994/95 Česká fotbalová liga 3 34 7 12 15 34 53 -19 33 15.
1995/96 Divize C 4 30 11 7 12 41 38 +3 40 9.
1996/97 Divize C 4 30 23 6 1 66 16 +50 75 1.
1997/98 Česká fotbalová liga 3 34 19 7 8 41 26 +15 64 1.
1998/99 2. liga 2 30 9 7 14 33 40 +7 34 9.
1999/00 2. liga 2 30 7 12 11 31 40 -9 33 13.
2000/01 2. liga 2 30 9 9 12 34 42 -8 36 11.
2001/02 2. liga 2 30 15 7 8 40 29 +11 52 3.
2002/03 2. liga 2 30 12 10 8 35 27 +8 46 6.
2003/04 2. liga 2 30 16 7 7 50 24 +26 55 1.
2004/05 Gambrinus liga 1 30 6 13 11 26 35 -9 31 14.
2005/06 Gambrinus liga 1 30 16 6 8 50 36 +14 54 2.
2006/07 Gambrinus liga 1 30 17 7 6 48 27 +21 58 3.
2007/08 Gambrinus liga 1 30 11 9 10 37 36 +1 42 7.
2008/09 Gambrinus liga 1 30 12 10 8 39 38 +1 46 6.
2009/10 Gambrinus liga 1 30 11 6 13 47 41 +6 39 8.
2010/11 Gambrinus liga 1 30 13 7 10 49 40 +9 46 5.
2011/12 Gambrinus liga 1 30 15 5 10 49 34 +15 50 4.
2012/13 Gambrinus liga 1 30 10 8 12 34 41 -7 38 8.
2013/14 Gambrinus liga 1 30 14 8 8 54 38 +16 50 3.
2014/15 Synot liga 1 30 13 7 10 43 34 +12 46 4.
2015/16 Synot liga 1 30 16 9 5 63 37 +26 57 4.
2016/17 ePojisteni.cz liga 1 30 13 10 7 47 37 +10 49 4.
2017/18 ePojisteni.cz liga 1 30

Poznámky:

 • 1976/77: Po sezóně proběhla reorganizace nižších soutěží, 3. liga byla zrušena - prvních 9 mužstev postupovalo do 1. ČNFL (2. nejvyšší soutěž), zbylá mužstva sestoupila do příslušných divizních skupin (nově 3. nejvyšší soutěž).

Přehled výsledků v evropských pohárech[editovat | editovat zdroj]

Sezóna Soutěž Kolo Soupeř Skóre Branky
2006/07 Liga mistrů UEFA 2. předkolo Norsko Vålerenga IF 5:3 (3:1, 2:2) Soccer ball.svgSoccer ball.svg Marek Matějovský, Soccer ball.svg Luboš Pecka, Soccer ball.svg Miloš Brezinský, Soccer ball.svg Marek Kulič
3. předkolo Turecko Galatasaray SK 3:6 (2:5, 1:1) Soccer ball.svg Miloš Brezinský, Soccer ball.svg Marek Kulič, Soccer ball.svg Marian Palát
2006/07 Pohár UEFA 1. kolo Francie Olympique de Marseille 4:3 (0:1, 4:2) Soccer ball.svgSoccer ball.svg Radim Holub, Soccer ball.svg Luboš Pecka, Soccer ball.svg Tomáš Sedláček
Základní skupina G Řecko Panathinaikos FC 0:1
Rumunsko FC Rapid București 1:1 Soccer ball.svg Jan Rajnoch
Francie Paris Saint-Germain FC 0:0
Izrael Hapoel Tel Aviv FC 1:1 Soccer ball.svg Jan Kysela
2007/08 Pohár UEFA 1. kolo Itálie US Città di Palermo 2:1 (0:1, 1:0 pp - 4:2 pen.) Soccer ball.svgSoccer ball.svg Tomáš Sedláček
Základní skupina C Španělsko Villarreal CF 1:2 Soccer ball.svg Alexandre Mendy
Švédsko IF Elfsborg 3:1 Soccer ball.svg Ivo Táborský, Soccer ball.svg Alexandre Mendy, Soccer ball.svg Petr Voříšek
Řecko AEK Atény 0:1
Itálie AC Fiorentina 1:2 Soccer ball.svg Jan Rajnoch
2011/12 Evropská liga UEFA 3. předkolo Kypr AEK Larnaka 2:5 (2:2, 0:3) Soccer ball.svg Jakub Řezníček, Soccer ball.svg Jan Štohanzl
2012/13 Evropská liga UEFA 2. předkolo Island Thór Akureyri 4:0 (3:0, 1:0) Soccer ball.svgSoccer ball.svgSoccer ball.svg Lukáš Magera, Soccer ball.svg Jasmin Šćuk
3. předkolo Nizozemsko FC Twente 0:4 (0:2, 0:2)
2014/15 Evropská liga UEFA 2. předkolo Bosna a Hercegovina NK Široki Brijeg 6:1 (2:1, 4:0)[2][3] Soccer ball.svgSoccer ball.svgSoccer ball.svg Michal Ďuriš, Soccer ball.svgSoccer ball.svg Jiří Skalák, Soccer ball.svg Antonín Rosa
3. předkolo Francie Olympique Lyon 2:6 (1:4, 1:2)[4][5] Soccer ball.svg Antonín Rosa, Soccer ball.svg Florian Milla
2015/16 Evropská liga UEFA 2. předkolo Norsko Strømsgodset IF 2:2 (v) (1:2, 1:0)[6][7] Soccer ball.svg Daniel Bartl, Soccer ball.svg Aleš Čermák
2016/17 Evropská liga UEFA 3. předkolo Makedonie Škendija Tetovo 1:2 (0:2, 1:0) Soccer ball.svg Lukáš Magera

Akcionáři FK Mladá Boleslav[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. "Rudé právo - Ročník 1969, 6/ 23, strana 6." [online]. archiv.ucl.cas.cz, [cit. 2015-06-16]. Dostupné online.  
 2. http://fotbal.idnes.cz/2-predkolo-evropske-ligy-mlada-boleslav-siroki-brijeg-p0r-/fot_pohary.aspx?c=A140717_161106_fot_pohary_min
 3. http://isport.blesk.cz/fotbal/online-prenosy?match=183239
 4. Boleslav - Lyon 1:4, špatný den podtrhla zahozená penalta a čtyři góly, iDNES.cz, citováno 29. 7. 2014
 5. Lyon - Boleslav 2:1, zázrak se nekonal, hosté zaujali alespoň penaltou, iDNES.cz, citováno 11. 8. 2014
 6. Boleslav - Strömsgodset 1:2, krásný gól nestačil, postup se vzdálil, iDNES.cz, citováno 17. 7. 2015
 7. Strömsgodset - Boleslav 0:1, chyběl jeden gól, český tým v poháru končí, iDNES.cz, citováno 23. 7. 2015

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]