FIFA 10

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
FIFA 10
FIFA 10 logo.svg
Základní informace
VývojářiEA Canada (Xbox 360, PS3)
Sumo Digital (Wii)
Exient Entertainment (DS)
HB Studios (PC, PSP, PS2)
VydavatelEA Sports
DesignéřiDavid Rutter
Paul Hossack
Kaz Makita
Herní sérieFIFA
PlatformyPlayStation 3, PSP, PlayStation 2, Nintendo DS, Wii, Xbox 360, Windows, Android, Java ME, iOS
Datum vydání2008
ŽánrSportovní
Herní módySingleplayer, Multiplayer
KlasifikacePEGI 3 a více
ESRB 6 a více
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

FIFA 10 je dalším pokračováním velice známých sportovních her vývojářů od EA Sports. Tato hra vznikla v roce 2009 a oproti předcházejícím verzích se dočkala několik změn. Tato verze jak již několik let jsme zvyklí je v českém dabingu a samozřejmě i menu je celé v češtině. Na komentáři se tradičně podíleli Petr Svěcený a Jaromír Bosák (V anglické verzi komentují zápasy Clive Tyldesley (Martin Tyler na PS3 a Xbox 360) a Andy Gray). Tato sportovní fotbalová hra se řadí mezi nejoblíbenější sportovní hry vůbec.

Manažerský mód[editovat | editovat zdroj]

Manažerský mód umožňuje hráči převzít odpovědnost za jakýkoli klub ve FIFA 10. Pro tento díl byl mód přepracován, podle kritiky dřívějších verzí hry. Podle EA bylo provedeno více než 50 klíčových vylepšení, a to zejména pro PlayStation 3 a Xbox 360.

Změny[editovat | editovat zdroj]

Nyní má hráč k dispozici mnohem větší množství informací, jako například přestupy hráčů nebo výsledky v ostatních ligách. Nový Asistent manažera může za samotného manažera vybrat sestavu, a to v závislosti na důležitosti následujícího utkání. Nově je tu také možnost předsezónních přípravných zápasů.
Výsledky simulovaných zápasů jsou nyní reálnější, jsou více založeny na síle soupeřů a nepůsobí natolik náhodně, jako tomu bylo dříve. To má za následek realističtější vývoj sezóny a eliminuje boje silnějších klubů o sestup.

Finance[editovat | editovat zdroj]

Veškeré finance klubu jsou závislé na sponzorství klubu, více však na představenstvu, které hráči poskytne dva rozpočty: mzdový a přestupový.

Virtuální profesionál[editovat | editovat zdroj]

Virtuální profesionál umožňuje hráči vytvořit si vlastního fotbalistu, kterého následně může použít k hraní v podstatě ve všech módech FIFA 10. Stejně jako v ostatních verzích, si může hrát vytvořit vlastní "Game Face" na adrese easports.com, nebo easportsfootball.co.uk. Poté si ho stáhnout do hry a použít pro vytvořeného fotbalistu.

Stadiony[editovat | editovat zdroj]

FIFA 10 obsahuje 50 stadionů, včetně většiny velkých a významných evropských stánků, jako např. Allianz Arena, Emirates Stadium, San Siro, Stamford Bridge a mnoho dalších. Každý stadion má různé klimatické podmínky, které rozlišují noc a den, počasí od jasného až po oblačno, déšť či sníh.

Ligy a týmy[editovat | editovat zdroj]

Ligy[editovat | editovat zdroj]

Národní týmy[editovat | editovat zdroj]

Soundtrack[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

FIFA (série)
Předchůdce:
FIFA 09
2009
FIFA 10
Nástupce:
FIFA 11