Evropský institut vyšších mezinárodních studií

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Institut européen·European Institute
Ředitel: Matthias Waechter
Rok založení: 1964
Sídlo: Nice, France
Studijní obor: Master in Advanced European and International Studies
Adresa: 10 Avenue des Fleurs

06000 Nice

Webová stránka: http://www.iehei.org

Evropský institut vyšších mezinárodních studií (Institut européen·European Institute) (IE·EI) je mezinárodní institucí vysokoškolských studií a výzkumu se sídlem v Nice, Francie.

Historie[editovat | editovat zdroj]

IEHEI bylo založeno v roce 1964 za pomoci města Nice a Evropské komise. Studijní programy probíhají v rozličných zemích a zaměřují se na evropská studia a mezinárodní vztahy.

Studium[editovat | editovat zdroj]

Institut spolupracuje s mnoha univerzitami zejména v Německu, Itálii, Turecku a v dalších zemích Střední a Východní Evropy.

Institut se vyznamenává opravdu mezinárodní fakultou - ať už výčtem profesorů, expertů či studentů.

Nabízený program The Master in Advanced European and International Studies je vyučován ve 2 rozdílných liniích - v anglofonní a tříjazykové verzi. Cílem je studentům nabídnout všezahrnující studium politických, sociálních, ekonomických a kulturních problémů současného moderního světa. Úspěšní studenti po dokončení programu obdrží 60 ECTS kreditů.

The Master in Advanced European and International Studies[editovat | editovat zdroj]

  • Tříjazyková verze v Nice

Tříjazyková verze je vyučována v Nice a Berlíně s týdenní přestávkou a pobytem na University of Rostock, která s IEHEI spolupracuje, a také dvoutýdenním pobytem na partnerské University of Rome. Navíc tato verze obsahuje studijní exkurzi do evropských a mezinárodních organizací v Bruselu, Štrasburku a Ženevě. Z dostupných informací je to jediný magisterský program v evropských a mezinárodních studiích vyučovaný ve 3 jazycích (francouzština, angličtina, a němčina).

  • Anglofonní verze v Istanbulu

Anglofonní verze zahrnuje studijní pobyty v Istanbulu, Nice a Berlíně. Navíc tato verze taktéž obsahuje studijní exkurzi do evropských a mezinárodních organizací v Bruselu, Štrasburku a Ženevě.

Letní akademie[editovat | editovat zdroj]

Institut každý rok organizuje letní akademie v různých evropských městech o rozličných tématech.


Odkazy[editovat | editovat zdroj]

  • Oficiální webová stránka [1]