Evžen Amler

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Prof. RNDr. Evžen Amler CSc.
Narození 15. května 1958 (61 let)
Praha
Povolání fotbalový rozhodčí
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Evžen Amler (* 15. května 1958 Praha) je badatelem v oblasti tkáňového inženýrství a vyučujícím na 6 fakultách vysokých škol (2.LF UK, FBMI ČVUT, UCEEB ČVUT, FTVS UK, FSpS MU, FT TUL).Ředitel nanotechnologicke firmy Nanoeast Gmbh Zittau

Vědecká činnost[editovat | editovat zdroj]

V současnosti se věnuje tkáňovému inženýrství, nanotechnologiím, řízenému dodávání léčiv a kvalitě vnitřního prostředí inteligentních budov. V minulosti se zaměřoval také na proteinové inženýrství. Je vedoucím Ústavu biofyziky 2. lékařské fakulty UK a do roku 2018 byl vedoucí vědecký pracovník Ústavu experimentální medicíny AV ČR.

Fotbalový rozhodčí[editovat | editovat zdroj]

Jako asistent se nejdříve zúčastnil Mistrovství světa ve fotbale U20 v roce 1997, a dále pak Mistrovství světa ve fotbale v letech 1998 a 2002, při druhém z nich spolurozhodoval semifinále mezi Německem a Jižní Koreou. Byl nasazován na zápasy Ligy mistrů a mezistátních kvalifikací. Dnes stojí v čele Unie fotbalových rozhodčích.[1] Je spoluzakladatelem vysokoškolského oboru Rozhodčí kolektivních sportů na Masarykově univerzitě v Brně.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://archiv.ihned.cz/c1-16755520-evzen-amler-kdo-neco-dokazal-zustava-v-klidu

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]