Emlyon Business School

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Emlyon Business School
emlyon business school
Logo univerzity
Logo
Motto
early makers since 1872
Datum založení1872
Studentů celkem8 900 (2021)
Další informace
AdresaLyon, Francie
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíConférence des Grandes Écoles, Couperinovo konsorcium, chamber of commerce of Lyon, Alliance des grandes écoles Rhône-Alpes, Evropský systém vylepšení kvality, Asociace MBA, Asociace pro rozvoj obchodních vysokých škol, Program Erasmus, Položka na Wikidatech neobsahuje český štítek; můžete ho doplnitQ23021293, Management et économie Lyon Saint Etienne a Lyonská univerzita
www.em-lyon.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Emlyon Business School je evropská obchodní škola s kampusy (pobočkami) v Paříži, Lyonu, Saint-Étienne, Casablanca[1], Šanghaj, Bhuvanéšvar a Bombaj. Škola byla založena v roce 1872[2].

Popis[editovat | editovat zdroj]

Emlyon je akreditovaná u třech mezinárodních organizací: EQUIS, AMBA, a AACSB[3][4]. Škola má přibližně 26000 absolventů ze 80 zemí a více než 107 národností. Mezi významné absolventy patří Jean-Pascal Tricoire (ředitel společnosti Schneider Electric), Stéphane Bern (reportér) a Gwendal Peizerat (francouzský krasobruslař)[5].

Programy[editovat | editovat zdroj]

Emlyon nabízí magisterský program v oboru managementu (Master in Management), několik specializovaných magisterských programů v oborech jako marketing, finance, sport či personalistika (HR). Dále škola nabízí programy „Executive MBA”[6] a „MEB“, jenž je podobný klasickým prezenčním MBA programům. EM Lyon také nabízí doktorské studium, které vede k získání titulu Ph.D..

Mezinárodní srovnání[editovat | editovat zdroj]

V roce 2015 se program “Master in Management” umístil na 30. místě v mezinárodním žebříčku deníku Financial Times[7].

Významné osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]