Elektrokoloběžka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Xiaomi Mi Electric Scooter
Asi nejznámější elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter (M365)

Elektrická koloběžka (zkráceně elektrokoloběžka) je jednostopý dopravní prostředek sloužící k individuální osobní dopravě. Vzhledově je zařízení většinou podobné běžným koloběžkám, nicméně je vybaveno elektrickým pohonem a akumulátorem. Elektrické koloběžky začaly být velmi populární přibližně od roku 2016 a to zejména pro nenáročnost jízdy, relativní bezpečnost a skladnost. Většina elektrických koloběžek má sklopná řídítka a lze je tedy snadno přepravit v kufru automobilu či v prostředcích MHD. Nejznámější elektrické koloběžky jsou například Xiaomi Mi Electric Scooter či Kugoo S1. Elektrické koloběžky spadají do kategorie takzvané mikromobility. Přibližně od roku 2016 se rozmáhá trend sdílených koloběžek na principu bikesharingu ve větších městech (v ČR zejména Praha a Brno). V ČR operují například společnosti Lime či Bird.

Nasedání a rozjezd na elektrokoloběžku je pohodlnější než například na elektrokolo, těžký elektroskútr apod., což může být výhodou například při častém zastavování na křižovatkách, při roznášce novin a podobně. Proto mohou být využívány k dopravě osob po městě, obsluze průmyslových a logistických areálů, přepravě po zemědělském družstvu, výstavišti či na marketingových akcích. Své uplatnění může najít i v řadě volnočasových a turistických aktivit.

Elektrokoloběžky jsou dle některých lidí či institucí spojeny s nárůstem úrazů. Existují četné protesty zejména proti sdíleným koloběžkám, zejména z důvodu neohleduplného používání - rychlá jízda na chodníku, nesprávné parkování atp. [1],[2]

Technologie elektrických koloběžek[editovat | editovat zdroj]

Typické elektrické koloběžky používají  bezkartáčový elektromotor (BLDC) který je zabudován přímo v kole. Funkce rotoru a statoru je prohozená – rotor tvoří náboj kola a stator tvoří kolový ráfek. Častěji se objevují koloběžky s motorem v předním kole, nicméně existují i koloběžky s motorem v kole zadním nebo dokonce s motorem v obou kolech. Výkon motoru v koloběžkách je nejčastěji od 250 do 500 W. Existují i koloběžky s motorem o výkonu 1000 W a vyšším, nicméně tyto svojí konstrukcí připomínají spíše skútry. Technologie elektrických koloběžek je do velké míry shodná s technologií elektrokol, jednokolek, hoverboardů a podobných zařízení.

Akumulátor bývá nejčastěji lithium-iontový, složený z článků 18650. Napětí baterie je u malých koloběžek nejčastěji 36 V (10 článků v sérii – 10S, ukončovací nabíjecí napětí 42 V). U větších koloběžek je napětí  48 V (konfigurace 13S, ukončovací napětí 54,6 V) nebo dokonce 60 V (konfigurace 17S, ukončovací napětí 71,4 V). Kapacita akumulátoru bývá od cca 6 Ah u malých koloběžek do hodnot převyšujících 20 Ah. Dojezd malých koloběžek je zpravidla kolem 15-20 km, u velkých může být i 60 a více km.

Olověné akumulátory se u elektrických koloběžek přibližně od roku 2018 prakticky nepoužívají.

Legislativa v ČR a EU[editovat | editovat zdroj]

Rychlost i výkon koloběžek bývají z legislativních důvodů omezeny na 25 km/h, 250 W u motoru z výroby, nebo maximálně 1000 W, dodatečně namontovaného motoru [3], v opačném případě již podléhají registraci a jsou brány jako motocykl. Platí také ustanovení, že na pozemních komunikacích včetně cyklostezek, pokud jezdec překročí rychlost 6 km/h, nesmí ke svému pohybu užívat pouze pohon koloběžky, nýbrž musí zapojovat lidskou sílu. [4]

Výrobci[editovat | editovat zdroj]

Významnými světovými výrobci elektrokoloběžek jsou společnosti Xiaomi či Ninebot (po nákupu společnosti Segway a jejích patentů). Existuje nicméně řada dalších výrobců různých typů elektrokoloběžek.

V Česku elektrokoloběžky vyrábí například moravská společnost Perut elektric s.r.o. ze Štěpánovic a řada dalších firem a značek, například pražská společnost Nitro scooters ČR (s patentem americké firmy P DESIGN). Na elektrokoloběžky jsou přestavovány například koloběžky značek Kostka, MIBO či Kickbike.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://medicalxpress.com/news/2020-01-urban-health-e-scooters-alarming-spike.html - Urban health scare: E-scooters show alarming spike in injuries
  2. SLÍŽEK, David. Další městská část nechce elektrokoloběžky, Praha 4 jim dala "červenou kartu". Lupa.cz [online]. [cit. 2020-05-31]. Dostupné online. (česky) 
  3. Elektrické koloběžky nesmějí na chodník, říká ministerstvo dopravy. iDNES.cz [online]. 2019-09-26 [cit. 2020-05-31]. Dostupné online. 
  4. S*W*. Elektrokoloběžky nové generace - elektro-kolobezky.eu. Elektrokoloběžky [online]. [cit. 2020-05-31]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]