Edit-a-thon

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
72 horas con Rodin editathon v Mexico City je nejdelším edit-a-thonem, který se kdy odehrál, zapsaný v Guinnessově knize rekordů.
Účastníci edit-a-thonu 2013 Women in the Arts Edit-a-thon ve Washingtonu, DC
Edit-a-thon v São Paulo, Brazílie, zaměřený na vytváření a vylepšování článků Wikipedie týkající se feminismu, ženských práv and významných žen

Edit-a-thon (někdy psáno editathon, nebo počeštěle editaton, případně edit-a-ton) je událost, na které se sejdou příslušníci různých internetových komunit, třeba komunity Wikipedie, OpenStreetMap nebo LocalWiki a editují a vylepšují předem určený typ obsahu nebo nějakou určenou oblast článků. Tyto události často zahrnují výuku základů editace pro nové editory. Slovo vzniklo křížením anglických slov edit a marathon.

Edit-a-thony Wikipedie se odehrávají v kancelářích místních poboček Wikimedia, v knihovnách, v kulturních institucích jako jsou muzea či archivy anebo v akreditovaných vzdělávacích institucích, jako jsou univerzity. Na edit-a-thonech Wikipedie se wikipedisté věnovali památkám, umění, ale proběhly i edit-a-thony určené pro ženy, které měly napomoci ovlivnit gender gap na Wikipedii se vyskytující.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Edit-a-thon na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]