Edenred

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Edenred CZ
Logo
Logo
Základní údaje
Právní forma s ručením omezeným
Datum založení 2010
Zakladatel Accor
Sídlo Praha, Česká republika
Adresa sídla Malakoff, Francie
Charakteristika firmy
Produkty zaměstnanecké benefity, stravenky, poukázky
Služby stravovací služby, facility management
Zaměstnanci 6300
Mateřská společnost Edenred Italia S.r.l.
Slogan Pro radost z práce a života každý den
Identifikátory
Oficiální web www.edenred.cz
IČO 247 45 391
ISIN FR0010908533
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Edenred je společnost specializující se na zaměstnanecké benefity, konkrétně stravenky a poukázky na kulturu, sport či zdravotní péči. Vznikla v roce 2010 oddělením se od skupiny Accor.[1] Nejznámější produkt, poukázka (stravenka) Ticket Restaurant®, byla poprvé představena ve Francii v roce 1962.[2] Od té doby expandovala do celého světa, včetně České republiky.

Společnost Edenred se zabývá předplacenými digitálními službami pro firmy a instituce. Patří mezi provozovatele elektronických stravenek (pod názvem Ticket Restaurant® Card), za které získala ocenění IT projektu roku 2015.[3] Je také hlavním partnerem evropského projektu FOOD,[4] který přispívá k propagaci zdravé životosprávy zaměstnanců během pracovního dne a k boji s obezitou.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Po vyčlenění ze skupiny Accor Group v červnu 2010 vznikla samostatná společnost Edenred se sídlem v Paříži. V roce 2009 koupila společnost Edenred CZ (tehdy ještě s původním názvem Accor Services CZ)[5] české firmy skupiny Exit group a k 1. 11. 2010 je spojila do jedné společnosti Edenred CZ, s. r. o.

V současnosti společnost existuje ve 42 zemích světa na pěti kontinentech (Severní a Jižní Amerika, Evropa, Asie a Afrika) a má kolem 6300 zaměstnanců. Své služby poskytuje 41 milionům uživatelů z 660 000 firem a veřejných institucí, kteří je uplatňují u téměř 1 400 000 partnerských provozoven.[6]

Společenská odpovědnost[editovat | editovat zdroj]

Společnost v roce 2016 v ČR v rámci boje s obezitou zahájila program Firma na talíři[7]. Mezi další projekty s podporou Edenred patří Evropský program na podporu zdravého a vyváženého stravování FOOD[8] (Fighting Obesity through Offer and Demand) nebo Den země, Světový den výživy,[9] Do práce na kole,[10] Rodiče na start (Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství) a další.

Produkty Edenred[editovat | editovat zdroj]

Ve světě i v České republice zahrnuje portfolio společnosti Edenred produkty a služby pro soukromé firmy i veřejné instituce. Jedná se o zaměstnanecké benefity, řízení firemních nákladů, motivace a odměny, veřejné sociální programy. Zároveň společnost Edenred usiluje o přechod z papírových poukázek na elektronické předplacené karty[11] doprovázené aplikacemi pro mobilní zařízení (TicketCard) a webovými službami. Poukázky Edenred přinášejí daňová zvýhodnění firmám i jejich zaměstnancům. S pomocí poukázek lze snížit daně a pojistné placené za zaměstnance a přitom zvýšit čistý příjem zaměstnanců.

Papírové poukázky

 • Ticket Restaurant – standardní stravenka
 • Ticket Benefits – pro volnočasové aktivity (sport, rekreace, kultura, zdravotní péče atd.)
 • Ticket Compliments Dárkový – dárkový poukaz
 • Ticket Service – poukázka pro výplatu příspěvku na živobytí; slouží k nákupu základních životních potřeb, například potravin, potřeb osobní hygieny, oděvů a obuvi
 • Ticket Čistý – poukázka určená na úhradu mycích, čisticích a pracích prostředků a služeb čistíren oděvů

Digitální poukázky a karty

 • Ticket Restaurant Card – elektronická stravenková karta; karta je bezkontaktní, chipová a zabezpečená PIN kódem
 • Ticket Benefits Card – předplacená karta se zaměstnaneckými benefity
 • Cafeterie Benefity Café – on-line platforma pro řízení, správu a čerpání zaměstnaneckých benefitů; jedná se o e-shop s benefity, kde si zaměstnanec vybere z nabídky benefitů
 • Ticket Junior – elektronický portál, který nabízí rodičům možnost platit dětem volnočasové aktivity, kroužky a předškolní péči on-line
 • e-Ticket – je elektronická poukázka, kterou je možné vygenerovat online v benefitním portálu Benefity Café a předložit ji v provozovně partnera při úhradě za zboží a služby

TicketCard by Edenred[editovat | editovat zdroj]

TicketCard by Edenred[12] je mobilní aplikace společnosti Edenred CZ, s. r. o., pro držitele stravenkových karet Ticket Restaurant® Card a volnočasových karet Ticket Benefits® Card. Zdarma poskytuje funkce pro správu a používání karet. Aplikace vyhledává provozovny akceptující karty, zobrazuje aktuální disponibilní zůstatek na kartě, poslední transakce na kartě. Aplikace je dostupná pro iOS, Android i Windows.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Accor Services se přejmenovala [online]. 2010-06-18 [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 2. Rozhovor týdne: Vysoký manažer bez stravenek? To by byla diskriminace [online]. 2011-04-22 [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. (česky) 
 3. Edenred zvítězil v soutěži IT projekt roku 2015 | ZPRAVODAJSTVI24.CZ. zpravodajstvi24.cz [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 4. Restaurace FOOD pro zdravé stravovávní | Novinky nejen z trhu - Madambusiness.cz. madambusiness.cz [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 5. Stravenková fúze: Accor pohltil Exit Group. Aktuálně.cz [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 6. Průzkum "ideální jídlo" mezi zaměstnanci Edenred [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 7. „Firma na talíři“ chce zeštíhlit zaměstnance [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. (česky) 
 8. FOOD Programme : Fighting Obesity through Offer and Demand. www.food-programme.eu [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 9. FOOD a EATWELL aneb podpora zdravého stravování v Evropě. www.jidelny.cz [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 10. Do práce na kole - rozjeď svůj koloktiv. Do práce na kole [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. (česky) 
 11. Stravenková revoluce. Místo papíru je tu předplacená karta. Aktuálně.cz [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online. 
 12. TicketCard by Edenred – Aplikace pro Android ve službě Google Play. play.google.com [online]. [cit. 2016-08-15]. Dostupné online.