Edelaraudtee

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Edelaraudtee
Diesel train at Narva.jpg
Základní údaje
Právní forma public limited company
Datum založení 1997
Adresa sídla Türi, Estonsko
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Majitel FirstGroup plc
Identifikátory
Oficiální web www.edel.ee
Některá data mohou pocházet z datové položky.
V jednom z osobních vlaků společnosti Edelaraudtee

Edelaraudtee AS (VKM: EE)[1], v překladu Jihozápadní železnice, se sídlem v Türi je estonským železničním dopravcem a provozovatelem dráhy.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost vznikla v roce 1997 vyčleněním ze státních železnic Eesti Raudtee (EVR), stále však byla ve státních rukou. V roce 2000 pak byla privatizována formou prodeje britské společnosti GB Railways. O několik let později pak byla společnost prodána estonské soukromé společnosti GoGroup.

Infrastruktura[editovat | editovat zdroj]

Do společnosti Edelaraudtee byla z EVR vyčleněna také část estonské železniční sítě, konkrétně tratě Tallinn - Lelle - Pärnu - Mõisaküla - hranice s Lotyšskem, Lelle - Viljandi a Liiva - Ülemiste, celkem 273,811 km železničních tratí. Tyto tratě jsou nyní vyčleněny do dceřiné společnosti Edelaraudtee Infrastruktuuri AS.

Tratě ve správě Edelaraudtee Infrastruktuuri umožňují provoz osobních vlaků s těmito maximálními rychlostmi:

Úsek z Pärnu do Mõisaküly na hranici s Lotyšskem, kde byla pravidelná osobní doprava zastavena 31. ledna 1996 a ukončení nákladní dopravy následovalo v roce 2002, byl zrušen a koleje byly v roce 2008 sneseny.[2]

Lokomotiva ČME3-3486 v depu Edelaraudtee Tallinn-Väike

Vozidla[editovat | editovat zdroj]

Pro osobní dopravu společnost využívá motorové jednotky řad DR1A, vyráběné vagonkou RVRRize. Některé z nich byly remotorizovány na typ DR1B s použitím spalovacího motoru MTU. Dále pak používá jednotky řady DR1BJ, které vznikly rozdělením originálních (tj. neremotorizovaných) jednotek řady DR1B.

V nákladní dopravě a pro posun používá společnost výhradně lokomotivy československé konstrukce typu ČME3, resp. modernější verze ČME3T.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Vehicle Keeper Marking Register [online]. Valenciennes: European Railway Agency, 2011-01-06 [cit. 2011-01-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. POKK, Henri; ŠTEFEK, Petr. Zánik trati Pärnu – Mõisaküla [online]. Stránky přátel železnic, 2008 [cit. 2010-08-28]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]