EXtra.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Extra.cz je specializovaný magazínový server se zaměřením na svět celebrit, životní styl, zprávy z domova i ze světa, sport a zábavu.

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

Společenský web vznikl v březnu 2013 a nabízí vedle zpráv ze života celebrit také autorské články, horoskopy, vlastní reportáže a rozhovory. Jedná se o obsahový web. Design v aktuální podobě připravili internetoví designéři Švejda-Goldmann, kteří pracovali mj. na současné podobě Forbes.cz či iHNed.cz.

Návštěvnost se pohybuje kolem 2 mil. uživatelů: podle statistik NetMonitoru navštívilo v březnu 2018 web Extra.cz 2,5 milionu reálných uživatelů, kteří zobrazili 64,6 milionu stránek.[1] Cílem webu je udržet čtenáře na stránce co nejdéle.[2]

Hlavní příjem webu Extra.cz plyne z prodeje reklamního prostoru.

Provozovatel[editovat | editovat zdroj]

Provozovatelem webu je internetové vydavatelství Extra Online Media, které dále provozuje weby Lifee.cz, G.cz, OneTV.cz, ExtraStory.cz a Extralife.cz.[3] Investorem vydavatelství je český internetový podnikatel Jan Barta.

Redakce[editovat | editovat zdroj]

Prvním šéfredaktorem webu Extra.cz byl Pavel Novotný, který předtím vedl bulvární týdeník Spy.[4] Na postu šéfredaktora jej v roce 2015 vystřídal Josef Šťastna, který do té doby působil jako šéfeditor portálu tn.cz televize Nova.[5]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Online data (OLA) | SPIR. www.netmonitor.cz [online]. [cit. 2019-05-30]. Dostupné online. 
  2. MEDIA, News. Jak designem podpořit čtenost a odlišnost médií. Médiář [online]. [cit. 2019-05-30]. Dostupné online. 
  3. MEDIA, News. Majitel Extra.cz i G.cz kupuje Toprecepty.cz. Médiář [online]. [cit. 2019-05-30]. Dostupné online. 
  4. MEDIA, News. Bartův bulvár Extra.cz povede Pavel Novotný, dosavadní šéfredaktor časopisu Spy. Médiář [online]. [cit. 2019-05-30]. Dostupné online. 
  5. MEDIA, News. Extra.cz po Novotném povede Šťastna z Novy. Médiář [online]. [cit. 2019-05-30]. Dostupné online.