Přeskočit na obsah

Ečči

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Příliš krátké nebo průhledné oblečení (ať už mokré nebo ne) je typickým prvkem děl, která jsou na Západě považována za ečči.[1]

Ečči (japonsky エッチ, anglicky ecchi) je japonský eufemismus (přídavné jméno, podstatné jméno i sloveso) pro sex a perverznost. Etymologicky je to zkomolená anglická výslovnost písmene H, které je prvním písmenem slova hentai, což znamená perverzní.

Chápání pojmu mimo Japonsko[editovat | editovat zdroj]

Mimo Japonsko (zejména v anglicky mluvících zemích) se pojmem ečči často označuje především druh anime a mangy. Jestliže hentai, jako žánr anime, představuje pornografické anime, ečči označuje anime s erotickými motivy, ale bez viditelné penetrace. Anime Futari ečči, ačkoliv obsahuje několik scén zobrazujících soulož (ovšem bez vykreslení penetrace), je považováno za ečči, nikoliv hentai. Opačným příkladem budiž anime Pia Carrot e Jókoso!! s nízkým počtem erotických scén, viditelná penetrace ovšem zapříčinila zařazení mezi hentai.

Soulož je ale v ečči spíše vzácná, pro klasifikaci jako ečči je dostačující sugestivní záběr na kalhotky či nošení provokativních oděvů. Podle americké klasifikace může být ečči chápáno jako manga s přístupností PG-13.[2] V českém prostředí se použití pojmu liší.[3][4]

Příklady ečči anime/mangy[editovat | editovat zdroj]

Pozn.: Výraz ečči je zde použit tak, jak je chápán mimo Japonsko.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Etči na slovenské Wikipedii.

  1. STEIFF, Josef; TAMPLIN, Tristan D. Anime and Philosophy. [s.l.]: Open Court Puplishing, 2010. Dostupné online. ISBN 978-0-8126-9670-7. (anglicky) 
  2. (anglicky) http://en.wikipedia.org/wiki/Ecchi#English_usage English usage of ecchi
  3. (česky) http://mangacesky.wz.cz/index.php?page=slovnik Archivováno 27. 10. 2009 na Wayback Machine. MangaČesky
  4. (česky) http://www.anime-source.ic.cz/slovnik.php Archivováno 21. 3. 2011 na Wayback Machine. Slovník Anime-source

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]