Drakensang Online

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Drakensang Online
VývojářBigpoint (e)
VydavatelBigpoint (e)
EngineNebula Device (e)
PlatformyMicrosoft Windows (e)
Datum vydánísrpen 2011 (e)
ŽánrMMORPG (e)
Módymultiplayer videohra (e)
Médiawebová hra (e)
Webové stránkywww.drakensang-online.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Drakensang Online je fantasy MMORPG hra od německých vývojářů Bigpoint. Drakensang Online je free to play. Hra vyšla v roce 2011.

Princip hry[editovat | editovat zdroj]

Na začátku hry si každý hráč vytvoří postavu, za kterou bude hrát, při čemž si vybírá ze čtyř různých tříd (Rytíř řádu draka, Ranger, Čaroděj kruhu, Paromechanikus). Po vybrání třídy a dokončení tutoriálu se hráč pohybuje ve volném světě zvaném Dracanie, ve kterém může plnit úkoly (questy), procházet dungeony nebo jen zabíjet monstra, minibosse a bosse. Všechny tyto věci může hráč dělat sám, nebo s ostatními hráči. Ve hře je chat a hráči si tak mohou psát, organizovat do skupin a gild, tedy větších skupin čítajících až padesát členů. Po přepnutí do PvP režimu se hráči zpřístupní možnost bojovat proti ostatním hráčům v otevřeném světě, kde v boji neplatí žádná pravidla. Ve hře jsou také 4 speciální PvP arény - Duel (1v1), Skupina proti skupině (3v3), Dobývání vlajky (5v5) a Boj o pevnost (6v6).

Eventy[editovat | editovat zdroj]

Ve hře je velké množství eventů, jejichž plnění zabírá hodně času (podle toho jak moc hrajete), ale hráč jejich plněním může získat unikátní předměty, které jinde nesežene. Eventy se konají při různých příležitostech, jako jsou Vánoce, Velikonoce, Halloween, úplněk, či oslava výročí hry, nebo náhodně. Plněním eventů hráč získává také různé kosmetické doplňky, které by jinak mohl sehnat jen za Temné mince - prémiovou měnu.

Třídy[editovat | editovat zdroj]

  • Rytíři řádu draka - válečníci. Jako zbraň používají meč, palici, sekeru atd. Rytíř řádu Draka je jediná postava ve hře, která slouží primárně k boji nablízko. Od toho se odvíjí velké množství bodů života.
  • Rangerové - lukostřelci. Jako hlavní zbraň používají luk, který je účinný jak pro boj z dálky, tak pro boj z blízka. Je to nejuniverzálnější třída, která nedosahuje ani útoku čaroděje ani životů rytíře.
  • Čarodějové kruhu - kouzelníci. Využívají základní elementy jako je led, oheň a blesk. Nejsilnější jsou proti velkým skupinám nepřátel a jejich nevýhodou je menší množství životů.
  • Paromechanikové - trpaslíci. Třída je určena pro boj na střední vzdálenost. K boji využívají svých ručně vyrobených zbraní. Jejich hlavní výhoda je rychlost, taktické rozmisťování palebných věží a děl. Stejně jako mágové mají méně bodů života.

Monstra a ostatní[editovat | editovat zdroj]

Ve hře se dá naleznout až 32 různých typů monster a několik bossů („šéfů“), z kterých padají epické a unikátní předměty. Ve hře jsou také NPC postavy zadávající úkoly a obchodující s hráči.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]