Douglas Murray

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Douglas Murray
Narození16. července 1979 (43 let)
Hammersmith
Národnostbritská
Alma materMagdalen College
St Benedict's School
Etonská kolej
West Bridgford School
Povoláníspisovatel, novinář, životopisec, politický aktivista a politický analytik
Znám jakospisovatel, neokonzervativec, kritik islámu
OceněníCena Sapfó (2018)
Lambda Literary Award
Nábož. vyznáníateismus
Funkceboard member
Webdouglasmurray.net
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Douglas Kear Murray (* 16. července 1979 Hammersmith) je britský spisovatel, novinář a politický komentátor. Je zakladatelem Centra pro sociální soudržnost (Centre for Social Cohesion), přidruženým ředitelem Společnosti Henryho Jacksona (Henry Jackson Society) a přidruženým editorem britského politického a kulturního časopisu The Spectator. Je autorem knih Neoconservatism: Why We Need It (2005), Bloody Sunday: Truths, Lies and the Saville Inquiry (2011), The Strange Death of Europe: Immigration, Identity, Islam (2017; česky Podivná smrt Evropy, 2018) a The Madness of Crowds: Gender, Race, and Identity (2019).

Často vyjadřuje své postoje v britských médiích na témata jako jsou svoboda projevu, imigrace a práva homosexuálů z pohledu neokonzervatismu. Je kritikem islámu a západní imigrační politiky.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Je ateista, ačkoli do svých dvacátých let byl praktikující anglikán. Sám sebe popisuje jako kulturního křesťana, přičemž tvrdí, že křesťanství se do britské a evropské kultury silně promítá. Otevřeně se hlásí k homosexualitě.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]