Dominik Lajbner

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Dominik Lajbner
Narození 24. září 1992 (25 let)
Kladno, Československo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dominik Lajbner (* 24. září 1992, Kladno)[zdroj?] je český podnikatel,[zdroj?] akcionář, majitel korporace KODIAK Group,[zdroj?] majoritním akcionářem české investiční společnosti KODIAK Invest a.s.[zdroj?] působící v Evropě,[zdroj?] akcionářem společnosti KODIAK Development a.s. a dalších společností působících v oblasti investic a developmentu.

Studium[editovat | editovat zdroj]

Studium absolvoval na středočeské střední odborné škole v Kladně zaměřené na dopravní infrastrukturu, ekonomii logistiky, statiku, dynamiku, kinematiku, ale ekonomie ho bavila nejvíce. První obchodní zkušenosti získával od svých rodičů, kteří se zabývali telekomunikační technikou investicemi a realitním oborem. Díky tomu s obchodem začal v 15. letech. V 19 letech odkoupil první společnost,[zdroj?] která mu pomohla získat kontakty, díky kterým se přes generálního ředitele korporace zabývající se ekologickým zpracováním odpadů z manufactoringu dokázal vypracovat a získat zkušenosti do další etapy svého podnikání. Následně pracoval v investiční společnosti, kde získal kontakt na možnost spolupráce se zahraniční investiční a developerskou společností zabývající se developmentem a prodejem apartmánů. Poté odkoupil akcie investiční společnosti ELMA Real Invest a.s. , kterou následně přejmenoval na KODIAK Invest a.s.[zdroj?]

KODIAK Invest a.s.[editovat | editovat zdroj]

Dominik Lajbner společně s dalšími členy začali tvořit obchodní tým k získávání kapitálu a vymysleli strategii pro budování kapitálu a etabolizaci společnosti. Dalším hlavním krokem k postupu společnosti kupředu byl zprostředkovaně domluvený kontakt k navázání spolupráce v oblasti developmentu. Budoucí strategie společností Dominika Lajbnera je preferovat investice do developmentu nemovitostí – bytových domů.

Společnost je často kritizována za porušování zákoníku práce a za nedobré pracovní a platové podmínky.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://www.vimvic.cz/firmy/recenze/kodiak-invest