Dohola?

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dohola?
Původní název Blow Dry
Země Spojené království
Spojené státy americké
Německo
Jazyk anglický
Délka 91 min.
Žánry komedie, drama
Scénář Simon Beaufoy
Natasha Richardson
Režie Paddy Breathnach
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Alan Rickman
Natasha Richardson
Josh Hartnett
Rachel Griffiths
Bill Nighy
Výroba a distribuce
Premiéra 2001
Produkční společnost Intermedia
Dohola? na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dohola? (Blow Dry) je filmová komedie z roku 2001, režie Paddy Breathnach, scénář Simon Beaufoy a hrající Alan Rickman, Natasha Richardson a Josh Hartnett.

Děj filmu[editovat | editovat zdroj]

Shelley Allenová provozuje malé kadeřnictví v městečku Keighley s názvem "The Cut Above" se svou partnerkou Sandrou. Když Keighley vyhraje pořádání Britského kadeřnického mistrovství, požádá Shelley svého ex-manžela Phila a svého syna Briana, kteří pracují v konkurenčním kadeřnictví, aby se zúčastnili mistrovství jako jeden tým. Phil nabídku odmítne. Mezitím Raymond Robertson, dvakrát obhajující Britský šampion, zjistí, ke svému překvapení, že Phil žije v Keighley a navštíví ho, aby se přesvědčil, jestli Phil bude soutěžit. Phil dvakrát skončil v mistrovství na stejném místě jako Raymond, ale noc před třetím mistrovstvím spolu Shelley a jeho modelka Sandra utekli pryč. Phil jí to nikdy neodpustil. Nicméně, Brian potká Raymondovu krásnou dceru Christinu, která byla jeho kamarádkou z dětství a přijela z USA (kde žije se svou matkou), a rozhodla se soutěžit s Raymondovým týmem.

Christina barví vlasy, ale má s tím problémy. Brian ji přivede do márnice uprostřed noci, kde si může vyzkoušet barvení na zemřelých, které Brian stříhá na pohřby. Nicméně, během hádky se jim zabouchnou dveře do márnice a příští ráno naleznou pozůstalí své zemřelé příbuzné s obarvenými vlasy. Během prvního kola soutěže prozradí Shelley Philovi a Brianovi, že má nevyléčitelnou rakovinu, o které neřekla Sandře. Phil souhlasí s trénováním, ale odmítne stříhat, a odhalí a sabotuje podvodné metody, které měl Raymondův tým nachystané na druhé kolo, které umožní nejlepším týmům zmenšit rozdíl ve skóre na Raymonda. Brian zapudí Christinu pro její účast v Raymondovém podvodu.

Během noci před třetím kolem Sandra zjistí, že Shelleyina rakovina je neléčitelná, a odejde z týmu. Přesto Shelley přesvědčí svou klientku z pečovatelského domu jako modelku pro kolo ("Večerní účes") a vyhraje, posune tím tým "The Cut Above" na průběžné druhé místo. Phil konečně pochopí Shelleynu účast v soutěži -- usmířit se předtím, než zemře -- a souhlasí, že udělá účes Sandře, a má v úmyslu udělat stejný účes jako před lety na mistrovství, kde Sandra a Shelley utekly. Mezitím, si Christina ostříhá většinu svých vlasů, aby se nemohla účastnit ve finálovém kole v týmu svého otce, a s Brianem se usmíří.

V posledním kole, nazvaném "celkový vzhled", Philův neobvyklý design, zahrnující použití několika tetování, bodypaintu a okřídlení Sandry, znamenal celkové vítězství "The Cut Above" o jeden bod. Shelley, Sandra, Phil, Brian a Christina opouštějí soutěž ruku v ruce oslavující vítězství domácích v Keighley.

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Alan Rickman Phil Allen
Natasha Richardson Shelley Allen
Josh Hartnett Brian Allen
Rachel Griffiths Sandra
Rachael Leigh Cook Christina Robertson
Bill Nighy Ray (Raymond) Robertson
Heidi Klum Jasmine

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Blow dry na anglické Wikipedii.