Dohola?

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dohola?
Původní název Blow Dry
Země Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
NěmeckoNěmecko Německo
Jazyk anglický
Délka 91 min.
Žánry komedie, drama
Scénář Simon Beaufoy
Natasha Richardson
Režie Paddy Breathnach
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Alan Rickman
Natasha Richardson
Josh Hartnett
Rachel Griffiths
Bill Nighy
Výroba a distribuce
Premiéra 2001
Produkční společnost Intermedia
Dohola? na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dohola? (Blow Dry) je filmová komedie z roku 2001, režie Paddy Breathnach, scénář Simon Beaufoy a hrající Alan Rickman, Natasha Richardson a Josh Hartnett.

Děj filmu[editovat | editovat zdroj]

Shelley Allenová provozuje malé kadeřnictví v městečku Keighley s názvem "The Cut Above" se svou partnerkou Sandrou. Když Keighley vyhraje pořádání Britského kadeřnického mistrovství, požádá Shelley svého ex-manžela Phila a svého syna Briana, kteří pracují v konkurenčním kadeřnictví, aby se zúčastnili mistrovství jako jeden tým. Phil nabídku odmítne. Mezitím Raymond Robertson, dvakrát obhajující Britský šampion, zjistí, ke svému překvapení, že Phil žije v Keighley a navštíví ho, aby se přesvědčil, jestli Phil bude soutěžit. Phil dvakrát skončil v mistrovství na stejném místě jako Raymond, ale noc před třetím mistrovstvím spolu Shelley a jeho modelka Sandra utekli pryč. Phil jí to nikdy neodpustil. Nicméně, Brian potká Raymondovu krásnou dceru Christinu, která byla jeho kamarádkou z dětství a přijela z USA (kde žije se svou matkou), a rozhodla se soutěžit s Raymondovým týmem.

Christina barví vlasy, ale má s tím problémy. Brian ji přivede do márnice uprostřed noci, kde si může vyzkoušet barvení na zemřelých, které Brian stříhá na pohřby. Nicméně, během hádky se jim zabouchnou dveře do márnice a příští ráno naleznou pozůstalí své zemřelé příbuzné s obarvenými vlasy. Během prvního kola soutěže prozradí Shelley Philovi a Brianovi, že má nevyléčitelnou rakovinu, o které neřekla Sandře. Phil souhlasí s trénováním, ale odmítne stříhat, a odhalí a sabotuje podvodné metody, které měl Raymondův tým nachystané na druhé kolo, které umožní nejlepším týmům zmenšit rozdíl ve skóre na Raymonda. Brian zapudí Christinu pro její účast v Raymondovém podvodu.

Během noci před třetím kolem Sandra zjistí, že Shelleyina rakovina je neléčitelná, a odejde z týmu. Přesto Shelley přesvědčí svou klientku z pečovatelského domu jako modelku pro kolo ("Večerní účes") a vyhraje, posune tím tým "The Cut Above" na průběžné druhé místo. Phil konečně pochopí Shelleynu účast v soutěži -- usmířit se předtím, než zemře -- a souhlasí, že udělá účes Sandře, a má v úmyslu udělat stejný účes jako před lety na mistrovství, kde Sandra a Shelley utekly. Mezitím, si Christina ostříhá většinu svých vlasů, aby se nemohla účastnit ve finálovém kole v týmu svého otce, a s Brianem se usmíří.

V posledním kole, nazvaném "celkový vzhled", Philův neobvyklý design, zahrnující použití několika tetování, bodypaintu a okřídlení Sandry, znamenal celkové vítězství "The Cut Above" o jeden bod. Shelley, Sandra, Phil, Brian a Christina opouštějí soutěž ruku v ruce oslavující vítězství domácích v Keighley.

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Alan Rickman Phil Allen
Natasha Richardson Shelley Allen
Josh Hartnett Brian Allen
Rachel Griffiths Sandra
Rachael Leigh Cook Christina Robertson
Bill Nighy Ray (Raymond) Robertson
Heidi Klum Jasmine

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Blow dry na anglické Wikipedii.