Diskuse s wikipedistou:Vopok

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, nepřidávejte, prosím, do Wikipedie obsah propagačního charakteru nebo odkazy na vaše soukromé stránky či stránky, se kterými jste spojeni. Wikipedie není prostředkem pro propagaci či reklamu ani pouhou sbírkou externích odkazů. Rozšiřování encyklopedického obsahu je však samozřejmě vítáno. Děkuji za pochopení. --Zirland 9. 10. 2009, 11:09 (UTC)

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Svatojánský spolek. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

+ Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Svatojánský spolek. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Horst (diskuse) 28. 10. 2017, 15:50 (CEST)

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení.--Horst (diskuse) 31. 10. 2017, 15:06 (CET)

Svatojánský spolek[editovat zdroj]

Dobrý den, přidal jsem tam další informace. Je to už dostačující na zveřejnění? Děkuji. Vopok (diskuse) 31. 10. 2017, 22:53 (CET)

Po Vašem přesunu informací do článku Svatojánské navalis jsem tedy článek smazal, jinak o smaz se žádá touto šablonou. S pozdravem, --Pavel Krupička (diskuse) 8. 11. 2017, 21:57 (CET)

MKM[editovat zdroj]

Uvedení url nestačí, povolení je třeba, co a jak máte popsáno výše --Horst (diskuse) 3. 11. 2017, 11:27 (CET)

Původní text, který je na našich webových stránkách stahuji. Nový text je vytvořen naším týmem Muzea Karlova mostu. Nebyl ještě jinde publikován. Je možné, že některé dílčí formulace již někde byly publikovány, ale text jako celek je nově vytvořen. Článek se budeme snažit dále upravit a doplnit o zdroje. --Vopok (diskuse) 8. 11. 2017, 17:39 (CET)
Ano, to je fajn, ale pro jistotu přece jen připomínám, že je dobré se při psaní držet zásad uvedených v doporučení Wikipedie:Propagační článek.--Hnetubud (diskuse) 8. 11. 2017, 22:06 (CET)

Název článku[editovat zdroj]

Přesunul jsem na Zdeněk Bergman (1970), prosím nevytvářejte duplicity. Vše se dá najít v WP:Název článku, WP:Rozlišovač. Připomínám i WP:NPOV a WP:BIO, WP:ES, nepíšeme zde oslavné ódy, ale encyklopedii. Díky--Horst (diskuse) 14. 11. 2017, 15:07 (CET)

Vševltavský spolek[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Vševltavský spolek, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.vsevltavskyspolek.cz/o-spolku/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Martin Urbanec (diskuse) 19. 11. 2017, 15:29 (CET)

Antonín Pokorný (vysokoškolský pedagog)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Antonín Pokorný (rektor). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Marek Koudelka (diskuse) 26. 11. 2017, 22:57 (CET)

Ta šablona tam bude do doplění textu[editovat zdroj]

Kopírované dílo odněkud není ency text, odstraňovat šablonu subpahýl je špatně

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Antonín Pokorný (rektor). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Horst (diskuse) 27. 11. 2017, 09:52 (CET)

Používejte náhled[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení.--Romanzazvorka (diskuse) 27. 11. 2017, 21:58 (CET)

Dobrý den, znovu se Vám připomínám s výše uvedeným doporučením. Platí nejen pro úpravy v encyklopedických článcích, ale pokud možno také pro diskusní stránky. Psát dva diskusní příspěvky pomocí devíti jednotlivých editací, jak se stalo v případě Diskuse:Pražské Benátky (firma), může způsobovat právě ty nepříjemnosti, které jsou výše popsány. --Bazi (diskuse) 29. 12. 2017, 11:36 (CET)

Zdeněk Bergman[editovat zdroj]

Dobrý den. Pomůžete nám vyjasnit rozlišení mezi Zdeňkem Bergmanem roz. 1947, který v roce 1993 se spolužákem založil PVČS v.o.s., a Zdeňkem Bergmanem roz. 1970, který o několik let později založil PVČS s.r.o., nyní Pražské Benátky s.r.o.? Který z nich je autorem designu lodí a přístavišť? Kterému z nich patří ono přízvisko "převozník pražský"? Který z nich je zobrazen na tom stylizovaném portétu v záhlaví článku? A čím to, že v prezentacích Pražských Benátek není vůbec zřejmé, že jde o dvě různé osoby a jaký je vlastně mezi nimi vztah? --ŠJů (diskuse) 25. 12. 2017, 22:34 (CET)

Dobrý den, jedná se o otce a syna. Autorem designu, přízvisko i na fotografii je Zdeněk Bergman ml. nar. 1970. Veškeré aktivity vždy dělal Zdeněk Bergman ml., proto je i na prezentacích. vztah mezi nimi je výborný.--Vopok
Díky za odpověď. Znamená to tedy, že PVČS v.o.s. v roce 1993 založil Zdeněk Bergman st. se spolužákem Zdeňka Bergmana mladšího, a Zdeněk Berman mladší tedy zpočátku neměl ve společnosti majetkový podíl ani nebyl jednatelem, ale fakticky ji už tehdy nějak řídil, zatímco starší pan Bergman byl jako společník zapsán jen formálně, ač byl jednatelem? A jakou roli tedy měla ta druhá společnost (s.r.o.) založená Bergmanem mladším o 6 let později, v roce 1999? To ty dvě firmy spolu nějak spolupracovaly, nebo jen dělaly obě souběžně tutéž činnost, nebo jedna byla subdodavatelem druhé, či jak to fungovalo? A jak to funguje dnes, když se Zdeněk Berman mladší v roce 2006 stal i společníkem té první, otcovy firmy? Přijde mi zvláštní, že se Zdeněk Bergman mladší sice někde zmiňoval o svém dědečkovi, ale o svém otci se nikde nezmiňuje, přestože to tedy vypadá, že zpočátku podnikal několik let na otcovo jméno. Jinak jsem to pochopil tak, že s panem Kurcem se páni Bergmanové dostali do nějakého sporu (a chápu, že každá ze stran má asi na ten spor svůj pohled). Jsou s panem Kurcem nějak spojeni ti bývalí převozníci, co podávali to trestní oznámení a iniciovali tu někdejší reportáž v ČT? V srpnu 2012 tu totiž článek editoval kdosi z IP adresy, kdo pravděpodobně pány Bergmana i Kurce znal a vypadalo to, že k panu Kurcovi má blíž a pana Bergmana nemá moc rád. --ŠJů (diskuse) 27. 12. 2017, 00:16 (CET)
Dobrý den, jsem asi ten spolužák pana Bergmana a dost o té věci vím. Oba pány Bergmany dobře znám. Se Zdeňkem Bergmanem se na to sejdu a zeptám se na Vaše otázky a napíšu to. Zatím tedy to, co dobře vím sám. Ano, pan Bergman senior byl v počátcích formální společník i jednatel. Vždyť ani v Praze nežil, ale v Karlových Varech. Pokud máte zájem, můžete se této schůzky osobně zúčastnit. Možná by to bylo nejlepší, protože cítím, že těch otázek máte asi více. --Vopok (diskuse)
Dobrý den, díky za odpověď. V encyklopedii můžeme stavět jenom na těch informacích, které byly někde publikovány, tedy zveřejněny. Takže případné osobně získané informace mají síce smysl pro zorientování se v tématu, ale není možné je přímo uvádět v článku. Zde je pak trochu problematický ten rozpor mezi "oficiální" skutečností, jak je uvedena třeba v obchodním rejstříku, a tím, jak to vnímá např. pan Bergman mladší nebo lidé z firmy. Pokud tedy podle obchodního rejstříku v roce 1993 založil firmu pan Bergman starší s panem Kurcem, pak je s tím poněkud v rozporu tradovaná informace, že v roce 1993 založil firmu pan Bergman mladší se svým spolužákem. Chápu tedy správně, že pan Kurc je někdo ještě úplně jiný a není totožný s tím zmiňovaným spolužákem p. Bergmana mladšího, a že vy nejste pan Kurc a nejste si ani úplně jistý, jestli jste tím spolužákem, kterého zmiňoval pan Bergman? A pak tedy ještě potřebujeme vyjasnit, proč vlastně postupně byly založeny dvě firmy se stejnou značkou - ale opět pro encyklopedii nestačí nějaké osobní sdělení, ale museli bychom mít nějaký publikovaný zdroj - třeba aspoň vysvětlení na veřejném webu Pražských Benátek. --ŠJů (diskuse) 27. 12. 2017, 17:49 (CET)

--ŠJů Dobrý den, nevím, kam na to chodíte, ale stačí se podívat sem: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=445278&typ=UPLNY Zdeněk Bergman ml., Karlovy Vary, Křižíkova 8 je zde zapsán 12. května 1993 jako společník. --Vopok

Jan Bierhanzl[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Jan Bierhanzl. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --RomanM82 (diskuse) 13. 2. 2018, 19:41 (CET)

Matylda – písně plavební[editovat zdroj]

Dobrý den, opět bych chtěla připomenout, stejně jako to učinil kolega Zirland v úvodu této stránky, že články na Wikipedii nemají mít obsah propagačního charakteru a odkazovat na vaše soukromé stránky či stránky, se kterými jste spojeni. Stránka Matylda – písně plavební je toho v její současné podobě klasickým příkladem - pro napsaná tvrzení chybí zdroje nebo byly nefunkční a byly odstraněny, zbytek jsou odkazy ryze propagačního charakteru (bandzone, youtube apod.). Pokuste se prosím do 14 dnů naplnit kritéria významnosti dle popisu na této stránce nápovědy, v opačném případě bude stránka navržena na smazání. Přidávání encyklopedického obsahu je jako vždy samozřejmě vítáno. Děkuji za pochopení. --Czeva (diskuse) 20. 4. 2018, 14:19 (CEST)

WP:2NNVZ[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Oldřich Sova. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Horst (diskuse) 12. 9. 2018, 15:11 (CEST)

Způsob vkládání podpisu[editovat zdroj]

Vkládání podpisu

Děkuji za Vaše příspěvky. Je zvyklostí, že své příspěvky v encyklopedických článcích zásadně nepodepisujeme. Příspěvky na diskusních stránkách ale vždy zakončujeme svým podpisem. Jak na to? Podepíšete se tak, že na konec svého diskusního příspěvku napíšete čtyři vlnovky ~~~~. Ty můžete vložit i kliknutím na ikonku Podpis a datum v panelu nástrojů nad editačním oknem. Při uložení změn se pak vlnovky automaticky nahradí Vaším uživatelským jménem (nebo u neregistrovaných přispěvatelů IP adresou) a aktuálním datem. Podpis v diskusi je užitečný, aby bylo všem jasné, kdo co napsal a kdy. Děkuji za pochopení.
P. S. Tuto standardizovanou instrukci Vám sem dávám kvůli tomu postupu. Ne že byste se nepodepisoval, ale tento podpis je nestandardní a dává tušit, že byl ručně vytvořen zkopírováním odjinud. Tedy vězte, že se podpisy vkládají snazším způsobem. Přeji Vám pěkný den. --Bazi (diskuse) 28. 12. 2018, 16:10 (CET)