Diskuse s wikipedistou:TheAnkopinko15

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdravím a vítám, pěkný článek (Felix Felixovič Jusupov) Mám jednu maličkost, pokud jde o překlad z jinojazyčné verze Wikipedie, bylo by dobré to uvést, buď při založení v tzv. shrnutí editace, nebo pomocí šablony překlad. Jak se přidává najdete zde. Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, stačí se ozvat --Horst 17. 8. 2009, 08:24 (UTC)

Jaguar XK150[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text či obrázky chráněné autorským právem převzaté bez dovolení z jiných webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Jaguar XK150, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Elm 17. 8. 2009, 09:47 (UTC)

Uvádění zdrojů[editovat zdroj]

Přeji pěkný den,
nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za článek Grigorij Zinověv, avšak chtěl bych Vás poprosit o doplnění zdroje, ze kterého jste čerpal. Čtenář si pak bude moci uvedená fakta ověřit, případně bude odkázán na další, podrobnější literaturu. Pokud jste čerpal z cizojazyčné verze Wikipedie, použijte prosím šablonu {{překlad}}. Jistě chápete potřebu uvádět zdroje článků, vede to i ke zkvalitňování wikitextů a jejich věrohodnosti. Mějte se pěkně, v případě dotazů mi klidně pište do diskuse. Elm 20. 8. 2009, 08:19 (UTC)

Georgi markov.jpg[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

©

Oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout obrázky či jiné dílo chráněné autorským právem převzaté bez dovolení z jiných webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosím, na Soubor:Georgi markov.jpg a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Připomínáme, že je nutno v popisu obrázku či jiného souboru jasně uvést jeho zdroj a licenci. Důvody, proč je žádnoucí tyto údaje uvádět, jsou popsány na stránce WikiProjektu Licence souborů. Přehled použitelných šablon pro licence je k nalezení na Wikipedie:Popisky licence souborů. Budete-li mít nějaké dotazy, obratťe se na diskusi WikiProjektu Licence souborů.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:Průvodce, Wikipedie:Váš první článek a Nápověda:Obrázky.

Díky za pochopení. Věříme, že potřebné údaje doplníte a přidáte do Wikipedie ještě další potřebné obrázky a soubory, u kterých již tyto údaje ihned uvedete.

-- Mercy (|) 28. 8. 2009, 07:14 (UTC)

Michail Frunze[editovat zdroj]

Dobrý den. Pokud se mýlím, tak se omlouvám za obtěžování, ale mám dojem, že jste článek přeložil z en:Mikhail Frunze. U překladů z jiných wiki se dolů dává Šablona:Překlad, kvůli dohledatelnosti autorů atd... U Frunzeho by vypadala vyplněná takhle: {{Překlad | jazyk = en | článek = Mikhail Frunze | revize = 327176144}} Pokud jste skutečně překládal, můžete šablonu vložit? Děkuji. --Jann 25. 11. 2009, 21:54 (UTC)

Prosím vyplňujte kolonku „Shrnutí editace“[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, tak třeba Vaše editace bude patřit mezi ty, které budou moci vynechat, a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. Elm 26. 11. 2009, 18:57 (UTC)

Alois Hitler[editovat zdroj]

Přeji pěkný den,
nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za článek Alois Hitler, avšak chtěl bych Vás poprosit o doplnění zdroje, ze kterého jste čerpal. Čtenář si pak bude moci uvedená fakta ověřit, případně bude odkázán na další, podrobnější literaturu. Pokud jste čerpal z cizojazyčné verze Wikipedie, použijte prosím šablonu {{překlad}}. Jistě chápete potřebu uvádět zdroje článků, vede to i ke zkvalitňování wikipedických textů a jejich věrohodnosti. Mějte se pěkně, v případě dotazů mi klidně pisněte do diskuse. Podzemnik 26. 12. 2009, 20:13 (UTC)

Shrnutí a zdroje[editovat zdroj]

Dobrý den, opět Vás prosím o doplňování zdrojů svých článků a shrnutí editace. S díky, Podzemnik 11. 1. 2010, 14:11 (UTC)

Ču Te[editovat zdroj]

Dobrý den. V reakci na článek Ču Te mám několik poznámek. Překládáte-li z angličtiny, můžete správný český přepis zjistit třeba zde. U čínských jmen stojí na prvním místě vždy příjmení, např. u Čou En-laje je Čou příjmení a En-aj osobní jméno. Takže v textu píšeme „Čou udělal“, nikoli „En-laj udělal“. Zdraví --Jann 29. 1. 2010, 10:48 (UTC)

Masoví vrazi[editovat zdroj]

Zdravím, o vaší kategorizaci jsem vyjádřil pochyby v Kategorie diskuse:Masoví vrazi. --Elm 1. 2. 2010, 18:05 (UTC)

Andrej Kolegajev[editovat zdroj]

Dobrý den. Mohl by jste, prosím, doplnit zdroje k Vašim podivuhodným tvrzením v článku Andrej Kolegajev, a/nebo se vyjádřit v Diskuse:Andrej Kolegajev? --Jann 4. 4. 2010, 17:11 (UTC)

Čeka[editovat zdroj]

Zdravím. Mohu se Vás zeptat, proč jste změnil/a mou českou transkripci ruských jmen v článku Čeka? Například Иосиф Станиславович Уншлихт (Iosif Stanislavovič Unšlicht) jste změnil na Józef Unszlicht. Předpokládám, že se jedná o anglickou transkripci, proč ji však používáte? Děkuji za odpověď, s pozdravem -- Thomas999 8. 4. 2010, 11:40 (UTC)

Kropotkin[editovat zdroj]

Nevím, jestli si děláte s tím přesunem srandu či co. Četl jste diskuzi u článku??? Bylo dosaženo konsenzu? Ne! Co je očekávaný název? Petr Kropotkin! Doporučuji vám nk čr. --Elm 30. 4. 2010, 20:04 (UTC)

Kategorie:Lidé s dvojitým příjmením[editovat zdroj]

Moc tomu nerozumím, znamená to, že každá provdaná žena patří do kategorie Lidé s dvojitým příjmením? K čemu ta kategorie slouží? --Gampe 3. 5. 2010, 18:52 (UTC)

defaultsort[editovat zdroj]

Vážený kolego, rovněž jsem si všiml, že v biografických článcích nepoužíváte {{DEFAULTSORT:Prijmeni, Jmeno}}. Doporučuji prostudovat Wikipedie:Biografie#Kategorie. --Gampe 3. 5. 2010, 19:13 (UTC)

dotřetice[editovat zdroj]

Dále jsem si všiml, že ve Tvých článcích je veliké množství nepřímých odkazů (odkazů na přesměrování). Je lepší, pokud linky míří přímo. Článek Nikolaj Krestinskij jsem upravil tak, aby tam nebyla žádná přesměrování. Doporučuji provést podobníé úpravy i u dalších Tvých článků. Dále by u článků měly být nějaké relevantní odkazy (viz Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje); pokud je článek překladem, mělo by to tam být rovněž uvedeno (viz Šablona:Překlad). Pokud bys k tomu (nebo k něčemu jinému) měl nějaké dotazy, napiš. Jinak samozřejmě dík za články! Této problematice se mnoho kolegů nevěnuje... Zdraví --Gampe 3. 5. 2010, 20:15 (UTC)

Puškin[editovat zdroj]

Dobrý den! Skutečně si myslíte, že tato úprava článku něco přinesla? --Gampe 12. 5. 2010, 15:47 (UTC)

No, pouze jsem chtěl ukázat podobiznu Puškina na ruské poštovní známce. Je také u jiných článků (např. Steklov, Babuškin, Frunze, Dybenko, Kujbyšev atd.), nevím tedy, co vám na ní vadí--TheAnkopinko15 12. 5. 2010, 16:03 (UTC)

Podle mého názoru jsou reprodukce poštovních nouzovým řešením tam, kde není jiný portrét (např: Hannah Arendtová) nebo jiný volný obrázek (reprodukce George Grosz). Poštovní známky nejsou v některých státech chráněny autorským právem (neplatí u nás!). Pokud ale jiné kvalitní obrázky k dospozici jsou (viz commons:Category:Portraits of Aleksandr Pushkin), pak by připojení této reprodukce známky mělo přinést nějakou kvalitu, která v článku zatím není. V tomto případě jen vidím, že kdysi byla vydána poštovní známka s Puškinovým portrétem. Ve výše uvedené kategorii na commons je celá řada obrázků, které by článek doplnily daleko lépe než právě Vámi připojená reprodukce.

Jistě jste si rovněž všiml, že Vám systematicky připojuji ke článkům šablonu {{neověřeno}}. Věnujte prosím pozornost zásadám Wikipedie:Ověřitelnost (což je závazné pravidlo) a Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. Raději, než tuto šablonu, bych Vám tam samozřejmě doplňoval zdroje, ale k těmto tématům bohužel žádné po ruce nemám. S pozdravem --Gampe 14. 5. 2010, 16:20 (UTC)

Známky[editovat zdroj]

Ty známky jsou nahrané na Commons, tady se nekategorizují. --Harold 24. 5. 2010, 12:13 (UTC)

Dobrá omlouvám se, moje chyba--TheAnkopinko15 24. 5. 2010, 12:15 (UTC)

Kategorie vraždy[editovat zdroj]

Opravdu si myslíte, že souboj je vražda. Puškin byl sice k souboji vyprovokován záměrně, u Lermontova si tím jist nejsem, ale o vraždu, tak jak je obecně chápána, určitě nešlo. Myslím si, že by byla vhodnější kategori Násilné úmrtí, nebo přímo Úmrtí při souboji. Že byl Lermontov zavražděn, to se přeci nikdy neříká.. S přátelským pozdravem--Chalupa 28. 5. 2010, 15:33 (UTC)

Mlčení je souhlas, já ty kategorie od Puškina i Lemrontova odstraním. --Chalupa 29. 5. 2010, 13:11 (UTC)

Georgij Žilenkov[editovat zdroj]

Zdravím, kupodivu v textu není zmínka, že by kdy byl Žilenkov sovětským generálem, rovněž na ru.wiki jsem se o tom nedočetl - ani v této kategorii ho nemají. Můžete prosím uvést zdroj k Vašemu článku. Děkuji --Jirka62 28. 5. 2010, 21:36 (UTC)

Omlouvám se za tento omyl, asi jsem se překlepl, hodnosti generála se dočkal až u Němců--TheAnkopinko15 29. 5. 2010, 06:17 (UTC)

Jurij Steklov[editovat zdroj]

Vámi vložený odkaz (alespoň v mém prohlížeči) nefunguje. Navíc závazné pravidlo Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje hovoří o DVOU NEZÁVISLÝCH NETRIVIÁLNÍCH zdrojích. Zdraví --Gampe 8. 6. 2010, 19:07 (UTC)

Leo Birinski[editovat zdroj]

Dobrý den, můžete se mi prosím ozvat na mail hublovi@volny.cz? Jde mi o Vaši včerejší editaci hesla Leo Birinski. Domnívám se, že Vaše doplnění ruské verze jeho jména není úplně namístě. Ale nechci Vaši editaci hned revertovat, je to asi věc diskuse. Rád bych Vám sdělil své argumenty, ale nechce se mi to dlouze rozepisovat zde. Díky za pochopení. Dušan Hübl. --DusanH 21. 6. 2010, 11:57 (UTC)

Hi, would you be so kind as to give us support![editovat zdroj]

Hello, my most sincere apologies but I don't speak Czech and unfortunately I can understand very little of it but I've seen you're a native speaker of English so in this case I apologize for my possible mistakes... I hope you're doing fine and I sincerely apologize for this intrusion. My name is Claudi Balaguer (User Capsot from the Catalan Wikipedia and the Occitan Wikiccionari), I've just read your profile and I think that I have seen that you are a learned person and that you show a keen interest in cultures and languages, so I think that you understand very well what are a minorized language and culture and maybe I am not bothering you and you will help us... I'm a member of a Catalan association "Amical de la Viquipèdia" which is trying to get some recognition as a Catalan Chapter but this hasn't been approved up to that moment because Catalan has no state. We would appreciate your support, visible if you stick this on your first page and/or signing the link within the template: Wikimedia CAT. Supporting us will be like giving equal opportunity to minorized languages and cultures in the future! Thanks for your attention, I wish you a pleasant and sunny summertime, take care, na další, dobrý den, děkuji! Capsot 27. 6. 2010, 13:19 (UTC)

Zkusím to znovu[editovat zdroj]

Vážený kolego, už jsem se Vám pokusil nějkolikrít připomenout, že jednou z nejpřednějších zásad a závazných pravidel je Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. Oceňuji Vaši snahu o rozšíření článků o osobnostech ruských dějin, ale pokud nejsou splněny základní zásady wikipedie, jsou tyto články bezcenné. Je mi trapné Vám tapetovat vaše příspěvky šablonou {{neověřeno}}. Daleko lepší by bylo, kdybyste zásady wikipedie přijal za své a zdroje sám uváděl jako nedílnou a nezbytnou součást článku. S pozdravem --Gampe 19. 7. 2010, 18:28 (UTC)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Dobrý den, shrnutí editace by ostatním opravdu pomohlo. Díky. --Ladin 23. 7. 2010, 14:58 (UTC)

Ano, máte pravdu. Někdy to nedělám, protože na to zapomenu, nebo jsem líný--TheAnkopinko15 23. 7. 2010, 14:59 (UTC)


Defaultsort[editovat zdroj]

Prosím, defaultsort vkládejte vždy, a to i v případě že příjmení i křestní jméno je na stejné písmeno. Jde o to aby články byly v kategorii řazeny podle příjmení a pokud je více nositelů, jako je třeba Wilson, tak aby byly pod sebou seřazeny podle křestních jmen. Díky --Jowe 2. 8. 2010, 15:06 (UTC)

Dobře díky, na tohle jsem nepomyslel--TheAnkopinko15 2. 8. 2010, 15:13 (UTC)

Prosba[editovat zdroj]

Dobrý den, kolega Gampe dnes požádal na nástěnce správců o vaše výstražné zablokování, neboť nereagujete na požadavky ohledně ověřitelnosti a odzdrojování. Osobně jsem přesvědčen, že články vesměs vytváříte na základě enwiki, což by se vzhledem k vašemu jazykovému vybavení dalo očekávat. Proto by bylo vhodné do článků dávat šablonku {{překlad|en}}, aby bylo učiněno formalitám zadost. Nemyslím, že je třeba přistupovat k bloku, jsem vám vděčen za vaše příspěvky, neboť o Rusko a Sovětský svaz se zde zajímá jen málokdo. Bylo by však dobré na otázky ostatních wikipedistů odpovídat, mlčení si někdo může vysvětlit (chybně) i jako přezírání. Mějte se moc hezky a doufám, že zachováte Wikipedii přízeň. Jirka O. 13. 8. 2010, 12:02 (UTC)

Jistě, děkuji za upozornění--TheAnkopinko15 13. 8. 2010, 12:56 (UTC)

Ono jde o to, aby se předešlo podobným nedorozuměním. Teď bude asi třeba, abyste se vyjádřil v oné kolegou Gampem založené žádosti o komentář. Jirka O. 13. 8. 2010, 13:00 (UTC)

Vážený kolego, děkuji Vám za Vaši reakci zde. Já si velmi vážím Vaší práce a je dobré, že se někdo soustavně věnuje této oblasti. Jak jsem ale už opakovaně psal, nedodržování výše uvedených závazných pravidel její hodnotu hrubě snižuje. S případnými nejasnostmi nebo dotazy Vám rád pomohu, pokud to budu umět. Zdraví Vás a hodně úspěchů přeje --Gampe 13. 8. 2010, 13:42 (UTC)

Pēteris Stučka[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl byste, prosím, dodat nějaký odkaz na to, že Pēteris Stučka byl politickým činitelem v Litvě? Nejedná se náhodou o nechtěný překlep místo v Lotyšsku? Bohužel, jeho životopis jsem si neprostudoval tak dobře, abych mohl posoudit, zda jde o překlep nebo mně neznámé podrobnosti. V každém případě bych se chtěl omluvit, pokud je moje podezření liché. Mně osobně by stačilo i jen ujištění, že se nejedná o překlep, ale pokud si této poznámky všimne i někdo jiný, mohl by odkaz/citaci požadovat. Za případný komentář/odpověď předem děkuji. Velmi mne potěšila skutečnost, že jste se naučil tak dokonale česky, a přispíváte zajímavými články do české wikipedie. Je to dle mého názoru pro ni velký přínos. Mějte se moc hezky a i já doufám, že zachováte Wikipedii přízeň. kusurija-diskuse--Kusurija 13. 8. 2010, 13:12 (UTC)

Děkuji. Opravdu Stučka pracoval i v Litvě. Je to psáno na ruské wikipedii, odkud jsem článek přeložil. Bohužel jsem je neozdrojoval a Wikipedista:Gampe mě za tento nedostatek řádně napomenul, takže teď napravuji, co jsem spackal. Ke Stučkovi se dostanu, jak jen to bude možné--TheAnkopinko15 13. 8. 2010, 13:16 (UTC)
Na ruské wiki není v souvislosti s Pēterisem Stučkou ani zmínka ani o Komunistické straně Litvy, ani o Litvě, ani o jeho účasti ve vládě Litvy. Taktéž ve článcích na ruské wiki o KS Litvy o Pēterisu Stučkovi není ani slovo. Žádné takové souvislosti jsem kromě odkazů na tento konkrétní cs:wikičlánek nenašel ani nikde jinde na internetu. Podle všeho jste pouze zaměnil Litvu s Lotyšskem. Při podobnosti názvů v jiných jazycích se to může lehce stát, není však dobře na svém (omylu??) bez vysvětlení trvat. Pokud nedodáte zdroje, tuto spornou informaci z článku odstraním, v případě chybné editace se to dá přece vždy snadno napravit. Souhlasíte? (omlouvám se za dotěrnost). --Kusurija 14. 8. 2010, 11:06 (UTC)
Už jsem dříve na stejný problém narazil v článku Martin Lacis. Je to běžná záměna, opravil jsem to bez diskuse, zejména když místo narození, pseudonym ("lācis" je lotyšsky "medvěd") i rodné jméno (Sudrabs) jsou jednoznačně lotyšské. --Uacs495 15. 8. 2010, 13:16 (UTC)

Když myslíte, klidně tu "Litvu" zaměňte za Lotyšsko, já mám teď plno práce s mými články--TheAnkopinko15 14. 8. 2010, 11:09 (UTC)

Mohl byste pomoci založit článek Pranas Eidukevičius (viz lt:Pranas Eidukevičius)? Aby byly souvislosti... Já bych potom mohl dodat nějaké podrobnosti, pokud bych věděl. Ale na samostatné založení článku si netroufám, vím toho příliš málo. --Kusurija 13. 8. 2010, 13:31 (UTC)

Pokud chcete, klidně, i když jsem měl zamluveného již Philipa Taylora Kramera...--TheAnkopinko15 13. 8. 2010, 13:33 (UTC)

Poděkování[editovat zdroj]

Díky za Mladohegelovci :) a nenech se odradit vyhrožováním blokem, Tvoje práce je moc přínosná. Pěkný večer --Elm 13. 8. 2010, 16:43 (UTC)

Děkuji za poděkování. Wikipedista:Gampe však má pravdu, neozdrojované články za moc nestojí. Dosud jsem to dodatečně dělal na těch článcích, na kterých mi záleželo. Teď je však začínám od začátku zdrojovat. Ještě jednou díky--TheAnkopinko15 13. 8. 2010, 16:45 (UTC)

Bedřich Schnell, zlaté a koruny[editovat zdroj]

Díky za snahu o vylepšení článku Bedřich Schnell, ale obávám se, že dědictví bylo skutečně počítáno ve zlatých a ne v korunách. Viz zdroje v referencích - v obou článcích je jako měnová jednotka uvedeno „zl.“ Můžeš prosím ještě jednou ověřit, z jakého zdroje jsi vycházel. Jinak mi nezbyde než to vrátit zpět, protože použité prameny jsou jednoznačné. Díky --Sapfan 21. 8. 2010, 18:50 (UTC)

Na změnu zlatých na koruny v článku jsem přišel ve článku Rakousko-Uhersko, kde byly tyto měny: zlatý (1867-1891) a koruna (1892-1918). Pokud bylo ale Schnellovo dědictví počítáno ve zlatých, nebudu namítat proti tomu, abyste mohl mou editaci zrušit--TheAnkopinko15 21. 8. 2010, 19:14 (UTC)

Ankopinko15, přidal jsem na ten článek majetek i v zlatých. Doufám že budete spokojen --89.24.45.177 21. 8. 2010, 19:58 (UTC)

Díky za snahu, ale obávám se že spokojený nebudu - původní zdroj mluví o 200 tisících zlatých, coz by (pokud používáte správný poměr) znamenalo 400 tisíc korun. Proč myslíte, že to dědictví bylo 200 tisíc korun? --Sapfan 22. 8. 2010, 06:14 (UTC)

Kategorie[editovat zdroj]

Proč si odstranil z článku Harold Connolly kategorii "Američtí kladiváři", kterou za prvé může založit někdo jiný a za druhé jsem ji chtěl teď založit a ona nikde !!! Tvé editace jsou opravdu pro mě záhadou...Má smysl u většiny článků přidat jeden link ??? Nechápu, nesmyslné...Takže jdu vrátit zpět do článku onu zrušenou kategorii, která tam patří !!! Měj se... --Stocki 24. 8. 2010, 21:10 (UTC)

Jestli jsem vás naštval, omlouvám se--TheAnkopinko15 24. 8. 2010, 19:38 (UTC)

Vladimír Galaktionovič Korolenko[editovat zdroj]

Ve článku Vladimír Galaktionovič Korolenko jste přidal kategorii Vězni komunistických koncentračních táborů: [1]. V žádné mně dostupné literatuře o tom není zmínka a nic takového není ani v en a ru wiki. Předpokládám tedy, že se jedná o omyl a kategorii jsem odebral. Pokud máte pro toto zařazení nějaký hodnověrný zdroj, prosím doplňte jej a kategorii vraťte. S pozdravem --Gampe 10. 9. 2010, 14:57 (UTC)

Opravdu se jedná o omyl, omlouvám se--TheAnkopinko15 10. 9. 2010, 16:42 (UTC)

To je v pohodě, neomlouvej se pořád. Každej děláme chyby. Spíš zkus být pozornější. Hodně zdaru přeje --Gampe 10. 9. 2010, 19:05 (UTC)

UU[editovat zdroj]

Ahoj, narazil jsem teď na pár článků, do kterých jsi připlácl šablonu Urgentně upravit, leč byly evidentně na smazání. Promýšlej prosím víc co opravdu je článek a co článek není. Díky a měj pěkný zbytek dne. --Faigl.ladislav slovačiny 23. 9. 2010, 18:46 (UTC)

Dobrý den, omlouvám se, že odpovídám tak pozdě. Pravda, trochu jsem to přehnal, ale našel jsem i taková hesla, která by relativně mohla být důstojnými články, tak jsem jim chtěl dát alespoň malou šanci. Děkuji za napomenutí a vám také přeji dobrý den--TheAnkopinko15 24. 9. 2010, 14:57 (UTC)

Linky a chyby[editovat zdroj]

Netuším, proč neustále musíte dodávat do mých článků naprosto nepotřebné linky, myslím si, že mám zalinkováno skoro každé slovo. Snažte se linkovat ve článcích, které to opravdu potřebují...A za druhé, napsat do článku "Češka" s malým "č" je vážně skvělé, jak to potom vypadá?. Navíc v roce 1978 by bylo asi lepší napsat československá dálkařka!!! A když už Vám píšu, tak další chyba u článku Ingo Schultz, narodil se v roce 1975 v dolnosaském Lingenu. Vy jste do článku doplnil, že v NDR. To však není pravda, Dolní Sasko se tehdy nacházelo v Západním Německu...Prosím, když už něco editujete, tak přemýšlet... --Stocki 27. 10. 2010, 11:36 (UTC)

Ano omlouvám se--TheAnkopinko15 27. 10. 2010, 10:20 (UTC)

Defaultsort[editovat zdroj]

Dobrý den. Všiml jsem si, že jste přidal do článků o Číňanech (Sü Šou-chuej a Mao Ce-tung) šablonu DEFAULTSORT. Ta se používá, pokud potřebujeme řadit článek jinak než podle názvu, zde je to k ničemu, pouze si přiděláváte práci a zaplňujete historii zbytečnými editacemi. --Jann 12. 12. 2010, 16:47 (UTC)

Pardon, to se omlouvám.--TheAnkopinko15 12. 12. 2010, 19:25 (UTC)

Jon Dahl Tomasson[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Jon Dahl Tomasson. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Senimo 9. 1. 2011, 17:51 (UTC)

Odkazování[editovat zdroj]

Ahoj. Nebudu tvoje editace v článcích Persis Khambattaová a Stephen Collins revertovat, ale prosím zvaž, zda jsou odkazy na všeobecné pojmy jako "herec" nebo rok 1998 (který už je v onom článku nalinkován mimochodem dvakrát) vůbec nějak užitečné. A vzhledem k tomu, že to byly tvé jediné úpravy v článcích, tak to také považuji za zcela zbytečné editace. Jinak více viz Wikipedie:Průvodce (odkazy)#Kdy odkazovat. Měj se. --Harold 16. 1. 2011, 15:14 (UTC)

Gabriel Narutowicz[editovat zdroj]

Prosím tě, anglicky umíš, tak než napíšeš kravinu, jako je tohle: [2], nejdřív si to tady přečti: w:en:Gabriel Narutowicz. Stále se někomu omlouváš za své zbrklé editace. Tak s tím zkus něco udělat! Nejdřív číst, rozmyslet a porovnat s jinými dostupnými zdroji a pak teprve psát. Zdraví --Gampe 27. 1. 2011, 15:17 (UTC)

Pavel Tauchen[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Pavel Tauchen. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Simca 11. 3. 2011, 08:45 (UTC)


datum narození[editovat zdroj]

prosím, nemažte z článků o izr.politických slovo "narozen" nebo "žil", vím že to je mírná odchylka od pravidel, ale dávám to tam úmyslně, jako jistou bariéru, protože v kombinaci se sousedními hebrejskými nebo arabskými písmeny to občas vytváří problémy při editacích, (text se rozsypává, přeskakuje apod). Děkuji,--Davcza 16. 3. 2011, 16:03 (UTC)

Ano, to s tím orzsypáváním máte pravdu a neuvěřitelně mě to žralo. Děkuji za připomenutí--TheAnkopinko15 16. 3. 2011, 17:51 (UTC)

Tomek[editovat zdroj]

Mohl by jste mi vysvětlit proč považujete nějakého podezřelého z vraždy, který spáchal sebevraždu za významnou osobu? ** IMHO zcela bezvýznamná a nezajímavá osoba ... MiroslavJosef 23. 3. 2011, 14:36 (UTC)

Pravda, zajímavá dvakrát není, ale bezvýznamná nikoli... byl to jediný podezřelý v případu, který nemá v dějinách ČR obdoby (teď možná trochu přeháním) a ten je teď mrtvý. Případ možná bude odložen a další možný vrah si bude dál běhat na svobodě... omluvte moje rozhořčení. Přeji pěkný den--TheAnkopinko15 23. 3. 2011, 15:29 (UTC)

Aik Murczechy[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Aik Murczechy. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Hustoles 8. 5. 2011, 12:33 (UTC)

Dotaz[editovat zdroj]

Neber to prosím jako osobní útok, ale děláš nacisty, komunisty, devianty a vrahy. Je to normální? --Gampe 19. 5. 2011, 18:34 (UTC)

Dobrý večer. Já zakládám jen ty články, které mě zajímají. Hlavně 20. století, kde se to nacisty, komunisty a vrahy jen hemžilo. Rozhodně však nebudu kráčet v jejich stopách, to se nebojte. Nebýt mých příspěvků, asi by tu většina z nich nebyla. Wikipedisté se jim možná vyhýbali záměrně... to je jedno. Přeji jinak pěkný zbytek dne,--TheAnkopinko15 19. 5. 2011, 19:05 (UTC)

File versus Soubor[editovat zdroj]

Zdravím. Všimni si, prosím, toho, že prefix "File:" funguje jednotně ve všech projektech Wikimedia včetně samotného úložiště souborů Commons, zatímco český prefix "Soubor:" funguje jen v českých projektech. Protože soubory nejsou ukládány lokálně, ale v anglojazyčném úložišti Commons, odkud je sdílejí i všechny lokální projekty, má užívání jednotného označení své výhody i své zastánce. V principu je možné používat oba formáty a vypadá lépe, když v jednom článku mají všechny stejný formát, nicméně je kontraproduktivní provádět takové editace článků, při nichž pouze měníte tyto odkazy z jednoho formátu na druhý. --ŠJů 20. 5. 2011, 20:48 (UTC)

Dobře, --TheAnkopinko15 21. 5. 2011, 16:10 (UTC)

Editační konflikt[editovat zdroj]

Dobrý večer, chápu, že Vás zlobí chybějící závorka.:) Prosím, vyčkejte se svou úpravou než sundám cedulku pracuje se. Dochází pak k editačnímu konfliktu. Teď už je křižák Váš.:) Děkuju za pochopení a přeju hezký zbytek neděle.--Meluzína 5. 6. 2011, 18:20 (UTC)

Dobrá. Už si sice nepamatuji, kdy k tomu došlo, ale děkuji--TheAnkopinko15 5. 6. 2011, 19:23 (UTC)

Wikisraz[editovat zdroj]

LW logo gold.svg
Pozvánka na setkání wikipedistů

3. (snad již opravdu) pravidelný sraz wikipedistů s workshopem se uskuteční
v pondělí 18. července 2011 od 18.30 hodin v Zulu baru, Na bojišti 8, Praha 2, nedaleko stanice metra I. P. Pavlova.
Všichni jsou srdečně zváni!

Pokud máte zájem, tak se zapište a stránku pro případné změny sledujte.


--Juan de Vojníkov 15. 7. 2011, 15:21 (UTC)

Winograd[editovat zdroj]

Ahoj, nehněvej se, ale tohle nemá smysl. 85 let mu nebude napořád a v případě, že nevíme přesný den narození nelze použít automatická šablona {{věk}}, která jinak věk v závorce aktualizuje automaticky. Díky tomu by se věk musel aktualizovat ručně, a to je z hlediska tisíců biografií neudržitelné. Informaci jsem proto odstranil. Měj se hezky --Faigl.ladislav slovačiny 19. 7. 2011, 09:05 (UTC)

Ano, dík za upozornění--TheAnkopinko15 19. 7. 2011, 10:45 (UTC)

Infobox Biografie + šablony datum narození / úmrtí a věk[editovat zdroj]

Dovoluji si upozornit, že infobox Biografie je už poněkud zastaralý. Dále upozorňuji na to, že existují šablony Šablona:Datum narození a věk a Šablona:Datum úmrtí a věk. --Gampe 26. 7. 2011, 08:50 (UTC)

AIK[editovat zdroj]

Ahoj, můžu se tě zeptat, proč všude po wikipedii cpeš Aika Murczechyho, kam to jde? Miliarda internetových trapáčků v tomto státě si myslí, že jsou celebrity, a ty tomu nejubožejšímu a nejvíce vlezlému virálovi pomáháš k posílení toho pocitu. Psát někam, že udělal coververze té které písničky, což se nepíše nikde ani o Těžkém Pokondru nebo Al Jankovičovi, tak to je OPRAVDU DŮLEŽITÉ. Tak už se prosim prober. 89.102.75.148 15. 8. 2011, 09:16 (UTC)

Dobrý den. Je mi líto, ale tentokrát jsem jej opětovně nezaložil. Založil jej uživatel s IP adresou 89.103.46.62, stačí se podívat do historie. Já jsem tentokrát mimo hru. Přeji hezký den--TheAnkopinko15 15. 8. 2011, 11:00 (UTC)

Nemyslel jsem jeho založení - té stránky o něm. Myslím všechny ty odkazy na něj u ČS-Superstar2 (u té první také nejsou kontroverzní lidé zmíněni) nebo to, že udělal rádobycover na Poker Face, což jsi zmínil na stránce o Poker Face od Lady Gaga. Ptám se tedy, proč mu pořád všude děláš reklamu a nesoustředíš se na svou skvělou Wiki činnost mimo Aika. Budí to ve mě a MNOHA dalších zhnusení, že děláš takovému neumětelskému internetovému vlezlému virálnímu trapákovi, kterých jsou mraky, reklamu cíleně. Dovolil bych si to přirovnat k tomu, jako kdybys sem všude cpal reklamu na nábytek Jamall nebo třeba Coca colu. Nechť je o Aikovi stránka, ale pravdivá. Není to žádný internetový komik a bavič, ale pouze nevkusný mainstreamový plkátor, jímž může být každý, když udělá stejně nechutnou reklamní kampaň. Doufám, že si již rozumíme. Nihlathak 22. 8. 2011, 08:32 (UTC)

Ano, teď vás již chápu--TheAnkopinko15 22. 8. 2011, 09:07 (UTC)

Pomoc s překladem[editovat zdroj]

Zdravím, jelikož jsem si všiml Vaší znalosti angličtiny, chtěl bych Vás požádat o pomoc s překladem: In the Church of England, some liberal clergymen interpreted natural selection as an instrument of God's design, with the cleric Charles Kingsley seeing it as "just as noble a conception of Deity". Jde mi zejména o význam druhé části věty, až od ... with the cleric... Pokud budete schopen, prosím poraďte. Děkuji - Jaki96 3. 9. 2011, 20:56 (UTC)

Ještě jednou děkuji za překlad věty. Přeji pěkný den. - Jaki96 4. 9. 2011, 08:36 (UTC)

Není zač, rád pomůžu--TheAnkopinko15 4. 9. 2011, 09:53 (UTC)

John Brennan Crutchley[editovat zdroj]

Ahoj, měl bych dotaz na ty dva české tituly u jména onoho pána. Mimo to, že na anglické wiki se píše jen o bakalářském a magisterském titulu (o tom, že by se stal inženýrem se nezmiňuje), si nemyslím, že by bylo vhodné do článcích o cizincích psát, že mají české tituly, pakliže je skutečně nemají. Čili to asi vypadá, že jeho nejvyšším akademickým titulem byl MSc, což? Dík --Faigl.ladislav slovačiny 3. 2. 2012, 19:58 (UTC)

Ano, máte pravdu. Tehdy se mi po tom nechtělo moc pídit--TheAnkopinko15 3. 2. 2012, 19:59 (UTC)

Portál Hudba[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že jsi založil článek Ich will, z čehož jsem usoudil, že máš rád hudbu (není to tak?). Dovoluji si Tě tímto pozvat na Portál:Hudba, kde můžeš nominovat nějaký obsáhlý článek, který se po následném hlasování může stát článkem měsíce na hlavní straně portálu. Na hudebním portále také můžeš přidávat aktuality ze světa hudby. Máš také možnost přidávat tipy na obrázek týdne nebo zajímavosti, kterých je zase málo. S pozdravem Marek Koudelka (diskuse) 28. 3. 2012, 13:48 (UTC)

Ahoj, hudbu mám rád, a pozvání neodmítám, díky za příležitost.--TheAnkopinko15 (diskuse) 28. 3. 2012, 16:50 (UTC)

Kabát / Rammstein[editovat zdroj]

Ahoj. Všiml jsem si (a očividně nejen já), že jsi vložil do článku Kabát (hudební skupina) tvrzení, že se jim přezdívá čeští Rammstein, máš k tomu nějaký zdroj? Podle mě se jejich hudba (a nejen ta) nedá srovnávat. S pozdravem Marek Koudelka (diskuse) 14. 4. 2012, 08:54 (UTC)

Dobrý den, ne nemám. Napsal jsem to tam podle komentářů na YouTube a taky trochu z plezíru, je to moje chyba. Hezký den--TheAnkopinko15 (diskuse) 14. 4. 2012, 09:40 (UTC)

Oto Biederman[editovat zdroj]

Ahoj, narazil jsem na tento článek (Oto Biederman) a nejsem si jist významností subjektu a chybí mi tam nějaké důvěryhodné zdroje. Nevím jestli je správné, bay Wikipedie takto "obecně" popisovala činy nějakého vraha a pokud, tak by měly být pečlivě ozdrojovány. Píšu nejprve tobě, než nějak začnu konat. Zdraví --Mates (diskuse) 28. 11. 2012, 13:23 (UTC)

Ahoj, pokud myslíš ty detaily jako podřezání Dovhaničových žil, nebo začátek nadpisu Zatčení a soud, tak ty nejsou ode mě. Takové já hned mažu. --TheAnkopinko15 (diskuse) 28. 11. 2012, 16:14 (UTC)

No mně jde o většinu údajů - hlavně jak jsou tam přesně popsány činy a potom třeba ta sekce Osobnost, jediným zdrojem tam je totiž (v externích odkazech) nějaký web, kde pokud jsem to dobře pochopil o svých činech ten pachatel něco psal sám (těžko říct, jestli tomu můžeme věřit - respektive brát to za důvěryhodný zdroj), z té knihy totiž žádné reference uvedeny nejsou. Nabízí se tedy taky otázka, zda je někdo enc. významný proto, že zabil pět lidí. Buď to musí být velmi pečlivě zdrojováno, nebo by to tu nemělo být. --Mates (diskuse) 28. 11. 2012, 16:52 (UTC)

Oto Biederman[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Oto Biederman. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Gampe (diskuse) 28. 11. 2012, 19:02 (UTC)

Původ[editovat zdroj]

Zdravím, chtěl bych upozornit na to, že u infoboxu {{Infobox Hudební umělec}} parametr „Původ“ slouží k tomu, kde daný hudebník zahájil kariéru a nemá se tam psát místo narození. --Marek Koudelka (diskuse) 2. 2. 2013, 19:42 (UTC)

Šablona[editovat zdroj]

{{Čsfd osoba}} odkaz na záznam v Česko-Slovenské filmové databázi. Zdraví --Gampe (diskuse) 12. 2. 2013, 19:42 (UTC)

Šablony[editovat zdroj]

zdraví --Gampe (diskuse) 26. 2. 2013, 21:12 (UTC)

Poznámka[editovat zdroj]

Šablona {{seznam skladeb}} má parametr poznámka =, takže text „skrytá skladba“ je lepší vkládat tam. Není součástí názvu a v uvozovkách tedy nemá co dělat. --Marek Koudelka (diskuse) 20. 3. 2013, 13:52 (UTC)

K této editaci: V původní verzi je uvedeno, že Reed napsal texty a spolu s členy kapely je autorem hudby. Vaše editace způsobila, že tam bylo uvedeno, že všichni jsou autory hudby i textů. Proto jí ruším. --Marek Koudelka (diskuse) 25. 3. 2013, 14:07 (UTC)

Touto editací jste v článku řekl, že Harris je autorem pouze jedné skladby, ale on se ve skutečnosti autorsky podílí na všech skladbách. Když už něco, tak bych tam uvedl třeba „Na všech skladbách se autorsky podílel Steve Harris, uvedeni jsou spoluautoři“ nebo tak něco. Touto editací jste úplně změnil smysl textu. --Marek Koudelka (diskuse) 27. 3. 2013, 17:58 (UTC)

Vasilij Stalin[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Vasilij Stalin, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Okino (diskuse) 19. 4. 2013, 13:19 (UTC)

Mons. Jiří Suchý[editovat zdroj]

Ahoj, kde jsi narazil na údaj, že JS užívá titul monsignore, nebo se jednalo pouze o „zapomenutí“ [3]? Měj se.--Kacir 29. 10. 2013, 10:11 (UTC)

To byl omyl.--TheAnkopinko15 (diskuse) 29. 10. 2013, 11:22 (UTC)

Aleksander Cichański[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Aleksander Cichański. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Krochoman (diskuse) 7. 11. 2013, 21:47 (UTC)

Alexandr Stolypin[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bys prosím zkusit někde ověřit datum úmrtí A. Stolypina? Od ruské wiki se lišíme o 7 let... Hezký večer, --Ivannah (diskuse) 29. 11. 2013, 20:41 (UTC)

To byl omyl--TheAnkopinko15 (diskuse) 30. 11. 2013, 14:03 (UTC)

Volby do Evropského parlamentu v Česku 2014[editovat zdroj]

Díky za přidání informací, jen příště prosím pozor na zbylé původní reference. Takto věta odkazovala na starý zdroj, který tvrdil něco jiného. Staré zdroje je třeba smazat, aby nemátly čtenáře. Ideální je samozřejmě doplnění jak nových informací, tak aktuálních zdrojů. Zdraví --Byrnjolf 26. 3. 2014, 14:24 (UTC)

Vondruška[editovat zdroj]

Dobrý den, proč jste v této editaci odstranil zdroj?, --Davcza (diskuse) 10. 4. 2014, 15:59 (UTC)

Toho jsem si nevšiml, omlouvám se.--TheAnkopinko15 (diskuse) 10. 4. 2014, 16:33 (UTC)

Judas Priest[editovat zdroj]

Proč odstraňujete obsah tohoto článku? --Marek Koudelka (diskuse) 3. 5. 2014, 08:25 (UTC)

Informace už nebyla aktuální--TheAnkopinko15 (diskuse) 3. 5. 2014, 08:27 (UTC)
Jak nebyla aktuální? Chcete říct, že se to, co tam bylo nestalo? To za chvíli můžeme odstraňovat informace o dětství někoho, protože to už není aktuální… --Marek Koudelka (diskuse) 3. 5. 2014, 08:29 (UTC)

Nene, jen tam byl přehršel zbytečných dle mého názoru "zbytečných" informací.--TheAnkopinko15 (diskuse) 3. 5. 2014, 08:33 (UTC)

Oznámení o posledním světovém turné skupiny, která působí více než čtyřicet let je tedy zbytečné? Ano, chtělo to upravit, ale ne odstranit. --Marek Koudelka (diskuse) 3. 5. 2014, 08:40 (UTC)
Zdravím, sice to není úplně můj styl hudby, ale pokusím se tuto část článku opravit, informací je určitě škoda, vzhledem k poměrně častému navštěvování Česka je o tom dostatek zdrojů z českých novin. --Mates (diskuse) 3. 5. 2014, 08:47 (UTC)

úmrtí[editovat zdroj]

Jestli sháníte data, tak jsem nějaké smrtící události vložil do čl 2014 ve fotografii. --Svajcr (diskuse) 26. 6. 2014, 11:02 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Vaše články na Wikipedii. Chci Vás dále poprosit o přidávání tzv. „interwiki“ neboli mezijazykových odkazů. Jde o propojení mezi články o stejném předmětu na různých jazykových verzích Wikipedie. Zobrazují se vlevo pod panelem nástrojů.

K upravení mezijazykových odkazů

Přidání odkazu přes Wikidata je poměrně jednoduché:

  1. Najděte identický článek v anglické, německé, francouzské, slovenské nebo jiné jazykové verzi Wikipedie.
  2. V levém sloupci pod seznamem interwiki v českém článku klikněte na „Upravit odkazy“. Vložte kód jazyka (angličtina má en, němčina de, francouzština fr, slovenština sk atp.)
  3. Vložte název cizojazyčného článku. Klikněte vpravo dole na odkaz „[Propojit se stránkou]“.
  4. V případě, že existuje již více cizojazyčných verzí, budete vyzváni k potvrzení.

Věřím, že si postup brzy osvojíte a Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Narazíte-li na překážku, neváhejte se zeptat zde nebo na stránce Potřebuji pomoc. S pozdravem --Marek Koudelka (diskuse) 8. 7. 2014, 17:45 (UTC)

Ministry neškrtat[editovat zdroj]

Dobrý den, myslím, že forma vyznačování předčasně ukončeného ministrování přeškrtnutím (např. [4]) není vhodná. Obecně se používání přeškrtuntého textu velmi nedoporučuje, obzvláště v odkazech. Mělo by se používat jen v ojedinělých případech. V těch vládních tabulkách přeškrtnutí jednak nepřináší žádnou novou hodnotu/informaci, jednak není úplně zřejmá. Myslím, že bychom se bez přeškrtnutí obešli. Zvažte to prosím. --Bazi (diskuse) 11. 7. 2014, 14:36 (UTC)

Shrnutí[editovat zdroj]

Ahoj, nebudu Ti sem lepit šablonu o shrnutí ale prosím abys jej byť i stručně vyplňoval, pomáhá to při hlídání rc. Dík moc--Horst (diskuse) 29. 10. 2014, 08:30 (UTC)

Dotaz[editovat zdroj]

Můžeš mi prosím ozřejmit smysl této Tvé editace? --Faigl.ladislav slovačiny 30. 10. 2014, 08:16 (UTC)

Zdrojování[editovat zdroj]

Dobrý den, kolego, v článku Miloš Zeman jsem zaznamenal od Vás přidávání řady informací a tvrzení ve spojitosti s aktuálními událostmi. Prosím Vás však, abyste k takovým informacím přidával také řádkové reference s články, z nichž lze informace ověřit. Teď se to může zdát samozřejmé, ale za pár měsíců a let, až aktuální události odezní, může být obtížnější to zpětně dohledat a ověřovat. Díky za pochopení. --Bazi (diskuse) 4. 11. 2014, 20:12 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Seznam skladeb[editovat zdroj]

Dobrý den, šablona {{Seznam skladeb}} má i parametry pro autory textů a hudby, takže je využívejte. Toto není vhodný způsob přispívání do Wikipedie. --Marek Koudelka (diskuse) 15. 11. 2014, 16:35 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Julia Louis-Dreyfus[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Julia Louis-Dreyfus. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 31. 12. 2014, 23:31 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Zeman[editovat zdroj]

Dobrý den, řekl bych, že toto není natolik významné, aby to bylo zmiňováno v encyklopedii, natož v článku o roku 2015. --Marek Koudelka (diskuse) 4. 1. 2015, 17:40 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Kolego, prosím, když už vkládáte do článku Miloš Zeman nové informace, a zejména takové, které spočívají v citaci různých politiků a dalších názorů, vždy k nim přikládejte také řádkové reference s uvedením zdrojů, z nichž takovou informaci čerpáte a v nichž ji lze snadno ověřit. Děkuji. --Bazi (diskuse) 30. 1. 2015, 14:29 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Znovu se, kolego, přimlouvám, abyste k informacím rovnou vkládal i zdroje. Často používáte informace z denních médií (mezi posledními příklady třeba zde), ty však za rok nebo několik let bude obtížnější zpětně dohledat. Proto, prosím, dbejte na pravidlo Wikipedie:Ověřitelnost a coby vkladatel nové informace poskytněte patřičné údaje i o zdroji. Děkuji za pochopení. --Bazi (diskuse) 6. 4. 2015, 15:28 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Budete to nějak reflektovat, nebo i nadále odmítáte ke vkládaným informacím a tvrzením uvádět zdroje? --Bazi (diskuse) 18. 4. 2015, 15:23 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Judas Priest podruhé[editovat zdroj]

Opět Vás prosím, abyste neodstraňoval ozdrojované informace z článku Judas Priest bez patřičného zdůvodnění. --Marek Koudelka (diskuse) 30. 1. 2015, 14:43 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Zdravím, ano, také bych se přimlouval za to, abyste tímto stylem informace neobměňoval. Vaše editace neobsahovala žádný zdroj, ale nahradila informace ozdrojované řádně. Pokud máte pocit, že je sled informací již pro samotný článek o kapele nadbytečný, upravte tedy článek o příslušném albu a ozdrojované informace o vývoji před vydáním do něj přesuňte. Děkuji. --Mates (diskuse) 30. 1. 2015, 15:03 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Petr Vopěnka[editovat zdroj]

Mohu se zeptat, odkud jste čerpal informace o smrti této osoby? Nemohu žádný zdroj najít. --Marek Koudelka (diskuse) 20. 3. 2015, 15:11 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Novinky.cz?--TheAnkopinko15 (diskuse) 20. 3. 2015, 15:11 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Google mi nic nenašel. Článek, pokud se to tak dá nazvat, na webu Novinky.cz obsahuje pouhé dvě věty a neuvádí zdroj dané informace. Nemyslím si, že je to dostatečně důvěryhodné, ale OK. Příště prosím zdroj uveďte přímo do článku, případně shrnutí editace. Děkuji. --Marek Koudelka (diskuse) 20. 3. 2015, 15:15 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Dobře, vidím, že článek byl aktualizován a je nyní delší, ale stále neuvádí zdroj dané informace. Několikrát se mi stalo, že právě tento web zdroj informace o něčí smrti neuvedl a pak se zjistilo, že to vůbec není pravda. --Marek Koudelka (diskuse) 20. 3. 2015, 15:22 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Svoboda a přímá demokracie[editovat zdroj]

Dobrý den. Asi byste měl ještě trochu zapracovat na článku Svoboda a přímá demokracie, jak slibuje tam visící upozornění. V současném stavu to je na označení za subpahýl. --Vlout (diskuse) 11. 5. 2015, 22:53 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Svoboda a přímá demokracie. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Vlout (diskuse) 22. 5. 2015, 19:15 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Mychajło Jurczakewycz[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Mychajło Jurczakewycz. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Ivannah (diskuse) 23. 10. 2015, 22:49 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[editovat zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

(Sorry to write in English)