Diskuse s wikipedistou:Sandelius de Cadano

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 3 lety od uživatele RomanM82 v tématu „Gabriele Waldert

Kategorie[editovat zdroj]

Ahoj, vložím Ti sem šablonu /než bych to napsal utekla by hoďka/

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy


Měj se--Horst (diskuse) 29. 2. 2016, 14:50 (CET)Odpovědět

Prolinky[editovat zdroj]

Je fajn, že se snažíte propojovat články modrými prokliky, ale nepřehánějte to, prosím. Zdaleka ne každý letopočet má být modrý, stejný proklik se nemá opakovat. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 30. 9. 2016, 21:15 (CEST)Odpovědět

---

- Děkuji za radu.

S.

Architektura a stavebnictví/Nové články[editovat zdroj]

Dobrý den, všimnul jsem si, že jste aktivní na poli zakládání a vylepšování nových článků v oblasti architektury a stavebnictví. Rád bych Vás upozornil na Portál:Architektura a stavebnictví a zejména jeho část „Nově založené články“, sloužící k upozornění dalších wikipedistů na nově vzniklé články z oblasti. Rád bych kdybyste své články týkající se architektury a stavebnictví (například Dům U Velryby (Kadaň)) vkládal sem: Portál:Architektura a stavebnictví/Nově založené články. Osobně nevím zda a jak je to nutné, ale v každém případě to upozorní ostatní na nově založený článek, což je výhodné jak z hlediska opravy případných překlepů v nich, ale zejména pro vložení odkazů na něj z jiných článků, založení nových přesměrování atp. – přece jen nikdo nemá přehled o všech nově vzniklých článcích anebo kde je na ně odkazováno či ne, takže takovýto ústřední přehled se může hodit. Naprosto Vás k tomu nenutím, ale berte to jako možnost jak existenci Vašich příspěvků uvést do širšího povědomí. S pozdravem --Martin2035 (diskuse) 2. 1. 2017, 13:02 (CET)Odpovědět

Gabriele Waldert[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Gabriela Waldert, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: https://docplayer.cz/3092423-Rocnik-xviii-c-20-31-rijna-2008-kc-5.html

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--RomanM82 (diskuse) 1. 11. 2020, 17:50 (CET)Odpovědět