Diskuse s wikipedistou:Puclik1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přechylování[editovat zdroj]

Zdravím, když přechylujete ženská jména, dělejte to prosím správně. Toto se vám opravdu nepovedlo. --Jowe (diskuse) 24. 5. 2015, 22:55 (CEST)

Moc se omlouvám. Chybu jsme zjistil, ale nedařilo se mi jí opravit. Tak moc děkuji za případnou opravu Puclik1 (diskuse) 24. 5. 2015, 23:04 (CEST)

Požádal jsem správce, přesunout teď mohou jen oni. --Jowe (diskuse) 24. 5. 2015, 23:05 (CEST)
Děkuji, příště budu opatrnější. Puclik1 (diskuse) 24. 5. 2015, 23:07 (CEST)
Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení.--Horst (diskuse) 8. 6. 2015, 08:25 (CEST)

Chyba v šabloně[editovat zdroj]

V této diskusi žádám o opravu jména jedné Estonky. Opravu bych mohl udělat i já, ovšem vzhledem k vyhraněnému názoru některých (vlivnějších) kolegů na moje názory by hrozilo nebezpečí, že by oprava z mého účtu byla umíněně revertována. Proto o opravu žádám Vás, jakožto autora šablony a také proto, aby oprava měla větší šanci na přežití. Děkuji za pochopení. --Kusurija (diskuse) 19. 3. 2016, 14:02 (CET)

Olympijské navboxy[editovat zdroj]

Ahoj, náhodou jsem si všiml Wikipedista:Puclik1/Pískoviště 2. Sjednocující úpravy jsou vhodné, ale mám za to, že hromadné užívání vlaječek v navboxech tohoto typu by mělo být nejprve prodiskutováno s komunitou. Podle mě tam jsou jednak zbytečné, a navíc při současném strukturování navboxů jej poměrně znepřehledňují. --Harold (diskuse) 15. 12. 2017, 09:36 (CET)

Chtěl jsem nejdřív vše připravit a pak diskutovat na WikiProjekt Olympiáda. Zatím žádné z těchto připravovaných úprav nebyli nikam nasazeny, takže prostor na diskuzi samozřejmě je. Ohledně vlaječek mě pomáhají v rychlejší orientaci a je na první pohled vidět, který stát v dané disciplíně dominuje. Ale samozřejmě chápu, že je potřeba ohledně těchto úprav prodiskutovat s komunitou. Puclik1 (diskuse) 15. 12. 2017, 09:51 (CET)
Připadá mi, že vlaječky rozbíjejí jakýsi přirozený rytmus a v této řádkové podobě navboxů jej celkově znepřehledňují. Jistým řešením tohoto problému by mohla být podoba navboxů z anglické wiki (např. en:Template:Footer Olympic Champions Alpine Combined Men), kde jsou zarovnané a přehledné.
Kromě toho ty vlaječky na sebe strašně strhávají nepotřebnou pozornost, zatímco účelem navboxů je jednoduše navigovat na související články, jejichž názvy by měly být v navboxu přehledně k nalezení. Takhle se mi zdá, že ta jména jsou silně upozaděna.
Ukázat dominanci zemí zase není úkol pro navboxy, ale pro seznamy medailistů, kde jsou informace dobře strukturované a přehledné.
Připomínky mimo vlaječky: podle mě je dobrý způsob uvádět šedě ročníky, kdy dané disciplína nebyla na programu, neboť to čtenáři ukazuje, že tam třeba jeden ročník nechybí omylem. A rozhodně by se mělo z letopočtů odkazovat na články o konkrétních disciplínách, ne na článek "Sport na ZOH XXXX". Rušení takových odkazů, např. u rychlobruslení, považuji za velkou chybu. --Harold (diskuse) 15. 12. 2017, 11:55 (CET)