Diskuse s wikipedistou:Ppp 1

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

--Japo ¿ 13:41, 16. 9. 2007 (UTC)


Používání náhledu[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci
Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení. S přáním pěkného dne --Mercy 09:56, 19. 9. 2007 (UTC)

Nosurce autor.[editovat zdroj]

Dobrý den. Díky, že nahráváte na Wikipedii obrázky. Abychom měli jistotu, že je možné je zde použít, je u každého třeba uvádět jeho původ a licenci. Protože obrázky, které tyto údaje postrádají, jsou po týdnu mazány, prosím Vás o doplnění informací v následujícím souboru:

Podrobnosti o problematice autorských práv na Wikipedii jsou na stránce Wikipedie:WikiProjekt Licence souborů. Přehled použitelných šablon pro licence je k nalezení na Wikipedie:Popisky licence souborů. Budete-li mít nějaké dotazy, obraťte se na mne, rád Vám pomohu.--Vrbova 15:20, 19. 9. 2007 (UTC)

Šablona singl[editovat zdroj]

Dobrý den, všimla jsem si, že vytváříte články o singlech, ale chtěla bych Vás poprosit abyste neužíval albovou šablonu, ale tu která je singlům určená. Děkuji --Heitinga 17:22, 24. 3. 2008 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky. --Podzemník 20:40, 10. 5. 2008 (UTC)

Používejte prosím kategorie[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

Imperfect Harmonies[editovat zdroj]

Dobrý den. Nevracejte prosím do článku nerelevantní obsah. Pokud na webu není článek přímo se věnující zmíněnému albu, není pro tento článek relevantní a souhlasím s tvrzením, že se hodí do článku o kapele jako takové. Díky za pochopení --Faigl.ladislav slovačiny 21. 11. 2010, 10:57 (UTC)

Berte prosím toto upozornění jako varování. Nebudu se s Vámi přetahovat o odkazy v jednotlivých článcích. To co předvádíte lze klasifikovat jako spamování a pokud toho nezanecháte, může a bude Vám omezena editace Wikipedie. --Faigl.ladislav slovačiny 21. 11. 2010, 11:00 (UTC)

Porozhlédněte se prosím po zmíněném webu. Pokud tak učiníte, zjistíte, že je vaše tvrzení mylné. Stránky jsou relevantní odkaz se spoustou informací nejen o albu, ale i tvůrci. Prosím přestaňte poškozovat informační hodnotu wikipedie. Každý fanoušek vám potvrdí, že jsou stránky jedniným a hlavním informačním zdrojem pro české fanoušky. Ppp 1 21. 11. 2010, 11:03 (UTC)

Pokud jsou relevantním odkazem, odkazujte na konkrétní článek na daných stránkách a ne na stránky jako takové. Takové počínání zavání spammerstvím a Wikipedie není místem, kde si zvyšovat ranking webu. --Faigl.ladislav slovačiny 21. 11. 2010, 11:06 (UTC)

Stránky fungují jako informační kanál. Odkazovat na konkrétní články technicky neumožňují. Na hlavní stránce a v historii novinek se však objevují aktuální informace - novinky, zaměřené na všechna témata u nichž jste smazal odkaz. Proto je podstatné odkazovat na hlavní stránku. Návštěvník potom jednoduše v novinkách najde konkrétní téma sám. Je vidět, že se neorientujete v kapele, jinak by jste věděl o co jde. Možná proto jste mylně začal odkaz mazat jako zcestný. Prosím podívejte se na web nebo se poptejte fanoušků. Například jste smazal (nejen) zde zmíněný odkaz ve stránce o albu Imperfect Harmonies. Pokud by jste se neunáhlil a podíval se na web, zjistil by jste, že hned na hlavní stránce se nachází novinka o vydání zmíněného alba, stejně tak spousta odkazů na rozhovory s autorem o tomto albu. V sekci postranní projekty se navíc nachází spousta informací o albu - texty, překlady, článek. Návštěvníci však hledají aktuální informace, takže odkaz na novinky je důležitý. Nehrajte si na despotu, je to kontraproduktivní... Ppp 1 21. 11. 2010, 11:18 (UTC) Mimochodem dle této vaší filozofie už rovnou můžeme např. ze stránky o albu Elect the Dead smazat odkaz na oficiální web autora. Jeho web totiž obsahuje na první stránce (i dalších) jen a pouze informace o albu Imperfect Harmonies (na info o ETD se musíte proklikat přes nepřehledné menu). Přesto je však web autora relevantní že? A největší český fanouškovský web je nepodstatný? Už to chápete? Ppp 1 21. 11. 2010, 11:24 (UTC)