Diskuse s wikipedistou:Petruvojta

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji Vám za Vaše příspěvky. Pokud přebíráte překladem text z cizojazyčné verze Wikipedie, je pro dodržení licence přebíraného textu bezpodmínečně nutné, abyste použil(a) šablonu {{Překlad}} pro umožnění dohledání autorů původního textu. Jinak dochází k porušení jejich autorských práv. Děkuji za pochopení.OJJ, Diskuse 5. 11. 2017, 09:57 (CET)

Kategorizujte, prosím[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy
--Martin Urbanec (diskuse) 25. 11. 2017, 10:40 (CET)

Polská města[editovat zdroj]

Dobrý den, k Vašim editacím článků o polských městech mám dvě připomínky:

  • Nelze nahrazovat ozdrojované údaje neozdrojovanými (Wikipedii nelze použít jako zdroj), a to i když se Vám třeba zdají zastaralé.
  • Pokud nahradíte ozdrojované údaje novými údaji podle jiného zdroje, je třeba zkontrolovat, zda se na starý zdroj neodvolávají jiná tvrzení z článku.

Prosím o opravu nebo o vrácení původních údajů. Děkuji za pochopení. --Jvs 1. 12. 2017, 19:24 (CET)

Navrácení ze zásady odmítám, pokud vím, řada uživatelů se při editacích odvolává na zahrniční verze wikipedie a nikdy nebyl problém. A pokud deset let staré údaje vám nepřipadají zastaralé, tak se zřejmě neshodneme. Petruvojta (diskuse) 1. 12. 2017, 20:48 (CET)

Seznam restaurací KFC v Česku[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Seznam restaurací KFC v Česku. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 15. 8. 2018, 21:56 (CEST)

Překlad není zdroj[editovat zdroj]

Ahoj, i mojí snahou je heslo vylepšit, ovšem bezhlavými reverty se ničeho nedosáhne, enwiki a to ani uvedená v šabloně překlad, není zdroj /Šablona:Překlad/, tzn článek je bez zdrojů /WP:Věrohodné zdroje/. Vlastnění článků není dobře. Měj se--Horst (diskuse) 30. 8. 2018, 08:42 (CEST)

Dálnice[editovat zdroj]

Dobrý den, měl bych k Vámi provedeným editacím u slovenských dálnic menší upozornění. V daném infoboxu by dle mne měly být čerpací stanice, výjezdy a další objekty zaznamenány – slouží k tomu v infoboxu i parametr průběh. Pokud bych tedy odkazoval na restyling českých dálnic, tak bych to tam nejlépe zanechal, jelikož i ty tam daný průběh mají. Samozřejmě kvůli délce naších článku o slovenských dálnicích by ty infobox mohli jít daleko pot externí odkazy, avšak například u slovenské D1 to rozhodně není na škodu. Děkuji RiniX (diskuse) 16. 9. 2018, 10:47 (CEST)

 Ano, omlouvám, při editaci jsem si to neuvědomil, je to moje chyba. Nicméně právě tyto čerpací stanice atd. nejsou moje silná stránka, takže se to pokusím nějak napravit, ale možná to bude chvilku trvat. --Petruvojta (diskuse) 16. 9. 2018, 10:51 (CEST)

Starbucks[editovat zdroj]

Dobrý den, celkem mi to je jedno, téma nesleduji. Jen pro sebe bych chtěl vědět, co z mých editací Starbucks jste revertoval a proč. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 21. 9. 2018, 16:38 (CEST)