Diskuse s wikipedistou:Pastorius/Archiv3

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Taková ošklivá editace[editovat zdroj]

Ahoj, bez ohledu na probíhající spor tě prosím, nedělej podobné editace. Zbytečně se to vyhrocuje a k ničemu to nevede. Dík a pevný nervy. --Tlusťa 09:19, 4. 8. 2006 (UTC)

Nevím. Výhrady lze mít pouze k tomu, co jsem napsal malým písmem. To byl jenom takový fórek, který měl naznačit, co si o jednání některých svých oponentů myslím. --Pastorius 09:23, 4. 8. 2006 (UTC)

Jo, to jsem přesně myslel :) Tlusťa 09:25, 4. 8. 2006 (UTC)
Jo. Proto jsem to napsal malým písmem. Doufám, že to laskavý čtenář pochopí jako takový hořký fórek a že za to nebudu zablokován. :(. --Pastorius 09:27, 4. 8. 2006 (UTC)

Není zrovna vhodné archivovat diskusi, která neskončila... --egg 12:15, 4. 8. 2006 (UTC)

Co konkrétně máte na mysli? --Pastorius 13:43, 4. 8. 2006 (UTC)

Tohle. --egg 15:45, 4. 8. 2006 (UTC)

šablona rok[editovat zdroj]

JEn mě napadlo - nebylo by lepčí 60. léta 20. století než dekáda 1960? JAn 14:12, 4. 8. 2006 (UTC)

Vycházím z toho, jak to pojenovali poláci, slováci nebo slovinci. Při automatickém generování je to problém. To ta šablona prostě nezvládne, Možná že zvládne, ale to já neumím naprogramovat. Pokud někdo v budoucnu upraví šablonu tak to může být třeba i tak jak navrhujete. --Pastorius 14:14, 4. 8. 2006 (UTC)

Ale zvládne. Nebylo by však vhodné zakládat dané kategorie, protože ty nejdou jednoduše přesouvat. Tudíž buď rovnou udělat správné názvy a nebo zatím kategorie negenerovat.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 14:22, 4. 8. 2006 (UTC)


Dekáda 1960 je opravdu dost divné. Pochybuju, ze se to vubec takto pouziva. --Nolanus 14:25, 4. 8. 2006 (UTC)

Zakládat dané kategorie. Myslíte tím příslušné články pro desetiletí? V tuto chvíli nemám v plánu nic generovat. Danny B - vezmete si na starosti úpravu šablony {{Rok}} tak, aby vytvářela odkazy podle požadavků JAn Dudíka? Opravdu to ocením. --Pastorius 14:29, 4. 8. 2006 (UTC)

Ano vezmu. Už mám totiž skoro hotovou univerzální šablonu, kterou lze vkládat i do kategorií a na jiná místa.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 14:33, 4. 8. 2006 (UTC)

Díky --Pastorius 14:34, 4. 8. 2006 (UTC)

Odblokování[editovat zdroj]

Zdravím. Tak byl PastoriBot po dohodě odblokován, ale zatím pouze za účelem hromadného vkládání {{Rok}} (mezitím jsem dle dohody přesunul) do článků o rocích. Já osobně vám chci věřit, že po dnešní diskusi na IRC ho nebudete používat jinak. Případné testovací editace na jiné účely můžete provádět přes svůj účet. Přeji hodně zdaru a žádný neočekávaný problém v tomto prvním zcela nekontroverzním nasazení.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 18:08, 4. 8. 2006 (UTC)

Byl bych rád, abyste i vy dodržoval domluvené postupy.Vaše dnešní zablokování robota vnímám jako věc, která neodpovídá domluvené funkcionalitě. Věřím, že jste tu věc udělal v dobřé víře, ale pozdě. Můj počítač pracoval několik hodin zbytečně a já jsem platil ten elektrický proud, který počítač spotřeboval. Důvody, pro které jste robota zablokoval nehodnotím. Žádám vás o zdrželivost. Pokud chete, abych vás bral vážně, neškodilo by z vaší strany trchu zdrženlivosti. --PastoriBot 00:12, 5. 8. 2006 (UTC)

Stop urážkám[editovat zdroj]

Ahoj, nedělej už prosím podobný věci. Zvlášť v souvislosti s tímdle. Není to nic osobního a ani obce a podobný záležitosti nejsou moje parketa, ale urážky sem prostě nepatří. Tlusťa 13:48, 7. 8. 2006 (UTC)

Nevím, co tím chcete naznačit. Já v odkaznovaném příspěvku žádný osobní útok nevidím. Svůj názor na příspěvky ostatních wikipedistů vyjádřit mohu. Nebo snad ne? --Pastorius 14:46, 7. 8. 2006 (UTC)

Někoho označit za stalkera je urážlivé a jsem přesvědčen, že to víš. Je to ale tvoje věc, já dál slovíčkařit nebudu, osobně mi to připadá mírně řečeno ubohý. Tlusťa 14:57, 7. 8. 2006 (UTC)

Mapa[editovat zdroj]

Ahoj, obracim se na tebe s prosbou ohledně licence u souboru Soubor:Ischia Mapa.png. Opravdu jsi autorem té mapy (nakreslil si jí)? Spíš mně to připomíná jen fotografii tuistické mapy a pak se ta fotografie se pod touto licencí přijmout nedá. Tlusťa 21:16, 7. 8. 2006 (UTC)

Líbí se mi, jak se všechno na české wikipedii dělá tak poctivě. Občas mám ale pocit, zda to trochu nepřeháníte. Na obrázku je fotografie mapy, která visí na veřejném prostranství, na hlavním autobusovém nadraží ostrova v Ischia Porte. Až po té, co jsem obrázek nahrál, jsem zjistil, že úplně stejný obrázek je také na Wikitravel.

Díky za pochvalu, nepřeháníme. Porušování autorských práv (včetně zmiňované mapy) chápu jako přímo ohrožující svobodnou encyklopedii. Jen pro upozornění, na Wikitravel je to taky copyvio. Na tu mapu dám také šablonu Imagevio. Tlusťa 21:36, 7. 8. 2006 (UTC)
Tam je to copyvio, neboť úplně stejná fotografie včetně dodělaných popisek je na jiném webu mimo wikipedii. V mém případě je to vyloučeno, neboť je to má vlastní fotografie.

A co autorský zánon: --Pastorius 22:02, 7. 8. 2006 (UTC)

§ 33 Užití díla umístěného na veřejném prostranství (1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo kresbou, malbou či grafikou, fotografií nebo filmem zaznamená nebo vyjádří dílo, které je umístěno na náměstí, ulici, v parku, na veřejných cestách nebo na jiném veřejném prostranství; autorovo svolení není třeba ani pro rozmnožování, rozšiřování a sdělování veřejnosti díla takto zaznamenaného nebo vyjádřeného. Ustanovení § 31 věty za středníkem se použije přiměřeně.

Přijmy prosím mojí omluvu, za to, že jsem tě neprávem obvinil z naskenování té mapy. Jako veřejné dílo to nevypadalo (a abych se přiznal, ani teď mi to nepřipadá – bez jakékoliv narážky na tebe. Prostě to, že někdo pověsí mapu do vitríny z ní podle mě ještě veřejné dílo nedělá).
Ještě bych chtěl podotknout – celý spor o tu mapu (a koneckonců všechny moje příspěvky tady) nebylo nic osobního, tak si to tak neber a doufám že dál budeme vycházet bez konfliktů. --Tlusťa 22:50, 7. 8. 2006 (UTC)
Omluvu přijímám. Příště prosím ve sporných případech postupuj rozvážněji a nech alespoň nějaký čas na to, aby se věci mohly prodiskutovat. Nemyslím si, že hrozilo nějaké zprodlení. Zarazilo mě především to, že jsi ani nečekal na nějaké vysvětlení a vyjádření.

Co se veřejného díla týká, nejsem právník a tak nedokáži k věci zaujmout žádné stanovistko. Zákon hovoří o "umístění". Pokud je v tom nějaký háček, pak by musela autorská práva porušovat ten, kdo dílo na veřejné prostranství "umístil". Ale tohle opravdu nevím. --Pastorius 23:06, 7. 8. 2006 (UTC)

Kategorie státy[editovat zdroj]

Dobrý den, koukám, že jsem Vám akorát smazal kategorii, kterou se snažíte založit. Jedná se ale o duplicitní kategorii, ke kategorii http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Státy_a_území?redirect=no takže další práce na ní jsou zbytečné. Stačí prolikovat hlavní kategorii s kategorii geografie a bude to mít stejný efekt. Děkuji za pochopení a omlouvám se, že jsem to smazal dříve než jsem na to upozornil, nevšiml jsem si, že na tom právě pracujete. --Chmee2 08:52, 8. 8. 2006 (UTC)

Mám za to, že neexistuje žádný způsob, jak zjistit seznam všech článků, které pojednávájí o jednotlivých státech. Kategorie Státy bude obsahovat výhradně články o těchto státech. To znamená, že kategorie bude obsahovat tolik článků, kolik na světe států. Jde to v současnosti, nebo to nejde?

věděl jsem, že tohle je Vašim cílem, ale mnohem lepší bude čistě jenom seznam států a ne duplicitní kategorie. Stačilo by vytvořit seznam všech států a dát ho do Kategorie:Státy a území a první větou napsat kolik jich na jakém kontinentě je a kolik jich je celkem. Jestli jste si všiml, zrovna včera jsem zahájil velký boj za úklid kategorii a tak bych Vás chtěl tímto poprosit o spolupráci a vytvoření zminovaného seznamu. V současnosti je v kategoriích ohromný bordel a podobné duplicitní kategorie ho jen neůúměrně zvyšují a znepřehlednují. Prosím nestěžujte mi mojí práci duplicitními kategoriemi a využijte existující kategorii, která nabízí místo pro to samé. Mnohokrát děkuji --Chmee2 09:01, 8. 8. 2006 (UTC)
No jo, ale to je článek, nikoliv automaticky generovaný seznam. Proč se vám takové řešení nelíbí. Pokud bychom té kategorii dali jiné jméno - např. Články o státech světa, nevytvářelo by to dojem duplicitní kategorie??

Název to podle mne nespraví, stále se bude jednat o ten samý obsah zabalený do jiného pozlátka. Máme tady kategorii, která naprsto přesně vystihuje obsah toho, co vy chcete založit a doplnovat s jediným rozdílem. Vy chceceta aby to automaticky generovalo počet článku, kdežto já jsem zastáncem seznamu. Podívejme se na to z jiného pohledu, ruku na srdce a kolik států ročně nám vznikne? Maximálně jeden za jeden, 2 roky a to v dnešní době je spíše vyjímkou. Nebude problém udržovat seznam ručně a klidně si dám tu práci a když nám nový stát vznikne , tak ho tam dopíši. Jiný význam ta kategorie prostě nemá.

Nemám nic proti dělení kategorií, sám jsem velký zastánce, ale přijde mi zbytečné vytvářet kategorii, která už tady jednou je a plnit jí pouze něčím, aby to na konci dalo jedno číslo.

Pokud je ještě záměr, aby bylo podle čísla vidět kolik těch států ještě chybí, tak seznam je v tomto opět mnohem užitečnější, jelikož už podle červeného slova uvidíte nejenom kolik jich chybí, ale hlavně jaké ty státy to jsou, takže odpadá nevýhoda dlouhého hledání. Toto jsou moje rozumné argumenty, pro a proti, pro mne jsou dostatečné, pokud jsem Vás nepřesvědčil, napište mi Vaše připomínky a já se zkusím opět argumentovat.. jinak se omlouvám za Vykání, když si na IRC tykáme, ale nějak jsem prostě začal psát oficiálně a už se mi to nechce přepisovat.... prosím čti tam, že ti tykám :))) díky --Chmee2 09:17, 8. 8. 2006 (UTC)

Dobře. Jsem přesvědčen. Přišlo mi to pouze potenciálně užitečné pro čtenáře, který by se rozhodl hledat státy podle kategorií. Už na tom nelpím. Díky za snahu mi to podrobně vysvětlit. --Pastorius 09:21, 8. 8. 2006 (UTC)

jsem rád, že jsme se dohodli :-) budeš zakládat ten seznam (pokud neexistuje?) nebo si to dám do úkolů až se vrátím? --Chmee2 09:22, 8. 8. 2006 (UTC)
Článek se seznamem státu už existuje. --Pastorius 09:24, 8. 8. 2006 (UTC)

Porušení podmínek odblokování[editovat zdroj]

Tímto vás upozorňuji, že jste porušil podmínky odblokování PastoriBota, z čehož budou vyvozeny patřičné důsledky.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 18:27, 9. 8. 2006 (UTC

Prosím, abyste mi přestal špehovat a šikanovat. Bezesporu se mýlíte. Neboť můj robot byl odblokován proto aby

  • mohl doplnit hlavičku u roků 1 až 2018
  • a zároveň jsme se v diskusi na IRC shodli na tom, že věci, které jsou bezesporné - tou je například právě doplňování souřadnic. Mohu s robotem dělat dál.

Pokud se vám to nelíbí, trhněte si nohou. Pokud mě zablokujete, doplňujte si souřadnice sami.

--Pastorius 18:39, 9. 8. 2006 (UTC)