Diskuse s wikipedistou:Mostly Harmless

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aby tu toho nebylo tolik, vzhledem k tomu, že vás to pravděpodobně nezajímá, rozhodl jsem se dosavadní diskuzi jen shrnout. Na vzkazy, jenž jsem zatím obdržel, jsem reagoval pouze činy a ne slovy.

Přišlo mi:

Šablona:Vítejte od Aktrona 18:42, 26. 7. 2006 (UTC)

Žádost, abych používal funkci ukázat náhled. Quod feci. Od Petra K. K. 11:44, 27. 7. 2006 (UTC).

Žádost, abych napsal k uploadovanému obrázku zdroj. Quod feci. Od Petra K. K. 11:44, 27. 7. 2006 (UTC).

Žádost,abych po tečkách (.) a čárkách (,) dělal mezery.Většinou tak činím.Od Redpoint.svg Zanatic ʡ 08:19,30.7.2006 (UTC)

Žádost, abych dělal mezijazyková propojení a zařazoval články do kategorií. Quod feci. Od Jedudedka,08:32, 7. 8. 2006 (UTC)

Upozornění, že mohu stávající znak Moravy na svých osobních stránkách nahradit za ostřejší verzi, protože ji příslušný wikipedista uploadoval. Quod feci. Děkuji mu. Od Ragimiriho 14:08, 12. 8. 2006 (UTC)

Návrh, abych přesunul své Osobní pískoviště ze své hlavní uživatelské stránky na jinou stránku, quod feci na Wikipedista:Mostly Harmless/Pískoviště. Děkuji. Od (de) Mince, 15:30, 24. 11. 2006 (UTC).

Všichni měli pravdu a návrhy všech jsem aplikoval. Děkuji za podnětné připomínky k mé wikipedistické existenci :).

Jak vidíte, nejsem dobrým wikipedistou, ale postupně se vylepšuji.

Váš

--Mostly Harmless 08:08, 10. 8. 2006 (UTC)


Hordubalové[editovat zdroj]

V článku Hordubalové, podle mého názoru, již není zapotřebí přítomnost šablony upravit -> text, který potřeboval úpravy, byl upraven a přesunut do článku Hordubal. Rozhodnutí, zda tuto šablonu zde nechat či odstranit, ale nechávám na Vás. S pozdravem --Sooona 12:45, 25. 12. 2006 (UTC)

Šablonu milerád odstraním, děkuji za upozornění...Možná by nebylo od věci zavést na filmy infobox, nicméně to zase já nechávám na někom jiném. Váš --Mostly Harmless 15:37, 25. 12. 2006 (UTC)

Ásatrú[editovat zdroj]

Smím vědět, kde jste v článku našel onu blbost, že je Ásatrú státním náboženstvím Islandu? --Ragimiri 20:08, 16. 4. 2007 (UTC)

Jistě. Je rozdíl mezi státním náboženstvím a státem uznávaným náboženstvím. Státní náboženství (viz en:state church) je náboženství, které stát z ústavy uznává za určitým způsobem nadřazené ostatním, většinou jde o majoritní náboženství v daném státě. Podle en wiki Icelanders enjoy freedom of religion as stated by the constitution; however, church and state are not separated and the National Church of Iceland, a Lutheran body, is the state church., tedy státním náboženstvím je luteránské křesťanství. Ásatrú je pouze státem uznávaným náboženstvím (...less than 1% of the population in non-Christian religious organisations including a tiny group of state-sanctioned indigenous Ásatrú adherents in the Íslenska Ásatrúarfélagið.). To je blbost a toto bylo změněno. Váš --Mostly Harmless 08:10, 17. 4. 2007 (UTC)

Když se ale podívám do historie, vidím tam spojení „oficiální náboženství“, nikoliv „státní náboženství“. --Ragimiri 09:46, 17. 4. 2007 (UTC)

Když se podívám na en wiki, vidím tam spojení "A state religion (also called an official religion, established church or state church)..." ;)...Omlouvám se za rýpnutí, nedokázal jsem si ho odpustit. Váš --Mostly Harmless 09:57, 17. 4. 2007 (UTC)

Co má en:wiki společného s cs:wiki? Oficiální náboženství je pro mě náboženství oficiálně uznané státem. --Ragimiri 11:02, 17. 4. 2007 (UTC)

Nová verze náš problém vyřešila, má tedy tato diskuze smysl? Váš --Mostly Harmless 12:29, 17. 4. 2007 (UTC)

Smysl má, protože na Wikipedii platí doporučení Wikipedie:Žádné osobní útoky. A označovat něčí editaci za blbost mi jako osobní útok připadá. Zejména, pokud je zdůvodněna jako odstranění něčeho, co v článku prokazatelně nebylo. --Ragimiri 13:50, 17. 4. 2007 (UTC)

Omlouvám se, nicméně tvrzení, že Ásatrú je na Islandu oficiální náboženství, považuji přinejmenším za matení pojmů. Nevím, na co odkázat, ale oficiální náboženství se dle mého názoru rovná státnímu náboženství, a státní náboženství není totéž, co státem schválené náboženství (což je Ásatrú). Omlouvám se, že jsem to označil za blbost. Váš --Mostly Harmless 13:58, 17. 4. 2007 (UTC)

Peter Kopa[editovat zdroj]

Ahoj! Firmu má kde kdo, to ještě nic neznamená. Ale hlavně, když už jste něco našel, tak to napište aspoň do diskuse článku. Díky! --Miraceti 19:33, 28. 4. 2007 (UTC)

Vzhledem ke zdůvodnění VfD mi přišlo logičtější to napsat do komentářů k němu. Do článku byl odkaz na firmu samozřejmě přidán taky. Váš --Mostly Harmless 08:00, 29. 4. 2007 (UTC)

přesun na WS[editovat zdroj]

Wikisource-logo.png   Do článku Struktura esperanta jste Vy nebo někdo jiný vložil šablonu pro přesun článku či jeho části do Wikizdrojů, popřípadě jste vkladatelem textu, který byl navrhnut k přesunu do Wikizdrojů. Aby text mohl být přesunut, je zcela nezbytné doplnit několik scházejících informací, zejména zdroj, licenci, kam odkazovat a další. Prosíme, věnujte pozornost nápovědě na stránce Dokumenty pro Wikizdroje (s dalšími odkazy). Žádané vyjasněte prosím na diskusní stránce zmíněného článku a v článku samotném odstraňte posléze šablonu {{WikizdrojePřesun1}}. Srovnej popř. i Wikisource:Návrhy na přesun s případnou diskusí. Děkujeme.
Wikisource-logo.png   Do článku Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei jste Vy nebo někdo jiný vložil šablonu pro přesun článku či jeho části do Wikizdrojů, popřípadě jste vkladatelem textu, který byl navrhnut k přesunu do Wikizdrojů. Aby text mohl být přesunut, je zcela nezbytné doplnit několik scházejících informací, zejména zdroj, licenci, kam odkazovat a další. Prosíme, věnujte pozornost nápovědě na stránce Dokumenty pro Wikizdroje (s dalšími odkazy). Žádané vyjasněte prosím na diskusní stránce zmíněného článku a v článku samotném odstraňte posléze šablonu {{WikizdrojePřesun1}}. Srovnej popř. i Wikisource:Návrhy na přesun s případnou diskusí. Děkujeme.
Wikisource-logo.png   Do článku Mnichovská dohoda jste Vy nebo někdo jiný vložil šablonu pro přesun článku či jeho části do Wikizdrojů, popřípadě jste vkladatelem textu, který byl navrhnut k přesunu do Wikizdrojů. Aby text mohl být přesunut, je zcela nezbytné doplnit několik scházejících informací, zejména zdroj, licenci, kam odkazovat a další. Prosíme, věnujte pozornost nápovědě na stránce Dokumenty pro Wikizdroje (s dalšími odkazy). Žádané vyjasněte prosím na diskusní stránce zmíněného článku a v článku samotném odstraňte posléze šablonu {{WikizdrojePřesun1}}. Srovnej popř. i Wikisource:Návrhy na přesun s případnou diskusí. Děkujeme.

a nic si z této přehršle šablon nedělejte, dostává to dost kolegů :-), dík -jkb- (cs.source) 13:52, 8. 5. 2007 (UTC)

Prosba o zdroje[editovat zdroj]

Díky za článek ČEP, mohl bych poprosit o dodání zdrojů do článku? Díky moc. --Daniel Baránek 14:04, 23. 6. 2007 (UTC)

Děkuji za upozornění, nicméně: zdroje jsou uvedeny ve shrnutí editace ([1]):
"většina převzata z článku Moderní české překlady Bible, zbytek informací z databáze Národní knihovny a z [2] (i když tam sou jen zmínky".
Tento postup (uvádění referencí ve shrnutí edditace) je podle Wikipedie:Shrnutí editace#Uvedení zdroje možný a já mu dávám přednost před děláním referencí v článku. --Váš Mostly Harmless 14:39, 23. 6. 2007 (UTC)
Omlouvám se, ve shrnutí jsem si toho nevšiml :) S přáním pěkného dne Daniel Baránek 14:50, 23. 6. 2007 (UTC)
Přečetl jsem si uvedené doporučení. Podle něj lze pouze články na Wikipedii vkládat jako zdroj do shrnutí. Z tohoto pohledu by tedy měl být ten druhý zdroj uveden přímo v článku. --Reaperman 14:54, 23. 6. 2007 (UTC)
Máte to tam. --Váš Mostly Harmless 15:19, 23. 6. 2007 (UTC)

Přízvuk v hebrejštině[editovat zdroj]

Tak jsem dle svého slibu udělal článek Přízvuk v hebrejštině. Snad je to tak postačující :) S přáním pěkného dne Daniel Baránek 18:39, 6. 7. 2007 (UTC)

Samozřejmě že je, děkuji za článek. --Váš Mostly Harmless 20:50, 17. 7. 2007 (UTC)

Saturnský verš[editovat zdroj]

Ahoj. Obrázky pro článek Saturnský verš musíš nahrát z anglické Wikipedie na commons, pak už to fungovat bude (u jednoho je dokonce napsáno, že je kandidátem na přesun na commons). S licencemi by myslím neměl být problém. --Japo ¿ 19:43, 19. 7. 2007 (UTC)

Díky za radu, v obrázcích se moc nevyznám doteď. --Váš Mostly Harmless 19:53, 19. 7. 2007 (UTC)

Pravopis válek[editovat zdroj]

Reaguji na tvou editaci Jeruzaléma. Rád bych tě upozornil, že války se mohou psát jak malým, tak i velkým - pravidlo je dosti volné. Viz tuto diskusi, nemá smysl to znovu všechno vypisovat. S přáním pěkného dne Daniel Baránek 11:20, 29. 7. 2007 (UTC)

OK, nebudu se hádat, ale [3], bod 6 a). Mohli bychom se dohadovat o tom "zpravidla", ale na to teď momentálně nemám čas ani náladu. --Váš Mostly Harmless 12:04, 29. 7. 2007 (UTC)

William Shakespeare[editovat zdroj]

Dobrý večer! Reaguju na vaše shrnutí ve výše uvedeném článku. Samozřejmě souhlasím s tím, že u tvrzení musí být uveden zdroj. Proč si ale myslíte, že „vzhledem k úrovni tehdejší české literatury“ je tvrzení nepravděpodobné? V době Shakespearova života zažívala česká literatura do té doby největší rozkvět, svou zlatou éru, na kterou se později odvolávalo české národní obrození. Daniel Šebesta {diskuze | příspěvky} 16:16, 29. 7. 2007 (UTC)

"Úroveň" zřejmě není to pravé slovo, možná by byl lepší "stav" apod. Česká původní tvorba byla na vynikající úrovni, to ano, nicméně v dané době se česká literatura příliš nezajímala o soudobou zahraniční tvorbu, překládaly se především náboženské knihy (Bible kralická, Jan Zlatoústý - Knížky o napravení padlého atd.), v lepším případě antičtí klasici, nikoli (bohužel) soudobá zahraniční tvorba (čestnou výjimkou je překlad Dekameronu z pera Hynka z Poděbrad). Vzhledem k určité izolovanosti anglické literatury se mám důvod domnívat, že se z ní příliš nepřekládalo, a pokud ano, tak ne právě do češtiny. Mimochodem, na de:William Shakespeare se v kapitolce o Rezeption in Deutschland píše něco v tom smyslu, že Shakespeare začal být v Německu populárnější až za preromantismu (Goethe). O přesné historii překladů Shakespeara nemám bližší informace, ale už na základě toho nepředpokládám překlady do němčiny před tímto obdobím (byť nejsou vyloučeny, že). --Váš Mostly Harmless 07:11, 30. 7. 2007 (UTC)

Italská literatura[editovat zdroj]

Zdravím. Upravte si, prosím, odkazy na renesanci v tomto článku - jedná se o rozcestník. Udělala bych to sama, ale chci vyhovět vaší žádosti o dočasném nezasahování do textu. --Lenka64 12:19, 4. 8. 2007 (UTC)

Moc děkuju za upozornění...--Váš Mostly Harmless 18:39, 23. 8. 2007 (UTC)

Prázdné řádky[editovat zdroj]

Prosím, nedávejte do článků úmyslně nadbytečné prázdné řádky (jako zde). Chápu, že třeba ve Vašem prohlížeči při Vašem rozlišení se článek nemusí zobrazit ideálně, ale tímto způsobem by se taková věc řešit neměla. Dodržujme nějaký jednotný formát, který si pak každý může dotvořit k obrazu svému např. vlastním CSS stylem, a nepřizpůsobujme natvrdo formátování článků vlastnímu vkusu. Děkuji. --Beren 15:57, 3. 9. 2007 (UTC)

Esperanto[editovat zdroj]

Ahoj, chtěl bych ti poděkovat za tvůj zájem o a spolupráci na tématu Esperanto. Všiml jsem si, že zvláště v minulosti jsi na tom udělal kus práce (např. překlady některých zajímavých článků jako jsou Esperantští rodilí mluvčí nebo Arcaicam Esperantom). Určitě v případě tvého zájmu přivítám i další spolupráci - v poslední době se ještě spolu s několika dalšími členy České esperantské mládeže, kteří jsou současně Wikipedisty, snažíme tohle téma konečně i na české Wikipedii trochu zvelebit. Jinak mám snad i takový dojem, že jsem se tě už kdysi pokoušel kontaktovat nějak příměji e-mailem, ale nikdy jsem nedostal žádnou odpověď. Nepamatuješ si, jestli ty zprávy vůbec dorazily? Zajímalo by mne, co je důvodem tvého zájmu o Esperanto, protože ho zjevně hodně dobře ovládáš, ale ačkoliv teď taky už nějaké dva roky žiji v Brně, mám dojem, že jsem tu o tobě ještě neslyšel. S upřímným pozdravem Blahma 23:52, 4. 11. 2007 (UTC)

Ahoj. Díky za uznání, na tématu esperanta se zkusím podílet i nadále, je pro mě zajímavé. Jenomže se věnuji i jiným tématům a přeci jen ohledně esperanta nemám až takový přehled. Ano, napsal jsi mi e-mail, na který jsem odpověděl, ty jsi ale na moji odpověď neodpověděl, asi omylem. Pak mi chodily automaticky jakási zprávy České esperantské mládeže, které zatím nejsem členem, ale která je mi velmi sympatická. Pokud jde o moje znalosti esperanta, píšu na své uživatelské stránce, že jsem povas komuniki per baza nivelo což je taky pravda - moje znalosti jsou někde za hranicí lámaného blábolení a někde před hranicí souvislé mluvy. Jsem samouk, četl jsem pár knížek a textů, hlavně stažených z internetu...jinak, pokud jde o komunitu esperanta, dění v ní se téměř nezúčastňuji, což bude asi důvodem, proč o mě nikdo neví. S neméně upřímným pozdravem --Váš Mostly Harmless 15:39, 5. 11. 2007 (UTC)
Děkuji za reakci, svou odpověď tedy už pošlu e-mailem (dříve jsem si nebyl jistý, zda mám správnou adresu). Blahma 17:51, 6. 11. 2007 (UTC)

ROSTA[editovat zdroj]

Smazal jsem ten redir v azbuce (myslím rozepsaný celý název). Na české wiki tyhle redirekty nemají co dělat (azbukou nepíšeme), už se tu smazaly mnohé další - ruských témat je tu hodně a mohlo by se pomalu začít vytvářet kopu takových přesměrování. A myslím že by to bylo velmi nemilé. Aktron (d|p) 10:30, 11. 11. 2007 (UTC)

Dobře, o tomhle postupu jsem nevěděl. Nesouhlasím sice s názorem, že přesměrování jsou velmi nemilá, ale o tom nechť se diskutuje na jiném poli. --Váš Mostly Harmless 10:33, 11. 11. 2007 (UTC)
Tak ono nejde o to, že jsou "nemilá" ale prostě nepěkné je kdyby se toho začalo vytvářet velký množství. Protože tohle k tomu přímo provokuje. Myslím že se na tohle téma už někde dlouze diskutovalo. --Aktron (d|p) 10:35, 11. 11. 2007 (UTC)

Literatura Španělska[editovat zdroj]

Ahoj, začíná to vypadat zajímavě. Kdybych měl čas tak ti s tím píchnu, ale tyhle dva měsíce jsem úplně zahlcenej. Myslím, že až to udělaš, tak by jsme to mohli projet a začít na úrovni Dobrý článek:-)--Juan de Vojníkov 13:11, 4. 4. 2008 (UTC)

Díky :), pokud jde o dodělání, tak jde jen o to udělat baskickou literaturu (zdroje na to mám, jde jen o to to napsat) a nějaké ty celkové úpravy :) kdybys mi pomohl, byl bych samozřejmě rád :) --Váš Mostly Harmless 13:14, 4. 4. 2008 (UTC)

Imanuelité[editovat zdroj]

Dobrý den

Prosím o smazání celé naší diskuse k heslu Imanuelité.

Děkuji

--Jarda Darda 16:59, 15. 4. 2008 (UTC)


Chtěl bych se Vám ještě omluvit za mé útoky na Vaši osobu v této diskusi a prosím Vás o pomoc se smazáním celé diskuse, která je z mé strany nešťastně pojatá a špatná. Nechci nijak narušit pravidla Wikipedie... je to na mě nějak moc složité. Pokud platí pro tento případ hlasování o smazání, můžete příslušné kroky udělat za mě? Děkuji

--Jarda Darda 17:39, 15. 4. 2008 (UTC)

Pravidla Wikipedie jsou složitá a mýlit se je lidské. Ale obávám se, že smazat diskusi k článku není možné a odporuje to pravidlům Wiki. Bohužel. --Váš Mostly Harmless 18:00, 15. 4. 2008 (UTC)

OK. Připíšu tam tedy ještě jeden můj komentář k celé diskusi. Můžete mě odkázat na ta pravidla, která smazání neumožňují? Děkuju --Jarda Darda 18:33, 15. 4. 2008 (UTC)

No že se sem pletu, doporučuji pročíst Wikipedie:Rychlé smazání, kde se asi výslovně nepíše, že se diskuse nemažou, ale možná po přečtení se dozvíte, proč to tak nejde;) Diskuse se mažou jen tehdy, pokud je její obsah k ničemu, tzn. třeba „sdsdgsdgdg“ nebo „je to týpek, znám ho“ apod. Jsou to v podstatě výjimečné případy. V případě diskuse:Imanuelité to tedy jistě nebude možné, i když její obsah někomu může být nepříjemný. Proto doporučuji třeba odkázat na diskusi sem, případně se vyjádřit tam na diskusi k Imanuelitům, že jste došli k závěru a všechno je ok. Smazat ta diskuse prostě bohužel nepůjde. Hezký večer oběma, --Podzemnik 18:41, 15. 4. 2008 (UTC)

Kolega mě předešel. Mimo pravidla a zvyklosti wiki, důvodů, proč naši diskusi nesmazat, je víc:

 • pokud by někdo měl náhodou stejnou připomínku jako Vy, muselo by se to řešit ještě jednou, dost možná se stejným výsledkem
 • diskuse neobsahuje jenom náš dialog, ale i další komentáře k článku, které mohou být pro pozdější editory užitečné
 • další možnost, totiž nemazat celý text diskuse, ale pouze některou jeho část, by neměla smysl, jelikož by dřívější verze stejně zůstaly archivovány v historii článku

Chápu, že pro Vás tato diskuse není příjemná, konečně, každý jsme někdy udělali něco, co bysme nejradši odvolali či zrušili, nicméně v tomto případě to bohužel opravdu možné není. Mohu Vás ale ujistit, že to alespoň na Wiki nebude použito proti Vám ;) děkuji za pochopení a přeji hezký den. --Váš Mostly Harmless 14:04, 17. 4. 2008 (UTC)

Queen[editovat zdroj]

Ahoj, koukám, že jsi stránku Queen obdařil šablonu zpochybňující její neutralitu. Naprosto souhlasím - ten text je fakt hrozný - to se nedá číst!!! Rád bych stránku kompletně předělal, bude to však na „delší lokte“. Nejlepší by bylo ji asi celou smazat a postupně napsat znovu. Nevím, jestli by to někomu vadilo, nerad bych byl častován přezdívkami typu „ten blbec co smazal Queeny“... Na Wiki nejsem moc dlouho, tak mi třeba poradíš. Díky!--Fay 17:07, 17. 4. 2008 (UTC)

S předěláním článku se budu snažit být nápomocen, jak jen to jde, ale Queen nejsou zrovna můj obor. IMHO není dobrý nápad to rovnou mazat - Queen jsou přeci jen velmi významné téma. Vhodnější by bylo vytvořit krátký shrnující text třeba pahýlového charakteru (tj. něco ve stylu Queen je britská rocková skupina, byla založena těmi a těmi tehdy a tehdy tam a tam, nahráli ty a ty slavné písničky a placky, Mercury umřel tehdy, po jeho smrti členové přestali vystupovat, tehdy a tehdy zahráli pár koncertů s tím a tím + možná něco neutrálního o stylu a významu) a nahradit jím textovou část článku (infobox, obrázky, šablony atd. jsou podle všeho v pořádku) a postupně dopsat další části. Přeji hodně úspěchů a hezký den. --Váš Mostly Harmless 18:20, 17. 4. 2008 (UTC)
Jestli tomu dobře rozumím, tak celou stránku můžu smazat a napsat něco nového? Mám doma asi 3 encyklopedie, takže by to neměl být problém. Jen mi prosím pak odstraň tu ošklivou šablonu. Koncem příštího týdne se na to vrhnu. --Fay 12:33, 2. 5. 2008 (UTC)
Můžeš smazat kompletní text stránky a napsat ho znova - ovšem je to zbytečné, velká část článku (technické věci) by se měla nechat (interwiki, kategorie, infobox). Vlastní text článku můžeš kompletně nahradit jiným - v tom by nebyl problém. Ovšem kompletní smazání celé stránky by znamenalo buď rychlé smazání, které nepřipadá v úvahu, nebo VfD, kterým by to prošlo těžko. --Váš Mostly Harmless 12:52, 5. 5. 2008 (UTC)
Jasně, myslel jsem jen text. Interwiki, kategorie a spol. tam nechám. To jsem se špatně vyjádřil :-) --Fay 13:18, 5. 5. 2008 (UTC)
Tak už jsem to změnil. Snad to vypadá líp... Zatím mám úvod a část disko., postupně dopíšu a doplním zdroje. Odstraníš mi prosím šablonu NPOV? Nebo můžu sám? Předem díky!--Fay 22:53, 17. 5. 2008 (UTC)
Odstranit šablonu může kterýkoliv Wikipedista v případě, že již není pravdivá :) přeji mnoho úspěchů, Tvoje úprava vypadá dobře. --Váš Mostly Harmless 05:52, 18. 5. 2008 (UTC)
Nepíšu moc dlouho, tak jsem to nevěděl. Tááák, konec diskusí a vzhůru na editace!--Fay 08:37, 18. 5. 2008 (UTC)

Zápis vědeckých jmen[editovat zdroj]

Ahoj, zrovna procházím linky z článku jasoň červenooký. Zjistil jsem, že špatně zapisuješ vědecká/latinská jména. Máme tady úzus, že latinská jména u rostlin a hub se zapisují všechny kurzívou a zvířat kurzívou pouze druh a rod, viz příklady v: Wikipedie:WikiProjekt Klasifikace biologie/Taxobox. Jinak české názvy taxonů se píší malým písmenem, viz: Wikipedie diskuse:WikiProjekt Klasifikace biologie#Důležitá pravidla psaní vědeckých jmen. Další věcí je zápis taxonu včetně autora a data. Nevím jak je to přesně v zoologii, to by věděl Flukeman, ale logicky vzato:

 • Parnassius apollo, Linné, 1758 - obdobně to nelze ani v botanice
 • Parnassius apollo Linné, 1758 - takto to lze v botanice, tudíž by to mělo jít analogicky i v zoologii, navíc v botanice se Linné, resp. Karl Linné zkracuje pouze na „L.“ I když Flukeman používá toto:
 • Toxocara canis, Werner 1782
 • a někdy rve autora a datum bez čárky do závorky. Proto bych doporučoval tento poslední bod konzultovat právě s ním.--Juan de Vojníkov 08:08, 19. 4. 2008 (UTC)
Děkuji za poučení, zkusím se zlepšit :) U jasoně jsem k tomu přistupoval spíš intuitivně (tj. chybně). --Váš Mostly Harmless 08:24, 19. 4. 2008 (UTC)

Wikiprojekt:Překlad[editovat zdroj]

Vypadá to jako dobrá ideje. Momentálně mám jakési soukromé záležitosti a tak nějakou dobu pro Wiki nedělám. Až se sem vrátím budu o tom uvažovat. PS Vykati netřeba. JaT 17:32, 19. 4. 2008 (UTC)

Díky za úmornou práci[editovat zdroj]

Tournesol.png

Ahoj, chci ti poděkovat za úmornou práci v článku jasoň červenooký. Osobně si myslím, že je to logické, že jsou kritéria na NČ, na různých Wikipediích jiná. Proto jsem radši, když tvoříme vlastní články a z těch děláme Nejlepší. Překlady nejlepších z jinných wikipedií sebou bohužel nesou vážné problémy se stylem a gramatikou - člověk pak musím mnohokrát titěrně opravovat přeformulovávat, dohledávat a podobně. Tohle je dík ode mě tobě, že ses do toho tak pustil!--Juan de Vojníkov 15:10, 21. 4. 2008 (UTC)

Díky za kytičku :) celkem mě to povzbudilo, po třech odmítnutých žádostech o obrázky jsem začínal ztrácet nervy :) --Váš Mostly Harmless 17:40, 21. 4. 2008 (UTC)

No jo no, furt ten vztah k Wikipedii není v ČR dobrý. Doufejme, že se pobočka Nadace bude také snažit o to nám udělat dobré jméno. Už jsme začli u sebe, že bojujem za kvalitní články plné sekundárních zdrojů a likvidujem falsifikáty - tak snad brzo lidi pochopí, že je to přínos a čest dát něco wiki :-)--Juan de Vojníkov 19:23, 21. 4. 2008 (UTC)

k vaší editaci v článku Hovno[editovat zdroj]

Zdravím. Můžete prosím v článku vysvětlit, co má být v závorce ono slovo "cacat"? Před ním je uvedeno sanskrtské slovo "gúvati", takže v té závorce by měl být logicky jeho český překlad. Jenže čeština žádné slovo "cacat" nemá. --Kirk 14:17, 22. 4. 2008 (UTC)

Nemám tušení, vysvětlil jsem v tamní diskusi. --Váš Mostly Harmless 14:17, 22. 4. 2008 (UTC)

A nebylo by možno od někoho zjistit, co tím ten Machek myslel?--Kirk 14:22, 22. 4. 2008 (UTC)

Snad ve slovníku sanskrtu? Já o žádném nevím-. --Váš Mostly Harmless 14:24, 22. 4. 2008 (UTC)

Řád jasoně červenookého[editovat zdroj]

Apollowipk.jpg

Zdravím překladatele! No byla to tedy fuška, ale nakonec se povedlo. Proto bych ti rád udělil tento Řád jasoně červenookého za překlad a úmornou práci a boj za kvalitu. Řád ti též patří za akční jednání. Velmi mě potěšil tvůj lobbing:-) Stejně tak jak začínají kvést pamelišky, tak mi rozkvétá diskusní strana:-). Myslím, si, že kdyby se článku ujmul odborník, má reálnou šanci prolést do Nč. Apropo, co ta španělská literatura? teď na ní bude čas, ne?--Juan de Vojníkov 20:34, 27. 4. 2008 (UTC)

Děkuji za neobvyklý řád :) Španělskou literaturu jsem teď vynechal, vůbec mám teď málo času a soustředil jsem se hlavně na jasoně, teď tu týden nebudu a pak zkusím dodělat tamto. S tím odborníkem nevím, motýlkáři jsou na wiki podle všeho kriticky ohrožení, ale zkusím někoho sehnat, s někým spolupracovat atd. Ještě jednou díky a hezký ten :) --Váš Mostly Harmless 13:48, 28. 4. 2008 (UTC)

Ř[editovat zdroj]

Pozor na hrubý český omyl, který říká, že písmeno "Ř" se vyskytuje pouze v češtině. Není to totiž pravda, existují některá nařečí i ve světě, která tuto hlásku běžně používají ** Je to dost rozšířený český omyl a vlastně i neznalost ** Zdravím --MiroslavJosef 15:38, 22. 5. 2008 (UTC)

Ze spisovných a živých jazyků je čeština jediný - přesně jak jsem to tam napsal. Ř mají - aspoň pokud vím - ještě nějaké polské dialekty, pokud víte o dalších, doplňte mě, prosím. --Váš Mostly Harmless 18:13, 22. 5. 2008 (UTC)

Rubén Serrano[editovat zdroj]

Prosím zvažte změnu svého názoru u hlasování o smazání článku Rubén Serrano. I ze španělské Wikipedie byl tento španělský autor smazán jako nevýznamný, ostatní jazykové verze tento multispam postupně mažou také. Skutečně se nedomnívám, že by pro českou Wikipedii byl dostatečně významný a že tato významnost je v článku podložena nezávislými zdroji. --Ragimiri 10:39, 3. 6. 2008 (UTC)

Hlas jsem zvažoval několikrát, jak ihned po zahájení hlasování, tak v průběhu, který mě dost zaímal, takže jsem ho intenzivně sledoval (byť jsem do něj nijak nezasahoval). Současná verze článku, informující spíše o nespisovatelských aktivitách dotyčného, svědčí o významnosti. --Váš Mostly Harmless 15:18, 3. 6. 2008 (UTC)

WikiProjekt Šachy[editovat zdroj]

Dobrý den, vím že editujete mj. i šachové články, proto bych vám rád nabídnul účast na WikiProjektu Šachy. Těším se na případnou spolupráci.--Duff 22:19, 6. 6. 2008 (UTC)

Šablona překlad[editovat zdroj]

Dnes jsem si všiml, jak na slovenské Wiki plynule překládají naše nově tvořená kosmonautická hesla. Čímž mi došlo, proč mají talik hesel, jako my na české. Takže občas jim to oplatím. Vy budete určitě vědět, jaká šablona překladu ze slovenské wiki na naše heslo patří. Díky předem za radu.--Zákupák 20:46, 14. 6. 2008 (UTC)

Ano, vím to, tuhle šablonu používám dost často :) Na konec článku napište: {{překlad|sk|název článku ve slovenštině}}. Přeju hodně úspěchů, --Váš Mostly Harmless 06:05, 15. 6. 2008 (UTC)
Moc děkuji, okopíroval jsem si ji k sobě a využiji. Hezkou neděli --Zákupák 07:00, 15. 6. 2008 (UTC)
Já vím že otravuji a mám pomalé vedení. Skoro každý nováček tu dostane dřív nebo později stručný pokyn používat interwiki, přičemž je mu doporučeno si najít heslo v angličtině. Moje generace se učila blbě rusky, ale většinou známe díky vojně a televizi dobře slovensky. Můžete mi ještě utvořit onu šablonu na tvorbu inwiki pro využití ve slovenštiny? Prostě v ní nahradit en symbolem sk či tak něco? A bude to fungovat? Jako jestli ty boty neumí jen překládat ze světových jazyků. Předem díky za starší generaci --Zákupák 09:00, 15. 6. 2008 (UTC)
Každému jazyku je určen dvojpísmenný (výjimečně třípísmenný, ten se používá spíše pro dialekty a různé méně používané jazyky) kód - například angličtina má en, čeština cs, slovenština sk, ruština ru, polština pl, esperanto eo a tak dále. Na Wikipedii jsou jednotlivé jazykové varianty označovány podle tohoto kódu a tento kód se také používá v šabloně interwiki. Pokud tedy do interwiki napíšete místo en kód sk, bude to odkazovat na slovenskou Wikipedii, pokud pl na polskou a tak dále. --Váš Mostly Harmless 09:10, 15. 6. 2008 (UTC)
Jo, a v kódu šablony byla chyba, opravil jsem ji, omlouvám se... --Váš Mostly Harmless 09:13, 15. 6. 2008 (UTC)

Nálepka WikiProjektu Šachy[editovat zdroj]

Zdravíčko, pokud chcete můžete libovolně používat tuto nálepku
Pro její vložení stačí použít šablonu {{Wikipedie:WikiProjekt Šachy/nálepka}}. PS: Nálepka vkládá Kategorie:Účastníci WikiProjektu Šachy, proto doporučji po přečtění a případném přemístění na osobní stránku vymazat z diskusní stránky. --Duff 15:44, 15. 6. 2008 (UTC)

Uvozovky[editovat zdroj]

Ahoj, koukal jsem do článku u kterého tě už štvalo, že tu není, tak jsi ho založil. Je ale třeba říct, že tohle: "" nejsou české uvozovky. České uvozovky vypadají takhle: „“. Tak bych tě chtěl poprosit jestli by jsi je mohl psát správně. Aby si to mohl jednoduše řešit tak si můžeš střeba stáhnout můj monobook. Budeš pak mít nad editačním oknem zvláštní tlačítko právě na úvozovky. Stačí označit text a kliknout na toto tlačítko a je to. Jak na to? Zkopíruj si: User:Juan de Vojníkov/monobook.js do User:Mostly Harmless/monobook.js a ulož. Vyprázdnit catche (jak se to dělá bude napsáno nahoře na té stránce). Otevři si editační okno a ozkoušej:-)--Juan de Vojníkov 12:12, 22. 6. 2008 (UTC)

Díky za upozornění, stáhl jsem si =). --Váš Mostly Harmless 12:16, 22. 6. 2008 (UTC)

Jinak ta tlačítka tam nemusíš mít všechna - je to na tobě. Můžeš si tam nějaká přidat nebo jiná odebrat. Když koukneš na syntax jak je to psáno, tak si myslím, že to brzo pochopíš. Důležité je nezapomenout po každém uložení monobooku vyprázdnit catche. To se pak člověk rozčiluje proč to nefunguje, třeba! Jinak kdyby něco nefungovalo, tak se stav na kanálu #wikipedia-cs. Vždy je tam někdo kdo poradí:]--Juan de Vojníkov 12:19, 22. 6. 2008 (UTC)

Překlad[editovat zdroj]

Ahoj! Mám na tebe další žádost :) Vkládej do článků prosím šablonu {{Překlad}}, i když je ten článek jen částečně založen na jiné jazykové verzi. Dělá se tím za dost GFDL a má to ještě nějaké důvody, ale na ty si teď nevzpomenu. Viz [4] Díky ;) Petr Kopač 17:41, 2. 7. 2008 (UTC)

Ahoj. O té šabloně vím, a pokud to jsou opravdu překlady, používám ji, ale tady šlo skutečně jen o volný výcuc, z originálu vlastně nezbyla ani věta, jen pár informací ve zcela jiné formě a struktuře. Proto jsem šablonu tentokrát nepoužil. Díky za upozornění. --Váš Mostly Harmless 17:45, 2. 7. 2008 (UTC)

Faire use[editovat zdroj]

Pokud máme být pro české čtenáře opravdu svobodní, nemůžeme mít licence, který český právní řád nezná. Anebo jinak, Wikipedie není jakýsi guerillový bojovník pokoušející se za každou cenu osvobodit pro čtenáře informace.--Juan de Vojníkov 17:21, 7. 7. 2008 (UTC)

Neříkal jsem, že to nechci rozmazávat :)? --Váš Mostly Harmless 17:23, 7. 7. 2008 (UTC)

Wikikytička za Dobrý článek Literatura Španělska[editovat zdroj]

Vyznamenání za Dobrý článek Literatura Španělska

Milý Mostly Harmlessi, uděluji Vám toto vyznamenání za Dobrý článek Literatura Španělska a přeji Vám hodně dalších úspěchů na Wikipedii i mimo ni. Potěšilo mne, že se tu někdo takhle pořádně věnuje literatuře této milé vzdálené země. Srdečně,--Ioannes Pragensis 17. 7. 2008, 20:20 (UTC)

Španělsko mi nepřipadá až tak vzdálené, ale přesto mnohokrát děkuji za kytičku i pomoc s článkem :) --Váš Mostly Harmless 18. 7. 2008, 09:37 (UTC)
To je dobře, že nepřipadá, Vy už jste jiná generace. Pro mě "blízká země" asi podvědomě znamená Slovensko a Německou demokratickou republiku, všechno ostatní je vzdálené, i když se už mezitím dávno v Londýně orientuji líp než v Pardubicích. :-) --Ioannes Pragensis 18. 7. 2008, 11:57 (UTC)

Irma Geisslová[editovat zdroj]

Zdravím a pouze upozorňuji na podle mě nedokončenou větu v článku Irma Geisslová. „Její otec byl železniční úředník a s železničářským povoláním souvisí.“ --Zkf 15. 8. 2008, 07:37 (UTC)

Díky za upozornění, trochu jsem to opravil :)--Váš Mostly Harmless 15. 8. 2008, 07:50 (UTC)

Malá prosbička k požadovaným článkům[editovat zdroj]

Ahoj, chtěl bych tě poprosit, zda bys mohl při odebírání článků ze stránky požadovaných článků dávat do shrnutí odstraňovaný odkaz, tj. třeba "minus [[Josef Volf]]". V posledních změnách, historii stránky samotné i sledovaných článcích je pak možné rovnou odskočit na nový článek, což je lepší, než když člověk musí kouknout na porovnání verzí a z diffu si vyzobat jméno článku. Díky moc a to i za ty vzniklé články. --Adam Hauner 15. 8. 2008, 13:41 (UTC)

Díky za upozornění, nemám se seznamem moc zkušeností. Díky :) --Váš Mostly Harmless 15. 8. 2008, 16:59 (UTC)
Díky za vstřícnost. =) --Adam Hauner 18. 8. 2008, 15:47 (UTC)

Ocenění[editovat zdroj]

Kolego, za soustavnou práci na Wikipedii a za Vaše nové články - DÍKY, obzvlášť je pěkně napsaný článek Joseph Merrick. --Zacatecnik 29. 8. 2008, 13:43 (UTC)

Díky za udělení, nejsem si úplně jist, zda si tuto poctu zasloužím, ale každopádně díky :) --Váš Mostly Harmless 31. 8. 2008, 20:06 (UTC)

Soylent Green na ČSFD[editovat zdroj]

není neznámý. --Aktron (d|p) 13. 9. 2008, 17:42 (UTC)

Já taky nemluvím o Soylent Green, ale o seriálu Domov o eutanazní klinice, který je zmiňován v závěru článku. Ale uznávám, že to shrnutí je dost nejasné. :) --Váš Mostly Harmless 13. 9. 2008, 18:19 (UTC)

Prohraná sázka[editovat zdroj]

Dobrý den, právě jsem kvůli Vám prohrál sázku a musím zaplatit pivní útratu za kámoše. On tvrdil, že podle editací jste určitě židovského původu, já prohlašoval, že to nelze poznat. Pak jsme se koukli pořádně na Vaší uživatelskou stránku a zjistili jsem, že měl pravdu. Asi měl lepší čich... --Mopofa 23. 9. 2008, 12:03 (UTC)

Díky za zajímavou informaci, omlouvám se za prohranou sázku, nicméně za svůj původ nemůžu :) Ale docela mě zaujalo, že o mých editacích někdo diskutuje tímto způsobem. Předpokládám, že šlo především o Irvinga a články jemu podobné? --Váš Mostly Harmless 23. 9. 2008, 12:48 (UTC)

J. Z. Novák[editovat zdroj]

Zdravim, ty jsi udělal z J. Z. Novák redirekt na Jana Zábranu, ale záznamy NK ČR neuvádí u Zábrany žádné takové umělecké jméno. Naopak v autoritách NK to nabízí Jiřího Zdeňka Nováka (J. Z. Nováka). Nějak jsem to nestudoval podrobněji, ale jsi si jistý s tím přesměrováním, nebo je zde jiný problém, který jsem přehlédl? Pěkný zbytek dne --marv1N 6. 11. 2008, 19:57 (UTC)

Omlouvám se, zapomenutý omyl, navrhnu to na smazání. J. Z. Novák je skutečná osoba, ne Zábranův pseudonym, byla to chyba ve zdroji, z něhož jsem vycházel. Díky za upozornění. --Váš Mostly Harmless 7. 11. 2008, 13:48 (UTC)

Zdrojem je Ottík[editovat zdroj]

Ahoj! Když píšeš články založené na Ottovi, můžeš přidat i odkaz do online verze na Seznamu? Půjde to tak snadněji kontrolovat a bude to i vůči čtenáři férovější. Díky moc. Miraceti 30. 12. 2008, 15:43 (UTC)

‎Pavel Švanda ze Semčic[editovat zdroj]

Snažím se zkontrolovat ‎Pavel Švanda ze Semčic, ale na [5] nevidím zkratku autora. Jseš si jistý, že je to volné? Miraceti 30. 12. 2008, 15:47 (UTC)

Jistý si jsem naprosto - Ottík je pouze zdrojem informací pro ten článek, jde o jakýsi výtah z článku na Ottíku a ne doslovné převzetí. Text je můj a tedy PD. --Váš Mostly Harmless 30. 12. 2008, 15:56 (UTC)
Ono to není zas tak úplně jasné, přeformulace nestačí a co je jen přeformulace, je složité (už se to probíralo, ale to asi víš). Na druhou stranu, zjistil jsem, že nepodepsané jsou volné, viz Wikipedie:WikiProjekt Ottův slovník naučný. Omlouvám se tedy za otázku, nemyslel jsem to zle. Stále ale prosím, zda bys nemohl uvádět odkazy na konkrétní hesla, která jsi použil. Určitě by to pomohlo nejen dalším editorům, ale i čtenářům. Díky moc! Miraceti 31. 12. 2008, 10:40 (UTC)
OK, přidám je (i když dnes už asi nebudu mít čas), nemáš se za co omlouvat. --Váš Mostly Harmless 31. 12. 2008, 12:00 (UTC)

Ponechat a označit za subpahýl[editovat zdroj]

[6], kdyby jsi se chtěl vyjádřit.--H11 19. 1. 2009, 13:58 (UTC)

Oběšení[editovat zdroj]

Můžu se zeptat, co je tak problematické na informaci, že k oběšení postačuje váha 5 kg? Zde by bylo v rámci "hyperkorektnosti" zdrojovat každou druhou větu - a tak je imho lepší i v zájmu přehlednosti uvést jen pramen pod textem (ano, i těch 5 kg se píše v Tesařovi). --Formol 8. 2. 2009, 11:47 (UTC)

Pardon, jde o moje přehlédnutí. Díky za upozornění a omlouvám se, jestli jsem způsobil nějaké problémy, --Váš Mostly Harmless 8. 2. 2009, 12:19 (UTC)
Samozřejmě, strašné problémy - hned jsem to ověřoval experimentálně ;-) Tady není za co se omlouvat - a pokud jsem působil naštvaně, tak to je tím, že v lednici mám jen oběšenou myš a venku prší... --Formol 8. 2. 2009, 12:22 (UTC)

Monarchisté[editovat zdroj]

Ahoj, vytvořil jsem toto: Sdružení monarchistů wikipedie tak mi dovol abych tě pozval do našich řad, jeslti nejsi proti tak se přidej do seznamu. --Kolomaznik 16. 3. 2009, 22:22 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Ahoj, zapomínáš nějak na interwiki (krom anglické). Aspoň teď u těch dvou posledních co jsem viděl. Dej na to kdyžtak pozor. Měj pěkný den :-) --Faigl.ladislav slovačiny 23. 6. 2009, 17:26 (UTC)

No, já to většinou dělám tak, že uvedu anglické interwiki a nechám ostatní doplnit robotem. Nevěděl jsem, že to vadí, omlouvám se. --Váš Mostly Harmless 23. 6. 2009, 17:28 (UTC)
No v souvislosti s anglickou wiki a robotem se to dělá jinak. V článku zde se uvedou všechny existující interwiki a do článku na en wiki se uvede česká interwiki. Robot pak doplní českou interwiki i na ostatních jazykových mutacích. Nic se neděje :-) --Faigl.ladislav slovačiny 23. 6. 2009, 17:35 (UTC)
Není třeba složitě doplňovat interwiki do článku na anglické Wikipedii. Stačí, když v založeném článku zde uvedeš jeden mezyjazykový odkaz a roboti se postarají o zbytek. -- Mercy (|) 23. 6. 2009, 17:40 (UTC)
To právě dělám :) --Váš Mostly Harmless 23. 6. 2009, 17:46 (UTC)

Portál: SPPG[editovat zdroj]

Ahoj, (doufám, že můžu tykat) tak si pročítám tvoji userpage a vidím, že chceš založit portál o SPPG. Napadlo mě, jestli bych ho nemohl založit já dnes (času mám totiž dost), a ty (spolu s dalšími wikipedisti co mají průvodce rádi) by se přidali teda jestli ti to nevadí. ----El Barto slova měnímv činy 7. 7. 2009, 10:55 (UTC)

Jsem pro, díky za pomoc, sám bych se k tomu asi neodhodlal :) --Váš Mostly Harmless 7. 7. 2009, 11:41 (UTC)
Tak, portál je na světě, jestli chceš, tak se do něj připiš ----El Barto slova měnímv činy 8. 7. 2009, 11:20 (UTC)

Křestní jména[editovat zdroj]

Prosím o uvážlivější odstraňování informací z článků o jménech. V mnoha případech si odstranil správné údaje. Nemám teď čas to všechno procházet, ale určitě by to chtělo dát do pořádku. No budu na to myslet a až bude chvilka, Knappovou mám doma, tak to budu postupně opravovat. Jen tě prosím, abys, pokud máš v plánu pokračovat v odstraňování, nedělej to. Když budeš mít o něčem pochybnosti, dej {{chybí zdroj}}, případně kdybys měl k dispozici od Knappové Jak se bude vaše dítě jmenovat, tak se podívat tam. Díky Jedudědek 13. 7. 2009, 11:46 (UTC)

Tu knihu zatím k disposici nemám. Vycházel jsem z článku Jmeniny v České republice, pokud se informace neshodovaly, odstranil jsem je. Rozhodně nepůsobí dobře, když dejme tomu v článku Fatima byl jako den jmenin uveden 4. červen a v článku 4. červen bylo, že jmeniny má Dalibor. Další odstraňování už v plánu nemám, čtení článků o jménech mám na příštích pár století dost. --Váš Mostly Harmless 13. 7. 2009, 12:29 (UTC)
Njn, ale Fatima 4. července svátek má (teda myslim, že určitě v Maďarsku, na Slovensku je to Lenka;-). To jako u jmen, která nejsou v českém kalendáři nebudeme uvádět, kdy dotyční svátek slaví. Jo, uznávám, že v řadě případů bylo chybně uvedeno >>dle českého kalendáře<<, ale jinak bylo datum správně. Tj, správný postup by byl odstranit jen to podle českého. Případně to zpochybnit šablonou, aby byl čas k doplnění zdroje. No vím o tom a budu se snažit to postupně dát do pořádku. Jinak samozřejmě chápu, co tě vedlo k odstraňování a je chyba vkladatele, že jednak zanesl (asi kopírováním, či chybnou interpretací zdroje) nepřesnosti, jednak dostatečně neozdrojoval :-( Spousta práce navíc, která by zabrala mnohem méně času, kdyby se dělala rovnou :-(
Jedudědek 13. 7. 2009, 12:58 (UTC)
PS.: Ještě mě tak napadlo, že by nebylo od věci domluvit se, že se budou uvádět tedy jen jmeniny podle českého kalendáře a jinak je neuvádět. Neboť to může být opravdu v každé zemi jinak.
Jedudědek 13. 7. 2009, 13:00 (UTC)

Tak by tam aspoň určitě mělo být uvedeno, podle jakého kalendáře to je. A asi by bylo vážně nejlepší uvádět to jen podle českého kalendáře, nevím, v čem by čtenářům české Wikipedie mohly prospět maďarské jmeniny, nemluvě o tom, že se to může dost výrazně lišit země od země. A pokud to český kalendář nezná, tak prostě neuvádět nic. Díky za zkouknutí těch editací a omlouvám se za přidělávání problémů. --Váš Mostly Harmless 13. 7. 2009, 13:20 (UTC)

No jelikož stejně nemám čas to řešit, tak jsi mi vlastně žádné problémy nepřidělal;-D Jestli máš chvilku, zkus někde nadhodit to psaní jen jmenin v ČR, možná na diskuzní stránce šablony {{Infobox Jméno}}, tam bych se změnou začal - Svátek: --> Svátek v ČR:.
Jedudědek 13. 7. 2009, 13:25 (UTC)

HoS[editovat zdroj]

Ahoj, musel jsem škrtnout tvůj hlas v HoSu Rasa a kriminalita, neb jsi hlasoval po vypršení lhůty určené k hlasování, která vypršela včera ve 22:29 (UTC). Díky za pochopení a pěkný den přeje --Faigl.ladislav slovačiny 16. 8. 2009, 08:41 (UTC)

Chápu a omlouvám se, nějak jsem se zapomněl podívat na datum vypršení. Zdravím, --Váš Mostly Harmless 16. 8. 2009, 08:50 (UTC)

Translation request[editovat zdroj]

Hi Mostly Harmless! Would you be so kind to help me translate this article into the wonderful Czech language? Please. If you think that article is too long, here is a short version: "Lu Xun was a Chinese short story writer, editor, translator, critic, essayist and poet. He was most famous for the novella The True Story of Ah Q." Thanks a lot and best regards:)--Amaqqut 5. 11. 2009, 06:24 (UTC)

Hi Amaqqut :-) I will try to write something like roundup of English article, I hope that work will be done soon. It is very interesting theme, thank you for drawing my attention to it. --Váš Mostly Harmless 5. 11. 2009, 06:43 (UTC)

Zajímavosti[editovat zdroj]

Srdečně zdravím a velice děkuji za návrh zajímavosti o vietnamské básni Nam quốc sơn hà pro hlavní stranu. Chtěl bych jen upozornit na pravidla pro uvádění hesel v sekci Zajímavosti, kde se mimo jiné píše, že heslo by mělo být ozdrojované. Protože článek je zajímavý, tak jsem alespoň jeden zdroj dodal, aby návrh mohl být bez problémů přijat.

Protože se vyskytly nějaké problémy s nepříjemnými chybami v heslech, na které se odkazuje z hlavní strany, je zde nyní snaha tato hesla a jejich zdroje před jejich uvedením na HS zkontrolovat. Mrkněte též na nový návrh pravidel, kde se na zdroje klade ještě o trochu větší důraz (na druhou stranu zase třeba odpadá požadavek na obrázek).

Proto bych chtěl poprosit, jestli by bylo možné hesla před jejich navrhnutím vždy nejprve ozdrojovat dle těchto pravidel. A pokud byste již nyní věděl o nějakých dalších, zajímavých a dobře ozdrojovaných heslech (ať už Vašich, nebo i od jiných autorů), určitě je také navrhněte.

Ještě jednou Vám velmi děkuji a budu se těšit na další návrhy. Jan.Kamenicek 13. 12. 2009, 15:07 (UTC)

Chápu, děkuji mnohokrát za upozornění i pomoc s ozdrojováváním článku. Příště budu v této věci opatrnější... Ještě jednou děkuji, --Váš Mostly Harmless 13. 12. 2009, 16:18 (UTC)

Urgentně ověřit Trampling[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Trampling. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Miraceti 27. 12. 2009, 18:07 (UTC)

Hovno[editovat zdroj]

Milý kolego, právě jsem si s potěšením přečetl výše uvedené heslo. Ptám se, zda bys je nechtěl navrhnout mezi dobré články? Zaprvé si to svou strukturou jistě zaslouží a zadruhé to dozajista nadzvedne některé sušší kolegy ☺ . S pozdravem--Feťour 26. 2. 2010, 14:30 (UTC)

Díky, ale už jsem to zkoušel podat k recensi a dopadlo to přesně tak, jak jsi předpověděl (viz tamní diskuse) :-) --Váš Mostly Harmless 26. 2. 2010, 14:36 (UTC)
Dobrá, zkusil jsem to tedy znova ☺ --Feťour 26. 2. 2010, 15:15 (UTC)

Nam quốc sơn hà[editovat zdroj]

Srdečně zdravím a oznamuji, že pro týden od 22. do 28. března 2010 byla vybrána na hlavní stranu zajímavost z hesla Nam quốc sơn hà, jehož jste hlavním autorem. Obyčejně bývá zajímavé se na stránce WP Article Statistics podívat na jeho návštěvnost, ale momentálně jsou mimo provoz :-(

Pokud víte o nějakém dalším hesle splňujícím kritéria pro uvedení v této sekci na hlavní straně, rovněž ho prosím navrhněte. Těším se na další články. Jan.Kamenicek 22. 3. 2010, 09:02 (UTC)

Díky moc, potěšilo mne to :-) Zkusím něco najít... --Váš Mostly Harmless 22. 3. 2010, 14:27 (UTC)

Rotokas[editovat zdroj]

Ahoj, v návrzích na zajímavosti jsem uviděla návrh na rotokas. Byla by škoda aby to zůstalo ležet ladem, přijde mi to celkem jako dobrá zajímavost, trochu jsem to rozšířila jak bylo navrženo, ale nemůžu se dopátrat pár zdrojů, aby se to konečně mohlo hnout z místa. Myslím že jako autor textu a samotného článku se ti ty informace budou doplňovat lépe než mě :) (zvlášť si myslím že je potřeba oreferovat tvrzení, že jazyk pirahã nemá psanou formu, na omniglotu a ethnologue jsem našla že má latinku + ukázku). Díky - a přeji příjemný den. --Hellooo 18. 5. 2010, 18:55 (UTC)

Žádost o komentář[editovat zdroj]

Zdravím,

zúčastnil jste naší diskuse s Ragimirim; přesunuli jsme to Pod lípu, tj. jestli byste se k tomu ještě chtěl vyjádřit, můžete tam.

S pozdravem, Scholipeta 5. 8. 2010, 14:39 (UTC)

Milenci z Ain Sakhri[editovat zdroj]

Srdečně zdravím a děkuji za návrh zajímavosti z pěkného hesla Milenci z Ain Sakhri. Před jeho uvedením bych ale poprosil, jestli by bylo možné uvést použité zdroje formou řádkových referencí. Moc díky. Jan.Kamenicek 24. 8. 2010, 16:05 (UTC)

Díky, pokusím se o to. --Váš Mostly Harmless 29. 8. 2010, 15:53 (UTC)

Lewisův řád[editovat zdroj]

Lewisův řád

Zdravím, rád bych Vám alespoň touto cestou poděkoval za Vaše články z oblasti zahraniční literatury a udělil Vám drobné ocenění. Mnoho úspěchů nejen na wikipedii, Taavetti 22. 9. 2010, 19:30 (UTC)

Mnohokrát děkuji :-) --Váš Mostly Harmless 23. 9. 2010, 13:20 (UTC)

Stínadla[editovat zdroj]

Dnes jsem si všiml, že máte pochybnosti o umístění Stínadel, resp. reálií Rychlých šípů do Prahy. Výběr zdaleka není tak široký, jak se domníváte - pokud jste nějaké "foglarovky" četl, jistě Vám neuniklo, že ve většině příběhů se objevují tramvaje - rozhodně ve všech, kde vystupují Rychlé šípy. Tramvajová linka tvoří zejména předěl mezi čtvrtí, kde bydlí Rychlé šípy a Stínadly. Třebíč ani Tábor rozhodně nepřipadají v úvahu, protože tam tramvaje nikdy nebyly. A jsou desítky dalších detailů z každodennosti Rychlých šípů, které omezují výběr na velká česká průmyslová města s rozlehlýcm historickým jádrem. --Honzula 10. 10. 2010, 18:09 (UTC)

Foglarovky jsem četl už velice dávno, ale pokud vím, Foglar vždy - záměrně a pochopitelně, vždyť ukázáním na konkrétní ulice by knihy ztratily značnou část svého půvabu - mlžil ohledně konkrétního města, které jej inspirovalo, a odmítal je přesně uvést. Nejsem žádný foglarovský nadšenec, ale už jsem o tom slyšel i četl několik poměrně ostrých diskusí, kde se přetřásala i jiná města ([7], [8], [9]). Vaše argumenty jsou velmi přesvědčivé, to však pro Wikipedii nestačí; tvrzení, má-li být uvedeno v článku, musí být ozdrojováno (proto jsem ostatně požadoval zdroj, nikoli smazání informace). A rozhodně by v článku dle mého názoru mělo být, že o tom existují jisté spory. Díky za připomínku, --Váš Mostly Harmless 11. 10. 2010, 14:56 (UTC)

Urgentně ověřit článek Armin Meiwes[editovat zdroj]

Milý Mostly Harmlessi, dovoluji si upozornit, že W.Rebel vložil na článek Armin Meiwes šablonu "Urgentně ověřit". IP 62.84.154.40 ji odstranil, já jsem revertoval s odůvodněním, že si na ten případ nepamatuji. Pokud by byl nějaký odkaz, vše by se snadno vysvětlilo. Jinak jsem na ten článek narazil po upozornění W.Rebela, pokud by byly nějaké problémy, napište, abychom společnými silami dali článek do pucu. Nebylo mým úmyslem útočit na Tvoje články, je to výsledek jiné polemiky. Protože W.Rebel opoměl upozornit na UO, činím tak za něj já. Další text je generovaný ze šablony, proto se omlouvám za pro mne netypický styl:

Děkuji Vám za informace v článku Armin Meiwes. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Kusurija 13. 12. 2010, 19:19 (UTC)

Ahoj, v pořádku, přidal jsem tam pár odkazů, jsou sice z internetových deníků, ale snad to stačí. Hezký den, --Váš Mostly Harmless 14. 12. 2010, 14:09 (UTC)

en:Pre-Indo-European languages[editovat zdroj]

Hello, and greetings from Russia. May I ask you to help translate this article into Czech? I've noticed your edits in some articles on lingustics. Regards, --Dmitri Lytov 3. 1. 2011, 12:36 (UTC)

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek Media vita in morte sumus, který jsem přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

 • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
 • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
 • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes 3. 4. 2011, 01:25 (UTC)

Rožmberský řád lebky[editovat zdroj]

Dobrý den rád bych se zeptal jestli nejni více o tomto řádu který založil Petr Vok z Rožmberka nebo jeho další obnova která byla provedena Silviem Nimrodem Württembersko-Olešnickým moc dík za odpověď BuricM(zavináč)seznam.cz

Navštívení Panny Marie[editovat zdroj]

Dobrý den, odkaz na článek v „nových článcích“ již byl zařazen dříve (je to řazeno chronologicky podle času založení článku), nicméně děkuji, že jste si vzpomněl. Za tento článek jsem obzvláště rád, protože si myslím, že dosud tu byly některé články zaměřené spíše na určitý svátek než na událost, která je svátkem připomínána. Zdraví Fagnes 10. 1. 2012, 20:00 (UTC)

Děkuji a omlouvám se a vzniklé problémy, článek jsem v seznamu přehlédl. Hezký večer, --Váš Mostly Harmless 10. 1. 2012, 20:01 (UTC)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji Vám za příznivé ovlivnění mého jinak dost okrajového článku Strukturální dvojsmysl. Váš příklad se mi moc líbí! Chomsky (diskuse) 3. 5. 2012, 08:37 (UTC)

Já děkuji za pěkný článek, jsem rád, že se Vám příklad líbí. --Váš Mostly Harmless (diskuse) 3. 5. 2012, 15:39 (UTC)

Trhací stůl[editovat zdroj]

Velice Vás zdravím.Informaci, kterou uvádím, jsem se v letech 70.tých dozvěděl v Praze od jednoho starého policisty. Doufal jsem, že někdo znalý to doplní, ale zatím se tak nestalo. Můžete přidat šablonu "zdroj"?, já to neumím. Jako zajímavost bych dodal, že Žid Rybár ve své vzpomínkové knize "Do půlnoci času dost" píše o svém věznění v Budapešti za války. Byl tam případ, že vězně připoutali ke kůlu, a dozorce tomuto stojícímu člověku zlomil vaz.Že je možné ručně zlomit vaz je pravda. Přeji Vám vše dobré. Váš --Kajan112 (diskuse) 22. 6. 2012, 19:41 (UTC)

Děkuji Vám za vysvětlení. Je to velice zajímavá informace, ale obávám se, že bez solidnějšího ozdrojování by v článku neměla zůstávat. Raději bych to, pokud by Vám to nevadilo, přeformuloval podle jediného publikovaného zdroje, který je na toto téma k disposici, třeba se toho někdo ujme a potřebné informace doplní. Ruční i mechanické zlomení vazu určitě technicky možné je, ale zavádění nové formy popravy, navíc takhle neobvyklé, mi v dané době připadá málo pravděpodobné (i když ne nemožné). Něco jiného jsou samozřejmě mimosoudní popravy na StB, tam se dělo ledacos a zlomení vazu se v tomto případě dá logicky vysvětlit (zlomení vazu je velmi snadné zamaskovat jako nešťastnou náhodu), ale použití podobných technik pro vykonávání legálních poprav mi připadá spíš jako zkazka. Navíc je třeba uvážit, že v 70. a 80. letech se už podle svědků poprav zásadně věšelo. Hezký víkend, --Váš Mostly Harmless (diskuse) 23. 6. 2012, 12:12 (UTC)

Drahý krajane z Moravy, pojďme si tykat,jo? Přijímám Tvoje připomínky,a svou editaci jsem odstranil.Máš pravdu-, nikdo to nedoplnil a je to bez písemného zdroje.(Protože jsem už starý a neovládám dobře počítač, mám k Tobě prosbu:napiš moje jméno do seznamu Wikipedistů z moravských vsí.Mě se to nedaří.Díky předem, zatím ahoj a dobrou noc!--Kajan112 (diskuse) 23. 6. 2012, 20:32 (UTC)

Díky, přidal jsem Tě do kategorie a nějaké informace do článku. Hezký den! --Váš Mostly Harmless (diskuse) 24. 6. 2012, 10:22 (UTC)
 • Díky za zápis do seznamu.Ahoj!--Kajan112 (diskuse) 24. 6. 2012, 15:00 (UTC)

Česko vs Česká republika[editovat zdroj]

Dobrý den, máte nějaký názor, či postoj, který považujete za možný prezentovat k tomuto hlasování? Děkuji za odpověď nebo případnou jinou reakci. A jinak, nesmírný dík za to obrovské množství informací, které nezištně šíříte po internetu, nejen zde, na wiki. --Kusurija (diskuse) 20. 11. 2012, 12:44 (UTC)

Řehoř IX.[editovat zdroj]

Zdravím Vás, kolego!

Díky Vám jsem se pustil před dobou celkem nedávnou do proměny článku o Řehoři IX. To s tím upalováním bylo vážně hloupé. Ale proč Vám píši. Potřeboval bych poradit: Neznáte nějakou slušnou českou literaturu o Milici Ježíše Krista? Chtěl bych tam toho doplnit víc, však jazyk Shakespeareův je mi cizí právě tak jako mandelinka bramborová bramboře. Přivítal bych cokoliv.

Buďte zdráv

S pozdravem --Belsazar (diskuse) 12. 8. 2013, 14:08 (UTC)

Sonety[editovat zdroj]

Ahoj, píšu ve věci Vladislavových překladů Sonetů. Ačkoli je Shakespearovo dilo Public Domain, na překlady do různých jazyků se vztahuji autorská práva. Nejstarší vydání jsem dohledal z roku 1951, takže je třeba OTRS. Zdraví--Kacir 15. 1. 2015, 07:18 (CET)Reply[odpovědět]

Dokládejte při zakládání nových článků 2 NNVZ! Vaše články jsou bez referencí![editovat zdroj]

Dobrý den, jsem mírně rozladěn novými články, kterými jste obohatil 'cs.wiki', neboť neobsahují povinné reference, natož povinné 2 NNVZ! Máte přes 700 založených článků, ano. Vámi založené články, uvedené do dnešního dne bez jakýchkoliv referencí, budu souhrnně uvádět na tuto stránku, a byl bych velice rád, kdybyste je sám doplnil, ano. Takhle to prostě nejde! A hned začínáme:

José Zorrilla, Gabriele Allegra, Réginald Marie Garrigou-Lagrange, George Enescu, Radu Negru, Betsy Rossová, Catherine Doherty, Henry Kirke White, Samuel Rogers, Felicia Hemans, James Hogg, George Crabbe, John Langhorne etc.

Toto je pouhý namátkový výčet Vašich hesel ani ne z první stovky! Ostatní sem budu postupně přidávat, ano!

S pozdravem, --Protestant (diskuse) 2. 1. 2016, 21:05 (CET)Reply[odpovědět]

Dobrý den, děkuji Vám za upozornění, ovšem nevím, jestli na Vaše připomínky budu schopen zareagovat. Na Wikipedii momentálně systematicky nepůsobím a na rozsáhlé opravy mých založených článků nemám čas ani energii. Děkuji Vám tedy za nabídku, nejsem si ale jist, jestli by Vaše postupné přidávání mělo valný smysl a zda byste svůj čas nemohl vynaložit užitečněji. Pokud to někdy bude v mých možnostech, Vaše připomínky si projdu a zareaguji na ně, v současné době tomu tak ale není. Děkuji Vám a přeji příjemný zbytek večera, --Váš Mostly Harmless (diskuse) 2. 1. 2016, 21:17 (CET)Reply[odpovědět]