Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:Mmh/Archiv2011

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Ahoj! Trochu jsem rozšířil Josefa Zascheho. Při té příležitosti jsem se dostal k fotkám na commons. Přidal jsem kategorii Josef Zasche, ale asi by bylo dobré oddělit fotky vlastní budovy (včetně prázdných interiérů) od fotek současného společenského provozu (koncert). Co si o tom myslíš? Zdraví Tě --Gampe 6. 2. 2011, 20:16 (UTC)

Ahoj, omlouvám se za nereakci, více než půl roku jsem se tu vyskytoval jen bez přihlášení (občas nemám nervy na některé diskuse a pak se mi nechce lézt sem s obavami, kdo mi zas bude kvůli čemu psát).
Kategorie na Commons jsou myslím dost flexibilní na to, abychom mohli oddělit samotný Modrý dům (který by byl podkategorií mj. Zascheho) a akce v něm (třeba ten koncert by mohl být ve vlastní kategorii "Kaple svatého Jana (Modrý dům)" nebo tak něco, a ta by byla podkategorií Modrého domu, ale zároveň třeba kaplí v Praze. Ale na druhou stranu bych s tím nespěchal, protože těch fotek tam není tolik. Zeptám se Froggiewalkera, zda nemá nějaké další, že by to pak nebylo s tím rozdělením do podkategorií tak násilné.
S omluvou za zpoždění ještě jednou zdravím. --Mmh 24. 7. 2011, 13:10 (UTC)

Ahoj! Pro pořádek Tvou odpověď dávám k původnímu dotazu. Jinak z mé strany to byl jen námět, se kterým nalož dle uvážení. Zdraví --Gampe 24. 7. 2011, 14:52 (UTC)

Portál Křesťanství

[editovat zdroj]

Dobrý den, máte-li chuť a sílu, prosím přispějte dle svých možností k tvorbě a udržování portálu Křesťanství. Také můžete:

  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes 21. 3. 2011, 19:32 (UTC)

Katakana

[editovat zdroj]

Děkuju za opravu katana -> katakana. --Issus 24. 7. 2011, 17:40 (UTC)

Dobrý den, pokud byste věděl, jak rozšířit či vylepšit článek Papa-, prosím učiňte to. Mé vazby na řečtinu a jazyky vůbec nejsou příliš silné. Díky Fagnes 26. 7. 2011, 18:09 (UTC)

Stavil jsem se až teď, doplnil zatím jednu drobnost, ale chtělo by to etymologický průzkum, nebo aspoň nějaký řecký server o příjmeních. --Mmh 19. 8. 2011, 11:21 (UTC)

K nevědění

[editovat zdroj]

Že jste nevěděl, to v kontextu považuji spíše za Vaši chybu. Nic ve zlém. --Tchoř 22. 8. 2011, 00:36 (UTC)

Je mi líto, ale to jsem už nečetl. Tu stránku jsem navštívil naposledy po svém posledním příspěvku.
Nicméně, můžete mi ten článek stále obnovit na mé pískoviště? Příležitostně bych to mohl zkusit dodělat. --Mmh 22. 8. 2011, 00:43 (UTC)
Wikipedista:Mmh/Daniel Vrba --Tchoř 22. 8. 2011, 01:00 (UTC)
Díky ještě jednou. (Právě jsem Vám poděkoval do Vaší diskuse, vida tu novou stránku u sebe a ještě nevida změnu tady u sebe. Tak si to kdyžtak tam u sebe zase smažte.) --Mmh 22. 8. 2011, 01:02 (UTC)

Skrytá šablona

[editovat zdroj]

Zdravím! Kdysi jste mi pomohl s vytvořením jedné šablony, za což moc děkuji. Nyní bych potřeboval další pomoc. Rád bych udělal šablonu tak, aby v jejím pravém horním rohu byla nabídka "ukaž", na kterou když kliknu, tak se šablona rozvine a tato nabídka se změní na nabídku skryj. Myslím si, že to na 100% jde udělat, ale nikde nemůžu najít jak. Předem díky za odpověď. --Issus 27. 8. 2011, 07:34 (UTC)

Proč?? Proč otravovat uživatele nutností někam klikat? Vizte též diskuse o smazání šablony Collapse top.--Tchoř 27. 8. 2011, 07:56 (UTC)

Zpaměti to dohromady nedám, ale na anglické Wikipedii to hojně používají. Je to praktické zejména tehdy, když se jedná o velmi rozsáhlou šablonu, nebo když je takových šablon pod sebou hodně. Když se podíváte třeba na en:Czech_Republic, tak to tam dole uvidíte. Na Vašem místě bych proto opajcl některou z těch anglických šablon -- bude to piplačka, protože je to velmi strukturovaný kód (šablony vkládané do šablon atd.), ale když si to všechno vykopírujete a poskládáte, dohromady to dáte. (Na druhou stranu bych ovšem doporučil zvážit hlavní Tchořův argument: Není vhodnější ten obsah rozdělit do více článků?) --Mmh 27. 8. 2011, 10:50 (UTC)

Díky všem za rady, kouknu na to a uvidím. --Issus 28. 8. 2011, 05:03 (UTC)

Fixme:Locmap

[editovat zdroj]

Vidím, že se nám mnoho článků dostává do této kategorie. Rád bych s tím něco udělal, ale nevím přesně, jaký byl váš záměr. --Pastorius 27. 8. 2011, 17:32 (UTC)

Teď nevím, která bije. Můžete mi to objasnit? --Mmh 27. 8. 2011, 21:02 (UTC)
Samozřejmě. Z historie je vidět, že jste kdysi založil tuto kategorii http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Kategorie:Fixme:LocMap&action=history a napsal doprovodný text. Předpokládám tudíž, že o tom víte něco více. --Pastorius 27. 8. 2011, 22:13 (UTC)
Aha, díky za připomenutí, už si mlhavě vzpomínám. Byl jsem svého času jedním z iniciátorů zavedení a zavaděčů těchhle LocMap. Přebírali jsme to myslím hlavně podle enwiki, a pokud si vzpomínám, tohle tam měli/mají také. Jde o to, že v umisťovacích mapách by se měly ideálně používat standardní mapy, ověřené na správnou funkci, a nestandardní jen ve výjimečných případech -- například protože není k dispozici mapa s pohořími, ale zrovna pro umístění hory je to důležité. Jenže v takovém případě by si dotyčný měl říci: "Aha, hor budeme umisťovat určitě více, tedy by to chtělo udělat umisťovací šablonu pro hory, která by takovouhle mapu používala standardně." Jak vidím, mnoho uživatelů však tuhle věc nepochopilo (možná se ji ani neměli odkud dozvědět, ale zase by mě nenapadlo, že někdo, když používá stále tutéž "alternativní mapu", si na ni neudělá šablonu, v níž je ta mapa standardní). --Mmh 27. 8. 2011, 22:23 (UTC)
Tak jsem si to teď trochu občerstvil a navrhuji udělat šablonu {{LocMap Česko horopis}}, která by se udělala prostým překopírováním {{LocMap Česko}} a nahrazením standardní mapy, a pak botem buď předělat všechny odkazy na šablonu, nebo dokonce odkazy na šablonu nějak zastrčit do šablon pro ty různé přírodní výtvory. Vždyť je zbytečné a protismyslné, aby se tam pokaždé musela citovat přímo {{LocMap}}, to by se mělo dít automaticky podle souřadnic. --Mmh 27. 8. 2011, 22:32 (UTC)

Jak tedy? A mám se do řešení nějak zapojit? --Mmh 28. 8. 2011, 18:27 (UTC)

Ten nápad s {{LocMap Česko horopis}} mě moc nenadchl. Líbilo by se mi řešení podobné jako např. na německé wiki http://de.wikipedia.org/wiki/Vorlage:Positionskarte_Bolivien tam má každá šalona k disopzici mapy dvě a přepíná se to jednodušše parametrem. --Pastorius 21. 9. 2011, 18:38 (UTC)
Jo, to by taky šlo. Každopádně smysl té fixme-kategorie je v tom, že všechny tyhle zvláštní mapy zbytečně zatěžují databázi, servery i samotné wikipedisty. Kdyby třeba šablona {{LocMap Česko}} měla hned i nějaký parametřík, kterým by šlo přepínat (již předpřipravené, pro lokační použití ověřené, v infoboxu oku ladící atd.) mapy, pak to také splní svůj účel. --Mmh 21. 9. 2011, 18:47 (UTC)
Je dobře, že si rozumíme. Je někdo, kdo by dokázal šablonu {{LocMap}} upravit tak, aby to fungovalo? Já bych případně robotem upravil současné výskyty. --Pastorius 22. 9. 2011, 09:35 (UTC)
Upravit bych to uměl (doufám), píšu si to mezi aktuální úkoly (mám teď něco rozpracovaného, a taky si musím připomenout, jak je uvnitř ta LocMap strukturována. --Mmh 22. 9. 2011, 19:51 (UTC)
Hm, teď koukám, že je to zamčené. Tak se do toho holt musí pustit nějaký správce. --Mmh 22. 9. 2011, 22:27 (UTC)
Až budete mít nějaké výsledky, dejte prosím vědět. Pomohu roboticky s úpravami stávajících map. Budeme muset zřejmě roboticky také upravit šablony LocMap pro různá území. Netýká se to jen horopisu pro Česko. --Pastorius 26. 9. 2011, 10:49 (UTC)

Přesměrování

[editovat zdroj]

Prosím o vyjádření k problematice přesměrování, jde o obdobný případ jako u prvotní církve. Díky Fagnes 20. 9. 2011, 20:35 (UTC)

Liturgická reforma (druhý vatikánský koncil)

[editovat zdroj]

Dobrý den. Měl bych návrh na spolupráci vytvoření tohoto článku. Pokud by vám nevadilo, vytvořit pahýl článku podle německé wiki, ale nevkládat ho prozatím na wikipedii nýbž mi ho poslat na e-mail. Zpracovávám toto téma jako přednášku pro Společenství mládeže naší farnosti. Váš pahýl bych případně rozšířil a upravil, ještě před vložením na wikipedii. Upravený text bych vám následně zaslal. Případně byste mohl provést další úpravy a článek umístit na wikipedii. Zdraví stanator 22. 9. 2011, 09:28 (UTC)