Diskuse s wikipedistou:Mirek256

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Archiv

Archiv1

Archiv2

BDSM[editovat zdroj]

Mohl byste se na ten článek podívat a případně zkusit přeložit kus z anglické/německé Wiki? Téma je jistě pro encyklopedii důležité, ale ne v tomto katastrofálním stavu. OJJ, Diskuse 6. 2. 2019, 12:05 (CET)

Máte pravdu[editovat zdroj]

Samozřejmě máte pravdu, pane kolego. Kdyby ale nenapsal k tomu všemu nikdo nic, tak lidé neznalí stavu věcí všechno spolknou. --Zbrnajsem (diskuse) 17. 2. 2019, 11:14 (CET)

55 Cancri[editovat zdroj]

Ahoj, na Diskuse:55 Cancri čekají ještě nějaké návrhy na úpravy. Chystáš se na to teď někdy? Díky. S pozdravem --28. 4. 2019, 23:00 (CEST), Utar (diskuse)

Žádost o omluvu za urážku[editovat zdroj]

Dobrý den, dne 22.7.2019 jste si zde na Wikipedii na mne kvůli přejmenování stránky (s uvedením zdroje) provedl bezdůvodný hrubý osobní útok a urážku na mé diskuzní stránce. Prosím vás tímto o omluvu tamtéž, protože nikde nenajdete, že by byla pravda že "nenávidíte(-m) Němce a vše německé", případně že bych provozoval "český nacionalismus", viz např. zde (doplnění zapomenutého místa podle místních pamětníků) atd. Urážky a osobní útoky na Wikipedii nepatří, na což jsem vás již upozornil (bez vaší odezvy) a kvůli vaší vysoké písemné agresivitě na omluvě trvám. Díky za pochopení. Milan Keršláger (diskuse) 30. 7. 2019, 13:59 (CEST)

Editaton Prachatice 2[editovat zdroj]

--Gampe (diskuse) 5. 9. 2019, 10:24 (CEST)

Pozvánka na WAM 2019[editovat zdroj]

Dobrý den, letos v listopadu se uskuteční druhý ročník Asijského měsíce Wikipedie. Vzhledem k tomu, že jste loni oznámili, že byste se chtěli zúčastnit i dalšího ročníku, vás tímto zveme na letošní soutěž.

Tento ročník bude téměř stejný jako předchozí. Proběhly ale změny v globálním organizačním týmu (Li-Yun Lin a AddisWang jsou hlavními organizátory). Lokální organizační tým doplní uživatel Khamul1, letošní ročník navíc hodlá podpořit Wikimedia Česká republika cenami pro nejúspěšnější přispěvatele. Doporučujeme si znovu přečíst stránku soutěže, protože byla změněna.

Také můžete soutěž doporučit jiným uživatelům. Těšíme se na vaši účast. Při jakýchkoli dotazech se neváhejte obrátit na diskusní stránku soutěže.

S pozdravem lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 24. 10. 2019, 13:06 (CEST)

Jordánské muzeum[editovat zdroj]

Měl bych se Vám vlastně omluvit, protože jsem při editačním konfliktu možná některé Vaše úpravy smazal. Nepodařilo se mi ale spravit refy s citačními šablonami, až jsem se dopálil a šablonu vyhodil. Vím, že to není správné, ale nechat článek s chybovým hlášením teprve ne. Možná příště článek, na němž dlouho pracujete, označte šablonou "Pracuje se". Tady to ale byla moje chyba. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 9. 11. 2019, 17:48 (CET)

@Sokoljan: Dík za spolupráci, ono stránka na překlady není dokonalá, ani já nejsem dokonalý, vždy to nějak hodinku ještě opravuji, vím že tam jsou chyby. A ta šablona se mi tam nechce dávat, ale asi budu ji tam budu muset občas dát.Mirek256 12. 11. 2019, 06:10 (CET)

Polární stanice[editovat zdroj]

Ahoj, v článku Polární výzkumná stanice mys Baranov nerozumím této větě: Když byla ruská ohrožena driftující výzkumná stanice... --Svajcr (diskuse) 11. 11. 2019, 18:16 (CET)

@Svajcr: Dík za upozornění, opravil jsem, ta stanice je postavena na plouvocím ledu a po ní začal praskat led.Tak jsem to napsal trošku jinak. Mirek256 12. 11. 2019, 06:08 (CET)

Ceny pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

připravili jsme pravidla pro získání poukázek do knihkupectví Luxor. Účastník s nejvíce schválenými články získá nárok na Poukázku Luxor 500 Kč, druhý a třetí účastník získá nárok na Poukázku Luxor 200 Kč. Ceny proplatí Wikimedia Česká republika. Podrobnější informace naleznete v podrobných pravidlech. Pro aktuální informace sledujte hlavní stranu soutěže a její diskusi.

Včera byl do nástroje přidán již 100. článek Náměstí Ala-Too! Aktuálně je v nástroji celkem 176 článků‎. Pokud jste ještě žádný článek nenapsali, tak máte ještě 11 dní :-). Pro inspiraci můžete použít tento seznam s požadovanými články.

Děkujeme vám všem a přejeme vám hodně štěstí!

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 19. 11. 2019, 09:55 (CET)

Informace o soutěži Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

jste skvělí! Tento ročník díky vám vzniklo 176 článků. Děkujeme vám! Dovolujeme si vás informovat o dalším postupu. Do konce tohoto roku bychom měli zkontrolovat všechny články a poté vyhlásíme vítěze soutěže. Jak jsme již psali, tak první tři uživatelé obdrží poukázky na knihy do knihkupectví Luxor. Seznam cen naleznete zde, pravidla pro získání a předávání poukázek naleznete zde.

Všem, kteří vytvořili alespoň čtyři články, které jsme schválili / schválíme, bude zaslána pohlednice z Asie. Kvůli zaslání pohlednic vás požádáme o vaše osobní údaje. Schválených článků je globálně mnoho, proto neočekávejte brzké zaslání pohlednic.

Ještě jednou děkujeme,

lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ

Vyhlášení výsledků a sběr adres pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

Mezinárodní tým Asijského měsíce Wikipedie 2019 rozhodl, že do 20. prosince 2019 máme zkontrolovat články přihlášené do soutěže. Do tohoto data prosím proveďte úpravy vašich článků (pokud byly články zamítnuty), abychom popř. mohli změnit hodnocení článku. 20. prosince tedy zveřejníme výsledky na tuto stránku. Mezinárodní tým naplánoval, že 22. prosince a 27. prosince 2019 bude probíhat sběr adres pro odeslání pohlednic (platí pouze pro uživatele, kteří vytvořili čtyři články, které budou schváleny a pro organizátory). Na vaší diskusní stránku vám dáme vědět, kde máte vyplnit adresu a další údaje.

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 16. 12. 2019, 19:24 (CET)

První místo v soutěži Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Dobrý den, gratuluji vám k prvnímu místu v soutěži Asijský měsíc Wikipedie 2019! Uživatel Khamul1 s vámi dohodne odeslání poukázek do knihkupectví Neoluxor. Formulář pro zaslání pohlednic vám zašleme po Vánocích. --Patriccck (diskuse) 22. 12. 2019, 20:21 (CET)

Také gratuluji!--Svajcr (diskuse) 22. 12. 2019, 20:46 (CET)

WAM 2019 Postcard[editovat zdroj]

Dear Participants and Organizers,

Congratulations!

It's WAM's honor to have you all participated in Wikipedia Asian Month 2019, the fifth edition of WAM. Your achievements were fabulous, and all the articles you created make the world can know more about Asia in different languages! Here we, the WAM International team, would like to say thank you for your contribution also cheer for you that you are eligible for the postcard of Wikipedia Asian Month 2019. Please kindly fill the form, let the postcard can send to you asap!

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team --MediaWiki message delivery (diskuse) 3. 1. 2020, 09:16 (CET)

Výsledky vyhlášeny, probíhá sběr adres pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

na této stránce jsme vyhlásili výsledky letošního ročníku. Na prvním místě se umístil uživatel Mirek256, na druhém místě Svajcr a na třetím místě Fixinela. Gratulujeme! Předávání/Odesílání poukázek do knihkupectví Neoluxor (známé především jako Luxor) s výherci domluví uživatel Khamul1.

Sběr adres pro zaslání pohlednic byl odložen a právě probíhá. Prosíme všechny, kteří mají nárok na pohlednici, aby formulář co nejdříve vyplnili. Dotazník je dostupný zde na Google Disku v Google Formulářích. K vyplnění je nutné být přihlášen k Účtu Google. Pokud Účet Google nemáte, tak si jej prosím založte, nebo napište e-mail uživatelce Li-Yun Lin s adresou a s vaším občanským jménem. Formulář je v angličtině, pokud něčemu nebudete rozumět, neváhejte se zeptat. Až tak učiníte zapište se prosím na tento seznam.

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 3. 1. 2020, 13:15 (CET)

Polárka[editovat zdroj]

Milý kolego, děkuji za důvěru, ale o astrofyzice toho vím opravdu málo. Tu část článku jsem přečetl, opravil nějaký překlep a překlad té složité věty, kterou citujete. Jazykově je teď myslím dobře, ale neznám odbornou terminologii. Nevím, co znamená secular redward evolution a uvažoval jsem, jestli to není "rudý posuv", ale nakonec jsem to přeložil doslovně, protože rudý posuv je podle slovníků redshift. Podívejte se na to a když tak opravte. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 19. 1. 2020, 20:13 (CET).

WAM 2019 Postcard[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear Participants and Organizers,

Kindly remind you that we only collect the information for WAM postcard 31/01/2019 UTC 23:59. If you haven't filled the google form, please fill it asap. If you already completed the form, please stay tun, wait for the postcard and tracking emails.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team 2020.01


MediaWiki message delivery (diskuse) 20. 1. 2020, 21:57 (CET)

Klášter Aghjots[editovat zdroj]

Ahoj, máš ode mě zprávu. Mercy (diskuse) 24. 1. 2020, 14:55 (CET)

@Mercy: Opraveno, díky za spolupráci.Mirek256 24. 1. 2020, 15:14 (CET)

Infoboxy hvězd[editovat zdroj]

Zdravím, protože jste pod lípou prozradil váš zájem o mimozemská tělesa, mám na vás prosbu. V kategorii Údržba:Články se substituovanými infoboxy leží celkem dost článků o hvězdách, měsících, planetách a planetkách... Články místo infoboxu obsahují tabulku. Sice třeba přehledně formátovanou, ale dobudoucna problematickou. Například pokud by bylo potřeba něco ve všech článcích o hvězdách přebírat z Wikidat nebo opravit roboticky, těmto článkům se to vyhne. Myslíte, že byste měl čas a chuť mi pomoci v daných článcích převést tabulky na infoboxy? Roboticky zvládnu kdeco, nemusíte se bát, že byste musel stovku článků převádět ručně (ale samozřejmě je to jistější než robotický převod). Nicméně nezvládám napasovat kolonky těch tabulek na parametry infoboxu.

Jinak co se týče významnosti, u chemikálií je problém nachlup stejný, nedávno se řešil i podobný problém u nízkoligových fotbalistů. Hvězdy jsou jen další četná položka, která se hromadně zakládá bez ohledu na významnost a vsadím botu, že takových typů článků je mnohem více. Líbí se mi, co předvádí kolegové u tenistů, ti mezi sebou mají domluvu, co je a není významné, a každý nový článek na svá kritéria hlídají, aniž by tím komunitu nějak moc rušili. Pomáhá jim ale početní převaha a správcovská práva, což je třeba v chemii celkem problém. --Dvorapa (diskuse) 27. 1. 2020, 14:34 (CET)

@Dvorapa: Já rád pomohu, ale musím pochopit, co mám dělat, infoboxy z wikidat by mohli být u všech vesmírných objektů, bylo by to mnohem, lepší, ale zatím jsou tak trochu nepoužitelné.Mirek256 27. 1. 2020, 15:13 (CET)
Jde o to ve článcích v dané kategorii vložit infobox, přepsat do něj data z tabulky a pak tabulku smazat, jako např. zde (resp. zde). Dokázal by to i robot, ale mám problém u hvězd s přepisem řádků tabulky na parametry infoboxu, nevím, který odpovídá kterému, kde je potřeba změnit nebo umazat jednotku apod. Dokumentace infoboxů (třeba u infoboxu měsíce) nám laikům na mimozemská tělesa taky moc nepomáhá. --Dvorapa (diskuse) 27. 1. 2020, 16:18 (CET)
@Dvorapa: Prosím ukaž mi to na hvězdě 1 Serpentis, NGC 1 a třeba na Dvořák (planetka). Co by správně mělo být. Děkuji. Mirek256 27. 1. 2020, 17:27 (CET)
Ani jedna není v té kategorii, kterou výše odkazuji, takže jsou všechny správně. Jde o články o hvězdách v té kategorii. --Dvorapa (diskuse) 27. 1. 2020, 18:19 (CET)
@Dvorapa: Ahoj, udělal jsem hned první v abecedním pořádí, je to OK? AF Draconis.Mirek256 28. 1. 2020, 07:16 (CET)
Ano, přesně takhle, díky. Koukám, že to je ještě mnohem náročnější, než jsem čekal. Hromada parametrů je pojmenovaná zkratkovitě, někde je potřeba umazat jednotku, jinde vyplnit hodnoty do šablony, no robot se s tím bude trochu prát. --Dvorapa (diskuse) 28. 1. 2020, 09:48 (CET)
@Dvorapa: Já to klidně udělám, zas toho tolik není.Mirek256 28. 1. 2020, 12:09 (CET)
No 103 včetně kosmických lodí, 86 bez nich. To mi přijde trochu moc. Myslíte, že byste zvládl na ukázku udělat i nějaký měsíc? --Dvorapa (diskuse) 28. 1. 2020, 12:39 (CET)
Ono toho zas tolik není, práci dělám horší věci, napřed udělám hvězdy (ty jsem myslel že udělám) a na měsíce se podívám . Ono tempem dva tři denně je to za měsíc v pohodě. Ale skoro se mi chce smazat Nadvšencovi hvězdy na výzmamnost, a kritériem by bylo, je to na en a dá se oné hvězdě napsat víc, než katalogové údaje. To je totiž na en kritériem, jak vidím. Ono pomalu by to mohlo jít.Mirek256 28. 1. 2020, 12:48 (CET)
Dobře, pokud by byla potřeba jakákoliv pomoc s hvězdami nebo měsíci, stačí napsat. Co se týče Nadvšence, pokud to vypadá podobně jako Chlorid promethitý (doslova ke smazání), pak bych se toho vůbec nebál a označoval k odloženému smazání jako subpahýl. Wikipedie není katalog, Wikipedie je encyklopedie. Dřív se takové články psaly do Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Seznam příliš krátkých článků#Chemie, ale nevím, zda to tam někdo řeší nebo ne. --Dvorapa (diskuse) 28. 1. 2020, 13:05 (CET)
@Dvorapa: Vyplnil jsem i jeden měsíc Thrymr (měsíc), snad je vše OK.Mirek256 29. 1. 2020, 16:32 (CET) ‎
Vypadá to dobře, kdyby bylo potřeba s čímkoliv pomoct, stačí říct. Moc děkuji za pomoc. --Dvorapa (diskuse) 29. 1. 2020, 17:19 (CET)
@Dvorapa: Zdravím, co je špatné v článku Bučina, že se objevuje zde [1]. Mirek256 15. 2. 2020, 17:05 (CET)
Nic, Lesy jsou o 6 kategorií pod astronomií a článek má substituovaný infobox. --Dvorapa (diskuse) 15. 2. 2020, 18:07 (CET)
Konkrétně Astronomie > Obory a disciplíny astronomie > Planetologie > Vědy o Zemi > Zeměměřičství > Pozemky > Lesy > Bučina --Dvorapa (diskuse) 15. 2. 2020, 18:12 (CET)

WAM 2019 Postcard: All postcards are postponed due to the postal system shut down[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear all participants and organizers,

Since the outbreak of COVID-19, all the postcards are postponed due to the shut down of the postal system all over the world. Hope all the postcards can arrive as soon as the postal system return and please take good care.

Best regards,

Wikipedia Asian Month International Team 2020.03

Digital Postcards and Certifications[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear Participants and Organizers,

Because of the COVID19 pandemic, there are a lot of countries’ international postal systems not reopened yet. We would like to send all the participants digital postcards and digital certifications for organizers to your email account in the upcoming weeks. For the paper ones, we will track the latest status of the international postal systems of all the countries and hope the postcards and certifications can be delivered to your mailboxes as soon as possible.

Take good care and wish you all the best.

This message was sent by Wikipedia Asian Month International Team via MediaWiki message delivery (diskuse) 20. 6. 2020, 20:58 (CEST)

The Book[editovat zdroj]

Screenshot of "The Book"

Hallo Mirek256, ich habe ein neues Projekt "The Book" vielleicht kannst du das ein wenig in der tschechischen Community bekannt machen. Es zeigt immer 20 Artikel der Wikipedia in alphabetischer Reihenfolge an. Dabei wird alles in mehreren Spalten dargestellt, wie früher in alten Lexikas. Beispiel: Tolštejn. Beste Grüße aus Dresden -- sk (diskuse) 29. 6. 2020, 12:15 (CEST)