Diskuse s wikipedistou:Jakub Onderka
Přidat téma
Dobrý den!
Pokud jste tak ještě neučinil(a), doporučujeme Vám přečíst si nejdříve některé stránky, které Vám přiblíží provoz a zvyky na Wikipedii:
Můžete se též zúčastnit kurzu Práce na Wikipedii.

Několik základních rad:
- Potřebujete-li si nanečisto vyzkoušet editace určitého charakteru, můžete využít stránku Pískoviště.
- Potřebujete-li s něčím poradit, či chcete-li navrhnout změnu čehokoliv, navštivte stránku Pod lípou.
- Potřebujete-li poradit s odbornými obory, tématy, či články, podívejte se na seznam přispěvatelů (wikipedistů) dle oborů znalosti.
- Na diskusních stránkách se vždy podepisujte: stačí napsat 4 vlnovky
~~~~
nebo je vložit klepnutím na patřičnou ikonu v liště nad editačním oknem. Naopak články se nepodepisují. - Opravdu se nebojte editovat. Když se Vám občas něco nepovede, jiní to spraví.
Další informace najdete na portálu Wikipedie.
Tak ještě jednou vítejte a děkujeme za Vaše příspěvky. Doufáme, že se vám přispívání bude dařit.
Jirka O. 24. 5. 2010, 19:22 (UTC)
Pozvání[editovat zdroj]
Ahoj, dovoluju si tě pozvat k účasti an následujících WikiProjektech, jelikž vidím, že se zajímáš o tvorbu a úpravu šablon.
JAn 25. 8. 2010, 20:24 (UTC)
Vlajky[editovat zdroj]
Ahoj, chci ti poděkovat. Ta vlajková šablona je prima. Netroufl by sis taky na šablonu infoboxu námořnictvo? Hesel o nich už pár máme, takže by se mohl hodit:-) Mnoho zdaru. --Nadkachna 30. 8. 2010, 17:37 (UTC)
- Díky. Vlastní infobox pro námořnictvo podle mého není potřeba, jde použít
{{Infobox vojenská jednotka}}
(stejně se používá i na anglické Wikipedii) --Jakub Onderka 31. 8. 2010, 13:58 (UTC)
- To je rozhodně dobrý nápad. Díky. Ovšem na tom odkazu jsem žádný infobox nenašel. Ani v článcích jsem na něj nenarazil:-) --Nadkachna 4. 9. 2010, 07:56 (UTC)
- Zatím ten infobox nemá dopsanou nápovědu, pokusím se ji co nejdříve dopsat. Jak taková se takový infobox dá použít u námořnictva se můžeš podívat na stránce Námořnictvo Spojených států amerických, kde jsem ho již vytvořil. --Jakub Onderka 4. 9. 2010, 16:42 (UTC)
- To je rozhodně dobrý nápad. Díky. Ovšem na tom odkazu jsem žádný infobox nenašel. Ani v článcích jsem na něj nenarazil:-) --Nadkachna 4. 9. 2010, 07:56 (UTC)
Prosba[editovat zdroj]
Ahoj Jakube, prosím Tě mohl by ses podívat na tuto šablonu? Předem díky. --JirkaSv 26. 9. 2010, 16:32 (UTC)
- Ahoj. Tato šablona na české wikipedii nebude fungovat, dokud se pro ni do české MediaWiki nepřidá podpora. Pokud ji tedy budeš chtít používat, budeš muset kontaktovat některého z administrátorů. --Jakub Onderka 26. 9. 2010, 16:45 (UTC)
- Díky za odpověď. --JirkaSv 26. 9. 2010, 16:49 (UTC)
VUT[editovat zdroj]
Ahoj, líbí se mi pokroky na stráce FEKTu, myslím, že má šanci se stát dobrým článkem - pokračuj dál a pokus se dopsat klidně i další fakulty VUT a reálie FEKTu (děkan, ...). Jen vpřed, dobrá práce.--frettie.net 30. 9. 2010, 11:27 (UTC)
Infobox řeka[editovat zdroj]
Dík za vylepšení infoboxu řeka. Rozhodně je to vítané zlepšení :) --Daniel Baránek 15. 10. 2010, 09:32 (UTC)
Obrázky na commons[editovat zdroj]
Ahoj! Díky za obrázky na commons! Ani nové obrázky jsi bohužel nezařadil do kategorií, přestože jsi byl již o toto žádán. Tím přiděláváš jiným lidem dost práce. Za druhé: odkud obrázky pocházejí? Z archivu VUT Brno? Máš od archivu svolení k jejich použití? Jsou skutečně anonymní? Jsou skutečně PD? Pokud se tyto věci nevyjasní, budou možná obrázky navrženy ke smazání. Dík za odpověď! --Gampe 29. 1. 2012, 21:08 (UTC)
Používejte prosím kategorie[editovat zdroj]
Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] na novou řádku u konce stránky.
- Proč kategorizovat?
Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.
- Nejčastější příklady
- U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává šablona [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]]
- U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]]
- U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
- Další odkazy
- Základní kategorie – otevřete (nejlépe v novém okně) pokud nevíte, která kategorie se nejlépe hodí a chcete ji nalistovat.
- Nápověda:Kategorie – velmi podrobný popis
- Wikipedie:Kategorizace – další pokyny pro kategorizaci
- Wikipedie:Biografie → Kategorie – kategorizace u psaní biografií
♥ K123456 25. 2. 2012, 18:21 (UTC)