Diskuse s wikipedistou:JAn Dudík/archiv 2013-1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Obsah

mazání šablon a souřadnic

Dobrý den, můžete mi vysvětlit tuhle editaci? [1] V článku došlo k nesmyslnému smazání šablony Geografie Golanských výšin. Tady zase [2] došlo ke smazání šablony Geografie pohoří Karmel. Jen upozorňuji, že patrně analogicky došlo k smazání této šablony z mnoha desítek dalších článků a docela mě znervozňuje, kde všude se ještě bot zachoval podobně. --Davcza (diskuse) 13. 11. 2012, 23:15 (UTC)

A zároveň teprve teď mi došlo, co bot udělal se souřadnicemi v článku. Schválně se podívejte kam původně odkazovaly souřadnice umístěné na horním pravém okraji tohoto článku ([3]) a kam odkazují nyní souřadnice ponechané v inboxu téhož článku po editaci bota ([4]). Jde o to, že ty Vámi snazané souřadnice odkazovaly na tok jako takový a ty v infoboxu byly souřadnicemi ústí tohoto toku (ostatně jsou řazeny do infoboxu do řádku ústí). Proto je smazání jednoho z těchto dvou údajů nesprávné a zavádějící. V tomto případě už jde o stovky článků. Pokud pro to nemáte nějaké zdůvodnění, tak doporučuji revertovat a opravit všechno, co bot v posledních týdnech udělal na článcích založených mnou. --Davcza (diskuse) 13. 11. 2012, 23:28 (UTC)
To první bude problém bota, zjevně vyhledává v článcích šablony obsahující ve svém volání řetězec "Geo" a ty smaže. Kolega jaksi nepočítal s tím, že "Geo" může být i součástí názvu šablony jako například "Geografie ..." Druhé zase bude přehlédnutí kolegy. Patrně si nevšiml, že jde o dvoje různé souřadnice. No, má co napravovat :-)) --Vachovec1 (diskuse) 13. 11. 2012, 23:47 (UTC)
Nejhorší je, že já když v sledovaných stránkách (a mám jich požehnaně) vidím JanDbota, tak to ani nekontroluju, protože si říkám že to jsou spíš úpravy technického rázu, ale teď mě polévá horko, když si představím, co všechno se v posledních týdnech v těch článcích botem měnilo (jsou to, věřte, tisíce editací). Docela mě mrzí, že bot i jeho lidský vodič asi už šli spát, protože já budu mít spaní neklidné... --Davcza (diskuse) 13. 11. 2012, 23:55 (UTC)
To první je opravdu problém v tom, že mne nenapadlo, že by se v článcích mohla vyskytovat jiná {{geo*}} než souřadnice (ano, napadla mne geologie, což jsem u řek vyloučil). Co se toho druhého týče, tak robot nahradil všechny souřadnice v infoboxech, a proto následně odstranil ty v zápatí článků, ale jen u těch, kde se v infoboxu opravdu vyskytovaly. Pokud by opravdu měly být v článku troje souřadnice, měl by na to být upraven i infobox; druhou možností je počítat tyto "středové souřadnice" ze souřadnic pramene a ústí (což je u liniových objektů poněkud ošemetné). Celkem bot včera odstranil duplicitní souřadnice asi ze 700 článků, z nich valná většina tvořily články s názvem "Nachal*".
Před případným revertem by bylo dobré si ujasnit, co tedy s těmi souřadnicemi Systémově udělat. JAn (diskuse) 14. 11. 2012, 08:24 (UTC)
Nevím přesně co myslíte větou Pokud by opravdu měly být v článku troje souřadnice, měl by na to být upraven i infobox. V článku prostě byly dvoje souřadnice. Jedna nahoře vpravo (říkáte tomu zápatí, že jo?), která byla souřadnicí vlastního vodního toku a druhá, která byla v infoboxu v řádku ústí a odkazovala na ústí. Nejsem si vědom, že by někde byly troje souřadnice (snad jen s výjimkou několika článků o vodních tocích v Izraeli, kde byly známy i souřadnice pramene, ale i to je snad v pořádku, ne?). Redukce těchto souřadnic na jednu je nesmysl. Je to to samé, jako odkazovat článek o Vltavě souřadnicemi na její soutok s Labem u Mělníka. Jak souřadnice vlastního toku, tak souřadnice jeho ústí (a i pramene) mají v článku svjů význam. Varianta "středových souřadnic" je samozřejmě nevhodná, vodní tok je trajektorií natolik nepravidelný, že by výsledný průměr byl absolutně mimo jeho trasu. Řešení vidím laicky v tom to prostě revertovat. Můžu Vám klidně na mail poslat textovej seznam mých sledovaných stránek. Pokud z nějakých příčin (ale zdůrazńuji že nevím proč) trváte na odstranění souřadnic v zápatí (tedy těch nahoře vpravo) tak je přece možné do infoboxu přidat řádek se souřadnicemi toku jako takového, které tam budou uvedeny paraleně s řádkem pro souřadnice pramene a ústí. Ale popravdě, raději bych to rychle revertoval a pak to v klidu řešil systémově. Zdravím, --Davcza (diskuse) 14. 11. 2012, 08:37 (UTC)
Omlouvám se, že vám vstupuju do diskuse, ale zajímalo by mě, co jsou to souřadnice vlastního toku ? Jaké by byly souřadnice třeba zmiňované Vltavy ? --Jowe (diskuse) 14. 11. 2012, 08:59 (UTC)
Byly by někde u Štěchovic, u Slap, prostě zhruba uprostřed toku, v místech s nepochybnou lokalizací. Jde o to, že udávat souřadnicemi jen ústí toku je zavádějící (není poznat který ze dvou toků to vlastně je). Když si dejme tomu na mapy.cz zadám Vltava ([5]) tak mi taky vyjede šipka někde v středním Povltaví a ne pod hradem v Mělníku.--Davcza (diskuse) 14. 11. 2012, 09:11 (UTC)
Můj názor je, že přesněji určují liniový objekt přesné souřadnice počátku a konce (pramene a ústí) než nějaký přibližný střed. U řek je to obvyklé nejen na cs.wiki. Asi by to chtělo nějakou diskusi o tom, jestli mít v článku i třetí souřadnice. --Jowe (diskuse) 14. 11. 2012, 09:29 (UTC)
No, já to vidím spíš analogicky se souřadnicemi měst, hor a dalších geografických entit. I tam je umístění souřadnice spíš pocitově směřováno někam do centra města/hory. V případě vodních toků (navíc těch v Izraeli) je navíc problém, že pramen většinou nemají (jsou to vádí, tedy sezonní toky a mají spíš rozsáhlou sběrnou oblast než jeden pramen). Navíc ty toky (a to nejen v izraeli) jsou tak "zakroucené", že pouhá souřadnice ústí je matoucí. Nejen že splývají oba toky v prostoru ústí, ale leckdy je pak naprosto nemožné dohledat, kde je tedy vlastní střední a horní tok. Abych to shrnul, redukce dvou souřadnic na jednu ve chvíli, kdy tou jednou je jen ústí a kdy nejsou souřadnice pro pramen, je zavádějící a ochuzuje to článek.--Davcza (diskuse) 14. 11. 2012, 09:43 (UTC)
Třetí souřadnice: 1) pramen, 2) ústí, 3) ty, co byly v zápatí. Pokud u některé řeky chybí pramen, je to její problém, ale mělo by to být u všech řek stejné, ať jde o suché koryto někde v Palestině nebo o Amazonku. S tím, že samozřejmě nemusí být vyplněné, pokud nejsou určitelné.
Souřadnice v zápatí bych právě rád dostal do infoboxu, stejně, jako tomu je u sídel, kostelů a mnoha dalších objektů. U těch totiž vždy platilo, že souřadnice v zápatí duplikovaly souřadnice v infoboxu, a nenapadlo mne, že u řek by tomu mohlo být jinak. V zápatí by měly zůstat dočasně jen tam, kde není infobox.
Seznam je, myslím, jasný - Všechny články začínající Nachal + 10-20 článků, které mám v seznamu na disku (Spolu s dalšími objekty, které bot opravoval, ale to se snadno vytřídí)
JAn (diskuse) 14. 11. 2012, 09:45 (UTC)
Ještě bacha, že u těch smazaných šablon Geografie... se to může týkat nejen vodních toků ale i sídel, hor a dalších zeměpisných jevů. Raději se podívejte na ty šablony a projeďte všechny články, které jsou z nich odkazované...--Davcza (diskuse) 14. 11. 2012, 09:59 (UTC)
Jenže u těch článků nebývaly souřadnice uvedené v infoboxu pomocí {{coord*}}, ale pomocí {{geo*}} v zápatí, takže tam byla použita jiná metoda (přesun ze zápatí do infoboxu). TAkže problém by mohl nastat jedině v případě, že by ta šablona byla ve formátu {{Geografie Xyz|různá čísla oddělená | nebo _}}. JAn (diskuse) 14. 11. 2012, 10:14 (UTC)

Tak snad vyřešeno, viz Nachal Avid. JAn (diskuse) 14. 11. 2012, 19:05 (UTC)

Ok, díky. --Davcza (diskuse) 14. 11. 2012, 19:50 (UTC)
Nu, je vidět, že glajchšaltování má svá úskalí. Dovolím si poukázat na tuto editaci bota, kdy došlo u souřadnic, které se jeví v textu článku, k zaokrouhlení/posunu o dvě desetiny vteřiny (~3,6 m) ve směru s/j a 3 desetiny vteřiny (~3,6 m) ve směru z/v, celkem tedy ke zkreslení o něco málo přes 5 metrů. Netuším, zde je to pouze "zobrazovacím" zaokrouhlením nebo přímo natvrdo ve zdrojovém kódu přepočtem do decimálního formátu (opravdu nemám chuť házet ta decimální čísla do kalkulačky, abych si ověřil, co přesně reprezentují v dms - jak ostatně zněly už moje dřívější námitky). Rozladilo mě to, protože zásahem bota dochází ke ztrátě/rozostření původně přesné informace o poloze stromu, kterou jsem osobně na mapě zjišťoval a zadával. Prakticky to znamená, že na desetinu vteřiny (tedy max. reálně použitelnou míru) doladěné souř., které jsem já (nebo někdo další z kolegů na projektu Chráněné stromy) mohl z článku o obci opsat do příslušné rubriky v Seznamu PS pro daný okres (tam se souř. doplňují k jednotlivým položkám postupně ad hoc), už nefigurují v textu článku, ale jen v jeho historii. A jen původní vkladatel ví, že nyní uváděný text nereprezentuje zcela přesná data, ostatním ani nenapadne, že pozice může být o kolik metrů mimo. Jistě, pro nalezení v terénu +-5 m nepředstavuje problém. Ale ta dvoumetrová přesnost je klíčová, pokud chceme objekt čtenáři s jistotou ukázat na fotomapě (př. situace strom v řadě jiných či uprostřed lesa). Zkrátka a dobře prosím, aby se bot mírnil, a standardizoval (neřkuli zaokrouhloval) jen souř. v infoboxech, ne souř. volně vložené do textu článků.
IMHO co se týče zobrazování "drobných" (otázka desetin, nul za desetinnou čárkou atp.) měl by být rozhodující záměr, s jakým byly souř. do textu naformátovány a tento by neměl být botem nekontrolovaně stírán. Jestliže se napíše kupř. 45.0, pak se tím chce naznačit, že údaj je k dispozici na desetiny přesně rovných 45 vteřin, tedy že nejde o údaj jen přibližný/zaokrouhlený na celé vteřiny (45 vs 46). Zrovna tak někde (velkoměsto, velké cizozemské jezero) má naopak smysl uvést souř. pouze na celé minuty, aniž by za tím figurovalo jakých 0 vteřin. --Miaow Miaow (diskuse) 14. 11. 2012, 20:09 (UTC)
Bot až na výjimky nemaže žádná desetinná místa, čili celý problém bude jen v zaokrouhlování pomocí šablony. Na mapě ten posun není ani znát, a v terénu s GPS bude větší chyba z nepřesnosti GPS než ze souřadnic. Doufám, že se brzy podaří dát dohromady udělátko na snadné přepínání formátu souřadnic (já jako geocacher preferuji formát SS°MM.MMM', který je dostatečně přesný i na nalezení krabičky od filmu, natož stromu neřku-li kaple či vesnice ;-). JAn (diskuse) 14. 11. 2012, 21:08 (UTC)
Jo, a stačí k šabloně správně dodat typ=landmark a zaokrouhlení se změní [6]. JAn (diskuse) 14. 11. 2012, 21:11 (UTC)
Ah, tak to se omlouvám za unáhlenost, alespoň tentokrát v tom bot tedy bude nevinně. Holt ta neprůhlednost decimálního kódu dělá svoje, ale pokud to do budoucna uživatelskému nastavení poslouží, nějak to zatím překousneme... Za užitečný tip na vynucení podrobnosti fmt a přesvědčivou ilustraci moc děkuji. No, abych se přiznal: Koneckonců i pro mě je "nativní" právě formát s decimálními minutami, protože TP fr irahwv wrfgr zaburz qryr arm JC, odtud tedy ony sklony k bazírování na souř. :D Za ta léta koexistence tam i tady už člověk převádí alespoň oba formáty souř. z hlavy, alespoň potud žádný problém: cbq xnzrarz, .675 nebo 40.5, vsjo rovno... :) --Miaow Miaow (diskuse) 14. 11. 2012, 22:43 (UTC)
Uělal jsem drobnou změnu v šabloně, nyní, pokud není typ uveden, jej považuje automaticky za landmark. 48°55′37″ s. š., 14°29′40″ v. d.. JAn (diskuse) 15. 11. 2012, 08:13 (UTC)

Ahoj, v porovnání k diskusím výše je můj problém vlastně, zdá se, nicotný. Týká se infoboxu ulice a je obdobný jako u řek. Protože se ale tento infobox nachází jen v asi 200 článcích [7], z nichž jsem cca 150 založil já sám, tak to zase tak moc lidí nepálí. U náměstí není žádný problém, pouze u těch ulic. Souřadnice jsem vkládal zásadně jen na začátek a konec ulice (což robot už opravil), ale nikoliv do kolonky "Poloha", takže jsou teď mraky těch článků v kategorii objekty bez souřadnic. Tedy můj dotaz směřuje k tomu, co bylo naznačeno výše u řek - souřadnice by mohly odkazovat někam do předpokládaného prostředka ulice (na délku ulice)? Viz takto jsem postupoval u Avenue des Champs-Élysées. Souřadnice pro začátek + konec a jako "hlavní", která se zobrazí v záhlaví článku přirozený střed ulice. Já to do těch článků klidně ručně vložím, to mi problém nedělá, ale musím vědět, jestli se tento problém (tj. jaká je souřadnice objektu dlouhého např. 3 km) už někdy někde řešil a s jakým výsledkem, abych nedělal zbytečnou práci. Nikde jsem nic nenašel. A ještě jeden dotaz - předpokládám, že souřadnice typu {{Souřadnice|48.868889|2.31}} s decimálním formátem je jediná možná, ostatní jako např. {{coor dms|48|52|8|N|s|2|18|36|E|v|region:FR_scale:2000}} jsou označeny za zastaralé. Díky --Hadonos (diskuse) 1. 12. 2012, 12:51 (UTC)

No, asi nejjednodušší řešení bude odstranit tu kategorizaci (jako je tomu u řek), ale možná je to na větší diskusi. BTW, do té šablony jsem doplňoval i chybějící parametr Město, takže když už by ses v těch článcích vrtal, chtělo by jej to doplnit :-). JAn (diskuse) 1. 12. 2012, 19:38 (UTC)
Tu kategorizaci bych klidně zatím nechal, to má smysl - já v ní občas vyhledával a doplňoval (tedy v době, když v ní bylo asi 10x míň článků, teď už je to horší :-) ) Aspoň budu vědět, co mi ještě chybí. Ten údaj o městě je opravdu pro ulici DOST podstatný, se divím, že mi to nedošlo, po tolika článcích. No aspoň mám na zimu o práci postaráno, já to postupně všechno doplním. --Hadonos (diskuse) 1. 12. 2012, 21:05 (UTC)

The Signpost: 26 November 2012

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 28. 11. 2012, 09:50 (UTC)

Díky :-)

Ahoj,

Právě jsem si našel chvíli a chystal jsem se opravit problém s interwiki na který jsem narazil u článku Kumulativní četnost. Jako začátečník jsem se Pod Lípou před opravou ptal co a jak s tím. Informaci jsem dostal a chystal jsem se, že to pak při volné chvilce opravím. Zjistil jsem, že už jsi to opravil ty. Milé překvapení. Den je hned hezčí. Ještě jednou díky. SvaRoM (diskuse) 29. 11. 2012, 22:17 (UTC)

bot geo

Ahoj JAne, narazil jsem na starší zásah bota do geo šablony (kterou jsem zatím nestudoval, takže tu opravu prozatím nechám na Tobě, promiň) u článku Brazzaville. Prozatím ji tedy jen revertuju na původní verzi, což ale znamená, že původní účel, za kterým byl bot vyslán se nezdařil a snad budeš vědět co s tím. Ahoj Reo + | 1. 12. 2012, 01:37 (UTC)

No já nevím, ale není to spíš chybou v zápise než botem? Nezdají se mi tam ty dvě svislítka před E. --Vachovec1 (diskuse) 1. 12. 2012, 13:19 (UTC)
Tady byly dva problémy v jednom - šablona na nesprávném místě (patří na konec) a zároveň tam chybělo jedno číslo, takže robot hledal nejbližší známý znak a ten tam prostě nepasoval. Opraveno. JAn (diskuse) 1. 12. 2012, 19:33 (UTC)
Tak snad takových chyb není více. --Jowe (diskuse) 1. 12. 2012, 19:41 (UTC)
Vzhledem k tomu, že nové souřadnice jsou už ve více, než 50000 článcích je těch několik chyb zanedbatelných. Opravuj s odvahou. JAn (diskuse) 1. 12. 2012, 19:46 (UTC)

Wikidata weekly summary #34

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Added DirectSqlStore to client so that it can directly access the repository database, and not require creating any tables on the client
  • Bug fixing on the client extension, and preparing it for first deployment
  • Less edit conflicts due to a smarter conflict detection
  • Better recent changes comments on the client
  • Clean up on the backend for entity artefacts
  • The statement UI enables to create statements and displays them, but has still a few glitches
  • The client now accesses the data on the server directly, and the data is not replicated anymore
  • Added a number of profiler calls
  • Special:Contributions displays labels now
  • User preference on the client to hide Wikidata edits
  • Statements can be created and saved now
  • Statements are properly styled in JavaScript and non-JavaScript version
  • Improved JavaScript part of the templating engine
  • Improved entity selector widget
  • Client:Watchlist Selenium Tests
  • Client: RecentChanges Selenium tests
  • Added DataValues, DataTypes, jQuery.ui QUnit tests to Selenium
  • Some PHPUnit test fixes
 • Discussions/Press
 • Events
  • Linuxday
  • Open Sunday after Wikimedia Deutschland’s membership assembly
  • SWIB
  • foss.in
  • upcoming: intro and Q&A in Bangalore
 • Other Noteworthy Stuff
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 1. 12. 2012, 08:20 (UTC)

JAnDbot: fr:Torseur refers to en:Screw theory and not to en:Torque

Interwiki links massively messed up by JAnDbot for fr:Torseur, en:Screw theory, de:Schraubetheorie vs fr:Moment d'une force, en:Torque etc (problem seen for fr-en, fr-de, fr-ru...) Dontknowhow (diskuse) 5. 12. 2012, 14:39 (UTC)

It was messed up before my edits. en:Torque had link to es:Momento de fuerza, which linked back to en:Moment (physics) and fr:Torseur was linking to all pages like en:torque except these four. And when 90% of links are bad, so I am not able to recognize from backlinks, that 10% is good. Now it might be repaired. JAn (diskuse) 5. 12. 2012, 18:25 (UTC)
For what I'm able to read it is ok now, hopefully it will last :). Thank you, bye Dontknowhow (diskuse) 6. 12. 2012, 09:57 (UTC)

:nl:Esas-Lotharingen

your bot removed the valid interwiki de:Reichsland Elsaß-Lothringen from nl:Elzas-Lotharingen Hans Erren (diskuse) 4. 12. 2012, 21:50 (UTC)

Fr.wiki have two articles (one with Reichland, one without), so problem was probably here. JAn (diskuse) 4. 12. 2012, 21:57 (UTC)

Právní stát vs. Rule of law

The bot has erred removing interwiki from pages on Rechtsstaat (Právní stát) and Rule of law. For example, it deleted a link to pl:Państwo prawa from en:Rechtsstaat because in pl-WP it is a redirect to pl:Praworządność. But the page pl:Państwo prawa exists and the term is an accurate translation of Právní stát. In the future pl-WP may replace the redirect with an actual page. The bot also incorrectly moved hu:Jogállam from en:Rechtsstaat to en:Rule of law: "állam" means "stát". (The original mistake may be in hu-WP, though.) The bot removed the link to pt:Estado de direito from both pages (the term means "právní stát", just as Spanish "estado de derecho"). It is just hard for me to maintain accurage interwiki in ru-WP because the bots keep deleting valid links.—Евгений Пивоваров (diskuse) 15. 11. 2012, 23:23 (UTC)

There were two mixed groups, I solved it according to backlinks, but some articles were linked form both groups. Bot automatically repairs redirects.

Threre is part of log before all my changes, teh sedcond pl: link is not present and the hu: links to Rule of law. Interwiki should be 1:1 (and on Wikidata must be 1:1).


Please be careful with mixing Rule of law and Pravni Stat/Legal State/ Rechtsstaat because legal State /Rechtsstaat wrongly tranlated into English as rule of law or rule of law state.For instance in English translation of most texts of the constitutions--Pierpietro (diskuse) 4. 12. 2012, 02:42 (UTC)

======Post-processing [[cs:Rule of law]]======
ERROR: Found link to [[cs:Právní stát]]
  [[ar:سيادة القانون]]
  [[de:Rule of law]]
  [[en:Rechtsstaat]]
  [[es:Imperio de la ley]]
  [[et:Õigusriik]]
  [[fi:Laillisuusperiaate]]
  [[fr:État de droit]]
  [[he:שלטון החוק]]
  [[hi:विधि शासन]]
  [[hr:Pravna država]]
  [[hu:Jogállam]]
  [[io:Legalesoprincipo]]
  [[ko:법치주의]]
  [[la:Regnum legis]]
  [[pt:Estado de direito]]
  [[ru:Правовое государство]]
  [[simple:Rule of law]]
  [[sv:Lagstyre]]
  [[tr:Hukukun üstünlüğü]]
  [[uk:Верховенство права]]
  [[vi:Pháp quyền]]
  [[zh:法治]]
ERROR: Found more than one link for wikipedia:ja
ERROR: Found more than one link for wikipedia:nl
ERROR: Found more than one link for wikipedia:ru
ERROR: Found more than one link for wikipedia:tr
ERROR: Found more than one link for wikipedia:ar
ERROR: Found more than one link for wikipedia:zh
ERROR: Found more than one link for wikipedia:en
ERROR: Found more than one link for wikipedia:es
ERROR: Found more than one link for wikipedia:vi
ERROR: Found more than one link for wikipedia:sv
ERROR: Found more than one link for wikipedia:fi
ERROR: Found more than one link for wikipedia:de
ERROR: Found more than one link for wikipedia:uk
Links to wikipedia:en
 (1) Found link to [[en:Rule of law]] in:
    [[ar:سيادة القانون]]
    [[cs:Právní stát]]
    [[cs:Rule of law]]
    [[de:Rule of law]]
    [[es:Imperio de la ley]]
    [[fa:حاکمیت قانون]]
    [[fi:Laillisuusperiaate]]
    [[he:שלטון החוק]]
    [[hi:विधि शासन]]
    [[hu:Jogállam]]
    [[io:Legalesoprincipo]]
    [[ja:法の支配]]
    [[ko:법치주의]]
    [[la:Regnum legis]]
    [[nl:Rule of law]]
    [[pl:Praworządność]]
    [[pt:Estado de direito]]
    [[ru:Верховенство права]]
    [[simple:Rule of law]]
    [[sv:Lagstyre]]
    [[uk:Верховенство права]]
    [[vi:Pháp quyền]]
    [[zh:法治]]
 (2) Found link to [[en:Rechtsstaat]] in:
    [[ar:دولة القانون]]
    [[bg:Правова държава]]
    [[ca:Estat de Dret]]
    [[da:Retsstat]]
    [[de:Rechtsstaat]]
    [[es:Estado de Derecho]]
    [[et:Õigusriik]]
    [[fi:Oikeusvaltio]]
    [[fr:État de droit]]
    [[gl:Estado de dereito]]
    [[hr:Pravna država]]
    [[it:Stato di diritto]]
    [[ja:法治国家]]
    [[lt:Teisinė valstybė]]
    [[nl:Rechtsstaat]]
    [[nn:Rettsstat]]
    [[no:Rettsstat]]
    [[ro:Stat de drept]]
    [[ru:Правовое государство]]
    [[sv:Rättsstat]]
    [[th:นิติรัฐ]]
    [[tr:Hukuk devleti]]
    [[tr:Hukukun üstünlüğü]]
    [[uk:Правова держава]]
    [[vi:Học thuyết rechtsstaat]]
    [[zh:法治国]]
==============================

JAn (diskuse) 16. 11. 2012, 10:56 (UTC)

Náhrada souřadnic

A ještě jednou ahoj. Tvůj bot se zřejmě při nádradě souřadnic v infoboxech {{Infobox Belgie obec}} dopustil nějaké chyby. Mrkni na to prosím, díky. --Jowe (diskuse) 17. 11. 2012, 11:39 (UTC)

O co jde? v několika z nich zůstala zapomenutá šablona {{geo}}, tu jsem odstranil. nebo něco jiného? JAn (diskuse) 17. 11. 2012, 14:16 (UTC)
Původně jsem myslel, že došlo ke špatnému převodu u všech článků s tímto infoboxem, ale teď koukám, že jen někde to bot převedl z nějakého důvodu chybně. Narazil jsem na Antverpy a Turnhout. --Jowe (diskuse) 17. 11. 2012, 14:23 (UTC)
Tak beru zpět, je to asi chybně všude. --Jowe (diskuse) 17. 11. 2012, 14:31 (UTC)
Zkuste si zobrazit souřadnice v mapě, ukazují hodně mimo. --Vachovec1 (diskuse) 17. 11. 2012, 15:59 (UTC)
Stále? JAn (diskuse) 17. 11. 2012, 16:34 (UTC)
To bude asi tím, že zde byly souřadnice zadávány jen s přesností na minuty, což u menší obce může znamenat, že jsou mimo. --Jowe (diskuse) 17. 11. 2012, 16:38 (UTC)
Zdá se, že už je to OK. --Vachovec1 (diskuse) 17. 11. 2012, 16:43 (UTC)

Stejné chyby jako u belgických obcí se bot dopustil i u italských s infoboxem {{Infobox Itálie obec}}. --Jowe (diskuse) 4. 12. 2012, 10:18 (UTC)

Sunlight

Hello Jan,

Can you check your bot, it has been messing up the interwiki links of Sunlight now already several times. BoH (diskuse) 5. 12. 2012, 11:25 (UTC)

Toto jste asi přehlédl. --Vachovec1 (diskuse) 6. 12. 2012, 11:48 (UTC)
To, že nereaguji zde neznamená, že se s tím nic neděje. Na de.wiki už je dlouhatánská diskuse i bez mého přičinění. A i kdybych nereagoval, tak nereakce (a to, že se bot nepustí opětovně do stejného článku) je také druh odpovědi. JAn (diskuse) 6. 12. 2012, 15:36 (UTC)
Ty diskuse na de máme každý třetí pátek. On se vždycky\ někdo najde :-) -jkb- disk de: 6. 12. 2012, 17:12 (UTC)

The Signpost: 03 December 2012

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 5. 12. 2012, 19:05 (UTC)

Wikidata weekly summary #35

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 7. 12. 2012, 13:20 (UTC)

Souřadnice v Infoboxu městská část statutárního města

Ahoj, po botické náhradě se v infoboxu (viz např. Brno-Slatina) objevuje položka zeměpisné souřadnice se souřadnicemi a odkazem, ale pod tím duplicitně nevyplněné zeměpisná šířka: {{{zem.šíř}}}, zeměpisná délka: {{{zem.dél}}}. Mohl bys upravit infobox, aby se to skrylo? Dík, — Gumruch (disk.) 8. 12. 2012, 19:33 (UTC)

The Signpost: 10 December 2012

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 11. 12. 2012, 20:15 (UTC)

Deleting correct translation by your bot

Hi Jan, your bot deleted from German page "Schwingquarz" the link to the English "Crystal oscillator". That was not nice, because it is the correct translation. Please stop your bot in this case. Regards --Elcap (diskuse) 13. 12. 2012, 10:42 (UTC)

But english page have different links than de. So is possible, then de. page should have all links same like en. JAn (diskuse) 13. 12. 2012, 13:06 (UTC)

Souřadnice italských obcí

Ahoj, nechci tě nějak uhánět, ale nepřehlédl či nezapomněl jsi na toto ? --Jowe (diskuse) 14. 12. 2012, 10:07 (UTC)

Wikidata weekly summary #36

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Deployed new code on wikidata.org. All changes can be found here
  • Updated demo system
  • http://test2.wikipedia.org now uses http://wikidata.org for getting language links and wikidata.org edits affecting the existing articles on test2 show up in RecentChanges (if they are not hidden)
  • Statements (think of “population: 2.000.000” and similar things) are taking shape in the interface. They are still pretty buggy though at this point.
  • It is now possible to link to images on Wikimedia Commons in a statement (think of “image: sundown_at_the_beach.png” for example)
  • Links are now protocol-relative (bugzilla:42534)
  • No longer possible to create new items and set labels when database is set to read-only
  • Added more tests to the GeoCoordinate parser
  • Make use of EditEntity in removeclaims API
  • Removed many singletons to reduce global state
  • Made SpecialSetLabel work with non-item entities
  • Improved settings system
  • Improved options of ValueFormatters
  • Improved options of ValueParsers
  • Moved label+description uniqueness check out of transaction to avoid deadlocks and changed it to only be enforced for edits changing any violating values
  • Fixed serialization of SiteArray
  • ~=[,,_,,]:3
  • Had to fix reporting of aliases in wbsearchentities again
  • Implemented integration of baserevids for statements UI API calls for editconflict detection for statements/claims/snaks
  • Universal Language Selector fallback fix for Selenium tests
  • Report URL to entity in wbsearchentites API module
  • Moved the demo system to a larger server
  • Fixed several bugs in Statements user interface, most notably, adding Statements to existing sections and layout fixes
  • Added wikibase API module on the client to provide information about the associated repo (e.g. url, script path, article path)
  • A bunch of messages for autocomments were fixed (they are automatically added as an edit summary for edits on items and co in Wikidata - for example: “‎Changed [en] description: Finnish rock band”)
 • Discussions/Press
 • Events
  • WhereCamp
  • Wikidata talk as part of a lecture on knowledge management in Karlsruhe
  • upcoming: 29C3
  • upcoming: Office hours
 • Other Noteworthy Stuff
 • Open Tasks for You
  • Want to help Lydia write the next weekly summary? Let her know.
  • Hack on one of these
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 14. 12. 2012, 14:45 (UTC)

JAnDbot chybně odstraňuje interwiki z článků o houbách

Zdravím, chtěl bych Vás upozornit např. na následující zásahy JAnDbota do článků o houbách: Rozdíl verzí Lupenopórka červenožlutá a Rozdíl verzí Choroš smolonohý Bot zde chybně odstranil mezijazykové odkazy na články o týchž druzích na jiných wikipediích; zejm. se to myslím týká německé wikipedie. V minulosti se obdobný problém vyskytoval např. u článku baňka velkokališná. Příslušné zásahy bota proto bylo třeba napravit. Za pochopení a případnou nápravu předem děkuje a s pozdravem je Vavrin (diskuse) 14. 12. 2012, 14:08 (UTC)

Problémem je, že v některých jazycích existuje více článků. Viz začátek logů
======Post-processing [[cs:Lupenopórka červenožlutá]]======
ERROR: Found more than one link for wikipedia:en
ERROR: Found more than one link for wikipedia:sv
ERROR: Found more than one link for wikipedia:vi
==============================
Links to wikipedia:en
 (1) Found link to [[en:Phylloporus pelletieri]] in:
    [[cs:Lupenopórka červenožlutá]]
    [[pl:Poroblaszek żółtoczerwony]]
    [[sv:Skivsopp]]
    [[vi:Phylloporus pelletieri]]
 (2) Found link to [[en:Phylloporus rhodoxanthus]] in:
    [[de:Europäisches Goldblatt]]
    [[ru:Филлопорус красно-оранжевый]]
    [[sv:Phylloporus rhodoxanthus]]
    [[vi:Phylloporus rhodoxanthus]]

======Post-processing [[cs:Choroš smolonohý]]======
ERROR: Found more than one link for wikipedia:en
==============================
Links to wikipedia:en
 (1) Found link to [[en:Royoporus badius]] in:
    [[cs:Choroš smolonohý]]
    [[sv:Royoporus badius]]
 (2) Found link to [[en:Polyporus badius]] in:
    [[de:Kastanienbrauner Stielporling]]
    [[pms:Polyporus badius]]
    [[ru:Трутовик каштановый]]
    [[vi:Polyporus badius]]
Vyberte správné skupiny a já opravím. JAn (diskuse) 14. 12. 2012, 18:04 (UTC)

JAnDbot: chyby při změně infoboxu

Bot při zmene infoboxu, konkretne pridavani zemepisne sirky a delky , maze polozku "nazev tvrze". Stranka Bouda (dělostřelecká tvrz), i jine. Nad infoboxem je pak "{{{název tvrze}}}".

diff: [8] Jj14 (diskuse) 17. 12. 2012, 15:04 (UTC)


Koukám, že ten den udělal těch chyb nějak moc :-(. Nejjednodušší bude těch 16 článků projít a opravit ručně. JAn (diskuse) 18. 12. 2012, 07:33 (UTC)
VyřešenoVyřešeno (5+1 stran) Sem jsem to psal, kdyby to byl nějaký vážnější problém. Jj14 (diskuse) 18. 12. 2012, 22:14 (UTC)

The Signpost: 17 December 2012

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 19. 12. 2012, 22:35 (UTC)

Wikidata weekly summary #37

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.

Have a great holiday season!

Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 21. 12. 2012, 13:50 (UTC)

Informatika

Ahoj Honzo. Prosím, bylo by možné nějak přinutit Wikipedista:JAnDbota, aby neměnil anglický odkaz ze stránky Informatika na en:Computer Science, ale ponechal jej na en:Informatics? Problém je v tom, že existuje určitý posun významu mezi angličtinou a čestinou. Protějškem en:Computer Science je Matematická informatika nebo Počítačová věda, čili jedno poměrně úzké vědní odvětví, zatímco informatikou se v češtině obvykle rozumí téměř cokoli, co souvisí se zpracováním informací, jak je uvedeno na stránce Informatika. Viz též Diskuse:Informatika. Předem děkuju. Kolarp (diskuse) 12. 11. 2012, 20:32 (UTC)

V tom je obrovský bordel - je smícháno několik různých témat do jednoho, a když už se někomu na chvíli podaří to sjednotit na nějakou variantu, tak to za chvíli někdo jiný zamíchá opět jinak.

Viz též kde se nachází interwiki na Computer science a kde na Informatics. A navíc, [[:en:Informatics] je rozcestník, takže jakýkoliv robot jej automaticky přeskočí, pokud má k dispozici odkaz na nerozcestníkovou stránku. JAn (diskuse) 12. 11. 2012, 20:43 (UTC)

Zmatek je způsoben nejspíš těmi posunutými významy v jednotlivých jazycích. A také díky souboji „neotřelých“ a „otrockých“ překladů. To ale nic nemění na tom, že tu změnu provedl Tvůj bot. Kolarp (diskuse) 12. 11. 2012, 22:40 (UTC)
Ano, provedl s mou asistencí, už mi za to vynadali i z anglické verze, ale nic to nemění na to, že en:Informatics je rozcestník, takže i kdyby nebyl konflikt nikde v žádném jiném jazyce a robot by našel Informatics a Computer science, automaticky rozhodne pro CS, protže ta není rozcestník. JAn (diskuse) 13. 11. 2012, 09:12 (UTC)
Když ti vynadali i z anglické verze, tak bys mohl toho bota upravit, aby mezijazykové odkazy en:Informatics <-> cs:Informatika a en:Computer Science <-> cs:Matematická informatika považoval za dané a neměnil je. Nebo nám bude nějaký program diktovat, jaká struktura pojmů je správná? Kolarp (diskuse) 28. 12. 2012, 11:17 (UTC)

The Signpost: 24 December 2012

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 26. 12. 2012, 05:50 (UTC)

on en:ISO 216 the link to de:ISO 216 got deleted

Look into the history, I added the link on 8 Dec. 2011 and it got deleted by JAnDbot on 8 March 2012. Hashier (diskuse) 29. 12. 2012, 01:58 (UTC)

de:ISO 216 is only redirect, not article.JAn (diskuse) 29. 12. 2012, 12:36 (UTC)

Wikidata weekly summary #38

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week. It's rather short this time because pretty much everyone enjoys some well-deserved vacation.
 • Development
  • Some of us unwrapped gifts (-:
  • Started working on supporting different kinds of Snaks in the user interface
  • Fixing support for PostgreSQL in core, which was broken with introduction of the sites stuff
  • Code reviewing of changes in MediaWiki core
  • Adding watchlist filter in client for Wikidata changes
 • Discussions/Press
 • Events
  • right now: 29C3
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 28. 12. 2012, 19:45 (UTC)

The Signpost: 31 December 2012

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 2. 1. 2013, 05:15 (UTC)

Dotaz

Ahoj, chci se zptat, proč tvůj bot upravuje v infoboxu údaje v rozporu se správným psaním čísel v češtině, viz Wikipedie:Typografické rady#Čísla. --Jowe (diskuse) 3. 1. 2013, 14:47 (UTC)


Schválně zkus ty hodnoty rozlohy a počtu obyvatel napsat "česky" a podívej se, co to udělá s automaticky počítanou hodnotou hustoty zalidnění. Jde o čísla, pišme je jako čísla, na výstupu budou zformátována do čitelné podoby. 1000000.12 -> 1 000 000,12 JAn (diskuse) 3. 1. 2013, 15:14 (UTC)
Ulehčení práce editorům pomocí automatického výpočtu neospravedlňuje chybné zobrazení pro čtenáře. Ale jestli tomu dobře rozumím, chystáš ještě úpravu infoboxu, tak aby se zobrazovala desetinná čárka, pak je vše v pořádku. Jo a mimochodem, ne u všech kantonů se teď infobox zobrazuje správně (Kanton Juniville)- --Jowe (diskuse) 3. 1. 2013, 15:24 (UTC)
Díky za upozornění, šablonu jsem poupravil (i když v náhledu se mi to předtím ukazovalo dobře) a dělitelné mezery právě opravuji. JAn (diskuse) 3. 1. 2013, 20:04 (UTC)

Wikidata weekly summary #39

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 4. 1. 2013, 21:35 (UTC)

Regex na infobox

Tady ho máš:

# -*- coding: utf-8 -*-

fixes['usa'] = {
  'regex': True,
  'msg': {
    '_default':u'robot nahradil šablonu {{Infobox okresy USA}} šablonou {{Infobox region}}',
  },
  'replacements': [
	(ur'\{\{Infobox okresy USA', u'{{Infobox region'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*název okresu\s*=\s*([^\n]*)', u'| úřední název česky = \1\n| úřední název = \n| obrázek = \n| foto velikost = \n| popis foto = '),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*poloha\s*=\s*([^\n]*)', u'| mapa umístění = \1\n| mapa velikost = 250px'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*rozloha\s*=\s*(\S[^\n]*)', u'| rozloha = \1'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*obyv\s*=\s*(\d*\s*\d+\s*\d+)\s*\(?([^\n]*)\)', u'| obyvatel = \1\n| obyv.datum = \2'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*hustota\s*=\s*([^\n]*)', u'| hustota = \1\n| HDP = \n| jazyk = \n| národnosti = \n| náboženství = '),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*sídlo\s*=\s*([^\n]*)', u'| status = [[Okresy ve Spojených státech amerických|okres]]\n| hlavní město = \1'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*čas\s*=\s*([^\n]*)', u'| čas = \1'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*datum\s*=\s*([^\n]*)', u'| vznik = \1'),
	(ur'(?<=\{\{Infobox okresy USA)\|\s*web\s*=(?:\s*\[?http://|\s*\[?)([^\|\]\} ]*)\]?', u'| doména = \1'),
  ]
}

Snad už budeš vědět. (P.S.: Dáš to do user-fixes.py a vyvoláš replace.py s parametrem -fix:usa a pomocí -page: ozkoušíš, pak použiješ -link: nebo tak něco.)
Pokud by nefungoval, ozvi se. Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 6. 1. 2013, 11:53 (UTC)

Ještě infobox fr. kantony

Ahoj, může mít jednu prosbu? Šlo by zařídit, aby se při zobrazení uživatelům oddělovaly u počtů obyvatel řády tisíců? (např. 15241 na 15 241) Jednak je to přehlednější, a kolega to chtěl řešit nezlomitelnou mezerou (Kanton Vic-sur-Seille), pak to samozřejmě hází chybu. Stejně by bylo možné takto zobrazovat i výsledek hustoty? (těchto případů je ale mnohem, mnohem míň, týká se jen aglomerací). Díky --Hadonos (diskuse) 7. 1. 2013, 20:05 (UTC)
Aha, teď jsem si přečetl výše text z 3. 1., takže už asi píšu pozdě, už se na tom si pracuje... --Hadonos (diskuse) 7. 1. 2013, 20:08 (UTC)

Super rychlost. Kdybych věděl, že je to tak jednoduchý, neotravoval bych. Díky --Hadonos (diskuse) 7. 1. 2013, 20:50 (UTC)
Já v té funkci pořád ještě tápu, možná jsem to mohl napsat rovnou jinak a lépe. JAn (diskuse) 7. 1. 2013, 21:17 (UTC)

The Signpost: 07 January 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 9. 1. 2013, 11:50 (UTC)

Dotaz

Ahoj, jaký má prosímtě smysl tato editace? Ta mezera tam má být. Dík --Faigl.ladislav slovačiny 9. 1. 2013, 22:26 (UTC)

Když botovi zadám, aby za tím tu mezeru dělal, zase ji dělá i tam, kde nemá. Změnil jsem tedy zadání, ale v takovém případě bot přeskočí stránky, kde je mezi koncovou }} a koncem řádku cokoliv. JAn (diskuse) 10. 1. 2013, 09:19 (UTC)

d'Artagnan

Dobrý den. Váš robot odstranil z českého článku d'Artagnan odkaz na anglickou wikipedii na článek Charles de Batz-Castelmore d'Artagnan. Rovněž tak na francouzkosu a švédskou a nizozemskou. Opravil jsem to, protože tyto odkazy jsou věcně naprosto v pořádku. Prosím, ať to již neodstraňuje. Díky --Chalupa (diskuse) 10. 1. 2013, 16:20 (UTC)

Teď jsem ještě zjistil, že na německou a italskou. prosí, opravte to nějak. Děkuji, --Chalupa (diskuse) 10. 1. 2013, 16:32 (UTC)
Je zde problém, že jsou pomíchané dvě skupiny článků (dva články má polská a španělská Wikipedie), viz log:
======Post-processing [[cs:D'Artagnan]]======            
ERROR: Found more than one link for wikipedia:pl          
ERROR: Found more than one link for wikipedia:es          
==============================                   
Links to wikipedia:pl                        
(1) Found link to [[pl:D'Artagnan]] in:               
[[ar:دارتانيان]]                          
[[bg:Д'Артанян]]                          
[[cs:D'Artagnan]]                          
[[es:D'Artagnan]]                          
[[fi:D’Artagnan]]                          
[[gl:D'Artagnan]]                          
[[id:D'Artagnan]]                          
[[ja:ダルタニャン]]                         
[[li:D'Artagnan]]                          
[[pt:D'Artagnan]]                          
[[ru:Д’Артаньян]]                          
[[tr:D'Artagnan]]                          
[[uk:Д'Артаньян]]                          
[[zh:達爾達尼央]]                          
(2) Found link to [[pl:Charles de Batz-Castelmore d'Artagnan]] in: 
[[de:Charles d’Artagnan de Batz-Castelmore]]            
[[en:Charles de Batz-Castelmore d'Artagnan]]            
[[es:Charles de Batz-Castelmore d'Artagnan]]            
[[et:Charles de Batz-Castelmore, Artagnani krahv]]         
[[fr:Charles de Batz-Castelmore d'Artagnan]]            
[[hu:Charles de Batz de Castelmore d’Artagnan]]           
[[it:Charles de Batz de Castelmore d'Artagnan]]           
[[lb:Charles de Batz-Castelmore]]                  
[[nl:Charles de Batz de Castelmore]]                
[[no:D'Artagnan]]                          
[[sv:Charles de Batz-Castelmore d'Artagnan]]            

JAn (diskuse) 10. 1. 2013, 20:20 (UTC)

To mají zvlášť článek o románové a skutečné postavě? --Vachovec1 (diskuse) 11. 1. 2013, 00:49 (UTC)

Wikidata weekly summary #40

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 11. 1. 2013, 16:20 (UTC)

Šablona:Infobox Fotbalista

Zdravím, k tvé poznámce v diskuzi k problematické šabloně Fotbalista, tady je hlavní téma, uvítám tvůj příspěvěk. Sleduju dění kolem toho a zatím se s tím nic neděje.--Chalim Kenabru (diskuse) 11. 1. 2013, 21:24 (UTC)

LocMap

Ahoj, můžeš mi vysvětlit smysl této editace ? LocMap byl v infoboxu umístěn do středu a teď na pravé straně to vypadá mnohem hůř. --Jowe (diskuse) 11. 1. 2013, 22:34 (UTC)

U LocMap parametr float neodmazávat! Jinak to dopadne jak je naznačeno výše. --Vachovec1 (diskuse) 11. 1. 2013, 22:44 (UTC)

Ach jo... to zas dali tři experti hlavy dohromady. --Jowe (diskuse) 11. 1. 2013, 22:52 (UTC)

A už se to dotýká řádově stovek článků :-((( --Vachovec1 (diskuse) 11. 1. 2013, 22:56 (UTC)

Ahoj, zatím jsem bota bloknul. Až to dořešíte, tak jej odblokuj.--Kacir 11. 1. 2013, 23:09 (UTC)

Nechal jsem vašeho bota dočasně zablokovat, aby škody nerostly. Příště se raději obraťte na někoho, kdo s danou šablonou má zkušenosti (při vší úctě, kolegové G3ron1mo ani Danny B. to rozhodně nejsou). Nebo na někoho, kdo rozumí šablonám obecně. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 11. 1. 2013, 23:16 (UTC)
Vidím jako zásadní chybu to, že {{LocMap}} implicitně styluje "float: right" a nerespektuje tak styly nadřazeného prvku (v tomto případě "text-align: center" celé buňky infoboxu). Navíc předpis "float: center" je nesmyslný hned ze dvou důvodů: za prvé vlastnost float hodnotu center nepodporuje (ve vnořené {{LocMap+}} je to přepisováno na "margin: 0 auto"), za druhé obtékání locmapy v infoboxu z obou stran textem ani nepožadujeme. Mělo by se ve zmíněné šabloně upravit a samostatná vložení v článcích, kde není součástí infoboxu, explicitně nastylovat doprava. --Milda (diskuse) 11. 1. 2013, 23:58 (UTC)
Problém je, že ten kód není strukturovaný, takže člověk to musí pracně rozplétat, pokud se v tom chce vyznat. S tou pozicí LocMap v infoboxu byl problém už po spuštění HTML5 (plus ještě navíc další problém s polohou puntíku). Kolega Mormegil zmíněný problém vyřešil právě přidáním jednoho "margin: 0 auto" do {{LocMap+}} - viz tento diff. Od té doby to bylo OK, než se do toho pustil JAnDbot. Jestli tedy {{LocMap+}} nahrazuje float=center za další "margin: 0 auto", je jasné, kde je problém. To "margin: 0 auto" tam pak chybí a LocMap je nevystředěná. Teď je otázka co s tím. To "margin: 0 auto" se tam zjevně nějak dát musí, otázka je kam a jak. Jinak ještě dodám, že to "float" funguje (fungoval) v {{LocMap}} jako parametr šablony, ne jako CSS vlastnost - souhlasím s tím, že je to poněkud matoucí (nešťastně nazvaný parametr - možná by se spíš hodilo něco jako "vystředění=center"). V tomto světle to ale dává smysl. Je-li zadáno float=center, šablona {{LocMap+}} předá hodnotu "margin: 0 auto" a LocMap je tak vzhledem k nadřazené entitě vystředěná. --Vachovec1 (diskuse) 12. 1. 2013, 00:47 (UTC)
Dodatek 1: Ještě dodám, že oprava zrušením parametru float v {{LocMap}} a přímym místo podmíněným vložením "margin: 0 auto" v {{LocMap+}} asi nesplní účel, protože v infoboxu pak LocMap bude vystředěná, ale zase budou pravděpodobně problémy tam, kde infobox není. --Vachovec1 (diskuse) 12. 1. 2013, 01:04 (UTC)
Dodatek 2: Vystředění mapy je hlavní, ale ne jediný problém s JAnDbotem a LocMap. Dalším je zmenšování některých map. Viz stránky Sedlec nebo Nová Ves. Na menší mapě se jednotlivé body překrývají, kdo se v tom pak má vyznat? --Vachovec1 (diskuse) 12. 1. 2013, 01:04 (UTC)
STOP CHAT Wikipedie není diskusní fórum, respektujte to, prosím. Děkujeme za pochopení. STOP CHAT

Prosím, nenatahujte tuto diskusi, místo toho raději zrevertujte chybné editace (tzn, kromě rozcestníků). Vyjádřím se později, až budu mít čas. JAn (diskuse)

Jen upozorňuji, že u šablony {{LocMap~}} nerevertujte. --G3ron1mo 12. 1. 2013, 08:43 (UTC)
Revertovat ručně stovky editací ? To myslíš vážně ? --Jowe (diskuse) 12. 1. 2013, 09:42 (UTC)
Jistě, je to užitečnější, než dál rozmazávat vzniklý problém. JAn (diskuse) 12. 1. 2013, 12:23 (UTC)

Abych to uvedl na pravou míru - byl jsem požádán lidmi, kteří rozumí šablonám, o odstranění neexistujícho parametru tam, kde je vložena {{LocMap~}}. Dostal jsem i příslušný regex, ale nikdo z nás si v tu chvíli neuvědomil, že special:whatlinkshere/template:LocMap~ obsahují i články, které tuto šablonu neobsahují přímo. Takže, místo toho, aby bot pracoval převážně na rozcestníkových stránkách, pracoval na všech, ve kterých je tato šablona zprostředkovaně vložena. Víme tedy, kde je chyba a teď už by to mělo proběhnout správně.

Co se týče toho, že locmapy v rozcestních byly zmenšeny tak, že u hodně častých názvů nejsou použitelné, tak o to jsem byl požádán Sokoljanem před půl rokem.

JAn (diskuse) 12. 1. 2013, 12:23 (UTC)

BTW, ty názvy LocMap / LocMap+ / LocMap~ jsou tak úžasně intuitivní, nehledě na kód ve kterém se málokdo vyzná (prasácky napsaný, obsahuje neočekávané a neintuitivní výchozí hodnoty a neočekávané změny poděděných vlastností), že je s podivem, že to zatím pořád funguje. Kupříkladu by se dalo zjednodušit, když už tam ty Locmapy chcete (a že je spousta argumentů proti, viz udělátka OSM a WIkiMiniAtlas), že by byly plněny přímo parametry souřadnic použitými v infoboxu. JAn (diskuse) 12. 1. 2013, 12:49 (UTC)
Nad přehledností kódu jsem se taky pozastavoval :) Vyplňování souřadnic podle parametrů v infoboxu by bylo určitě fajn a snad se někdy povede realizovat. Jen bych v takovém případě nezaváděl, aby se LocMapa zobrazovala v infoboxu natvrdo za všech okolností (někdy postačí mapa jako obyčejný obrázek z Commons, pokud bude přehlednější a výstižnější).--Jiekeren (diskuse) 12. 1. 2013, 13:17 (UTC)
Přidat do infoboxu parametr, který položku případně nezobrazí není až takový problém JAn (diskuse) 14. 1. 2013, 06:47 (UTC)

Koncentrační tábor Majdanek

Ahoj, Jeden můj známý mne upozornil na nesrovnalost ve článku o koncentračním táboře Majdanek. Jedná se konkrétně o větu Odhady se různí, ale táborem Majdanek prošlo více než 300 tisíc vězňů, většinou Židů a Poláků. Dle různých pramenů jich v táboře zemřelo asi 80 - 400 tisíc, přímo o data. Jestliže táborem prošlo více než 300 000 vězňů, jak tedy v táboře mohlo zemřít až 400 tisíc. To je o 100 000 víc, než je uvedeno v předchozí větě. V historii článku jsem zjistil, že se jedná o tvojí editaci. Můžeš to nějak upravit nebo jinak vysvětlit? Díky --WWII (diskuse) 12. 1. 2013, 07:48 (UTC)

Já jsem odmazal dlouhodobě neozdrojovanou a zpochybněnou větu a nahradil větou, která má uvedený zdroj. Že nekoresponduje s předchozí větou jsem si nevšiml. JAn (diskuse) 12. 1. 2013, 12:12 (UTC)

Odkazy do statistického číselníku

Zdravím. Nevím, kolik energie chceš věnovat systematice obcí, ale napadlo mě, že když už infoboxy obcí stejně většinou obsahují kód NUTS5, tak že by nemuselo být složité, aby se v kolonkách "zákl. sídelní jednotky", "částí obce" a "katastrální území" vedle ručně zadávaného počtu objevil i přímý externí odkaz na jejich seznam do číselníku ČSÚ (seznam místních částí máme většinou v navboxu, ale k. ú. a ZSJ dost často taky hledám a ty zatím ve Wikipedii systematicky pokryté nemáme). Možná by stačilo jenom doplnit pár "vzorečků" do šablony infoboxu. Kupříkladu Hořovice mají NUTS5 531189, takže odkaz http://registry.czso.cz/irso/cisdet.jsp?kodcis=43&kod=531189 vede na Hořovice v číselníku, a dalšími parametry v této URL lze mimo jiné rozbalit seznamy jednotlivých podřazených či nadřazených jednotek. Nemělo by být složité rozpoznat, jak ty jednotlivé parametry fungují. Nechceš se do toho zahloubat nebo pošťouchnout někoho, o kom si myslíš, že by se mu do toho chtělo pustit? --ŠJů (diskuse) 13. 1. 2013, 23:37 (UTC)

Obávám se, že na opětovný systematický průchod už nebudu mít nikdy čas. Ale popřemýšlím nad přidáním http://registry.czso.cz/irso/cisdet.jsp?kodcis=43&kod={{{NUTS5}}} na vhodné místo do infoboxu, také to často využívám. JAn (diskuse) 14. 1. 2013, 06:52 (UTC)

"Untranslated message"

[9] How to translate that missing edit summary translation? 91.155.210.216 14. 1. 2013, 18:15 (UTC)

It seem my SVN does not update translations from repository. I'll try to solve it. JAn (diskuse) 14. 1. 2013, 19:16 (UTC)

The Signpost: 14 January 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 16. 1. 2013, 13:15 (UTC)

Wikidata weekly summary #41

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 18. 1. 2013, 15:50 (UTC)

Sjednocení souřadnic

Ahoj, mohl bys prosím požádat svého bota, aby nepřeváděl souřadnice na stránce Seznam tisícovek v Česku (viz tahle změna a dvě podobné z dřívějška)? Ze stejných důvodů, jako už vynechává seznamy nejvyšších hor evropských, asijských, afrických, amerických a australských zemí (viz téma Souřadnice v archivu Tvé diskusní stránky i na mé diskusní stránce) a také tatranské/slovenské dvoutisícovky, andské šestitisícovky a fourteeners v USA (na které jsem neupozorňoval, ale také je úspěšně vynechává).
Díky, Maoman (diskuse) 21. 1. 2013, 00:11 (UTC)

Asi jsem se uklepl, vždy po novém dumpu projíždím, kde jsou použity tyto zastaralé šablony (Coor*). Ale nebylo by lepší nechat to sjednotit? Kvůli několika málo seznamům nám tu straší nevyhovující zastaralé formáty souřadnic. Je to stejné, jako chtít, aby v nějaké tabulce měly všechny čísla uvedeny úvodní nuly, ale přitom, aby se s nimi dalo pracovat jako s čísly. JAn (diskuse) 21. 1. 2013, 07:17 (UTC)
Ahoj, díky za odpověď. Jak už jsem psal v té prosincové diskusi, taky obecně souhlasím se sjednocením šablon souřadnic, ale problém je v tom, že současná verze šablony Souřadnice neumožňuje zvolit formát, který by byl vhodný pro použití v seznamech - tj. buď pevný formát dms (jako to umí šablona Coor dms), případně už dříve zmíněný geocachingový formát, který je také pevný (tj. vždy stejně široký). Současný nesourodý formát je v seznamech/tabulkách nepoužitelný, viz toto porovnání.
Teď jsem si všiml, že jsi šablonu Coor dms natvrdo přesměroval na šablonu Souřadnice. Proto Tě chci z výše uvedených důvodů požádat, jestli bys mohl Coor dms nechat žít až do doby, než bude nová šablona Souřadnice umět pevný formát. Píšeš, že jde jen o několik málo seznamů (což je v podstatě pravda), ale podle mě jde o velmi zásadní seznamy a nesourodé souřadnice jim zbytečně škodí.
Díky, Maoman (diskuse) 21. 1. 2013, 12:50 (UTC)

Šablona: Rozsah let

Není smazání diskutovaného článku/šablony/kategorie ještě před uzavřením souvisejícího AfD závažným prohřeškem proti pravidlům Wikipedie? V každém případě by bylo záhodno příslušné AfD uzavřít. --Vachovec1 (diskuse) 21. 1. 2013, 13:22 (UTC)

Smazání šablony, která nejde ani zobrazit je spíš užitečné. Ano, měl jsem uzavřít, ale výsledek vypadal jednoznačně a v tu chvíli jsem na hledání uzavíracích náležitostí neměl náladu ani čas. Uzavírejte s odvahou. JAn (diskuse) 21. 1. 2013, 13:54 (UTC)
Už sem uzavřel. --Wikipedista:BobM d|p 21. 1. 2013, 14:29 (UTC)

The Signpost: 21 January 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 23. 1. 2013, 22:00 (UTC)

Wikidata weekly summary #42

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Updated demo system
  • Improved design of sites code in core
  • Fixed SQLite compatibility
  • Worked on implementing references handling in statements user interface
  • Useful error messages will be shown in statements user interface in case of data value mismatches
  • Switched the demo system to Labs’ puppet
  • Selenium tests for length constraint, claim edit-conflicts
  • Setting up dispatcher script on internal test machine
  • More work on wikibase.getEntities() function for Scribunto/Lua-Templates
  • AbuseFilter is now working with Wikibase
  • The change dispatcher script is now ready for use on the WMF cluster
  • Initial implementation of {{#property}} parser function for the client
  • Created a widget for the client to connect a page to a Wikidata item and add interwiki language links to a page
  • Preparing a page to list unconnected pages on the clients
 • Discussions/Press
 • Events
 • Other Noteworthy Stuff
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 25. 1. 2013, 14:50 (UTC)

JAnDbot error

Hello,

On November 9 your bot did 2 bad edits, undoing correction I had made to these articles. Could you have your bot not automatically undo humans' work?

Thanks in advance --Rinaku (t · c) 27. 1. 2013, 17:01 (UTC)

(Here and there too.) --Rinaku (t · c) 27. 1. 2013, 17:47 (UTC)

The Signpost: 28 January 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 30. 1. 2013, 16:55 (UTC)

Chybějící stránky

Technické připomínky:

 • po první stovce (někde u 120-140) bývá v seznamu díra (několik prázdných řádek) - viděl jsem v seznamech opakovaně ("4", "5", "6", "7", "8")
 • u "8" je nějaký problém na začátku seznamu

--Vachovec1 (diskuse) 31. 1. 2013, 11:09 (UTC)

Články, které existují se v seznamu projeví právě takovouto mezerou. Bohužel skript, který jsem převzal, je starý asi 7 let a má svoje mouchy, jednou z nich je například nesprávná interpretace nedělitelné mezery (což je za většinou těchto děr). viz user talk:Miner. U seznamu 8 mi jednoduše chybí závorky, stačí se kouknout na kód stránky. JAn (diskuse) 31. 1. 2013, 11:41 (UTC)

Souřadnice za hranicí ČR

Ahoj, jedny souřadnice české stavby mířily za hranice, nevím jestli někdo s robotem probíhá kolem a kontroluje to, nebo by to stálo za robota, a nebo to byl výjimečný případ. http://toolserver.org kamsi za Holandsko. --Filo (diskuse) 31. 1. 2013, 16:02 (UTC)

Během desítek tisíc náhrad se u několika desítek článků různými způsoby objevily chybné souřadnice. U některých vím, jak k tomu došlo a jak zpětně opravit, ale stále nemám k dispozici vhodné vstupy, u některých se chybné souřadnice prostě staly. Jediné, jak lze odhalit tyto chyby je podívat se na OSM mapu chybové oblasti a hledat, které články v oblasti zavánějí jiným místem (typicky české názvy v holandsku). JAn (diskuse) 31. 1. 2013, 20:14 (UTC)
Tak to děkuji za vyčerpávající přednášku o možnostech. Sem tam něco opravím, když to příliš ční mimo českou polohu. --Filo (diskuse) 1. 2. 2013, 09:42 (UTC)

Wikidata weekly summary #43

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Deployment on the Hebrew and Italian Wikipedia ([10] [11] [12])
  • Switched the Wikipedias over to a new, more scalable dispatching changes script for propagating changes from the repository to the clients
  • Fixing various deeply buried bugs and a few minor bugs reported after deployment
  • Preparations for next deployment on wikidata.org
  • Working on property parser function for the client
  • Implemented robust serialization of changes for dispatching
  • Resumed work on linked data interface
  • References can now be created, edited and removed on existing statements
  • Several minor user interface fixes
  • Styling of the user interface for statements
  • Selenium tests for references
  • Selenium tests for non-JS SpecialPages
  • Worked on puppet
 • Discussions/Press
 • Events
 • Other Noteworthy Stuff
 • Open Tasks for You
  • Test statements on the [demo system before the roll-out to wikidata.org on February 4
  • Hack on one of these
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 1. 2. 2013, 13:20 (UTC)

Odstraňovanie whitespace z volaní šablón

Zdravím. Pred časom v diskusii v krčme padli nejaké argumenty proti odstraňovaniu fixného formátovania tvojim botom na skwiki, proti sa tam vyjadrili viacerí redaktori. Z akého dôvodu nechávaš bota naďalej whitespace odstraňovať ([15])? --Teslaton (diskuse) 5. 2. 2013, 09:22 (UTC)

Protože mám stále nastaveny kosmetické změny u sk.wiki. Klidně to vypnu, ale pak nebude robot opravovat ani jiné chyby. JAn (diskuse) 5. 2. 2013, 09:44 (UTC)
BTW, už na rozdílu verzí je krásně vidět, že i když tam bylo všude zarovnání, tak to platilo jen v kódu, v rozdílu verzí je nadmorská výška a zemepisná šírka každé jinak široké (proporcionální písmo). JAn (diskuse) 5. 2. 2013, 09:46 (UTC)
No ak nevieš/nechceš v kóde vypnúť/zakomentovať len toto konkrétne pravidlo, bude vypnutie "kosmetických změn" asi najlepšie riešenie... Aj tak nie je veľmi obvyklé, aby iw. bot robil nejaké ďalšie úpravy popri dopĺňaní/úprave interwiki. Debatu o prínosoch a negatívach odsadzovania by som nerád na tomto mieste znova rozvíjal, podstatné argumenty som uviedol už v tej diskusii (odhadujem ale, že pri editácii samotnej, či už markupu alebo kódu asi proporcionálne písmo nepoužívaš). --Teslaton (diskuse) 5. 2. 2013, 12:58 (UTC)
Pozn.: ako, tiež by ma to v priemernom prípade až tak netrápilo (odhliadnuc teraz od toho, že je to pri vačších IB na skwiki neformálny zvyk), niektoré konkrétne typy článkov (napr. CS obce, SK obce, biografie) som ale zámerne pri poslednom strojovom dopĺňaní údajov ukladal tak, že som v nich infoboxy serializoval do markupu vrátane zarovnania na operátor. Keďže sa upravovali prakticky všetky, bolo formátovanie v rámci tej množiny konzistentné. V dôsledku aktivity tvojho bota sa z toho ale postupom času stáva guláš... --Teslaton (diskuse) 5. 2. 2013, 13:08 (UTC)

The Signpost: 04 February 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 6. 2. 2013, 00:35 (UTC)

Trojitá duplicita

V hesle Holany jsou po editacích robota troje souřadnice. Nedá se to zredukovat, alespoň ty na spodní části hesla? Nebo je zneviditelnit tagy? Není to hezké a navíc zařazení do odkazů myslím není v tomto tvaru dobré.--Zákupák (diskuse) 8. 2. 2013, 08:42 (UTC)

To není po robotovi, to tam bylo už před ním [16]. Zkusil jsem to předělat. JAn (diskuse) 8. 2. 2013, 08:54 (UTC)
Děkuji.--Zákupák (diskuse) 8. 2. 2013, 10:46 (UTC)

Wikidata weekly summary #44

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Deployment of the first parts of phase 2 (infoboxes/statements) on wikidata.org done - see it live for example here, here and here
  • Diffs for statement edits can now be shown
  • Started work on query definitions
  • Edit links are now disabled in the interface when the user does not have the rights to edit
  • Edit links are now hidden when viewing old revision
  • Worked on search field for WikibaseSolr
  • More work on Lua templates for Wikibase entities
  • Worked on bugfixes in the statement user interface
  • New features in the statement user interface (references counter/heading)
  • JavaScript editing for table showing labels and description of the same item in different languages
  • Repaired and updated the demo system
  • Resumed work on Linked Data interface
  • Support for enhanced recent changes format in client
  • There are automatic comments for statement edits as well in the history now
  • Special page for unconnected pages, that is pages on the client that are not connected to items on the repository
  • Added permission checks for statements, so a user that can not edit will not be able to edit or that only a group can be allowed to do some changes like creating statements
 • Discussions/Press
 • Events
  • FOSDEM
  • upcoming: office hour (English; German later)
 • Other Noteworthy Stuff
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 8. 2. 2013, 16:05 (UTC)

Potřebuji pomoc - archivace

Stránka WP:Potřebuji pomoc potřebuje archivaci. Mohl byste nastavit vhodné parametry pro archivačního bota? Děkuji. --Vachovec1 (diskuse) 10. 2. 2013, 12:56 (UTC)

Křivoklát

Ahoj Jan! I hope that you know russian letters and can help us at ru:Википедия:К переименованию/9 февраля 2013#Кршивоклат → Крживоклат where we discuss the original czech ponounciation of the Křivoklát castle. The problem is which variant we should prefer, Кршивоклат or Крживоклат. Můžete nám pomoci? --Obersachse (diskuse) 11. 2. 2013, 15:45 (UTC)

Děkuji. --Obersachse (diskuse) 11. 2. 2013, 21:24 (UTC)

Televizní vysílač na Ještědu

Ahoj, upravil jsem článek o televizním vysílači na Ještědu. Jakožto znalce v oboru architektury a stavebnictví bych se Tě chtěl pozeptat, co článku dle Tvého názoru chybí, aby třeba mohl být i NČ. Díky za odpovědi. --Jan Polák (diskuse) 12. 2. 2013, 12:04 (UTC)

The Signpost: 11 February 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 13. 2. 2013, 06:46 (UTC)

Wikidata is here; please disable any interwiki bots on the English Wikipedia

Hi!

Wikidata has been deployed to the English Wikipedia. Going forward, Wikidata will manage interwiki links. Further information: m:Wikidata/Deployment Questions and <https://blog.wikimedia.de/?p=13892>.

Important note: Bots that continue to add, remove, or update interwiki links on the English Wikipedia may be blocked from editing after Saturday, February 16, 2013.

If you are running pywikipedia's interwiki.py, please update to pyrev:11073 which will automatically prevent your bot from updating links on this wiki.

If you have any questions, please ask at the bot owners' noticeboard. Thank you for your past work maintaining interwiki links. It has been very appreciated and we're looking forward to an even brighter future with Wikidata. Legoktm (diskuse) 14. 2. 2013, 09:43 (UTC)

Wikidata weekly summary #45

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Deployment to English Wikipedia
  • Fix various minor bugs in client, including watchlist toggle with preference to default to always show Wikidata edits
  • Added the new Baso Minangkabau Wikipedia (min)
  • Fixed wrong revision of statements being shown in diff and old revision view
  • Diff visualization for claims (simple version for main snak)
  • Diff visualization for claims (extended version for references, qualifiers, ranks)
  • Tooltip that notifies about the license your contributions will be covered by while editing (can be disabled by each user)
  • Started with valueview refactoring
  • Started with user interface handling of deleted properties
  • Started with refactoring of local partial entity lookup
  • Started with refactoring of toolbar usage in jQuery.wikibase view widgets
  • Finished improvement on jQuery.wikibase.claimview’s edit mode handling
  • Improved search by using entity selector in search field instead of normal MediaWiki search field
  • More work on Lua-based templates for entities
  • Specified the capabilities of the query language we need
  • Created query object
  • Proper bot-flagging of edits (bugzilla:44857)
  • Use of ID to directly address an item or property
  • Search should give more of the complete matches now
  • Special:ItemByTitle should work for canonical namespaces and later on for local namespaces
  • More robust format for notifications of changes on the repository to the client
  • Started work on refactoring API and autocomments code
  • Started to maintain documentation of configuration options in git
 • Discussions/Press
 • Events
  • Upcoming: Wikipedia Day NYC
  • Upcoming: office hour in English tomorrow
  • Note: changed day of next German office hour to March 8
 • Other Noteworthy Stuff
  • We have a time scheduled when Wikidata will be read-only for a database migration. The window for that is Feb 20 19:00 to Feb 21 2:00 UTC.
  • New features and bugfixes on Wikidata are planned to be deployed on Monday (Feb 18). This should among other things include:
   • Showing useful diffs for edits of claims (they’re currently empty)
   • Automatic comments for editing of claims (there are currently none)
   • Ability to add items to claims by their ID
   • Better handling of deleted properties
   • More results in the entity selector (that’s the thing that lets you select properties, items and so on) so you can add everything and not just the first few matches that are shown
  • We’re still working on the issue that sometimes editing of certain parts of items or properties isn’t possible. If you’re running into it try to reload the page and/or change the URL to the www. version or the non-www. version respectively.
  • Deployment on all other Wikipedias is currently planned for March 6 (a note to the Village Pumps of all affected projects will follow soon)
  • Check out a well-done item
 • Open Tasks for You
 • Help expand en:Wikipedia:Wikidata
 • Help expand and translate Wikidata/Deployment Questions
 • Hack on one these
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 15. 2. 2013, 21:25 (UTC)

interwiki Technika

Ahoj, proč nemá být v článku Technika interwiki en:Technology? V anglickém Technology cs:Technika je. Zdravím.--ॐ (Aum) (diskuse) 19. 2. 2013, 12:22 (UTC)

Protože en:Technology je už v článku technologie (d:Q11016), kdežto technika (d:Q2695280) nemá ekvivalent . Vzhledem k tomu, že anglická Wikipedie už používá Wikidata, je tamní interwiki v článku neaktuální. Interwiki musí být 1:1. JAn (diskuse) 19. 2. 2013, 12:46 (UTC)
Ale ono je to naopak: česky Technika - anglicky Technology. K českému Technologie asi anglický ekvivalent není. Myslím, že by to stálo za opravení, ale neumím to udělat. --ॐ (Aum) (diskuse) 19. 2. 2013, 12:55 (UTC)
Tak na Wikidatechu položky techologie odebat angličtinu (editovat, odstarnit) a naopak u položky technika přidat (poslední řádek, kód jazyka en). JAn (diskuse) 19. 2. 2013, 13:07 (UTC)
Při pokusu o odebrání en z Technologie došlo k chybě - An error occurred while trying to perform remove and because of this, your changes could not be completed. Nevím co s tím. Mohl bys to prosím udělat? Díky. --ॐ (Aum) (diskuse) 19. 2. 2013, 13:17 (UTC)

Mořkov

Ahoj, dovoluji si upozornit, že jsem obě Tvé výtky k článku Mořkov zapracoval. Vyhovuje-li Ti již podoba článku, prosím o vyjádření jeho podpory v hlasování. Díky. --Jan Polák (diskuse) 19. 2. 2013, 21:56 (UTC)

The Signpost: 18 February 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 20. 2. 2013, 17:40 (UTC)

Wikidata weekly summary #46

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 22. 2. 2013, 17:15 (UTC)

Odblokování

Ahoj. Tvoje ochota odblokovávat nespravedlivě zablokované účty je jistě chvályhodná. Příště bych však ještě ocenil, kdyby jsi se třeba snažil zjistit postoj a důvody blokujícího správce a kontaktoval ho. Děkuji. --Harold (diskuse) 25. 2. 2013, 14:21 (UTC)

Ahoj. Samozřejmě jsem si prověřil historii tohoto výtečníka, sám jsem s ním přišel do styku při žádosti o přejmenování. O soukromých mailech jsem neměl tušení, ale rozhodně jsem tím nechtěl naznačit, že jsi měl blokovat jinak. Osobně si myslím, že dlouho odblokovaný nevydrží, ale dal jsem mu ještě šanci - měl i užitečné editace. JAn (diskuse) 25. 2. 2013, 18:54 (UTC)

Commons

Dobrý den, všiml jsem si Vašeho revertu v článku Namnice. Není mi zcela jasné, proč odkaz na commons v infoboxu "nemá co dělat". Je to nějaké závazné pravidlo? V tom případě nevím, proč je v infoboxech na commons kolonka. Nechci, aby to co jsem napsal vyznělo nějak hrubě, jsem v podstatě nováček a budu rád za osvětlení problému. Mimochodem v řadě článků, které jsem procházel, byl odkaz na commons pouze v infoboxu. S pozdravem --RomanM82 (diskuse) 25. 2. 2013, 17:06 (UTC)

Odkaz na Commons je odkaz na externí stránky, proto patří do sekce Externí odkazy nebo na konec článku. Do infoboxu byl přidán poměrně nedávno. Roboti, kteří přidávají odkazy na commons obvykle neumí takovýto druh odkazu identifikovat a doplní standardní šablonu na standardní místo. JAn (diskuse) 25. 2. 2013, 18:56 (UTC)

Divné iw

Co bylo důvodem k [17]? Miraceti 27. 2. 2013, 21:50 (UTC)

uklepnutí se, hledal jsem k určité skupině šablon stejně pojmenované na jiných wiki před importem na Wikidata. JAn (diskuse) 27. 2. 2013, 21:53 (UTC)

The Signpost: 25 February 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 28. 2. 2013, 04:16 (UTC)

Výstavba

Zdravím, reaguji na Vaši poznámku, že stránka Ve výstavbě není časově omezena. Samotná šablona ale tvrdí, že po týdnu bez editace by měla být odstraněna. Na stránce jste více, než měsíc (kromě revertů po odstranění jmenované šablony) neudělal žádnou editaci.

Šablona Ve výstavbě slouží k označení článku, který prochází rozsáhlou přestavbou a vyzývá nás, abychom stránku sami needitovali. Podle mne je tedy vhodné vložit šablonu na úvod stránky, kde si ji všichni všimnou, nikoli doprostřed textu. Díky a přeji hezký den. --DobyvatelCZ (diskuse) 28. 2. 2013, 20:51 (UTC)

Vida, já si toho nikdy nevšiml :-). Tato šablona nezakazuje ostatním editovat, jen upozorňuje, že na stránce probíhají změny. I proto jsem ji dal až za již upravenou část.
A jinak uvítám návrhy, jak stránku rozdělit či zpřehlednit - systém dle ulic a čísel není dostatečný? JAn (diskuse) 28. 2. 2013, 21:13 (UTC)
Zdravím, v takovém případě bychom asi potřebovali šablonu {{Ve výstavbě část}} :-), protože nynější šablona říká, že je v přestavbě celá stránka. Logicky bych ji tedy řadil na začátek stránky, na rozdíl od té navrhované.
Seznam je promyšlen dobře. S dělením stránek moc zkušeností nemám, proto jsem si nic navrhnout netroufl. Jen mám potíž s tím, že nadměrná velikost a ještě k tomu tolik obrázků výrazně prodlužuje načítání stránky (a to mám ještě slušné připojení), což je škoda. --DobyvatelCZ (diskuse) 28. 2. 2013, 21:25 (UTC)

interwiki

Ahoj, kontaktujem ťa tu, lebo si to určite skôr prečítaš. Tvoj bot spravil túto úpravu, avšak interwiki sa už nachádzajú v podšablóne Referencie/Dokumentácia, treba na to myslieť. Pekný deň. Vgt alias --178.40.215.202 1. 3. 2013, 14:58 (UTC)

Nahlásím vývojářům, šablona není v seznamu. JAn (diskuse) 1. 3. 2013, 19:50 (UTC)

Wikidata weekly summary #47

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Extended diff view to include references now
  • Fixed bug where incorrect statements revision was shown in diff view
  • Added first version of Linked Data interface (RDF/XML); will be accessible from Special:EntityData
  • Updated the demo system
  • More work towards using Solr for our search
  • More investigation and fixes of search issues
  • Fixed several bugs in the entity selector and improved its behavior
  • Worked on refactoring of how our widgets use the toolbar
  • Worked on implementation of missing data model components in JavaScript
  • A lot of bug fixing
 • Events
 • Other Noteworthy Stuff
  • Rollout of phase 1 (language links) on all remaining Wikipedias is still planned for March 6
  • Next update on wikidata.org is also planned for March 6. This will have bugfixes and if all goes well string as a new available data type.
  • Proposal was made to the Hungarian, Hebrew and Italian Wikipedias to be the first batch to use phase 2 of Wikidata (infoboxes). Scheduled timeframe for this is end of March
  • d:Wikidata:Database reports has some useful reports like the list of most used properties
  • The interwiki shortcut :d was changed to always use www in the resulting link (to prevent editing issues on other URLs).
  • The list of available properties is growing and a whole bunch of new ones are being discussed
  • Reasonator gives you a nice adapted view of an item about a person
  • Items by cat helps you find missing items in a certain Wikipedia category
  • A few more additions to d:Wikidata:Tools that you should have a look at if you’re editing statements
  • We now have more than 2600 active users on Wikidata. Thanks for being awesome. <3
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 2. 3. 2013, 00:00 (UTC)

Zakázka pro tebe

Ahoj, mám pro Tebe (tedy tvého bota) menší zakázku. Až budeš/budete mít čas, mohl(i) bys(te):

Poslední dobou trpím zhoršením krátko- a střednědobé paměti; měl jsem pro Tebe a bota ještě jednu položku, ale na tu jsem při (nebo před?) psaním toho zapomněl. :|

Dostal jsi už za bota vyznamenání? :) Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 3. 3. 2013, 18:08 (UTC)

Ahoj, klidně mi tykej.
JAn (diskuse) 3. 3. 2013, 19:37 (UTC)
Tak omyl (ze zkratky). -te znamenalo množné číslo, tj. Tebe a bota (my si přece jako údržbáři dávno tykáme :-). Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 3. 3. 2013, 19:47 (UTC)
136 zkatek zakategorizováno, zbytek buď nebyly přesměrování nebo obsahovaly víc než jeden řetězec ]]. klasický kategorizační skript přesměrování přeskakuje :-(.
K vyznamenáním - viz archiv, spousta nadávek, pár bloků a málo ocenění :-) JAn (diskuse) 3. 3. 2013, 20:07 (UTC)

Nisse d apres nature ill jnl fal.png Tournesol.png

Skvělé, dostáváš ode mě kytičku za spolupráci a gnóma za práci, kterou ostatní (na RC) nevidí. Musíme držet pospolu; jak jsi mi psal: „… údržba Wikipedie je někdy dost nevděčná činnost…“ Doufám, že s tebou mohu pro příště počítat! Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 4. 3. 2013, 07:10 (UTC)

User:JAnDbot

The roll-out of the first part of Wikidata is coming to zh Wikipedia. Wikidata has currently planned this for March 6. According to suggestion of Wikidata migration, your bot zh:User:JAnDbot should probably update or stop its present job of interlanguage links in zh Wikipedia within a few days. If your bot is wikidata compatible, please ignore the above message. Thank you. 乌拉跨氪 (diskuse) 5. 3. 2013, 06:29 (UTC)

JAnDbot @ is.wikipedia

Since today is.wikipedia is getting language links from Wikidata. You should either update your bot, once an update that makes pywikipedia compatible with Wikidata becomes available, or stop its present job of maintaining interlanguage links. Thanks.--Snaevar (diskuse) 7. 3. 2013, 00:23 (UTC)

Wikidata weekly summary #48

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 8. 3. 2013, 18:46 (UTC)

The Signpost: 11 March 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 13. 3. 2013, 07:01 (UTC)

Wikidata weekly summary #49

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
  • Development
  • Design improvements to the SetClaim API module
  • More work on implementing the simple inclusion syntax that will be 1 way to access Wikidata data on Wikipedia
  • More work on Lua (the second way to access Wikidata data on Wikipedia)
  • Added parser page property to hold entity id in client. This fixes:
   • bugzilla:45037 - don’t show edit link if noexternallanglinks has suppressed all Wikidata links
   • bugzilla:44536 - have the edit link go directly to the Q### pages, instead of Special:ItemByTitle which shall make the link be more reliable and work for all namespaces
  • Selenium tests for deleted-property-handling
  • Selenium tests for multiline references
  • Selenium tests for add-sitelinks-from-client
  • Selenium tests for Entity-Selector-as-Searchbox
  • Selenium tests for language-table
  • Implemented in-process caching for entities
  • Lua support to access the repo data and implement getEntity (so you can use stuff like entity = mw.wikibase.getEntity("Q1459") in Lua modules)
  • rebuildTermSearchKey is now ready for production (this still needs to be run but once done it will make search case-insensitive)
  • Improved error reports from the API
  • Ground work for better edit summaries from the API
  • Added a table of content to item pages
  • Added debug functionality to be able to investigate why it takes longer than it should for Wikidata changes to show up on recent changes and watchlists on Wikipedia
  • Finished implementation of References-UI
  • Implemented GUID generator in JavaScript
  • Worked on fixing a bug related to deleted properties where the UI would display wrong information
  • Minor fixes/additions to the JS datamodel implementation
  • Minor bugfixes in Statements-UI
  • More work on RDF export
 • Discussions/Press
 • Events
 • Other Noteworthy Stuff
 • Did you know?
  • If you add a Babel box to your user page Wikidata will show you items and descriptions in other languages you speak as well without you having to switch the language
  • Want to know which items use a certain property? Try the “what links here” link on a property page
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 15. 3. 2013, 18:30 (UTC)

Páter Mrskač

Ahoj, myslíš, že Páter Mrskač je vhodné uživatelské jméno ? Je to název knihy pojednávající o sexuálních zvrácenostech 16. století. Dle mého porušuje hned 3 body pro nevhodnost uživatelských jmen.

 • jména provokující rasovou/etnickou/národní/náboženskou/třídní nesnášenlivost, xenofobii apod.
 • jména odkazující na násilí
 • jména se sexuálním podtextem

--Jowe (diskuse) 19. 3. 2013, 08:54 (UTC)

O tomto významu jsem neměl ponětí, i když žadatel je provokatér, tak mne mohlo napadnout, že v tom bude nějaký háček. Jenže, on se dá najít nějaký skrytý význam skoro u každého slova. Na první pohled jméno puze odkazuje na násilí, ale nikoliv tak přímočaře jako původní požadavek - kru'tas. Uživatel je v podmínce, budiž mu to případně připočteno k tíži.JAn (diskuse) 19. 3. 2013, 09:33 (UTC)
Na první pohled především provokuje náboženskou nesnášenlivost. --Jowe (diskuse) 19. 3. 2013, 09:38 (UTC)

The Signpost: 18 March 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 22. 3. 2013, 06:31 (UTC)

Zámek Amboise

Ahoj, všimla som si, že si vrátil text v tomto článku s odôvodnením návrat kompilátu z různých zdrojů. Takéto texty boli doplnené z viacerých IP vo viacerých článkoch vždy so zhrnutím (doplněno kompilací z odborné literatury - z.motycka@centrum.cz). Tie zdroje sa nedajú dohľadať, takže by to malo byť brané ako copyvio. Nehovoriac o tom, že je to príšerný neupraviteľný guláš, takže ak by to aj nebolo copyvio, tak je to určite urgent. Tým autorom som viac razy písala odpoveď žiadna, len ďalší guláš bez zdroja. Asi by bolo lepšie brať to ako copyvio, keďže zdroj nie je jasný. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 22. 3. 2013, 14:32 (UTC)

Uzavírání AfD

Je sice hezké, že se jakožto správce angažujete v uzavírání AfD, ovšem tento proces zahrnuje několik formálních a procedurálních kroků, které není záhodno opomíjet. V souvislosti s uzavřením Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Adam a Eva jste nezbytných kroků vynechal hned několik:

 1. Odstranění odkazu z Wikipedie:Diskuse o smazání
 2. Přidání odkazu na uzavřenou AfD do archivu.
 3. Neuvedl jste v rámci zdůvodnění, kam stránku přesouváte. Jak to má potom člověk najít, když ani není (v tomto případě odůvodněně) ponecháno přesměrování?
 4. Přídání šablony {{Afd-oznámení}} na příslušnou diskusní stránku.

Možná jste se k tomu chtěl vrátit, v každém případě po provedném uzavření to bylo v zoufalém stavu. Příště by to chtělo zařídit všechny potřebné kroky pokud možno najednou. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 22. 3. 2013, 19:13 (UTC)

Je hezké, že se staráte, ale jak už jsem dříve uvedl - kolem uzavírání AfD je tolik byrokracie, že se v tom kvůli tomu moc neangažuji. A zatímco vlastní uzavírání by dle části komunity mělo příslušet hlavně správcům, zbylé věci může udělat skoro i cvičená opice (přičemž i ve stručném návodu na archivaci je zmíněno pouze přidání do archivu). Z toho důvodu jsem při nedostatku času ponechal uzavřené hlasování na seznamu, aby se nějaká opice či dobrovolník našli. A jméno cílového článku je vidět v textu hned několikrát, a při kliku na již červený odkaz Šablona:Adam_a_Eva se snadno dozvíte novou polohu článku. JAn (diskuse) 22. 3. 2013, 21:42 (UTC)

Wikidata weekly summary #50

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Rolled out new code on wikidata.org. The new stuff you probably care about is:
   • Improved references. They can now have multiple lines. This should make references much more useful. You can now have one reference with for example values for each of the properties "book", "author", "page" to describe one source.
   • Fixed the prev/next links in diff view (bugzilla:45821)
   • d:Special:EntitiesWithoutLabel now lets you filter by language and entity type
  • Widget to add language links on the Wikipedias directly: added setting to enable/disable it per wiki and made it available for logged-in users only
  • Widget to add language links on the Wikipedias directly: improved layout / size
  • Made it so that the “edit links” link on Wikipedia is also shown when the corresponding item only has a link to this one language and no other languages
  • Submitted improved Apache config patch to make wikidata.org always redirect to www.wikidata.org, which is awaiting code review and deployment.
  • Improved the script that is responsible for taking Wikidata changes to the Wikipedias
  • Added a few ways to better debug the script responsible for taking Wikidata changes to the Wikipedias. This should help with investigating why some changes take way to long to show up on the Wikipedias.
  • Started work on automatically adding edited items to the user’s watchlist (according to preferences)
  • Finished script for rebuilding search keys, so we can finally get case insensitive matches in a lot of places
  • Support for multi-line references in diff view
  • Selenium tests for inclusion syntax
  • Improved parser function (that will be used to access Wikidata data on the Wikipedias) to accept property ID or label
  • Increased isolation of data model component to increase clarity and visibility of bad dependencies
  • Worked on schema access in the SQLStore (of the query component)
 • Discussions/Press
 • Events
  • 3rd Media Web Symposium 2013
  • Wikidata trifft Archäologie
  • SMWCon Spring NYC
 • Other Noteworthy Stuff
 • Did you know?
  • When you edit a statement there is a little wheel in front of the text field. This lets you choose between “custom value”, “unknown value” and “no value”. “No value” means that we know that the given property has no value, e.g. Elizabeth I of England had no spouse. “Unknown value” means that the property has a value, but it is unknown which one -- e.g. Pope Linus most certainly had a year of birth, but it is unknown to us.
 • Open Tasks for You
Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 23. 3. 2013, 00:15 (UTC)

Žádost o přesun stránky

Zdravím, mohl byste prosím přesunout stránku Živa na Živa (bohyně)? Ráda bych vytvořila rozcestník. Děkuji a přeji hezký den. --Linn (diskuse) 27. 3. 2013, 11:37 (UTC)

Děkuji za pomoc. Existuje někde stránka, kde bych mohla o podobné přesuny žádat (případně bylo by možné ji založit)? Procházím - byť jen letmo a chaoticky - rozcestníky na en wiki, a podobných případů bude jistě více.
Hezký den. --Linn (diskuse) 28. 3. 2013, 13:28 (UTC)
Wikipedie:Nástěnka správců. --Marek Koudelka (diskuse) 28. 3. 2013, 13:30 (UTC)

The Signpost: 25 March 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 28. 3. 2013, 22:11 (UTC)

Špatné geo

Zde bot vložil špatné geo:


Bylo by možné to nějak opravit. Vytvořil se nám díky tomu špatnej KML:-( --Juandev (diskuse) 29. 3. 2013, 06:08 (UTC)

Ačkoliv robot v některých článcích nahradil správné souřadnice chybnými, toto není ten případ, tady nahradil nesprávné souřadnice stejně nesprávnými. Nezbývá, než to opravit ručně. JAn (diskuse) 29. 3. 2013, 06:22 (UTC)
V prvních dvouch případech se mi zdají původní souřadnice správné.--Juandev (diskuse) 29. 3. 2013, 09:31 (UTC)
54° v.d. ani 8° v.d. opravdu není na čekém území. JAn (diskuse) 29. 3. 2013, 09:36 (UTC)
Aha, už vidím - já koukal jen na hodnoty v infoboxu, které byly opravdu špatně. Hodnoty v {{geo cz}} jsem začal používat až později. No, aspoň máš zdroj, odkud opravit, ale ani ty původní nebyly asi úplně přesné, u Jeznice ukazovaly na střed k.ú, ne na vesnici. JAn (diskuse) 29. 3. 2013, 09:41 (UTC)
No tak já myslím, že bys to měl opravit ty, když si v tom udělal bordel. Já to dělat nebudu.--Juandev (diskuse) 29. 3. 2013, 09:48 (UTC)
No a ani nevím, jak se to dělá.--Juandev (diskuse) 29. 3. 2013, 09:52 (UTC)
Kdybys na to přišel už tehdy, dalo se to revertovat a udělat znova. Ale prostě ve chvíli, kdy je něco zapsané špatně se nelze divit tomu, že se chyba šíří dál. a myslím, že pro tebe nebude až tak velký problém pochopit, jak v infoboxech pomocí šablony {{subst:dms}} převést 14°15'20" na 14.2555556. JAn (diskuse) 29. 3. 2013, 10:12 (UTC)
Jo takhle, tys to převzal tu chybu. Tak to potom chápu. Ale dávají se souřadnice do prostřed? A doprostřed čeho? Zastavěné oblasti, nebo kú?--Juandev (diskuse) 29. 3. 2013, 10:22 (UTC)

Wikidata weekly summary #51

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • The first 11 Wikipedias can now include data from Wikidata in their articles (If you want to see it in action see the infobox at it:Torino)
  • Worked on automatic summaries for statements
  • Worked on making properties accessible from the client using their label so you can use {{#property:executive director}} instead of {{#property:p169}} for example
  • Made qualifiers ready for the next deployment (Please test. See details further down.)
  • Selenium tests for qualifiers
  • Fixed some issues related to QUnit testing
  • Worked on improved handling and code design of multiple snak lists in the UI (qualifiers, references)
 • Discussions/Press
 • Events
  • Newline 2013
 • Other Noteworthy Stuff
  • We’re currently carefully monitoring performance after the deployment of phase 2 on the first 11 Wikipedias. There seem to be a few small issues. As soon as they are resolved we'll deploy on English Wikipedia. All other Wikipedias are planned to follow very soon after that.
  • Bye and a big thank you to Anja, Silke, Jens and John who are leaving the development team at the end of the month and will work on other cool things. You’ll be missed!
  • Ever had any doubt about the possibilities of Wikidata? Talk to Wiri!
  • We worked on reducing the time it takes for Wikidata edits to show up in the Wikipedias and made some progress. Daniel posted an analysis
  • We started running a script on the database in order to make search on Wikidata case-insensitive. This should be finished in a few days and then search should be more useful.
  • In addition to the above we have rolled out a new search box that suggests items. This should also make finding things on Wikidata a lot easier for you.
  • We’re making some progress with Internet Explorer 8 support but there are a lot of issues with it (some outside our control). It’s unclear at the moment how much we can improve it still without spending an unjustified amount of time on it. You can follow the progress at bugzilla:44228
  • Edits are now auto-confirmed for users with more than 50 edits and account age 4 days: bugzilla:46461
  • Do you need old-style interwiki links for a sister project for example? This is for you
  • The Wikimedia Foundation applied as a mentoring organisation for Google Summer of Code again. We have proposed some Wikidata projects for students to take up if the Foundation is accepted again. At least 2 other organisations that applied also propose Wikidata ideas. More details on that once we know which organisations are accepted.
  • Denny hacked together a tree of life based on data from Wikidata
  • Wikidata was added to wikipulse
  • A template to retrieve data from Wikidata if no local value is set
 • Did you know?
 • Open Tasks for You
  • See note at the end of this weekly summary
  • Help test qualifiers (m:Wikidata/Notes/Data model primer#Qualifiers - see also example statements there) on the test wiki so we can roll it out with the next release
  • Did you file a bug report for Wikidata or did someone else do it for you? Please take a minute to check if it is still valid. (Thanks for filing it btw!)
  • Add some missing descriptions to those items with the same label?
  • Hack on one of these

Could I have 2 mins of your time? As I’ll be working on some other projects for Wikimedia Germany as well from now on the time I can spend on Wikidata will be reduced. This means I’ll have to figure out what is useful to spend time on. If you’re reading this could you let me know for example on this discussion page? Also if you have ideas how to improve the weekly summaries please post them. --Lydia Pintscher (WMDE) (talk)

Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 29. 3. 2013, 20:30 (UTC)

Subjektivní právo × nárok

Dobrý den, dovolil jsem si udělat úpravu: Subjektivní právo=Rights, Nárok=Entitlement, až pak jsem si všiml vaší aktivity... Littledogboy (diskuse) 31. 3. 2013, 19:36 (UTC)

ĎŤŇ se řadí za DTN

Omyl – viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=900. Možná by to chtělo přidat k tomu skriptu jako zdroj, aby nebyli v pokušení i jiní. Littledogboy (diskuse) 31. 3. 2013, 21:02 (UTC)

Aféra s únikem osobních údajů

Zmínil jsem Tě tam a v tomto kontextu považuji za povinnost Tě o tom informovat. --Tchoř (diskuse) 4. 4. 2013, 22:22 (UTC)

The Signpost: 01 April 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 5. 4. 2013, 12:41 (UTC)

Reformulace návrhu změny doporučení

Ahoj, navrhovaný text v doporučení AT, k němuž ses také vyjádřil, byl na základě diskuse reformulován. Jeho smysl zůstal zachován. Dovoluji si na tuto úpravu upozornit. Zdraví.--Kacir 5. 4. 2013, 21:55 (UTC)

Wikidata weekly summary #52

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • The first year is over. Thank you everyone for being amazing and helping to build Wikidata and making it more than we could possibly have hoped for already. <3
  • Put a lot of work into improved support for Internet Explorer 8
  • Worked on improving recent changes code in client
  • Finished valueview refactoring. Created new extension “ValueView”
  • Implemented string formatter
 • Discussions/Press
 • Events
  • upcoming: GLAM-Wiki 2013
 • Other Noteworthy Stuff
  • Deployment of phase 2 on English Wikipedia is currently planned for April 8. The remaining Wikipedias are scheduled for April 10. As usual this might change if we run into problems along the way.
  • There is now a page showing the current lag for changes propagating to the Wikipedias so they can show up in watchlists and recent changes for example. This should ideally be in the range of a few minutes. Right now it is higher because of some abnormally high bot activity but decreasing. Should be down to a few minutes soon.
  • There’s now a badge you can add to Wikipedia articles to indicate there is data about it on Wikidata
  • We hit Q10000000
  • A Wikidata item in the wild ;-)
 • Did you know?
 • Open Tasks for You

Based on feedback for last week’s call for comments we will continue this newsletter. However more community help will be needed. From now on they’ll be drafted at d:Wikidata:Status updates/Next and your help is very welcome.

Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 6. 4. 2013, 02:24 (UTC)

Odstranění kategorií

Mohu poprosit o zdůvodnění těchto odstranění? --Freibo (diskuse) 8. 4. 2013, 16:22 (UTC)

Dva roky zpátky? OK - měl jsem za to, že kategorie Vesnice okresu XX by měly být ploché a většinu jich do takového stavu uvedl. V opačném případě když se spustí nějaký příkaz na neplochou kategorii, aplikuje se i na členy subkategorií a pak se člověk diví, že mezi českými městy najde Franze Kafku nebo Marečku podejte mi pero. JAn (diskuse) 8. 4. 2013, 18:17 (UTC)

The Signpost: 08 April 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 10. 4. 2013, 06:36 (UTC)

Wikidata weekly summary #53

Wikidata-logo-en.svg
Here's your quick overview of what has been happening around Wikidata over the last week.
 • Development
  • Got some external professional review of our code and architecture and started working on their feedback
  • Worked on reducing the dispatch lag (the time it takes for changes on Wikidata to be sent to the Wikipedias for display in watchlist, recent changes and to purge affected pages)
  • Worked on using Redis for job queue to improve the lag situation even further
  • Created new Wikibase Query extension for phase 3 functionality
  • Autocomments & Autosummaries for SetClaim module
  • Worked on the GeoCoordinate parser
 • Events/Press
  • right now: GLAM-WIKI 2013
 • Discussions
 • Other Noteworthy Stuff
  • Deployment of phase 2 on the remaining Wikipedias was delayed because of a high lag of changes being propagated to the Wikipedias. The lag has been reduced considerably now and is going down even more. The new date for deployment will not be next week because there are other large changes on Wikimedia infrastructure scheduled that we do not want to interfere with. It will hopefully happen very soon after that though.
  • Next code update on wikidata.org is planned for Wednesday. This should include qualifiers and bugfixes.
  • There will probably be a short outage/read-only for wikidata.org on Tuesday (database is being switched to MariaDB)
  • If you're a student and interested in coding on Wikidata consider applying for Google Summer of Code.
  • There is a new user right: property creators
  • There is now a page to request deletion of a property
  • We now have Bureaucrats
  • Reasonator was improved and extended (1 2)
 • Open Tasks for You

Based on feedback for last week’s call for comments we will continue this newsletter. However more community help will be needed. From now on they’ll be drafted at d:Wikidata:Status updates/Next and your help is very welcome.

Read the full report · Unsubscribe · Global message delivery 12. 4. 2013, 23:21 (UTC)

Wikipedista:JAnDbot/movedpages

Dobrý den, má ještě využití stránka Wikipedista:JAnDbot/movedpages? Mohu ji smazat? --Jvs 15. 4. 2013, 10:23 (UTC)

Klidně, ale odstraňte pak i odkazy vedoucí na ni. JAn (diskuse) 15. 4. 2013, 11:11 (UTC)

Poděkování za úklid

Za úklid nepořádku po mém botovi

Dobrý večer, moc děkuji za úklid nepořádku po mém botovi. --G3ron1mo 15. 4. 2013, 20:04 (UTC)

The Signpost: 15 April 2013

News, reports and features from the English Wikipedia's weekly journal about Wikipedia and Wikimedia
Read this Signpost in full · Single-page · Unsubscribe · Global message delivery 17. 4. 2013, 19:41 (UTC)