Diskuse s wikipedistou:Honya

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přeji Vám pěkný den a těším se na Vaše další příspěvky! -- Mercy (|) 07:55, 3. 7. 2008 (UTC)

Transakční analýza[editovat zdroj]

Díky za veledílo jménem Transakční analýza, těch informací co jsi tam přidal je opravdu požehnaně. Měl bych jenom jednu otázku a posléze možná žádost. U dvojvazebné transakce dáváš za příklad verbální interakci "Dospělý - Dospělý" a neverbální "Rodič - Dítě", ale obrázek u toho je "Rodič - Rodič" a " Rodič - Dítě". Vím, i toto může být příkladem dvojvazebné transakce, ale myslím, že by bylo fajn mít ilustrativní obrázek shodný s textem. A k tomu se vztahuje ta prosba: Všimnul jsem si, že jsi i autorem daného obrázku. Bylo by možné tento obrázek tedy předělat, nedá-li Ti to moc práce, aby seděl k textu? Nebo jak se na to díváš Ty? xkomczax 25. 5. 2010, 19:03 (UTC)

Díky za info, opravil jsem obrázek podle textu. Hodně zdaru a energie do další práce na wiki. --honya 28. 5. 2010, 20:28 (UTC)
Já děkuji za opravu, přeji totéž :-) xkomczax 28. 5. 2010, 21:06 (UTC)

Tabulka hudebních nástrojů[editovat zdroj]

Ahoj. Smazal jsem tebou vytvořenou stránku „Tabulka hudebních nástrojů“ a to z několika důvodů. Jednak to byla duplicitní stránka k údajům a rozdělení v článcích Hudební nástroj a Sachs-Hornbostelova klasifikace hudebních nástrojů, obrázky jednotlivých nástrojů mají být v článcích o těchto nástrojích nebo o článcích o oněch skupinách (Idiofon, Membranofon, Chordofon, Aerofon, Elektrofon). Kromě toho Wikipedie není obrázková galerie, každá založená stránka má být encyklopedický článek s textem, obrázky jsou pouze pro doplnění a ilustraci, nemají být hlavním (a už vůbec ne jediným) tématem. Jako galerie naopak slouží stránky na Wikimedia Commons, viz třeba commons:Paris. Díky za pochopení. --Harold 18. 11. 2010, 13:00 (UTC)

Ahoj,
stránku jsem vytvořil, protože není možnost, jak určit nástroj jen podle toho jak vypadá. Procházet seznam nástrojů podle názvu po jednotlivých článcích je nepraktické a to i v případě rozdělení dle Sachs-Hornbostela. Obrázkové dělení hudebních nástrojů dle mého do encyklopedie patří, stejně jako rozvržení v orchestru - pokud ti dobře rozumím, tak bych měl vytvořit stránku Hudební nástroje na Commons a odkazovat na ní v článcích na cs.wiki? Díky --honya 19. 11. 2010, 11:06 (UTC)

Chápu, jak to myslíš, ale není to pro encyklopedii dobrý způsob. Cituji z Wikipedie:Co Wikipedie není: Wikipedie není... pouhou fotografickou či multimediální galerií bez encyklopedického textu v článku. Chcete-li prezentovat obrázek, poskytněte k němu prosím encyklopedický obsah, nebo zvažte zda obrázek nepřidat do projektu Wikimedia Commons. Jinak ano, fotky na Commons jsou kategorizovány stejně jako články na Wikipedii (commons:Category:Paris), u důležitých témat (nebo jak mají autoři zájem) jsou vytvářeny galerie nějakých důležitých fotek, kvalitních fotek apod. (mnou zmíněná stránka commons:Paris). Na tu pak lze odkazovat šablonou {{Commons}} většinou v zápatí článku. Vzhledem k tomu, že Commons je celosvětový projekt, je tam preferovaná angličtina, samozřejmě je vhodné popisky obrázků přeložit do co nejvíc jazyků včetně češtiny. Konkrétně jsem se na ty nástroje koukal a podobná galerie tam už existuje, viz commons:Musical instrument, odkud vedou odkazy na jednotlivé galerie jednotlivých typů nástrojů a dále na galerie jednotlivých nástrojů. Ideálně na tyto galerie by se mělo odkazovat z článků na české Wikipedii. Na Commons můžeš ty galerie probrat, třeba tam nějaké fotky přidat, atd., přidat odkazy ve zmiňované šabloně na cs.wiki... A jestli chceš, můžu ti mailem poslat zdrojový kód té tebou vytvořené místní galerie. --Harold 19. 11. 2010, 18:35 (UTC)

Ahoj, ano budu rád, když mi zdroj smazané stránky dáš třeba sem do diskuze. Využiju ho při budoucí editaci na commons a pak ho odmažu. Díky --honya 21. 11. 2010, 16:10 (UTC)

Pozvánka[editovat zdroj]

LW logo gold.svg
Pozvánka na setkání wikipedistů

3. (snad již opravdu) pravidelný sraz wikipedistů s workshopem se uskuteční
v pondělí 18. července 2011 od 18.30 hodin v Zulu baru, Na bojišti 8, Praha 2, nedaleko stanice metra I. P. Pavlova.
Všichni jsou srdečně zváni!

Pokud máte zájem, tak se zapište a stránku pro případné změny sledujte.


--Juan de Vojníkov 15. 7. 2011, 16:34 (UTC)

Kalvárie[editovat zdroj]

Dobý den, Vámi založená Kategorie:Kalvárie ukazovala jen sama na sebe. Nedokázal jsem přijít na to, kam ji správně zařadit, a jiné řešení, než smazání, jsem nenašel. Což také není bezchybné, neboť rychle se mažou jen prázdné kategorie. Zvažte prosím účelnost kategorizace (vizte Nápověda:Kategorie).--Tomas62 (diskuse) 15. 8. 2018, 14:14 (CEST)[odpovědět]

Dobrý den, Kalvárie je církevní stavba, nebylo by tedy možné kategorii zařadit sem: Kategorie:Náboženské a církevní stavby? Šlo mi o to dát do jedné skupiny články z tohoto rozcestníku: Kalvárie. Nemají žádnou společnou kategorii i když se jedná o jeden druh staveb. Nerozumím tomu, že kategorie byla "prázdná". Byly v ní zařazeny právě články z toho rozcestníku. Díky --honya (diskuse) 15. 8. 2018, 15:49 (CEST)[odpovědět]
Kategorie nebyla prázdná, proto také moje smazání není úplně v pořádku dle wikipravidel.
Se zařazením do této Kategorie:Náboženské a církevní stavby velmi váhám, ale zkuste to. Mějte však na paměti existenci Kategorie:Křížové cesty.--Tomas62 (diskuse) 15. 8. 2018, 16:16 (CEST)[odpovědět]

LMC[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku LMC. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Tomas62 (diskuse) 10. 9. 2020, 23:40 (CEST)[odpovědět]