Diskuse s wikipedistou:Herakleitoszefesu

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search

S pozdravem --K123456 25. 4. 2010, 08:37 (UTC)

NHF VSE[edit source]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Národohospodářská fakulta (VŠE). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Kacir 03:07, 14. 6. 2008 (UTC)

Shrnutí editace[edit source]

Díky za Vaše příspěvky, chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, tak třeba Vaše editace bude patřit mezi ty, které budou moci vynechat, a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. Daniel Šebesta {diskuze | příspěvky} 18:39, 8. 7. 2008 (UTC)

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“[edit source]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. Faigl.ladislav slovačiny 18. 7. 2009, 15:55 (UTC)

„Ukázat náhled“[edit source]

Prosím, věnujte pozornost upozornění, že máte používat tlačítko Ukázat náhled. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Důvody, proč se má toto tlačítko používat, máte uvedeny výše. Kromě technických záležitostí jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí toto tlačítko používat. Děkuji za pochopení. Faigl.ladislav slovačiny 18. 7. 2009, 16:21 (UTC)

Vídeň[edit source]

Dobrý den, děkuji, že zkoušíte editovat Wikipedii. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Děkuji. --Jan Myšák (diskuse) 19. 1. 2020, 18:31 (CET)

Vážený pane Myšáku, nejednal se o experiment. Snažil jsem se jenom vylepšit strukturu kódu daného článku. Editování Wikipedie (zejména té anglické) se už věnuji několik let. Zdraví čínský Pražák Honza / Herakleitoszefesu (diskuse) 19. 1. 2020, 18:36 (CET)
Tak to se omlouvám. Nic proti vám, ale jako vylepšení to moc nevypadalo... S pozdravem --Jan Myšák (diskuse) 19. 1. 2020, 18:39 (CET)
V pohodě, nic se neděje. Povšimněte si prosím, že třeba cílem úpravy https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=V%C3%ADde%C5%88&diff=prev&oldid=18061901&diffmode=source bylo ujednocení typografie – tj. použití pomlček místo spojek -. Děkuji. Herakleitoszefesu (diskuse) 19. 1. 2020, 18:41 (CET)
V pořádku, mě spíš zarazila ta spousta mezer přidaná do infoboxu a naopak odebraná z míst, kde běžně bývají (mezi == u nadpisu, před | v paramtrech infoboxu). --Jan Myšák (diskuse) 19. 1. 2020, 18:44 (CET)
Odebrání mezer u nadpisů == a před | v infoboxu mělo dle mého názoru zlepšit čitelnost kódu – bez jakéhokoliv vlivu na jeho funkčnost. A třeba ty mezery přidané do infoboxu měly zajistit přehledné zarovnání do bloku – vizte zdrojový kód po té mé konkrétní úpravě: https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=V%C3%ADde%C5%88&oldid=18061921&veaction=editsource Herakleitoszefesu (diskuse) 19. 1. 2020, 18:51 (CET)