Diskuse s wikipedistou:Dogbert

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Děkujeme za rozšíření hesla, současně bych Vás chtěl tímto i přivítat na české Wikipedii. Tedy Vítejte ;)

Chmee2 23:11, 23. 11. 2007 (UTC)

Heliogabalus[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše rozšíření hesla Heliogabalus. Nemohl byste k nim, prosím, dodat citace? Kdyby to šlo, tak bychom to moc ocenili. Pokud nevíte, jak na to, klidně se na mě obraťte. Díky a přeji Vám úspěšný začátek nového týdne! --Mercy 09:29, 26. 11. 2007 (UTC)

Podpis[editovat zdroj]

Vkládání podpisu

Díky za Vaše příspěvky. Chci však upozornit na jednu zvyklost. Zatímco do článků podpis zásadně nevkládáme, protože úpravy se mohou týkat různých částí článků, tak u diskusních příspěvků (což jsou de facto redakční porady, nikoliv chatovací fóra) hovoříme za sebe a objasňujeme své názory na pojetí článku, případně klademe dotazy, co nám není jasné, a proto je nutné své příspěvky podepisovat. Podepisovat by se měli i nezaregistrovaní přispěvatelé, místo podpisu se automaticky vloží IP adresa a datum. Podepsat se můžete tak, že napíšete čtyři vlnovky ~~~~, nebo kliknete na příslušnou ikonku z panelu nástrojů nad editačním okénkem. Děkuji za pochopení. --Luděk 13:15, 8. 12. 2007 (UTC)

Jojo, Mea maxima culpa. Snažím si na to dávat pozor....
Zase, pardón Dogbert 13:32, 8. 12. 2007 (UTC)

Jan Žižka[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl byste prosím doplnit k informaci, kterou jste uvedl v článku Jan Žižka, zdroj dokládající toto tvrzení? --Reaperman 18:13, 25. 1. 2008 (UTC)

O peceti pise Jiri Louda, vyklad o vcele byl marginalni poznamkou kdesi, podivam se potom, date-li mi dva dny:)
Samozřejmě dám, až jej naleznete, tak jej prosím pomocí příslušné citační šablony (Citace monografie, Citace periodika, ...) a aparátu <ref></ref> doplňte k příslušnému tvrzení v článku. Možná by bylo lepší rozepsat se okolo toho přímo v textu článku než v popisku obrázku. --Reaperman 18:42, 25. 1. 2008 (UTC)

![editovat zdroj]

Hodnoťte příspěvky, ne uživatele nebo to jestli někdo něco nechápe - protože není dobré pokračovat v tomto duchu. Díky za pochopení--Horst 14:48, 7. 4. 2008 (UTC)

Omlouvam se, pokud jsem vzbudil tento dojem, ale reagoval jsem na konkretni revert a jeho zduvodneni, nikoliv na osobu jeho puvodce. Dogbert 14:57, 7. 4. 2008 (UTC)


Císařství[editovat zdroj]

Promin ale jak víš že to nemůže či nemusí být pravda: V podstatě lze říci, že císařství vzniká je spojením dvou nebo více království, (případně dalších hodnostně nižších útvarů - (velko)knížectví, (velko)vévodství, hrabství apod.). Jak by tedy např. vzniklo Německo nebo Rakousko je tu i více faktorů, ale ta věta je pravdivá némusí platit ale pravdivá je(podle mě). --Kolomaznik 15:14, 9. 5. 2008 (UTC)

Není, císař byl hegemon křesťanského světa, vedle papeže, a měl být podle pravidel feudalního zřízení jen jeden, se skřípěním zubů se nakonec ustálili dva, římskoněmecký a byzantský. Jejich titul byl odvozen ještě z dob starého Říma a dával jim nárok na přednost (a podle původních názorů na nadvládu) před ostatními panovníky. Tradice se trochu změnila za doby Napoleona, který použil císařský titul, aby se odlišil od předchozího režimu. On sám sice taky usiloval o hegemonii a dal se korunovat papežem, ale protože středověká tradice již v té době vyčichla, kopírovali ho jiní revoluční vládci. To je případ amerických monarchií. Rakousko a Německo mělo císařský titul v reminiscenci na starou tradici Svaté říše římské, v podstatě proti tradičním monarchických zvyklostem, na které už ale v 19. století nikdo nemyslel. Co se týče dvou království, Stuartovci jich měli více (Anglie, Skotsko, Irsko) později Hannoverští přidali ještě Hannoversko, Jagellonci měli najednou taky několik korun, francouzský král měl Francii a Navarru, uherský Uhry a Chorvatsko, případně Halič a království Ramy a Kumánů apod., Habsburkově ve Španělsku spojili království pět, a to nepočítaje jednotlivé korunní země, které mívali vlastní královskou tradici, a žádný z nich se císařem nestal, ani je nenapadlo o to usilovat. Dogbert 21:53, 9. 5. 2008 (UTC)

Seznam představitelů českého státu[editovat zdroj]

Zdravím, všiml jsem si, žes byl jedním z těch co přispěli do této diskuse (anebo jí předcházejících). Mrkni tam ještě jednou, prosím, ať to nějak dotáhneme do konce. Díky. --Iaroslavvs 13. 2. 2010, 23:29 (UTC)