Diskuse s wikipedistou:CS

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Rodinné konstelace. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit alespoň mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Zirland 19:02, 3. 3. 2006 (UTC)

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. --Nolanus C E 23:17, 22. 3. 2007 (UTC)

subpahýl[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Doktorka z domu Trubačů. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako pahýl. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Daniel Baránek 07:31, 13. 1. 2008 (UTC)

Díky, uvidíme. CS

Náhled[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. --MiroslavJosef 16. 5. 2009, 20:53 (UTC)

Jo, jo. Je to svatá pravda. Když já to píšu po takových kouskách a dohledávám k tomu podklady. takže to hrozně svádí. Ale budu se snažit. Dík. CS

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“[editovat zdroj]

Prosím, věnujte pozornost upozornění, že máte používat tlačítko Ukázat náhled. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Důvody, proč se má toto tlačítko používat, máte uvedeny výše. Kromě technických záležitostí jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí toto tlačítko používat. Děkuji za pochopení. Podzemnik 24. 5. 2009, 21:13 (UTC)

Padá spojení, nebo sama wiki(?), takže pokus o uložení delšího textu (dvě strany A4) selhal 2x po sobě. Objevila se prázdná stránka a hláška, že stránku nelze zobrazit. Veškerá práce byla ztracena. :-( Zkusil jsem tedy malé editace a ty prošly. Tak jsem aspoň část věcí přidat po částech. Máte nějaké doporučení? CS

Chyba bude pravděpodobně na Vaší straně. No a když se Vám ukáže hláška, že Wikipedie má problémy bla bla, obvykle staří zmáčknout tlačítko zpět a uložit znovu. Pak by to mělo být ok. --Podzemnik 24. 5. 2009, 21:37 (UTC)

Krymlov[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Krymlov. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Jvs 8. 6. 2009, 13:35 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Prosím, věnujte pozornost předchozímu upozornění, že máte – namísto častého ukládání stránky – používat tlačítko Ukázat náhled. Neberte to na lehkou váhu. Důvody, proč se má tlačítko používat, máte uvedeny výše. Věřím, že pochopíte důležitost používání tohoto tlačítka. Děkuji za pochopení.--Horst 10. 6. 2009, 11:44 (UTC)

OK, budu se snažit.

Čertova brázda[editovat zdroj]

S velkým zaujetím jsem si přečetl Čertovu brázdu. Věřím, že chvála občas povzbudí (a toho je nám často potřeba), takže blahopřeji k velmi pěknému článku. --Komentator 6. 7. 2009, 19:51 (UTC)

Díky. Je to tak :-) Zrovna dnes jsem byl na výletě s cílem rozšířit fotodokumentaci dochovaných zbytků brázdy a ověřit dostupnost některých lokalit. Vždycky přitom člověk narazí na něco, co ho překvapí. CS

Dynamická meditace[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Dynamická meditace. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Elm 29. 7. 2009, 09:29 (UTC)

Díky. Nebyla by nějaká nápověda, jak se to má upravit? Díky. --CS 29. 7. 2009, 11:44 (UTC)

Zase ty editace...[editovat zdroj]

Můžu vás opět otravovat žádostí, abyste se snažil provádět editace najednou? Tím, že několikráte provedete drobou úpravu, znepřehledňujete historii článku. A ještě jedna věc - když vkládáte citaci nějaké knihy, použijte na to citační šablonu {{Citace monografie}}. Děkuji a přeji hezký den. --Formol 11. 10. 2009, 08:49 (UTC)

Máte pravdu. Je to často způsobené tím, že na různé drobné chyby přicházím postupně. Budu na to dávat pozor. Dík. CS 11. 10. 2009, 08:53 (UTC)

Koukám, že se vám stále nevede. Jestli bych vám mohl poradit, tak si zpracovávaný text překopírujte do Notepadu nebo podobného textového editoru, pracujte v něm a na Wikipedii přesuňte až výsledek. Přeji hezký den --Formol 12. 10. 2009, 14:56 (UTC)


Uvítání[editovat zdroj]

--H11 14. 10. 2009, 14:42 (UTC)

Diky, to je mile. Kde studujete? :-) CS 14. 10. 2009, 20:29 (UTC)

V Olomouci:-)--H11 13. 9. 2010, 07:41 (UTC)

Zlatá stezka[editovat zdroj]

Pane kolego, jedno ze základních pravidel na wiki praví, že je-li u článku vyvěšena šablona "pracuje se", slušný wikipedista počká se svojí editací až po ukončení práce kolegy, který tam šablonu dal, aby se s nikým nedostal do editačního konfliktu! Děkuji Vám, že jsem díky Vaší "ohleduplnosti" ztratil čas i výsledky svého snažení.--Feťour 19. 5. 2010, 20:00 (UTC)

Aha, myslel jsem, že jste tam dal tu ceduli kvůli mě. Uvedl jsem totiž hned na začátku v souhrnu prvních editací, že na článku budu ještě pracovat, takže jsem ceduli považoval za vaše zhmotnění své poznámky. Nenapadlo by mě, že někdo dá ceduli "pracuje se" na článek, na kterém zrovna pracuji. To je tak neobvyklé, že mě to vůbec nenapadlo.
Navíc v okamžiku zjištění editačního konfilktu jsem všechny Vaše příspěvky zahrnul do výsledného textu, takže nevím jak mohlo dojít ke ztrátám. Každopádně mě to nedorozumění mrzí. --CS 19. 5. 2010, 20:20 (UTC)
Pane kolego, obvykle nebývá zvykem pročítat před započetím práce historii, aby člověk zjistil, zda na článku již někdo náhodou nepracuje. Každý si, hodlá-li provést větší editaci, raději tuto šablonu vyvěšuje sám za sebe. Omlouvám se Vám za poněkud ostřejší tón mého příspěvku, ale ty editační konflikty byly celkem tři a většina mých zásahů při nich přišla vniveč. Možná jste zachytil pár oprav a přenesl je, leč to byla menšina. Nechme však výčitek, já přijímám Vaše vysvětlení jako omluvu a doufám, že Vy na oplátku přijmete omluvu mou. Ať se Vám práce na wiki daří--Feťour 19. 5. 2010, 21:55 (UTC)
A ještě bych Vás, pane kolego, rád upozornil na význam používání tlačítka "náhled", jak Vás již 16. 5. upozornil kolega Miroslav Josef. Je to opravdu důležité. Sám jste mu to odsouhlasil, ale svůj slib příliš neplníte. Zkuste si článek zkopírovat celý do wordovského souboru a pomalu jej doplňovat, takže přitom můžete vesele brouzdat po Netu bez obav, že se Vám wikieditace ztratí. Anebo si při práci otevřete druhé okno do Netu. Tak budete moci v jednom pracovat na wiki a v druhém brouzdat. Přitom se velmi hodí právě šablona "pracuje se". Jinak přeji pěkný den--Feťour 20. 5. 2010, 09:55 (UTC)
Hmm. Máte pravdu. Tohle není ve Wikipedii moc dořešené. Ve zdrojovém kódu v externím editoru není text zcela přehledný a něktré věci ani nedokážu odhadnout jestli jsou naformátovány správně. Přitom časté ukládání meziverzí zase komplikuje život redakci. Budu se to snažit udržet na přijatelné úrovni. Děkuji za trpělivost a omlouvám se. --CS 20. 5. 2010, 10:45 (UTC)


Pozvánka na setkání wikipedistů

Pražský sraz Wikipedistů v rámci Dne Magnuse Manskeho se uskuteční
v pátek 28. ledna 2011 od 18 hodin v Café Jehuda, Blanická 12 (ulice nad Mírákem).
Všichni jsou srdečně zváni!

LW logo gold.svg


Pokud máte zájem, tak se zapište a stránku pro případné změny sledujte.


Dejte vědět i jiným Wikiskriptařům Wikipedistům. --Juan de Vojníkov 25. 1. 2011, 15:59 (UTC)

Soubor:Stone sculpture of celtic hero.jpg[editovat zdroj]

Valued image seal.svg

Dobrý den, s potěšením Vám mohu oznámit, že Vaše fotografie byla zařazena mezi Hodnotné obrázky projektu Commons. Jedná se o jedno ze 3 nejvyšších ocenění, které může snímek na Commons získat. Gratuluji.--Slfi 31. 5. 2011, 13:16 (UTC)

Díky. Vypravil jsem se na unikátní (jednodenní) výstavu originálu do Nového Strašecí až po večerních zprávách, kde akci připomínali. Dojel jsem do muzea hodinu před uzavřením :-) Přišlo mi úžasné moci vidět originál a sdílet toto potěšení prostřednictvím fotografie s ostatními uživateli Wikipedie. --CS 1. 6. 2011, 16:55 (UTC)
Nemohu než smeknout klobouk! Prošla mi (kromě originálu) rukama spousta vyobrazení tohoto krásného nálezu, řada z nich v prestižních katalozích celoevropských výstav od špičkových fotografů, ale tohle patří k těm hodně dobrým; když vezmu v úvahu jejich a vaše podmínky, je to na metál. Gratuluji! Varan 21. 7. 2011, 07:59 (UTC)

Pozvánka[editovat zdroj]

LW logo gold.svg
Pozvánka na setkání wikipedistů

3. (snad již opravdu) pravidelný sraz wikipedistů s workshopem se uskuteční
v pondělí 18. července 2011 od 18.30 hodin v Zulu baru, Na bojišti 8, Praha 2, nedaleko stanice metra I. P. Pavlova.
Všichni jsou srdečně zváni!

Pokud máte zájem, tak se zapište a stránku pro případné změny sledujte.


Tak zase v pondělí máme sraz. Tak se stavte, máte to <hidden>_________</hidden>. Nebo vyšlete někoho z Wikiskript--Juan de Vojníkov 15. 7. 2011, 16:45 (UTC)

Zdravím, díky za to pozvání. Bohužel jsme nebyli ani jeden k dispozici. Já měl den před státnicí a kolega se zrovna vracel z ciziny. Ale lokalita byla opravdu blízko :-) Dobrá volba!
Tak třeba příště. Ještě jednou dík za pozvání. --CS 21. 7. 2011, 11:35 (UTC)

Murus gallicus[editovat zdroj]

„Wikikytička“

Tak jsme viribus unitis dali článek dohromady, myslím, že do slušné podoby - díky vám. Začala jsem teď kosmeticky (jinak není třeba) šlechtit článek o mšeckožehrovické hlavě, za který vám posílám kytičku; a jistě se potkáme i při jiných zajímavých článcích. Zatím srdečně zdravím Varan 21. 7. 2011, 08:15 (UTC)

Díky :-) Jsem rád, že mohu býti nápomocen a je velmi povzbudivé, že tu působí profesionál v oboru. Hned to má jinou perspektivu. Díky.
Teď jsem si prohlédl ten článek o Mšeckožehrovické hlavě. To je fakt síla. Vaše zásahy v článku jsou prostě skvělé. Dostalo se to na jinou úroveň. Díky Vám, a přeji velmi pěkný den. --CS 21. 7. 2011, 11:31 (UTC)

An detailed map of -Goldener Steig- is on commons[editovat zdroj]

Hi... on commons in an detailed map of -Goldener Steig- available (sorry only german!) look there greetings vom Bavaria --Furchenstein (diskuse) 28. 3. 2012, 12:26 (UTC)

WoW! Thank You! I am going to translate and redraw it. --CS (diskuse) 2. 4. 2012, 21:46 (UTC)
Danke, ich faltete die Karte und legte es zu dem Artikel. --CS (diskuse) 15. 4. 2012, 18:14 (UTC)
Gute Arbeit, Grüße aus Bayern --Furchenstein (diskuse) 14. 6. 2012, 22:50 (UTC)
Danke. Es war ein Vergnügen. Grüße aus Prag --CS (diskuse) 15. 6. 2012, 10:26 (UTC)

Fotografie[editovat zdroj]

Dobrý den, má zájem použit vaší fotografii [1] pro stálou expozici obce Ledce. Fotografie bude (pokud mi to dovolíte) vystavena v obecním muzeu, samozřejmě s uvedením autora (RNDr.Čestmír Štuka, MBA.). Pokud máte jakékoliv dotazy či připomínky - reagujte níže nebo mne kontaktuje prostřednictvím emailu: ( h.manas18@seznam.cz ).

Souhlasím. Pokud budete potřebovat, mohu ji pro tento účel poskytnout i ve vyšším rozlišení. --CS (diskuse) 2. 5. 2012, 09:36 (UTC)
To by bylo bezva. Pokud jde o zaslání - pošlete mi ji na výše uvedenou mailovou adresu. Ještě bych se chtěl zeptat jestli jste v této lokalitě neudělal více fotek? Edisteewr (diskuse) 2. 5. 2012, 14:37 (UTC)
Musím se podívat :-) --CS (diskuse) 3. 5. 2012, 14:51 (UTC)
Dobře. Pokud budete mít jakékoliv fotografie Ledec či blízkého okolí, tak mi je určitě pošlete budu Vám vděčný. Edisteewr (diskuse) 3. 5. 2012, 17:11 (UTC)
Ještě bych se chtěl zeptat, jak byly fotky pořízeny? Letadlem, balónem, větroněm? Edisteewr (diskuse) 4. 5. 2012, 17:50 (UTC)
Mám ještě dvě další fotografie zachycující celou obec Ledec, ale kompozičně nejsou zcela dokonalé. Je to vše focené z vrtulníku (bez dveří kvůli focení) při rychlosti 150 km/h z výšky 300m nad terénem. --CS (diskuse) 10. 5. 2012, 15:00 (UTC)
Poslal byste mi tedy ty "nepovedené" fotografie? Edisteewr (diskuse) 15. 6. 2012, 10:31 (UTC)

Global account[editovat zdroj]

Hi CS! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (diskuse) 14. 1. 2015, 01:17 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Kamenná hlava z Mšeckých Žehrovic[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Kamenná hlava z Mšeckých Žehrovic, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: Archeologie pravěkých Čech. 7. Doba laténská. Praha: Archeologický ústav AV CŘ, 2008. 164 s. ISBN 978-80-86124-80-3. S. 35

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Petr Kinšt (diskuse) 20. 5. 2018, 09:37 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Viereckschanze[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Viereckschanze, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: Archeologie pravěkých Čech. 7. Doba laténská. Praha: Archeologický ústav AV CŘ, 2008. 164 s. ISBN 978-80-86124-80-3. S. 35.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Petr Kinšt (diskuse) 20. 5. 2018, 09:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Malé editace[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím nepoužívejte označení editace za malou v případech, kdy to neodpovídá standardům malých editací. Malá editace není určena ani tak rozsahem, jako spíš povahou. Jedná se o různé drobné změny formátu, opravy pravopisných chyb apod. avšak přidání celé nové informace nikdy není malou editací. Pokud máte v uživatelském nastavení zvoleno označování všech editací jako malých (sekce Editace, funkce „Označovat editace implicitně jako malé“), navrhuji toto zrušit. Děkuji za pochopení. --Bazi (diskuse) 11. 4. 2019, 09:49 (CEST)Odpovědět[odpovědět]