Diskuse s wikipedistou:BYLJEDNOUJEDENJEZ

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Bazi (diskuse) 17. 3. 2014, 00:03 (UTC)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. --Bazi (diskuse) 28. 4. 2014, 15:07 (UTC)

Jakub Prachař[editovat zdroj]

Díky za Vaše příspěvky Wikipedii. Nicméně v článku Jakub Prachař již je informace o sňatku s Agátou Hanychovou obsažena, a to v sekci k tomu příslušné, tedy „Rodinný život“. Obsažena je také v infoboxu. Není to natolik významná informace, aby musela být znovu ve stejném rozsahu uvedena i v souhrnném úvodu k článku, jak ji tam opakovaně uvádíte. --Bazi (diskuse) 14. 6. 2014, 19:55 (UTC)

Shrnutí podruhé, náhled[editovat zdroj]

Prosím, věnujte pozornost výše uvedenému upozornění, že před uložením úprav máte vyplňovat shrnutí editace. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Mj. jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí shrnutí editace vyplňovat. Děkuji za pochopení. --Mario7 (diskuse) 28. 7. 2018, 20:37 (CEST)

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení. --Mario7 (diskuse) 28. 7. 2018, 20:37 (CEST)

Dobrý večer, četl jste, co vám psal kolega o pár řádků výš? Mercy (diskuse) 10. 5. 2019, 21:35 (CEST)

Shrnutí potřetí, náhled podruhé[editovat zdroj]

Prosím, věnujte pozornost výše uvedenému upozornění, že před uložením úprav máte vyplňovat shrnutí editace. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Mj. jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí shrnutí editace vyplňovat. Děkuji za pochopení.


Prosím, věnujte pozornost předchozímu upozornění, že nemáte používat tlačítko Zveřejnit změny po každé drobné editaci. Důvody máte uvedeny výše. Neberte to prosím na lehkou váhu. Děkuji za pochopení.--Khamul1 (diskuse) 11. 5. 2019, 17:39 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]

Shrnutí, náhled[editovat zdroj]

Prosím vyplňujte shnrutí a používejte náhled. Viz výše. Nerad bych vás blokoval. Díky. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 27. 5. 2019, 11:40 (CEST)

Ověřitelnost údajů[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše přípsěvky k rozvoji Wikipedie. Když někde upravíte číselný údaj, např. jako v tomto případě, je velmi nešťastné u něj ponechat původní zdroj, který dokládá původní údaj, nikoli však ten Váš aktualizovaný. Je nutno dodat nový věrohodný zdroj, z kterého je možno ověřit Vámi aktualizovaný údaj. Ponecháním původního zdroje dochází k čemusi, co by se dalo nazvat falešné zdrojování, kdy náhodný čtenář může nabýt dojmu, že Váš údaj je prověřený, když je u něj uveden zdroj, ve skutečnosti až důkladný čtenář, který by onen zdroj prohledal a údaj v něm nenašel, by mohl (a musel) začít pátrat někde jinde a ověřovat, jestli Wikipedie vůbec poskytuje správné údaje. Prosím tedy, spolu s aktualizací údajů aktualizujte také zdroje, z nichž je možné tyto údaje ověřit. Díky za pochopení. --Bazi (diskuse) 28. 6. 2019, 00:22 (CEST)

Nováček[editovat zdroj]

Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 6. 9. 2019, 16:47 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 20. 9. 2019, 17:13 (CEST)