Diskuse s wikipedistkou:Vlasta Byrtusova

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, děkuji za významné rozšíření článku Jan Byrtus. Kromě toho bych Vás chtěl poprosit o méně částé ukládání drobných změn (vysvětlení zde). Díky a přeju pěknou neděli.--Nissαn 10. 1. 2010, 11:53 (UTC)

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Jan Byrtus, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

zdroj--Horst 13. 1. 2010, 21:26 (UTC)

Byrtus[editovat zdroj]

Dobrý den,

děkuji Vám za příspěvky, kterými obohacujete wikipedii, ale je potřeba dodržovat několik záležitostí:

  • Dodržovat encyklopedický styl. To znamená, že například věta Kouzelný kout země mezi tajemnou Gírovou, temně modrým Polomem a starodávnými Šancemi, stěsnaný do úžiny Jablunkovského průsmyku směřující ke slovenské a polské hranici, to je charakteristika Mostů u Jablunkova, kde se narodil. se hodí spíše do romantického díla a nikoliv do encyklopedie.
  • Dále je to dodržování autorských práv (viz výše).
  • Pokud někdo po Vás článek upraví, doplní odkazy, upraví typografii a tak dále, je to jeho právo - článek se okamžikem Vaší editace stává majetkem všech. Nelze tedy donekonečna udržovat jej v reklamní romantické podobě na pana Byrtuse, byť by to bylo sebevíc pěkné a Vám se to jistě líbilo.
  • Příště mne tedy prosím omluvte, pokud „Vám“ někdo zasáhne do článku - je to jeho právo a pokud je to v zájmu dodržování zákonů ČR a pravidel wikipedie, najde jistě podporu správců wikipedie. Nechtějí se dostat do křížku se zákonem a chtějí udržet vysokou kvalitu encyklopedie.

Nakonec mi prosím věřte, že není v mém zájmu Vás od wikipedie odradit, ale naopak jsem se pokusil vysvětlit některé zákroky, které jsem v článku napáchal. V této podobě, ve které je článek teď jej zase někdo smaže (jako se to stalo 13. ledna kolegou Horstem, dokud nevyřešíte copyright na kopírovaný text. Chtěl jsem Vám jen pomoci.--Svajcr 15. 1. 2010, 19:52 (UTC)