Diskuse ke kategorii:Rakouská hudba

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

@JanBlanicky
Kategorie:Rakouská hudba vznikla proto, aby v ní byly obaženy články o rakouské hudbě. Ten kdo se zajímá o rakousko a chce něco o rakouské hudbě to bude patrně také hledat přes rakousko a najde to pod rakouská kultura, ale člověk, který se zajímá o hudbu to bude hledat nejspíš přes ní a proto je potřeba umístit r.h. i do hudby. To není zdvojování témat, to je vytvoření dvou přístupových cest k informaci !!! Jedudedek 10:59, 30. 6. 2006 (UTC)

Nemám naprosto nic proti kategorii jako takové, jen se domnívám, že by nad sebou měla mít kategorii Národní hudební kultury a především jsem přesvědčen, že nelze vytvářet kategorii (jak jsem již napsal autorovi), která nic neobsahuje. Sám jsem musel doplnit alespoň nějaký článek, aby její uvedení bylo oprávněné. Dalo mi dost práce, než jsem oddíl jakž takž systematizoval dle určité hierarchie a logiky. Stejně jako skladatelé apod. jsou rozděleni podle národností až v další sledu, platí to i pro tyto subkategorie. Oddíl, kam jsou jednotlivé národní hudby zařazeny nyní je zastřešující kategorií, proto místo diskuze si dovolím tak učinit. --JanBlanicky 07:15, 3. 7. 2006 (UTC)
Vaší pozornosti bych doporučoval podívat se, kdo je autorem kategorie (není jím Malýčtenář, který mimochodem vznesl stejnou poznámku jako vy); pokud nějakou stránku chcete smazat, pak rozhodně nikoli tak, že vyprázdníte její obsah, ale tak, že na její začátek uvedete {{smazat}} a některý ze správců poté stránku opravdu smaže. --Mormegil 11:11, 3. 7. 2006 (UTC)

Zdá se mi, že pořád úplně nechápete, jak funguje Wikipedie:Kategorizace, a rozdíly mezi kategoriemi a články - vizte váš odkaz na neexistující článek namísto stejnojmenné kategorie, již jste vytvořil.

Je absolutně nezbytné, aby z Kategorie:Hudba šlo doklikat se (směrem dolů) na jakoukoli jinou kategorii s "hudba" v názvu; to je celý smysl kategorizace. Dokud neexistují mezistupně, holt se zařadí do nejblíže vyšší nadkategorie a přehodit se dají kdykoli později.

Kategorie samozřejmě obsahuje články (nebo jiné kategorie), které jsou do ní zařazeny a není tedy prázdná; já jsem také žádnou nevytvářel, jen přidal existující podkategorie do hudby. Za to, že v Kategorie:Rakouská hudba je (červený) odkaz na (neexistující) heslo Rakouská hudba, může šablona {{Hlavní článek}}, již - asi ne zcela šťastně - přidal Petr K při vytváření. Můžete klidně smazat odkaz, ale ne vyprázdněním všeho jiného obsahu, jak jste provedl. (A Mormegil nestudoval historii dost pozorně - kategorie má smysl a měla obsah, totiž do ní zařazené podkategorie, takže pro smazání nebyl vůbec žádný důvod.)

Každá kategorie nemusí (často ani nemůže) mít „hlavní“ (tj. stejnojmenný) článek; a i kde to má smysl, existence jednoho není podmínkou pro založení druhé a naopak. --Malýčtenář 11:36, 3. 7. 2006 (UTC)