Diskuse ke kategorii:Petrohrad

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kontrola názvů kategorií a podkategorií[editovat zdroj]

v Petrohradu / v Petrohradě, což? Zelenymuzik (diskuse) 27. 3. 2017, 11:17 (CEST)

chtělo by to sjednotit, pokud nebude nikdo proti, tak navrhuji Petrohradu (jako ostatní města hrady v Rusku) Mircea (diskuse) 20. 6. 2018, 12:57 (CEST)
Pro přesouvání z jednoho spisovného tvaru na jiný spisovný nevidím důvod, je to dle mého zbytečné.
Preferovaný tvar šestého pádu je Volgogradě ( Internetová jazyková příručka [online]. Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky. Heslo Volgograd. ), zatímco preferovaný tvar 6. p. je Petrohradu ( Internetová jazyková příručka [online]. Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky. Heslo Petrohrad. )
6. p. je výhradně Kaliningradě ( Internetová jazyková příručka [online]. Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky. Heslo Kaliningrad. ). Všeobecné sjednocování na hradu jde proti PČP.--Tomas62 (diskuse) 20. 6. 2018, 14:18 (CEST)
Jde o většinu ruských (a zřejmě nejen ruských) měst končících na "v" a "d". Preferovaný tvar může mít každé jiný (a někdy těžko odhadnutelný), ale pro mě je důležité, aby měly podkategorie a články každého jednotlivého města stejnou koncovku v rámci kategorie daného města. Petrohrad tedy navrhuji sjednotit na "v Petohradu". Ostatní na které jsem narazil jsem sjednotil (i když někdy nejspíš ne na doporučeném preferovaném tvaru). Mircea (diskuse) 21. 6. 2018, 11:04 (CEST)