Diskuse k portálu:Televize

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Portál:Televize/Televizní stanice v Česku[editovat zdroj]

Na této stránce je obsah bývalé šablony, která byla rozhodnutím komunity odstraněna z hlavního jmenného prostoru. Prosím využijte a upravujte dle libosti. --Vojtech.dostal 10. 1. 2012, 22:02 (UTC)

Seznam epizod[editovat zdroj]

Založil jsem šablonu {{Seznam epizod}} pro sjednocení vzhledu seznamů epizod televizních seriálů. Jde o čistý překlad šablony z enWiky. Uvítám ohlasy a připomínky zavčas, než se začne zavádět do článků. Díky. --Bazi (diskuse) 3. 3. 2014, 02:48 (UTC)

WikiProjekt Televize[editovat zdroj]

Informuji případné zájemce o televizní témata, že byl založen WikiProjekt Televize pro lepší domluvu a koordinaci témat kolem televizních seriálů, ale i další televizní tvorby. Uvítáme aktivní účast na projektu. --Bazi (diskuse) 20. 6. 2014, 12:57 (UTC)

Grafika[editovat zdroj]

Víte, že lidé s vadami zraku mohou mít potíže se čtením tohoto protálu? Modré odkazy na modrém pozadí je pro ně problém.--Juandev (diskuse) 17. 11. 2014, 00:37 (CET)

Obnovení[editovat zdroj]

@Bazi:@Harold: Rád bych "obnovil" portál a začal ho trochu aktualizovat tzn přidávat každý měsíc obrázek, starat se o pomozte, přidat nějakou tu aktualitu a víte, že, možná vytvořit úplně nové téma. Také bych rád upravil barvy, udělal je světlejší a ne kýčovité. Co si o tom myslíte? RiniX (diskuse) 5. 6. 2017, 22:27 (CEST)

Oživení může být ku prospěchu. Doporučuji pro dlouhodobou udržitelnost nenakládat si toho hned od začátku zbytečně moc, nemít přehnané ambice, protože by se jejich realizací mohl člověk brzy vyčerpat. --Bazi (diskuse) 5. 6. 2017, 23:10 (CEST)
Dobrá, já se vždy pokusím jít po určitých částech. Dnes bych se rád zaměřil na barevnost. RiniX (diskuse) 6. 6. 2017, 06:39 (CEST)
Změna (zvláště některých) barev by určitě prospěla. --Harold (diskuse) 6. 6. 2017, 07:29 (CEST)

Rád bych se vás zeptal, zda mám nechat tuto "duhovou" kombinaci nebo mám udělat portál z tří/čtyř základních barev. RiniX (diskuse) 6. 6. 2017, 19:44 (CEST)

Ikonky jsou pěkné. Přiznám se ale, že když už jsou ony s různobarevným pozadím, dál bych to nekombinoval ještě s další „duhou“. Ideálně jedna základní barva, nanejvýš třeba nějaké doplňkové odstíny. Úplně nejlíp bych to asi viděl na barevné sladění s televizním infoboxem. Ta modrá je tam použitá coby modré světlo televizní obrazovky. --Bazi (diskuse) 6. 6. 2017, 20:35 (CEST)
Využiji tedy danou infoboxovou barvu a nějaké její odstíny. RiniX (diskuse) 6. 6. 2017, 20:53 (CEST)

Sjednocení portálů[editovat zdroj]

Ahoj vespolek! Rád bych se zeptal zda-li souhlasíte s odstraněním portálu Hvězdná brána a převedením jeho tématiky a stránek pod ten náš. Portál je již delší dobu neaktivní a nevidím důvod zde míti portály o každém seriálu čí franšíze seriálů. --Tayari (diskuse) 7. 12. 2017, 15:51 (CET)

Ahoj, to myslíš něco jako Portál:Televize/Hvězdná brána a tam by bylo všechno z předešlého portálu? RiniX (diskuse) 7. 12. 2017, 15:57 (CET)
Ne, ne. Kompletně vše smazat, jelikož není z původního portálu nic využitelné, nemá cenu ani nic přenášet. Jen předělat šablonku portál. --Tayari (diskuse) 7. 12. 2017, 16:03 (CET)

Bránový portál je koncipován jako miniportál, tedy jen jako velký rozcestník pro jedno konkrétní téma, který téměř nepotřebuje aktualizaci. Já bych ho nemazal, naopak by se ale něco mělo udělat s navboxem Šablona:Hvězdná brána, který ten portál poněkud značně duplikuje a který je obsažen v nesouvisejících (=neodkazovaných) článcích, většinou epizodách (náhodně kliknuto na Ma'chellův odkaz (Hvězdná brána) - samotný článek navíc imo kandidát na sloučení do seznamu epizod, ale to už je jiná věc...). --Harold (diskuse) 7. 12. 2017, 17:02 (CET)

Aktuality jsou copyviem[editovat zdroj]

@RiniX: Minimálně ta první s Las Vegas. Navíc jsou staré už pár let. Přestavíš portál tak, aby šlo smazat? OJJ, Diskuse 22. 12. 2017, 15:29 (CET)

Ahoj, už jsem si nějakou dobu říkal, že ty aktuality jsou zbytečné a není lehké je aktualizovat. Kouknu se na to a rozhodně to nechám smazat. RiniX (diskuse) 22. 12. 2017, 16:16 (CET)

Televizní cyklus[editovat zdroj]

Zdravím. Mám nápad na článek - "Televizní cyklus" - co to vlastně je a jak se to liší od seriálu nebo pořadu. Samotného by mě zajímalo odkud brát informace k takovému popisu :) A jak to kategorizovat a popisovat, když to docela připomíná seriál. ČSFD nemá záznam -> není to seriál? Konkrétně mám tyhle dva případy

  • Detektivové od Nejsvětější Trojice - 5 samostatně pojmenovaných minisérií tvoří souborně pojmenovaný "cyklus" (seriál, jehož jednotlivé řady přibývají chaoticky i několikrát za rok)
  • Detektivky podle Proškové - 6 samostatně pojmenovaných TV filmů se stejnými postavami tvoří dohromady "cyklus", název cyklu není nějak vehementně propagovaný (seriál, jehož jednotlivé díly přibývají velmi nepravidelně)

Chrzwzcz (diskuse) 12. 9. 2018, 17:48 (CEST)

To je zajímavé téma. Ideálně by to asi chtělo nějaká skripta z FAMU apod. Je vlastně otázka, jestli a čím se má cyklus lišit od minisérie nebo seriálu. Spíš než v případě těchto detektivek, kde by asi nebyl úplně problém je označit za minisérie, budou ty cykly sedět k pořadům dokumentárním a jiným (např. Zlatá šedesátá). Ale dalším příkladem cyklu z oblasti dramatické televizní tvorby můžou být třeba Nevinné lži, cyklem ostatně Česká televize označuje i České století. Obecně se asi dá říct, že jde o dramaturgicky volnější formu než seriál, častěji tvoří jednotlivé díly cyklu různí autoři, není tam nějak silná dějová návaznost apod. Ale vhodné zdroje k definici termínu bohužel po ruce opravdu nemám. --Bazi (diskuse) 12. 9. 2018, 20:19 (CEST)