Diskuse k Wikipedii:Zkušenosti nových wikipedistů/Panel Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stránky[editovat zdroj]

@Martin Urbanec: Já si to vůbec nepamatuju, nemáš moje odpovědi z toho formuláře někde? Podle toho bych to asi rozklíčoval a doplnil, ale takhle si to už vůbec nepamatuju. Ideálně i s těmi stránkami formuláře, protože tam myslím byly obrázky, ke kterým jsem se vyjadřoval. --Dvorapa (diskuse) 27. 11. 2018, 22:03 (CET)

Jasně, kopie tvých odpovědí je na [1]. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 11. 2018, 23:45 (CET)
Jo, dobrý, odhadl jsem to teď stejně, upravil jsem to i zde. --Dvorapa (diskuse) 27. 11. 2018, 23:47 (CET)

File:Help_pane_question_2018-11-14.png[editovat zdroj]

Ahoj, vypadá to pěkně. Zarazil jsem se na třetím kroku, kde jsou IMHO zbytečně blízko a neodděleně dvě informace: uživatelské jméno bude zveřejněno + samotné uživatelské jméno na jedné straně a e-mailová adresa na straně druhé. Při letmém prohlížení a čtení formuláře může IMHO začátečník nabýt mylný dojem, že zveřejněna bude i e-mailová adresa. Nebylo by řešením tohoto potenciálního problému, pokud by se informace o e-mailové adrese posunula meze formulář samotný a tlačítko, např. s textem "You'll be notified about a response on your email:" a pod vlastní e-mailovou adresou může být menším, šedým písmem uvedeno ujištění "(Your email remains hidden.)" or "(An email is for sending only and it remains secret.)"

BTW i kdyby byl tento návrh odmítnut, podíval bych se, zda je správné tvrdit, že e-mail zůstane anonymní, protože dle mého názoru anonymita e-mailu nemusí mít s jeho zveřejněním nic společného. --Adam Hauner (diskuse) 3. 12. 2018, 16:34 (CET)

@Adam Hauner:Ahoj, omlouvám se, že reaguji až dnes. Reformulováno na You'll be notified via email when a response is posted, but your email address is not revealed when other users contact you.. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 20. 12. 2018, 12:33 (CET)

Dotaz[editovat zdroj]

Kde všude je nasazeno? Jenom na cs? OJJ, Diskuse 11. 1. 2019, 09:17 (CET)

cs a ko, na obou wiki pro půlku nováčků kvůli A/B testování. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 1. 2019, 11:32 (CET)
Takže později bude spuštěno "A/A" (100%) testování? --Patriccck 14. 1. 2019, 14:34 (CET)
Pokud se panel osvědčí a nebude mít nějaké negativní důsledky, bude zapnut pro všechny. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 1. 2019, 19:49 (CET)
@Patriccck:Ahoj, A/B testování je v plánu na šest měsíců. Je tomu tak proto, abychom mohli zjistit, zda má panel nějaký efekt na udržení nováčka, ne jen na první editaci. Pro účely tohoto projektu: aktivování nováčka je, že jednou edituje, udržení je, že edituje vícekrát. Pokud se v tomto směru panel osvědčí, bude zapnut všem nováčkům. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 17. 1. 2019, 18:42 (CET)

Název[editovat zdroj]

Proč naráz ta změna ze zažitého „Potřebuji pomoc“ na nové „Potřebuji pomoci“? (V úvodu stránky to mimochodem zůstalo ještě nezměněno.) Jsem pro vrácení původního názvu, který tu roky funguje (dosud je tak uveden v levém panelu) a který úplně akceptovatelně obsahuje podstatné jméno „pomoc“. Kdo v tom hledá sloveso, hledá ho špatně, a nahrazením za slovesný infinitiv „pomoci“ se název stránky nejenom o slabiku prodlužuje, ale i vzniká nejasnost, zda se funkce jmenuje s „pomoci“ nebo „pomoct“, přičemž oba dva tyto tvary infinitivu jsou dle současných pravopisných norem akceptovatelné – a varianta „pomoci“ je současně již označována za ustupující a získávající knižní příznak, tedy hlavním slovníkovým heslem už je dnes „pomoct“. Viz [2]. V kontrastu toho všeho jsem silně pro návrat k původnímu názvu (a ze všech ostatních ať je klidně tam, kde to bude dávat smysl, přesměrování). --Blahma (diskuse) 14. 1. 2019, 00:58 (CET)

Ahoj, nemá to žádný zvláštní důvod. Panel jsem si zkusmo v nastavení zapnul, vypadá to, že buďto se mi na translatewiki.net podařilo udržet konzistěntně stávající tvar Potřebuji pomoc, nebo to po mě někdo opravil. Tuto stránku jsem tedy přesunul na název Panel Potřebuji pomoc a tobě děkuji za upozornění. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 14. 1. 2019, 09:11 (CET)