Diskuse k Wikipedii:Studenti píší Wikipedii

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
O nás Proč se zapojit Jak se zapojit Poslední změny Naše úspěchy Kontakt Nápověda pro studenty
English summary
Facebook Google+ Twitter
Archiv
Archiv 1
Archiv 2

Přejmenování jmenného prostoru[editovat zdroj]

Ahoj, rád bych vymyslel kratší a český název pro neohrabaný jmenný prostor "Education program:", na kterém provozujeme naše rozšíření pro správu kurzů. Navrhuji krátké a srozumitelné "Kurz:". Například Kurz:Univerzita Karlova/Základy práva (2014-2015). Co si o tom myslíte, vidíte v tom nějaký problém či máte jiný a lepší nápad? Díky za zpětnou vazbu, --Vojtěch Dostál (diskuse) 23. 9. 2014, 21:39 (UTC)

Návrh podporuji, zní to lépe, je to kratší, srozumitelnější, česky. Přemýšlím nad dalšími možnostmi, ale nic moc mě nenapadá: „workshop“ není česky a nesedí ani fakticky, „výukový program“ zní, jako kdyby šlo o software. Možná snad jedině „výuka“, ale „kurz“ je lepší. --Vojtěch Veselý (diskuse) 24. 9. 2014, 09:47 (UTC)
Problém je, že to v budoucnu bude mít využití i pro edit-a-thony. Chtělo by to něco univerzálnějšího. Třeba tu výuku. --Dominik Matus  diskusepříspěvky 24. 9. 2014, 22:24 (UTC)
No jo, jenže vymyslet slovo, které sedí jak na dlouhodobé programy (výuka, kurz, předmět), tak na ty krátkodobé (akce, workshop, událost, školení), bude docela oříšek. Je pravda, že už teď tam máme mezi institucemi položku „Workshopy“ a kombinace „Kurz:Workshopy/...“ nevypadá úplně nejlíp. Ale v zásadě je to drobnost na kterou nikdo koukat nebude, účastníci jednorázových akcí teprv ne. --Vojtěch Veselý (diskuse) 25. 9. 2014, 08:12 (UTC)

Myslím si že takový workshop vlastně kurz také je :-) --Vojtěch Dostál ([[Diskuse s wikipedistou:Vojtěch Dostál|diskuse]]) 25. 9. 2014, 17:45 (UTC)

Hlasování o návrhu[editovat zdroj]

Navrhuji tedy následující změny:

  • "Education program:" ---> "Kurz:"
  • "Education Program talk:" ---> "Diskuse ke kurzu:"

Prosím o případné alternativní návrhy a vaše hlasování, následně vytvořím bug na Bugzille a Sage Ross slíbil, že se na to podívá. Pro návrh:

Problém[editovat zdroj]

Nově zaregistrovaný editor se zapsal do více kurzů, přičemž vysokoškolským (vůbec nějakým) studentem s velmi vysokou pravděpodobností není. Může se (formálně vzato) zapsat kdokoliv?--Zdenekk2 (diskuse) 31. 1. 2015, 22:40 (CET)

Technicky vzato se může zapsat každý, ale v praxi samozřejmě všechny, kteří do kurzů nepatří, mažeme. Tady to už asi někdo udělal za mě,už ho v těch kurzech nevidím. Máme možnost kurzy zaheslovávat, ale zatím to většinou nebylo potřeba --Vojtěch Dostál (diskuse) 1. 2. 2015, 10:04 (CET)

Propagace[editovat zdroj]

Bylo by možné zařadit stránku propagace (třeba ve smyslu podobné pro CHU), kde člověk rychle najde různé vizuály a materiály pro prezentování?--Juandev (diskuse) 11. 3. 2015, 09:55 (CET)

To je dobrý nápad, navrhl bys nějakou takovou stránku? Rád ji následně doplním --Vojtěch Dostál (diskuse) 11. 3. 2015, 11:59 (CET)

Jako vhodný nástroj rozšíření informací i propagace navenek (lidi si přečtou, jak nás "jiní" chválí) vidím jistě rubriku Píší o nás. Používám podobné nástroje jinde (výběry ohlasů v on-line médiích). Ale třeba i pro mě samotného při zpětném hledání či ověřování vidím jako notnou pomůcku, když jsou odkazy v textu datované. Byl by problém, psát tam datumy? Navíc to může pomoci hledání obsahu odkazované stránky nebo jiných zdrojů, když odkazovaná stránka třeba přestane fungovat. --MONUDET (diskuse) 6. 2. 2016, 13:58 (CET)

@MONUDET Dobrý nápad! Budeme se snažit. Neměl byste čas tam ty data nyní doplnit a my už pakna to budeme dbát? Nebo by to třeba mohla udělat Gabka? :-) díky všem. --Vojtěch Dostál (diskuse) 6. 2. 2016, 18:16 (CET)
když mi řeknete, co a jak, tak to určitě můžu udělat ;) --Gabriela Boková (WMCZ) (diskuse) 6. 2. 2016, 18:25 (CET)
Zde je dole seznam mediálních výstupů a kolega MONUDET si myslí, že bychom ho mohli nějak lépe zformátovat - třeba uvést datumy a důsledně uvádět název časopisu atp. :) --Vojtěch Dostál (diskuse) 6. 2. 2016, 18:34 (CET)
Nevím, jak to přesně stylovat, ale mně to celkem vyhovuje takto. Každý vidí, ze kdy je která zpráva. Někomu asi nepřijde nutné psát tam do závorky adresu edice nebo pod. Ale pro rychlou orientaci se to hodit může. --MONUDET (diskuse) 6. 2. 2016, 22:14 (CET)

Omylem jsem se zapsal do kursu[editovat zdroj]

Omylem jsem se zapsal do kursu Kurz:Univerzita Karlova/Systematika a evoluce stélkatých organismů (2014-2015) a nedaří se mi nalézt způsob, jak uvedené vzíti zpět. Děkuji předem za vymazání či radu, jak se z kursu vyřadit. S pozdravem --Vavrin (diskuse) 15. 4. 2015, 11:46 (CEST)

Hotovo :-) to se občas stává, to nic. Odstranit to mohou lidé s právy instruktora. Rád vám je dám pokud byste se chtěl do projektu dlouhodobě zapojovat a např. kontrolovat články studentů --Vojtěch Dostál (diskuse) 15. 4. 2015, 12:02 (CEST)
Děkuji moc. Popravdě řečeno, celkem často procházím v tomto projektu vzniklé (zejm.) mykologické články, na druhou stranu si však nejsem jist, zda jsem s to věnovat se tomu nějak pravidelně a systematicky. Ad hoc ale samozřejmě rád pomůžu :) (např. jako "dozor článku"? - heldím na tuto rubriku v tabulce na stránce kursu). Jinak jsem stále ještě, jak vidím, zapsán zde Speciální:Studenti, pokud by šlo i to zlikvidovat, bude to skvělé, pokud ne, je to rovněž úplně jedno :) Díky. --Vavrin (diskuse) 15. 4. 2015, 16:20 (CEST)
tam už to zmizí časem, to není nic vážného. Dal jsem vám nějaká práva, vyzkoušejte zda máte nějaké pravomoce navíc :) Minimálně se už příště budete moct sám škrtnout. --Vojtěch Dostál (diskuse) 15. 4. 2015, 16:23 (CEST)
@Vavrin:: Pro přehled toho, co se svými nově nabytými právy nyní můžete, vizte Wikipedie:Education Program. --15. 4. 2015, 16:57‎ (CEST), Utar (diskuse)
Děkuji, zdá se, že se mi ty pravomoce na patřičných místech zjevily :) Pokusím se případně nějak věnovat zejm. zmíněnému kursu Systematika a evoluce stélkatých organismů . Zdraví --Vavrin (diskuse) 15. 4. 2015, 19:05 (CEST)

Zdravím. Povedlo se mi totéž u kurzu HMM. Chtěl jsem vyzkoušet, co rozhraní Education Program vlastně umí... :-) Mohl by mě někdo prosím odebrat ze zapsaných studentů a přidat mě do skupiny online i offline dobrovolníků k tomuto kurzu? Díky --YjM | dp 2. 1. 2016, 18:22 (CET)

@YjM: VyřešenoVyřešeno Odebráno, práva přidána a vy přidán jako online i offline dobrovolník. S těmito právy se můžete připojit i k jakémukoliv dalšímu kurzu, pro přesnější informace o Vašich nově nabytých právech viz WP:EP. S pozdravem, --Urbanecm (diskuse) 2. 1. 2016, 18:28 (CET)
Děkuji --YjM | dp 2. 1. 2016, 18:44 (CET)

Citování[editovat zdroj]

Nevím, čím to je, ale poměrně dost přispěvatelů špatně chápe význam pole titul v šablonách pro citování. Často tam chybně duplikují periodikum nebo autora. Například:

--Jvs 21. 4. 2016, 09:26 (CEST)

Někde jsem tuším si dovolil komentář, že to tam hned za jménem (jestli si to s něčím nepletu) aspoň chvilku vyvolá dojem, že tam patří akademický titul. --MONUDET (diskuse) 21. 4. 2016, 09:34 (CEST)
Mohlo by to být také tím, že je používán Citoid (automatická citace ve VE) a zjistil jsem, že u některých webů místo titulu zkopíruje vydavatele. Myslím, že je to tím, že poměrně velká část webu v příslušném tagu title (zobrazí se v liště prohlížeče/kartě) nemají název článku. Pokud je to takhle, chtělo by to vést studenty ke kontrole tohoto častého problému. --Urbanecm (diskuse) 21. 4. 2016, 09:59 (CEST)

Výzkum[editovat zdroj]

Vizte článek o nadcházejícím výzkumu, který se bude zabývat sledováním dopadů programů typu SPW na dovednosti studentů. --Vojtěch Veselý (diskuse) 2. 9. 2016, 19:49 (CEST)

Píší o nás... - bez datumu?[editovat zdroj]

Ohlasů v médiích je dosti. Navrhuji k tomu psát datum, aby se to dalo trochu sledovat z hlediska novosti zpráv, či naopak jako jaksi historické svědectví. --MONUDET (diskuse) 18. 9. 2016, 21:03 (CEST)

Určitě by to bylo lepší, ideálně třeba vkládat to i s citační šablonou, jako je tomu u hlavních Ohlasů v médiích. Jen jako odkaz je to samozřejmě pohodlnější na aktualizaci, ale s přibývajícím počtem článků by se hodilo to udělat víc pořádně, třeba i jako samostatnou podstránku. Mně se ale popravdě nechce s tím párat, ale třeba se toho někdo chopí (ESO). --Vojtěch Veselý (diskuse) 18. 9. 2016, 21:11 (CEST)
Šablony jsem vložil, ovšem dva zdroje již nejsou dostupné. --Vlout (diskuse) 18. 9. 2016, 22:14 (CEST)

Označení článků psaných studenty mimo SPW[editovat zdroj]

Zdravím. Chtěl jsem otapetovat články (resp. jejich diskusní stránky) vytvořené studenty v rámci předmětu HMM na ZČU v předchozích letech šablonou {{Studenti píší Wikipedii2}}, ale pak mi došlo, že to je celkem zavádějící – a) ty články nevznikly v rámci SPW (nebyly oficiálně součástí toho projektu) a b) jako podprojekt bych tam musel vyplnit buď neexistující kurz nebo nic, což by zase bylo zavádějící, protože to v rámci nějakého kurzu vzniklo, jen nebyl součástí SPW. Takže co myslíte? Označit šablonou? Označit jinak? Neznačit vůbec mi přijde škoda, je to informace zajímavá jak pro čtenáře, tak pro další editory. --YjM | dp 20. 10. 2016, 19:46 (CEST)

Zdravím, nebyly součástí SPW? Já osobně považuji SPW za projekt otevřený, do kterého se volně může zapojit každá škola a nemusí nutně mít "svého" wikipedistu, ale ptát se na mailu projektu (studenti@wikimedia.cz), kde jim někdo vždycky rád odpoví. Takže bych je otagoval s podprogramem v podobě odkazu na kurz ve formátu [[Kurz:Západočeská univerzita/Historie map a mapování (ZS 2015-2016)|Historie map a mapování (ZS 2015-2016)]]. Mimochodem, samotné tagování může klidně provést bot, klidně ho můžu instruovat otaguj všechny články, které jsou v kterémkoliv z kurzů ZČU. Obecně tohle tagování považuji za užitečné jen a pouze pro měření úspěšnosti projektu, kdy, za předpokladu označenosti všech, to může jednoduše ukazovat metriky, které jsou dokonce i strojově aktualizovatelné.--Martin Urbanec (diskuse) 20. 10. 2016, 20:09 (CEST)
Přesně tak, budeme moc rádi, když se kurz pod hlavičku SPW přidá. --Vojtěch Dostál (diskuse) 20. 10. 2016, 20:11 (CEST)
@Martin Urbanec, Vojtěch Dostál:Za prvé se omlouvám, že jsem nereagoval dříve, musely mi vaše odpovědi uniknout a pak jsem na tenhle svůj dotaz úplně zapomněl. Za druhé, nevím, jestli jsme se úplně pochopili. Mluvím tu o článcích napsaných mezi lety 2011 a 2015, tj. snad ještě předtím, než WMČR začala SPW nějak organizovat, a s projektem SPW je pojí jen ten fakt, že byly napsány studenty VŠ za dozoru odborníka. --YjM | dp 7. 2. 2017, 18:39 (CET)
@YjM:Aha, pak jsme se skutečně nepochopili. Pak bych to neznačil vůbec. Teoreticky je ještě možné šablonu upravit tak, aby reagovala i na tyhle případy (např. parametrem), ale nepovažuji to za úplně nezbytné. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 2. 2017, 17:18 (CET)

SlidesLive[editovat zdroj]

Přemýšlím, kam hodit odkaz na videa SlidesLive. Už je tam pěkných šest kousků. Možná do Proč se zapojit mezi Externí odkazy? Ale klidně by to mohlo bejt i někde viditelněji. A vůbec ideální by bylo třeba z toho něco vystříhnout/sestříhat a udělat třeba tříminutový promo video, který si někdo pustí spíš než dvaceti až osmedátiminutový videa. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 22. 11. 2016, 09:33 (CET)

Odkaz na Juana[editovat zdroj]

@Gabriela Boková (WMCZ), Vojtěch Veselý: V textu stránky je věta:

Pokud by se Wikipedií chtěli studenti zabývat i v rámci svých bakalářských či diplomových prací, zde nabízíme seznam témat, na kterých budeme rádi spolupracovat.

Slůvko „zde“ odkazuje na uživatelskou stránku kolegy Juandev. Nic proti Juanovi, ale to asi není úplně správně, ne? Nevím ale, kam jinam ji namířit. --Jan Polák (diskuse) 7. 1. 2018, 15:07 (CET)

Jo, myslím že Gabka má někde google dokument, kde tahle témata sbíráme --Vojtěch Dostál (diskuse) 7. 1. 2018, 16:47 (CET)
Hm... nešlo by ten obsah z googledocu hodit radši na wiki? --Vojtěch Veselý (diskuse) 7. 1. 2018, 17:51 (CET)
Ahoj, díky za upozornění, odkaz jsem aktualizovala. Pokud chcete obsah hodit i někam na Wiki, určitě tomu bránit nebudu, sama na to bohužel nyní nemám kapacitu.--Gabriela Boková (WMCZ) (diskuse) 7. 1. 2018, 20:31 (CET)
Přehodil jsem. Ono koukám ten odkaz na Juana byl v podstatě to samé :D. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 1. 2018, 21:05 (CET)
Boží! Díky :-) Gabko, "Upřesnění souřadnic českých vesnic" by se dalo hodit na Czechitas, to mi přijde jako zajímavej ale přitom ne tak složitej úkol. --Vojtěch Dostál (diskuse) 8. 1. 2018, 10:33 (CET)
Nedokážu si představit, co se pod upřesněním souřadnic skrývá, každopádně mám radost, že máme zadání pro Czechitas a doufám, že to do té doby nějaký wikidatař nevyřeší :D --Gabriela Boková (WMCZ) (diskuse) 8. 1. 2018, 10:35 (CET)

Kam zmizely staré kurzy[editovat zdroj]

@Martin Urbanec, Vojtěch Dostál: Ahoj, kam zmizely kurzy ze starého rozhraní? Nemůžu je nikde najít a to ani v Knize smazaných stránek.. Díky --YjM | dp 12. 1. 2018, 14:41 (CET)

Kurzové rozhraní bylo vypnuto. Protože to bylo rozšíření a ne regulární stránka, ve smazaných stránkách to nenajdeš. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 1. 2018, 15:20 (CET)
Doplňuji, že Martin má všechna ta data z vypnutého (smazaného) rozhraní stažena a k dispozici. Mě by každopádně zajímalo, jestli by nějak nešly vyřešit ty hromady nefunkčních odkazů, které tím vznikly... Třeba v seniorské časové ose jich je hodně a na dalších stránkách taky. Ideální by bylo, kdyby se ty stránky z původního rozhraní naimportovaly do jiných jmenných prostorů (asi do jm. pr. Wikipedie, např. stránka Kurz:Senioři píší Wikipedii/Městská knihovna v Praze I. (2014) by se mohla změnit na Wikipedie:Kurz/Senioři píší Wikipedii/Městská knihovna v Praze I. (2014)) a pak by se roboticky opravily i ty odkazy. Vím, že bylo dopředu oznámeno, že rozhraní bude vypnuto, ale mám pocit, že málokdo to pochopil tak, že tím bude vlastně skryto/smazáno, já jsem třeba čekal, že bude právě spíš zmrazeno nebo přesunuto a vím, že ostatní to taky překvapilo. --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 1. 2018, 16:53 (CET)
Stěžujte si zde, čím více nás bude, tím vyšší je šance, že se něco stane. Požádal o to Martin Urbanec, který pak zapomněl žádost zrušit a někdo na Phabricatoru se nenamáhal s hledáním stránky s konsensem komunity a rozšíření prostě vypnul. Bohužel se nedaří rozhodnutí zvrátit. --Vojtěch Dostál (diskuse) 12. 1. 2018, 17:25 (CET)
Než se tam vyjádřím, chtěl bych se zeptat Martina, který tam v listopadu napsal: I really do not thing that turning on of useless (and perhaps vurneable) extension should be accepted. Platí tohle stále? Bylo by rozhraní zranitelné, i kdyby nikdo na cs.wiki neměl příslušná práva k úpravě rozhraní (která už byla lektorům a dalším odebrána a k čemuž tuším i konsensus byl)? A co se týče ne/použitelnosti rozhraní, tak samotné rozhraní vnímám jako nepoužitelné (pokud nikdo nemá lektorská práva), ale ty informace ze starých kurzů použitelné respektive žádané jsou. --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 1. 2018, 17:50 (CET)

Ahoj, taky jsem právě narazil na červené odkazy a ztrátu všech dat, která jsem tady několik let prostřednictvím onoho doporučovaného rozhraní poctivě sbíral. Přiznám, že jsem se této situace obával už předem, když jsem zjistil, jak bylo celé to staré rozhraní amatérsky na MediaWiki nalepeno (např. že ani nešlo o skutečné stránky a funkcemi se jim jen podobalo, a to ještě jen v tom minimálním, co muselo nepostradatelně fungovat). S tím, jaké v něm byly základní chyby (např. umožnění vložení libovolného HTML-kódu do rozhraní Wikipedie), rozumím tomu, že není zájem ho dále provozovat, ale nedovedl jsem si představit, že by to někdo z nás jednou odpískal prostě jen stylem "tak stačilo a teď to můžete všechno smazat a jedeme od nuly jinde" – což se však bohužel zřejmě stalo. Jak teď najdu např. seznamy účastníků prvních brněnských klubů Wikipedie nebo různých jiných workshopů, které jsem poctivě podle doporučení WMČR evidoval v rozšíření Education Program? Ten obsah měl být skutečně nejprve v nějaké podobě někam vykopírován, jak výše navrhuje i Vojtěch Veselý – přišlo by se tím sice o interktivitu, ale ne o surové informace(!). Přidám se k tiketu ve Phabricatoru, ale zároveň mi to přijde jako zásadnější věc než jen průzkum názorů členů komunity – takže i pokud by to komunita zavrhla, měl by se o ta data bít vždy přinejmenším spolek, který má v tomto rozšíření vloženy výsledky velkého množství práce svých členů. --Blahma (diskuse) 15. 1. 2018, 13:48 (CET)

Archiv nejstarších kurzů[editovat zdroj]

Pro úplnost dodávám, že ještě před nasazením rozhraní Education Program běžely úplně první, ručně spravované kurzy zde na podstránkách. Těm sice technicky motivovaný zánik nehrozí, ale ani na ty by nemělo být zapomenuto – už i jen kvůli dokumentaci historie programu, sledování trendů či prostě úctě k těm, kteří ho u nás kdysi rozjížděli. Ty nejstarší kurzy jsou stále dostupné zde, ale čekal bych tady i na tuto stránku někde odkaz (klidně v sekci "Archiv" nebo "Historie projektu"). Ostatně ať to nevypadá, že máme za 7+ let všehovšudy jen 17 kurzů, které teď eviduje nová Nástěnka. --Blahma (diskuse) 15. 1. 2018, 13:54 (CET)

Dodávám, že jsem trochou detektivní práce zjistil, že Martin Urbanec před časem restauroval kopie stránek původních kurzů z rozšíření a uložil je jakožto podstránky stránky Wikipedie:Nástěnka. Sleduji související tiket ve Phabricatoru, takže vím, že na to sestavil poměrně netriviální skript, za což mu děkuji, nicméně ani v tom tiketu výslovně nezmínil, že a kam nahrál ten archiv českých kurzů. Založil jsem tedy nyní alespoň na stránce Wikipedie:Studenti píší Wikipedii/Naše úspěchy sekci „Archiv“, kde jsem se vynasnažil posbírat odkazy tak, aby byla dohledatelná minulost pokud možno všech jakkoliv námi spravovaných kurzů. Bohužel zejména v podstránkovém prostoru Wikipedie:Nástěnka/ se zjevně mísí dřívější kurzy (tj. pouhé restaurované stránky, bez podpory v nyní běžící externí aplikaci Nástěnka) s novějšími kurzy, které naopak mají (pokud to správně chápu) základnu v aplikaci Nástěnka a zde na Wikipedii se jen některá jejich data „propisují“ proto, aby mohlo být zajištěno lepší propojení z této aplikace do Wikipedie (notifikace apod.). Možná nám Martin Urbanec poradí, jestli je možné nějakým způsobem ty starší kurzy rozlišit od těch novějších – chápu, že to bylo nejjednodušší řešení, ale nějak mi úplně nesedí, že byly restaurovány zrovna do Wikipedie:Nástěnka/ bez jakéhokoliv rozlišení od ostatních. --Blahma (diskuse) 28. 10. 2018, 01:14 (CEST)
Ony jsou ve zvláštní kategorii. Chceme-li je rozlišit i nějak vizuálněji, je možné editovat příslušnou šablonu a využít parametru dump_from_EP, který je v případě, že jde o „staré“ kurzy z rozšíření nastaven na hodnotu „yes“. Link v úspěších jsem nahradil za příhodnější odkaz na kategorii. --Martin Urbanec (diskuse) 28. 10. 2018, 01:27 (CEST)

Nefunkční odkazy[editovat zdroj]

Na této stránce nefungují odkazy na Program.--Juandev (diskuse) 29. 1. 2018, 17:48 (CET)


Když člověk klikne na "Probíhající kurzy", hodí ho to na https://outreachdashboard.wmflabs.org/campaigns/studenti/overview To také považuji za nefunkční – když se nějaký student chce přihlásit do programu, co mu to řekne? Kam se z toho dá dál prokliknout? --Kychot (diskuse) 9. 5. 2018, 09:21 (CEST)

Třeba na Programs, kde je přímo seznam těch kurzů, i když i už neaktivních. Nevím, jestli se filtrování jen na aktuálně běžící kurzy daného programu dá nějak udělat. --9. 5. 2018, 13:21 (CEST), Utar (diskuse)
Mně některé zajímají, ale narážím na to spíše nahodile, nebo že si zkusím z prohlížeče najít zapamatovanou adresu, ale když pak vidím, co se děje v památkovém projektu, který mě zajímá (ostatní samozřejmě pro srovnání), tak se zase uklidním s tím, že si řeknu, že počkám na příští náhodu... MONUDET (diskuse) 9. 5. 2018, 15:14 (CEST)

Archeologické články (podzim 2018)[editovat zdroj]

Narazil jsem na trojici podobných článků od tří nováčků (dochování dřeva, kostí a kůže), založenou na podzim 2018. Podle mě to nese rysy nějakého předmětu archeologie, co myslíte? Nenarazili jste na nějaké další takovéto články? --Vojtěch Veselý (diskuse) 19. 7. 2019, 16:12 (CEST)

Nenarazil, ale podle zdrojů u kostí a jména wikipedisty u kůže jde o MUNI. Ten autor zdroje, Lubomír Prokeš, tam i učí (nebo jeho jmenovec). V podzimním semestru roku 2018 učil předměty Metody chemického výzkumu, Organická chemie v archeologii, ochraně sbírkových fondů a muzeologii a Vybrané analytické metody v chemii konzervování-restaurování, takže tam někam by se to dalo napasovat. Nejlépe mu napsat, jestli neví o předmětu, kde on nebo někdo z jeho kolegů vedl loni na podzim předmět, v rámci něhož byla možnost napsat seminární práci jako článek na Wikipedii. Nebo ještě lépe, přeptat se přes Blahmu. S pozdravem --26. 7. 2019, 19:22 (CEST), Utar (diskuse)
S Lubošem se znám, pravděpodobně jde opravdu o něho. Zkusím se přeptat, jestli ví něco o vzniku těch článků, příp. jaké má další plány. --Hugo (diskuse) 26. 7. 2019, 19:43 (CEST)
Díky moc vám oběma. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 26. 7. 2019, 19:45 (CEST)
Tak jsem se poptával a z PřF to nejspíš nikdo nebude, pravděpodobně jde o archeology z FF. Teď budu nějakou dobu offline, jak se vrátím, tak zkusím pátrat dál. --Hugo (diskuse) 29. 7. 2019, 08:22 (CEST)
Takže ke článkům se nehlásí ani archeologové, dál už nevím koho se ptát. Každopádně, články budou ještě vyžadovat hodně práce. --Hugo (diskuse) 7. 8. 2019, 11:13 (CEST)

SOČ[editovat zdroj]

Ahoj, teď rozjíždím SOČ, jejímž výstupem bude výukový text na téma Laboratorní technika, který bych chtěl umístit na wikibooks. Má smysl s tímto jít do projektu Studenti píší wikipedii? --Hugo (diskuse) 19. 7. 2019, 20:12 (CEST)

Díky za dotaz, podrobnosti v odpovědi na Váš email. Lenka Kucerova (WMCZ) (diskuse) 26. 7. 2019, 14:55 (CEST)

Organizace SPW[editovat zdroj]

Zkusím se to dát i sem, teď se řeší diskuze o smazání jednoho článku vzniklého v rámci SPW, důvodem je to, že patří spíše na wikiknihy než na wikipedii. Proto bych se chtěl zeptat, jestli se v rámci programu SPW řeši i vhodnost umístění výsledné práce na jednotlivé projekty. Jedním z cílů SPW je přilákat nové wikipedisty, ale pokud student sepíše článek a ten je po chvíli navržen na smazání (i když reálně dojde jen k přesunu na jiný projekt), tak to není moc motivující, přitom by to mu šlo poměrně snadno předejít. --Hugo (diskuse) 6. 9. 2019, 19:10 (CEST)